Звіт з виховної роботи щодо реалізації програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» у І семестрі 2011-2012 н р. Результати аналізу виховного процесуСторінка1/4
Дата конвертації26.12.2016
Розмір0.66 Mb.
  1   2   3   4
ЗВІТ З ВИХОВНОЇ РОБОТИ

щодо реалізації програми

«Основні орієнтири виховання учнів 1-12 класів

загальноосвітніх навчальних закладів України»

у І семестрі 2011-2012 н.р.

1. Результати аналізу виховного процесу:

У І семестрі 2011-2012 навчальному році виховна робота в школі проводиться систематично, згідно річного плану та згідно районних виховних заходів, а також спрямована на виконання завдань, поставлених Національною доктриною розвитку освіти в Україні, законів України „Про освіту”, „Про охорону дитинства”, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української держави, Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, національній програмі „Діти України”, Комплексної програми профілактики злочинності, та закону Президента України „Про заходи щодо розвитку духовності захисту моралі та формування здорового способу життя ”.
Виховну роботу в І семестрі 2011-2012 році здійснювали на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя ,через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи , спрямовані на виховання любові до рідної землі , на осмислення самовизначенні у виборі професії, та на співпраці з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.
2. Форми і методи виховної діяльності, за якими здійснювалася організація виховної роботи за напрямами.

ситуаційно-рольова гра, сюжетно-рольова гра,інсценування, гра-бесіда, гра-мандрівка, екскурсія, ігрова вправа, колективне творче панно, бесіда, тематичний зошит, свято, усний журнал, групова справа, оформлення альбому, уявна подорож, конкурси, ігри, школа ввічливості, демонстрація, розповідь, моделювання, інсценізація, вікторина, екскурсія, виставка малюнків, операція-рейд, виставка-ярмарок, добродійна акція, хвилини з мистецтвом, година спостереження, спортивні змагання, козацькі забави, ляльковий театр, веселі старти, естафети, догляд за рослинами і тваринами.

Враховуючи вікові особливості учнів основної школи, у роботі з ними використовували такі форми роботи: година спілкування, класні збори, година класного керівника, анкета думок, зустріч, відверта розмова, тренінг, конкурс, родинне свято,рольова гра, вікторина, веселі старти та естафети, колективна творча справа (КТС) (випуск газети, свято-презентація, усний журнал та ін.), проект, операція, виставка-конкурс,фестиваль, похід, спартакіада, турнір,ігрова програма, акція (милосердя благодійна, екологічна та ін.),виставка творчих робіт, трудовий десант, , конкурсна програма, інтелектуальна гра.

Форм роботи в старшої школі: диспут, відверта розмова, тренінг, ярмарок професій, конкурс, ділова зустріч, тестування, екологічний десант, турнір ораторів, тематична дискотека, клуб веселих та кмітливих (КВК), шоу-програма, проект, благодійна акція, брейн-ринг, дебати, похід, екскурсія, бал, презентація, агітбригада, прес-шоу, телеревю, аукціон, десант, експедиція (фольклорна, краєзнавча та ін.), вечір (поезії, пам'яті та ін.), круглий стіл, прес-конференція, фоторепортаж,презентація-захист, інтернет-форум, вернісаж, творчий портрет, школа лідера, театральна вистава, тематичний діалог, конкурс творчих робіт, захист проектів,публіцистична вистава, рух учнівської молоді, експедиція, конкурсна програма, вікторина, інтелектуальна гра, трудові загони, табори праці та відпочинку.
В загалом поставлене завдання вирішене на достатньому рівні.

Висновок педагогічні засоби, які призводять до зниження результативності виховної роботи є лекції без використання наочності.

Висновок найефективніші педагогічні засоби, які призводять до підвищення результативності виховної роботи є інтерактивні методи з використання ІКТ.
Що було зроблено для вирішення поставленого завдання, яку виховну роботу здійснено за напрямами:
Громадянське виховання (ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ):

1. Цикл заходів, спрямованих на формування у учнівської молоді поваги до національної символіки, Конституції України, законів Української держави та присвячених Дню Харкова(01.09.11-20.09.11):

2.Урок: «Харків – моє рідне місто», «Я – харків’янин».

3. Конкурс дитячого малюнку „Моє рідне місто”.

2.Заходи щодо відзначення 20-річчя Незалежності України:

1. Єдиний урок «Україна наш спільний дім»(01.09.11).

3. Цикл заходів щодо святкування 67-річчя визволення України від фашистських загарбників та 67-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні:

1. Продовження групою «Пошук» пошуково-дослідницького напряму у краєзнавчій роботі, залучення юних краєзнавців до активної участі у секціях Харківського територіального відділення Малої академії наук

Надання допомоги ветеранам війни та праці, залучення до цієї роботи волонтерських учнівських груп.

2. Конкурс малюнків «А пам'ять не згасла»;4. Цикл заходів щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років (22.11.11-26.11.11).

5.Проведення правового тижня(31.10.11-04.11.11.).

6. Цикл заходів до Всеукраїнського тижня прав Правовий тиждень (05.12.10-09.12.10).

6. Заходи присвячені Дню української письменності та мови (09.11.11).

7. Цикл заходів щодо проведення Європейського тижня місцевої демократі (11.10.11-15.10.11).

8. Заходи направлені на протидію проявам ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в українському суспільстві (06.09.11-20.12.11).

9. Заходи щодо проведення тижня протидії торгівлі людьми (18.10.11.-22.10.11):

10. Цикл заходів щодо відзначення Дня людини похилого віку.

11. Заходи щодо виконання регіональної Програми духовно-морального відродження і збереження історичної правди на 2010-2015 роки.

12. Цикл заходів щодо виконання Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві.

13. Конкурс «Ідея Соборності» ( Павленко Ю.А., Гнатовська Д.В.).

14. Участь у Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина –Україна»: Переможці обласного етапу учениця 11 класу Єрмакова Карина ( викладач Дацко Ю.В.), ученик 10 класу Янчуков Денис

( викладач Носатюк В.В.), лауреат учениця 4-б класу Собіна Альона (викладач Васильченко В.М., Корнєєва О.М.).Військово-патріотичне виховання (виховання ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави):

1. Відповідно до Указів Президента України «Про відродження історично-культурних та господарських традицій Українського козацтва», «Про відзначення дня Українського козацтва» проведені заходи (11.10.11):

2.Заходи присвячені «Відзначення 810-річчя з дня народження першого короля Русі-України Данила Галицького»(листопад).

3. Відзначення пам’ятних, ювілейних дат, та проведення виховних заходів, конкурсів малюнків, рефератів (згідно з календарем знаменних та пам’ятних дат):

4.Заходи щодо відзначення 70-річчя партизанського руху(15.09.11-19.09.11):

1.Екскурсія до шкільного музею до дня Партизанської слави(22.09.11);

2.Конкурс малюнку на асфальті «Пам'ять не згасне»;

3. Концерт, присвячений Дню партизанської слави та 70-річчю початку підпільно-партизанського руху в Україні

4. Конкурс творів «Феномен воїна партизана» 6-11 класи( 15.09.11)

5.Урочисте свято, присвячене Дню Партизанської Слави (22.09.11) у ЦДЮТ №5.5. Заходи присвячені дню визволення України від фашистських загарбників (28.10.11);

4. Дню збройних сил України (спортивне свято) (06.12.11).

5. Заходи щодо Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС (14.12.11-21.12.11).

6. Продовження групою «Пошук» пошуково-дослідницького напряму у краєзнавчій роботі, залучення юних краєзнавців до активної участі у секціях Харківського територіального відділення Малої академії наук:

(Вересень-травень).7. Надання допомоги ветеранам війни та праці, залучення до цієї роботи волонтерських учнівських груп.

8.Проведення місячника з оборонно-масової та військово-патріотичної роботи, присвячений до Дня Збройних Сил України (18.11.11-18.12.11)
Профорієнтаційне виховання (ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРАЦІ) – діагностика обрання майбутньої професії, вивчення творчих здібностей та професійних нахилів, зв’язок з навчальними закладами вищих рівнів акредитації, наявність виставкових матеріалів, наочності, вказати найзначущі традиційні заходи, тощо.

заходи: молодіжний форум «Старт кар′єри» (9-11класи, Палац Спорту), організовані екскурсії до Харківського кооперативного торгово - економічного коледжу та Національного аерокосмічного університету


4. Виховний захід «Все профессии нужны, все профессии важны» (3 класи)

5. Заходи щодо профорієнтації учнівської молоді:

 • тестування, анкетування

 • екскурсії на виробництва:

 • Кулиничи;

 • Університет Надзвичайних ситуацій;

6.Вивчення творчих здібностей та професійних нахилів, проведення соціологічних досліджень:

1.Соціально–гуманітарний(соціологічний,психолого–педагогічний,комерційний, правознавчий, лінгвистичний),

2.Виробничо- технологічний (будівельний, електротехнічний, косметико-перукарський);

3.Природно-науковий(математикаі компютерна техніка, фізико – математичний);

4.Фізкультурно –військовий( фізкультурно-оздоровчий, військовий)

8.Зв’язок з навчальними закладами вищих рівнів акредитації:

- юридична академія,

- коледж національного фармацевтичного університету,

-ХНУ ім.. В.Н. Каразіна,

-ХТЗТ

Екологічне виховання (ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО ПРИРОДИ) – проведення заходів, спрямованих на виконання Концепції екологічного виховання .1.Організація проведення екологічних суботників (вересень – жовтень)

Організація роботи щодо участі в екологічних акціях:

«Чисте місто»;

«Чисте подвір’я»;

Озеленіння школи.

2. Участь у Всеукраїнському конкурсі «Щедрість рідної землі» (жовтень)

3. Виставка «Букет моїй вчительці» (28.09.11)

4. Конкурс- виставка « Замість ялинки-новорічний букет»(22.12.11).

5. Перемога у районному етапі МАН (Проблеми збереження геологічних пам’яток»( Колісниченко Артур).
Художньо-естетичне виховання

Проведення загальношкільних свят:

1. «День знань» 01.09.11

2. «День Працівника освіти» 02.10.11

3. Концерт «Осінні барви»( 5-8 класи) 18.10.11

4. Святковий вечір «Міс Осінь» (9-11 класи) 23.10.11

Новорічні свята: (19.12.11 – 05.01.12)

1. Новорічна вистава «Новий кіт» для учнів (1-4 класи) (22.12.11).

2. Відвідування Ялинки Мера в Палаці Спорту(29.12.11)
3. Новорічний концерт «Казковий вечер»( 8-11 класи) (22.12.11).

4. Відвідування Ялинки Мера дітьми пільгового контингенту в Палаці Спорту(26.12.11).

5. Перегляд новорічної вистави у Палаці «Залізничник»( 1 клас)(21.12.11).

6. День святого Миколая для дітей пільгового контингенту ( 16.12.11) ЦДЮТ № 5.

7. Новорічна вистава для дітей пільгового контингенту в ЦДЮТ № 5(05.01.12).

8. Філармонія «Новорічний концерт»(29.12.11).

9. Вистава «Кіт у чоботях» (28.12.11).

10. Вистава «Руслан та Людмила» Будинок актора.(29.12.11).

11. Новорічна вистава у МПДТ (05.01.12).

12. 23.12.11 Новорічна казка для старшокласників.

13.23.12.11. Відвідування новорічної вистави в театрі «Мадригал» 5-а та 5-б класами.

14.28.12.11 Відвідування вистави «Кіт у чоботях» 3-б клас.

15.29.12.11 Відвідування вистави «Руслан та Людмила» 7-а та 7-б класами у Будинку актора.

29.12.11.Відвідування Харківської філармонії 2-а класом.

29.12.11. Новорічне свято у Палаці Спорту для учнів 1-6 класів.

Відвідування Екскурсій:


 • до хлібозаводу «Кулиничи»;

 • до Цирку(13.10.11);

 • до планетарію;

 • до Дробицького яру;

 • до Харківської філармонії;

 • до шкільного музею;

 • до аерокосмічного університету;

 • до Меморіалу Слави;

 • до Історичного музею;

Відвідування театру ТЮГ. Перегляд вистави «Герой нашего времени» (15.09.11)

Відвідування театру юного глядача 9 клас (вистава «Горе от ума»); 20.09.11

Відвідування театру «Мадригал» (20.10.11)
Участь у районних конкурсах


1. КВК Виступ команди КВН «Єврожара» в районному етапі конкурсі на тему «Спорт» (05.10.11).

2. Участь у районному конкурсі


«Сузір’я талантів». (24.11.11).

3.Конкурсу малюнків «Життя без наркотиків» (25.11.11).

4. Конкурс- виставка «Щедрість рідної землі»(17.10.11).

4. Конкурс- виставка « Замість ялинки-новорічний букет»(22.12.11).

7. Конкурс дитячого малюнку «Моє рідне місто».

8. Всеукраїнська акція «Від серця до серця»»

25. Конкурс «Мій біль Чорнобиль»(14.12.11).

18. Участь у районній першості з волейболу серед учнів 9-11 кл.

19. Участь у районних змаганнях з міні-футболу серед хлопців5-6 кл.

20. Малі Олімпійські ігри «Діти Харкова» І етапі (шкільний)(24.11.11).

21.Участь у районному конкурсі «Найразумніший»(22.12.11).
Перемога у районних конкурсах у 2011-2012 н.р.:

1.Перемога у ІІ етапі всеукраїнського конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої Академії наук України (І місце у секції геологія (Колесниченко Артур, 10 клас);

2. Переможці обласного етапу учениця 11 класу Єрмакова Карина

( викладач Дацко Ю.В.), ученик 10 класу Янчуков Денис у Всеукраїнській експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина –Україна».

( викладач Носатюк В.В.), лауреат учениця 4-б класу Собіна Альона (викладач Васильченко В.М., Корнєєва О.М.).

3. Панченко Наталя учениця 6 класу - ІІІ місце у районному конкурсі ім. П. Яцика (керівник Носатюк В.В).

4.Гуменюк Марія учениця 5-а класу -ІІ місце у районному конкурсі ім. П. Яцика (керівник Павленко Ю.А.).
У 2011-2012 навчальному році працюють 4 гуртки:


 1. Гурток бального танцю

 2. Гурток хорового співу

 3. Деревообробний гурток

 4. Образотворчого мистецтва

Таблиця № 3 Охоплення учнів закладу освіти позашкільною діяльністю.

РІК

Загальна кількість учнів

Кількість гуртків на базі ЗНЗ

Кількість учнів у гуртках на базі ЗНЗ

Відсоток від загальної кількості учнів у ЗНЗ

2008-2009

367

4

80

22

2009-2010

370

6

130

35

2010-2011

351

3

80

23

2011-2012

343

4

120

35Родинно-сімейне та моральне виховання (виховання ціннісного ставлення особистості до сім’ї, родини, людей):

1. Проведення спортивного свята «Тато, мама, я - спортивна сім’я» (23.09.11)2. Проведення заходів до:

1.Міжнародний День людей похилого віку(03.10.11)

2. Міжнародного дня інвалідів(03.12.11).

3. Дня спільних дій в інтересах дітей та річниці Конвенції ООН про права дитини (20.11.11).

4. Поновленная інформациї у куточку «Діалог».

5. Проведення шкільного етапу Малих Олімпійських Ігор «Діти Харківщини» (24.10.11).

6. Конкурс класних газет «Моя сім’я»(грудень).

7. Заходи щодо виконання Державної програми з утвердження гендерної рівності в українському суспільстві:

- проведення Уроку гендерної грамотності

- круглий стіл: «Розуміння ролі сучасної.

8. Участь у Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Моя Батьківщина -Україна» (Павленко Ю.А., Дацко Ю.В., Корнєєва О.О., Васильченко В.М., Глущенко Н.О., Комова В.В.) листопад

9. Ознайомлення з об΄єктами історичної та культурної спадщини України (екскурсія до Ботанічного саду) ( Дука Н.Г.)- жовтень

10. Заходи щодо протидії торгівлі людьми ( 31.10.11 по 04.11.11).

Організація роботи з фізичної культури та пропаганди здорового способу життя:

1.Організація проведення загальношкільних заходів:

1. День фізкультурника (09.09.11)

2. Змагання з футболу «Шкіряний м’яч» (27.09.11).

3.Тиждень фізкультури і спорту (17.10.11-19.10.11).

- Естафети «Веселі старти» 2-4 класи;

- Естафети «Старти надії» 5-6 класи(19.10.11).

- Змагання з волейболу 9-11 класи(20.10.11).

- Вікторина присвячена видатним спортсменам Харківщини 5-9 класи.
- Рухлива гра «Снайпер» (21.10.11).

4. Шкільного етапу Малих Олімпійських Ігор «Діти Харківщини» (24.11.11).

5. Свято до Дня збройних сил України 5-9кл( 06.12.11)

Організація проведення районних змагань:

1.Районна першість з міні-футболу серед учнів 5-6 класів

2.Районні змагання з волейболу серед учнів 9-11-х класів

(15.12.2011).

2. Проведення лекцій, бесід за участі лікарів, практичного психолога з проблем формування здорового способу життя

Місячник з безпеки життєдіяльності

-«Безпека дорожнього руху» – ігри, завдання 1-4кл

-«Я здоров’я бережу» кросворди, малюнки 3-4кл.

Конкурс малюнків на асфальті «Країна безпеки», 1-6 кл.


 • Лекція «Гігієна порожнини рота» 4класи.

 • «Інфекційні захворювання» - 2-3кл.

 • Бесіди «Поведінка у громадському транспорті», 1-4 кл.

 • Виставка-експозиція літератури, присвячена безпеці дорожнього руху

 • Перегляд відеофільму «Станція призначення – життя», 9кл.

 • Диспут «Що таке торгівля людьми та дитяча праця», 9-11 кл.

3. Систематичне оновлення інформації:

 • Куточок «За здоровий спосіб життя»

«Спорт протягом життя»

4. Цикл заходів щодо виконання Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період 2012 року.

5. Проведення профілактичних заходів щодо запобігання розповсюдження наркоманії та ВІЛ- інфекції (01.12.11).

6. Заходи щодо проведення загальноміського шкільного Дня здоров’я

Превентивне виховання (виховання ціннісного ставлення особистості до себе)

1. Цикл заходів щодо попередження вживання наркотичних та психотропних речовин неповнолітніми(02.12.11.-10.02.11).

2. Надання інформації для батьків на стенді «Діалог» 1-11 клас

3. Перегляд соціальних реклам з питань вживання наркотичних та психотропних речовин неповнолітніми. 5-11 клас

4. Виступ агітбригади:«Ні» наркотикам 01.12.11

5.Конкурс дитячого малюнку «Життя без наркотиків» (24.11.11).

6. Участь у заходах на виконання обласної програми протидії торгівлі людьми.

7. Участь у заходах щодо відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

8. Спільні заходи щодо профілактики правопорушень,злочинів та інших антисоціальних проявів серед учнів. Рейд –урок:(13.10.11, 27.10.11, 07.12.11).

9. Спільні заходи ВКМСД: 11.11.11, 09.12.11.

10. Участь у заходах щодо толерантного відношення до ВІЧ інфікованих людей (01.12.11).

11. Засідання Ради з питань профілактики правопорушень(2 засідання).

12. Залучення підлітків до занять у гуртках, секціях, участь у шкільних конкурсах, заходах.

13. Заслухані питання щодо контролю за відвідуванням учнями навчального закладу, щодо запобігання дитячої бездоглядності, профілактики злочинності: На нараді при заступнику директора 30.11.11 (протокол № 3), на нараді при директорові були заслухані питання щодо контролю за відвідуванням учнями навчального закладу, щодо запобігання дитячої бездоглядності, профілактики злочинності (протокол № 3) від 28.11.11, координаційна рада спільно зі службами(02.12.11) засідання методичного об’єднання класних керівників (протокол № 2 від 17.11.12).

Таблиця № 2.


РІК

Учні на обліку ССД

Учні на обліку у кримінальній міліції

Учні на внутрішкільному

обліку


Учні групи ризику

2008-2009

1

8

1

-

2009-2010

-

3

-

-

2010 -2011

1

1

1

1

2011-2012

1

1

1

1


Організація соціального захисту дітей пільгового контингенту:

1. Виявлення дітей пільгового контингенту.

2. Призначення кураторів для дітей пільгового контингенту.

3. Створення соціального паспорту дітей пільгового контингенту.

4. Залучення до гурткової роботи дітей пільгового контингенту.

5. Організація безкоштовного харчування дітей пільгового контингенту:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- дітей із малозабезпечених сімей;

6. Організація консультаційної допомоги батькам пільгового контингенту.

7. Залучення учнів пільгового контингенту до роботи в органах самоврядування.

8. Проведення координаційної ради у справах сім’ї, жінок та дітей (02.12.11).

9. Надання матеріальної допомоги дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-напівсиротам (наказ № 228 від 29.09.11.).

10. Участь дітей пільгових категорій у новорічних та різдвяних святах.

11. Організовано безкоштовне харчування для дітей пільгового контингенту( наказ № 170 від 01.09.11, наказ № 233 від 10.10.11).

12.Через фонд всеобучу діти під опікою забезпечені шкільною формою, учні школи забезпечені підручниками.

13.Складено індивідуальні плани роботи з учнями, що перебувають на обліку

14. Призначено інспектора з охорони дитинства (наказ № 172 від 01.09.11)

На нарадах у присутності директора (30.08.11) та заступника директора з виховної роботи (14.09.11), засіданнях ШМО розглядались питання про роботу з учнями пільгового контингенту, про стан відвідування учнями школи та охоплення навчанням дітей з 6 до 18 років, стан залучення учнів школи до гуртків та секцій, роботу з учнями, що перебувають на обліку. Систематично проводиться робота щодо відстеження здобуття освіти випускниками школи, випускники 2011 року працевлаштовані (наказ № 158 від 25.08.11).2011-2012 н.р.

Дані про дітей пільгових категорій

8

Діти-сироти

0

9

Діти, позбавлені батьківського піклування

4

1

Діти-напівсироти

7

1

Діти з багатодітних сімей

39

2

Діти одиноких матерів

7

3

Діти, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

2

4

Діти-інваліди

6

5

Діти, у яких батьки - інваліди

4

6

Діти, батьки яких постраждали під час виконання службових обов’язків

0

7

Діти з малозабезпечених сімей

4


Організація профілактики дитячого травматизму
До річного плану включені заходи спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного та побутового травматизму.

В школі постійно ведеться певна робота щодо попередження травматизму серед дітей. На початок 2011-2012 н.р. видано відповідні накази:

«Про створення загону юних інспекторів руху» № 173 від 01.09.11

«Про організацію чергування вчителів у 2011-2012 н.р.»№ 183 від 01.09.11

«Про організацію роботи з попередження дитячого травматизму у 2011-2012 н.р.» № 184 від 01.09.11 р.

«Про невідкладні заходи щодо запобігання дитячому дорожньо-транспортному

травматизму на 2011-2012 навчальний рік»№ 203 від 01.09.11

«Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху»№ 219 від 15.09.11

«Про проведення тижня безпеки життєдіяльності» № 232 від 22.09.11

«Про запобігання всім видам дитячого травматизму серед учнів під час осінніх канікул»№ 236 від 17.10.11

«Про навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівників школи»№ 226 від 23.09.11

«Про організацію роботи з пожежної безпеки та електробезпеки» №198 від 01.09.11

«Про створення дружиних юних пожежних»№ 180 від 01.09.11

«Про організацію охорони праці у школі у 2011 /2012 н.р.»№ 176 від 01.09.11

«Про режим роботи загальноосвітнього навчального закладу у 2011-2012 н.р.»№ 164 від 25.08.11

«Про організацію роботи щодо дотримання санітарно-епідемічних норм у школі»№ 162 від 25.08.11

«Про організацію навчально-виховного процесу в школі у 2011-2012 н.р»№ 161 від 25.08.11

«Про підготовку та організований початок 2011-2012 навчального року» № 154 від 15.08.11

1. Конкурс малюнку на асфальті на тему: «Країна Безпеки»

2. Єдиний урок безпеки дорожнього руху.

3. Поповнення пам’ятки з техніки безпеки в кабінетах праці, хімії, фізики, інформатики, фізичної культури.

4. Класні години з питань профілактики всіх видів дитячого травматизму : • правила пожежної безпеки;

 • правила поведінки дітей на воді;

 • користуванні газом;

 • правила поводження з джерелами електроструму;

 • правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів;

 • бесіди про попередження отруєнь у дітей.

5. Тиждень з безпеки дорожнього руху (19.09.11-23.09.11).

6. Тиждень безпеки життєдіяльності (17.10.11-21.10.11.).

7. заходів щодо запобігання травмуванню електричним струмом (17.10.11-21.10.11).

8. Складання плану спільних заходів з ВДАІ по обслуговуванню міста Харкова та АТІ ГУ МВС України в Харківській області

9. Складання плану спільних з РВ МНС України в Харківській області щодо профілактики дитячого травматизму

10. Проведення первинного, цільового, позапланового, вступного інструктажів з учнями життєдіяльності та питань охорони праці.

11. Створення дружини юних інспекторів дорожнього руху

12 Створення дружини юних пожежників

13. Провести бесіди з попередження дитячого травматизму під час канікул .

14. Виховні заходи: «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє» (17.11.11.-19.11.11)

15. Перегляд вистави з попередження дитячого травматизму

(1-4 класи) жовтень.

16. Ознайомлення учнів з нормативною базою по пожежній безпеці.

17. Конкурс малюнків «Безпека життєдіяльності очима дітей»( 19.11.11)

18. Організація чергування вчителів на зупинці біля школи та під час перерв.

19. Складання схеми безпечного руху учнів до школи


Моніторинг щодо випадків травмування дітей по школі:


Види травмування

2009

2010

2011

Під час НВП

0

1

2

У побуті
2

1Самооцінка виховної роботи (аналіз виховних заходів свідчить про те, що виховна робота здійснюється на достатньому рівні, проведення моніторингу діяльності згідно критеріїв)


Заходи


Участь у заходах

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

Бали

 • районні

115

140

-

10

 • міські

15

40

15

10

 • обласні

6

140

-

30

 • Всеукраїнські

10

-

-

-

Загальна кількість балів

531

2. Методична діяльність:Методичне об’єднання класних керівників працює над проблемою:

 • створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально-етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі саме здорового способу життя, через пропаганду духовних надбань українського народу, через заходи, спрямовані на виховання любові до рідної землі, на осмислення самовизначенні у виборі професії, та на співпраці з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.


Завдання:

 • Надання допомоги класним керівникам в удосконаленні форм та методів організації виховної роботи.

 • Формування у класних керівників теоретичної та практичної бази для моделювання системи виховання в класі.

 • Вивчення та узагальнення цікавого досвіду роботи класних керівників.

 • Сприяння розвитку виховної системи школи.

 • Розвиток творчих здібностей класного керівника.

Якісний склад ШМО класних керівників - 16 вчителів, з них вища категорія- 4 вчителя, І категорію мають 6 вчителів, ІІ категорію 1 вчителя, спеціалісти -5 вчителя. Керівник ШМО заступник директора з виховної роботи Філіпська Ж.А.. В склад ШМО входять молоді вчителі за якими закріплені наставники.

Виховна робота ведеться в співпраці з службами району, громадськими організаціями. Велике значення у виховній роботі має співпраця з психологічною службою школи, яка обстежує учнів різних виховних груп з метою вивчення їх індивідуальних особливостей, інтелектуального та культурного рівню проводить індивідуальне обстеження учнів девіантної поведінки.

Постійно ведеться просвітницька робота з батьками. Проведені батьківські збори за планом. (в наявності протоколи зборів). В наявності методичні наробки щодо проведення батьківських зборів, наробки проведення виховних годин, багато додаткового методичного матеріалу на допомогу класному керівнику.
Проведена роз’яснювальна робота щодо нормативно-правових актів та законів України, із залученням батьків, юристів та представників служб району. Ведеться робота з питань профілактики негативних явищ, травматизму, оздоровлення учнів. Здійснюється моральна та психологічна підтримка родин.

Успішно співпрацює з педагогічним колективом батьківська рада школи.

В кожному класі є класні батьківські комітети. Заслуговує на увагу досвід спільної роботи класних керівників, батьків і батьківського комітету з організації спільних заходів. Так, стало традицією проводити конкурс «Тато, мама, я –спортивна сім’я». Допомагають батьківські комітети і у створенні матеріально - технічної бази школи та класів. Згідно річному плану роботи проводяться батьківські збори, які за змістом поділяються на організаційні, і ті, що проводяться на початку навчального року. Також на батьківських зборах заслуховуються звіти голови батьківського комітету, аналіз підсумки навчання і виховання учнів, обговорюються шляхи впливу учителів і батьків. Проводяться і тематичні батьківські збори, на яких класні керівники використовують різноманітні форми проведення батьківських зборів.

відвідування заходу - пед. майданчик „Азбука молодого класного керівника”- 4 класних керівника(Васильченко В.М. , Шевченко Д.В. , Орєхова Я.Д. , Корнєєва О.О.).

участь у професійних конкурсах – 5 балів.( У районному конкурсі "Учитель року" (І етап ) брали участь: вчитель англійської мови та літератури –Лобковська Г.І. , вчитель фізичного виховання- Почтарьова Т.Г. , вчитель біології- Дука Н.Г.).

Наявність друкованих робіт у 2011-2012 н.р.:

1.Кріцина О.І. ХОНМІБО

2.Філіпська Ж.А. ХОНМІБО « Репродуктивне здоровя учнів».

3. Здійснення контролю за станом виховної діяльності у закладі освіти у І семестрі 2011 -2012 н.р.
РІК

Кількість відвіданих заходів у закладі освіти

Кількість нарад за участю класних керівників

2011-2012

10

36. Проблеми та недоліки в організації виховної роботи.

1.Однією зі складних проблем сучасної школи є наявність правопорушень серед підлітків та дітей. Тому необхідно більше приділити цьому питанню увагу, здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи, систематично проводити цикл бесід на правову тематику з учнями та батьками, систематично залучати учнів до роботи комітетів органів самоврядування, аналізувати мікроклімат в класних колективах.

2.Пошук і цілеспрямований вияв обдарованих дітей.

3.Посилення контролю щодо питання дитячого травматизму. Систематично проводити наради – інструктажі класних керівників про роботу щодо попередження дитячого травматизму.


7. Шляхи розвитку виховної роботи на наступний рік спрямовані на усунення причин вказаних недоліків.

Аналізуючи виховну діяльність дитячого самоврядування, з урахуванням особливості учнівського колективу, колективу вчителів та класних керівників спрямувати виховну роботу на наступний навчальний рік так щоб:

1.Створити умови для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;

2. Створити умови для формування фізично і психічно здорової дитини;

3. Створити умови для реалізації здібностей обдарованих дітей;

4. Застосування новітніх педагогічних технологій;

5.Впроваджувати можливості мережі Інтернет для підвищення рівня навчання та виховання;

6.Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників,

7.Залучати дітей девіантної поведінки до роботи школи в системі самоврядування;

8.Модернізувати матеріальну базу школи.

9.Продовжувати пошукову та музейну роботу в школі і районі.

Виконавець: Заступник директора з виховної роботи Ж.А.Філіпська

11.10.11.Конкурс на кращу модель учнівського самоврядування в рамках звітно – виборчої конференції ДЮГО «Однодумці” закладів освіти району.

Виступ голови ДЮГО «Росток» на звітно-виборчій конференції лідерів учнівського самоврядування12.10.11

Відвідування головою ДЮГО « Росток міської виборчої конференції Харківської міської організації учнівського самоврядування14.10.11 Гімназія №55


Учнівське самоврядуванняЗаходи

Термін

Відповідальний

Примітка

1

З метою залучення учнів до громадської діяльності удосконалення форм та методів роботи Дитячо-юнацької організації «Росток» і організація роботи за комітетами ( згідно плану)

вересень

Заступник директора з виховної роботи

Класні керівники

Педагог-організатор Комітети шкільного самоврядування

2

Підготовка та проведення шкільної конференція учнівського самоврядування.

Участь у районній звітно-виборчій конференціївересень

жовтень


Педагог - організатор

Комітети шкільного самоврядування3

Складання плану роботи ДЮГО «Росток» на навчальний рік

вересень

Педагог-організатор

Комітети шкільного самоврядування


4

Складання графіку проведення засідань голів комітетів

вересень

Педагог-організатор

Комітети шкільного самоврядування


5

Поповнення стенду матеріалами «Шкільне самоврядування»

Протягом року

Педагог-організатор

Комітети шкільного самоврядування


6

З метою виховання у учнівської молоді ініціативності, активності, розвитку їх творчих здібностей залучення до проведення шкільних:

 • свят:

 • Концерт «Осінні барви»( 5-8 класи);

 • Свято «Осінній ярмарок»(1-4 класи);

 • Святковий вечір «Міс Осінь» (9-11 класи)

 • Новорічні свята:

1.Новорічна вистава» Новий кот» для учнів (1-4 класи).

2.Казка «Новорічне чудо» ( 5-7 класи)

3.Новорічний концерт «Казковий вечер»( 8-11 класи);

4.Дню збройних сил України(спортивне свято);

5.Концерт для ветеранів та людей похилого віку в тер центрі;

6.Концерт до дня Учителя для ветеранівконкурсів:

1.«Безпека життєдіяльності очима дітей»;

2.«Використовування газу у побуті»;

3. «Моє рідне місто»;

4. Конкурс малюнків «Права дитини»;

5. « Діти за чисту енергію-2010»;

6.Ми – майбутнє нашого улюбленого міста”;

7. Виступ агідбригади «Права громадян України»(1-4 класи) • Змагань: спортивне свято «Тато, мама, я - спортивна сім’я»;

 • Шкільного етапу Малих Олімпійських Ігор «Діти Харківщини»

 • Акцій:

1.«Запали свічку»;

2. «Людяність у нелюдяний час»;

3. «Цікаве дозвілля- чисте довкілля»»

4. Упорядкування криниці Г.СковородиВересень-

грудень

18.10.10
21.10.10

23.10.10

24.10.10

23.12.10
23.12.10


24.12.10


6.12.10

01.10.10

01.10.10

22.10.10
20.09.10

10.12.10
08.12.10
08.10.10

10.12.10

24.10.10

22.10.10
26.11.10


10.09.10

20.12.10
листопадЗаступник директора з виховної роботи

Педагог-організатор

Комітети шкільного самоврядування

Миленький Є.Р.


Комова В.В.

Байкулова Т.М.


Шевченко Д.В. Комітети шкільного самоврядування


Шевченко Д.В.

Деркач Н.І.

Шевченко Д.В.

Філіпська Ж.А.


Орєхова Я.Д.


Орєхова Я.Д.
Орєхова Я.Д.
Орєхова Я.Д.

Кріцина О.І.


Почтарьова Т.Г.

Почтарьова Т.Г.
Миленький Р.Є.

Орєхова Я.Д.


Павленко Ю.А.
7

Засідання круглого столу голів комітетів ДЮГО «Росток» щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років

25.11.10


Заступник директора з виховної роботи

Комітети шкільного самоврядування

Волонтерській загін

8

Посвята першокласників у «Барвінчата»


15.10.10

Заступник директора з виховної роботи

Комітети шкільного самоврядування


9

Участь у роботі координаційної ради районної асоціації ДЮГО «Однодумці»

15.09.10

15.10.10


02.11.10

15.11.10


23.11.10

20.12.10


Члени координаційної ради

Педагог-організатор
Методична діяльність:

проведення заходу на базі закладу – міський семінар керівників ІМЦ районів (16.12.10)

участь у професійних конкурсах – У районному конкурсі "Учитель року" (І-ІІІ етапах) брала участь учитель початкових класів Васильченко В.М.

Проблеми та недоліки в організації виховної роботи:
1.Однією зі складних проблем сучасної школи є наявність правопорушень серед підлітків та дітей. Тому необхідно більше приділити цьому питанню увагу, здійснювати контроль за відвідуванням учнями школи, систематично проводити цикл бесід на правову тематику з учнями та батьками, систематично залучати учнів до роботи комітетів органів самоврядування, аналізувати мікроклімат в класних колективах.

2.Недостатній рівень надання можливостей учням реалізувати творчі здібності на терені дослідницької – пошукової та наукової діяльності.

3.Пошук і цілеспрямований вияв обдарованих дітей.

4.Посилення контролю щодо питання дитячого травматизму. Систематично проводити наради – інструктажі класних керівників щодо попередження дитячого травматизму.

5. Модернізувати матеріальну базу школи.

Виховна робота організована і спланована в річному плані роботи розділ “ Виховна робота ”. На початку навчального року з метою ефективної організації виховного процесу були видані накази по школі:

наказ по школі від 01.09.11. № 184 «Про організацію виховної роботи в 2011 – 2012 н.р.» були призначені класні керівники, керівники ШМО, відповідальні за напрямки виховної роботи.

наказ від 25.08.11 № 161 “ Про організацію навчально – виховного процессу та режиму роботи школи в 2011 – 2012 н. р.”,

наказ № 182 від 01.09.11 “Про організацію роботи класних керівників в 2011 – 2012 н. р. “, наказ № 186 від 01.09.11 “Про організацію виховної роботи в 2011 – 2012 н. р.”

  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка