Звіт про виконану роботу 2008 2009 Центр підтримки сім’ї та просвіти в громадіСкачати 207.17 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір207.17 Kb.


ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ЦЕНТР ПІДТРИМКИ СІМ’Ї ТА ПРОСВІТИ В ГРОМАДІ «ФЛОРЕНС»

Звіт

про виконану роботу

2008 – 2009


Центр підтримки сім’ї та просвіти в громаді «Флоренс» одна з перших громадських організацій, яка була створена на основі досвіду роботи служб в зарубіжних країнах. «Флоренс» був зареєстрований у 2004 році.
Філософія діяльності організації – служіння суспільству, групі і окремому індивідові для поліпшення якості життя на макро-, мезо- та мікрорівнях.
Мета діяльності ЗОГО «Флоренс» - надання соціальної, педагогічної, психологічної, юридичної та інформаційної підтримки різним верствам населення.
Ми підтримуємо ідею створення громадського суспільства на основі демократії і громадських ініціатив, коли громада визначає свої потреби і шукає шляхи вирішення проблем.
ЗОГО «Флоренс» працює з клієнтами різного віку – це діти, підлітки, чоловіки/жінки середнього віку, люди літнього та похилого віку.


Ми співпрацюємо з державними та громадськими установами, сім’ями і приватними особами, а саме:


 • Дитячий інтегрований комплекс «Kinderförderverk» Magdeburg e. V. (Німеччина)

 • Український Центр «Порозуміння» (Київ)

 • Запорізьке обласне управління праці та соціального захисту населення

 • Теріторіальні центри міської служби соціальної допомоги, відділення соціальної адаптації дітей з особливими потребами

 • Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 • Запорізький національний техничний університет

 • Запорізький національний університет

 • Запорізьке училище професійної підготовки співробітників міліції ГУМВС України в Запорізькій області

 • Комишуваська загальноосвітня школа соціальної реабілітації

 • Школи м. Запоріжжя

 • Молодіжна поліцейська академія

 • Міська громада німецької культури «Відродження»

 • Менонітський сімейний дім

 • Жіночий кризовий центр «Гармонія»Види діяльності:


 • психологічне консультування з питань конфліктів, насильства в сім’ї, самотності, проблем прийняття рішень;

 • педагогічне консультування: дитячо-батьківські відносини, питання виховання та соціалізації;

 • інформаційні консультації з соціальних та правових питань;

 • освітні тренінги / семінари / лекції для працівників соціальної сфери, клієнтів, студентів, вчителів, учнів шкіл;

 • науково-практичні дослідження;

 • допомога в організації та підтримці груп самодомоги;

 • організація практики студентів факультетів соціології, соціальної роботи / педагогіки, психології.


ЗОГО «Флоренс» за період 2008 – 2009 працював за наступними програмами:
1. Програма «Школа»

2. Програма «Здорове покоління»

3. Програма «Навчання спеціалістів у соціальній сфері»

4. Програма «Ми такі ж як і усі!»

5. Програма «Кенгуру»

6. Програма «Батьківські клуби»

7. Програма «Практика студентів»

8. Програма «Студентський педагогічний кіно-клуб «Інсайт»

9. Видавнича діяльність

11. Організація лекцій іноземних спеціалістів

12. Менонітський сімейний дім

13. ЗОМГО «Молодіжна поліцейська академія»

14. Індивідуальне консультування
Вступне слово директора

Пройшов ще один рік в діяльності Запорізької громадської організації «Центру підтримки сім'ї та просвіти в громаді «Флоренс». Робота принесла нам, співробітникам Центру, і сподіваємося, нашим клієнтам, величезне задоволення, щастя, але і тривогу. Ми раді бачити щасливі обличчя батьків під час занять, чути позитивні відгуки школярів, бачити подяку в очах людей похилого віку.

Однак, ми хвилюємося з приводу майбутнього нашої організації. Економічна ситуація, що склалася в країні призводить до зменшення соціальних проектів або урізання ряду програм.

Минулий рік приніс нам нові контакти. Ми стали співпрацювати із Запорізьким училищем професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України в Запорізькій області.

Важливим кроком стало встановлення контактів і спільна діяльність із Запорізьким обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Практично всі наші програми та проекти попереднього року були продовжені, а деякі і розширені. Школи зацікавилися нашою роботою з дітьми молодшого шкільного віку.

Співробітники та волонтери Центру закінчили навчання у Запорізькому національному університеті і отримали ступені бакалаврів та спеціалістів у галузі соціальної педагогіки. Ми раді появі нових співробітників у цьому році.

Керівник україно-німецької Програми «Кенгуру» Дітер Дамерінг за значний внесок у розвиток лікувальної педагогіки був удостоєний званням «Почесний доктор Запорізького національного університету». Ми пишаємося, що у нас такі партнери та колеги!

Неоціненну підтримку і допомогу надають нам консультанти Центру. Серед яких хотілося б виокремити академіка, доктора фізико-технічних наук, професора Толока В’ячеслава Олександровича.

Успішна діяльність організації стала можливою завдяки працьовитості, професіоналізму та відданості справі служіння людям всіх співробітників Центру «Флоренс». Сподіваюся, що мета покращення життя людей в суспільстві буде успішно реалізовуватися за допомогою та підтримки громадських організацій з боку суспільства та держави. Голоси дітей і людей похилого віку не чутно, тому ми повинні стати їх голосом у захист життя на землі.

Програма «Школа»

Центр продовжує активно співпрацювати з різними навчальними закладами міста Запоріжжя та області, в першу чергу зі школами. Нам приємно усвідомлювати, що поступово формується потреба не тільки у педагогів, але й і у батьків оснастити дітей, підлітків знаннями та вміннями, які допоможуть їм у період дорослішання та адаптації в наступному дорослому житті.


У 2008-2009 році Центр «Флоренс» продовжив співпрацю з гімназією № 2 м. Запоріжжя. Робота велася з учнями 2-го класу. У рамках розпочатої програми з дітьми проводились заняття спрямовані на згуртування колективу, зняття напруги і зниження рівня агресії.
На заняттях використовувалися елементи і вправи тренінгів, активні ігри, які були спрямовані на емоційне розвантаження. Організовано перегляд мультфільму з обговоренням, написана і проілюстрована спільна казка. Так само кожним учнем була написана своя казка про 2-А клас.
Діти легко йшли на контакт і брали участь у всіх запропонованих видах діяльності. Варто відзначити, що в класі не один лідер, внаслідок чого виникали деякі труднощі в процесі згуртування колективу. Крім того, у дітей був відзначений підвищений рівень агресії, що підтвердилося тестом Люшера, малюнковим тестом і аналізом результатів спостереження.
Учні з радістю брали участь в активних іграх. Колектив виявився досить доброзичливим. Діти з нетерпінням чекали нових занять, цікавилися, чим саме будуть займатися. По закінченню робочого процесу дітьми були сказані такі фрази:«Приходьте в наступному навчальному році»,

«Ми будемо вас чекати»,

«В наступному році ви обіцяєте, що прийдете до нас?»,

«З вами було цікаво».
Як показник вдячності діти подарували нашому Центру іграшкового слоника, який був їхнім талісманом протягом навчання у другому класі.

Новим проектом у Програмі «Школа» стала робота з дітьми міської громади німецької культури «Відродження», який отримав назву «Вместе весело шагать!». У його реалізації взяли участь не тільки фахівці Центру, а й волонтер.
Проект «Вместе весело шагать!» складається з 10 занять. На даному етапі була реалізована половина проекту. Перші заняття були спрямовані на знайомство з новими дітьми, виявлення лідерів і формування колективу.
Всі заняття проводилися у формі тренінгів. Дана форма роботи викликала інтерес у дітей. Вони з задоволенням брали участь в іграх і вправах, висловлювали свою думку і проявляли себе.
Особливий інтерес викликало написання спільної казки та створення ілюстрацій до неї, кожен прийняв безпосередню участь в цій вправі.


Діти виявилися досить відкритими. Вони легко йшли на контакт і брали участь у всіх запропонованих видах діяльності. Так само діти намагалися дотримуватися правил групи і самі згадували їх на початку кожного заняття. Крім того, вони чекали кожного нового заняття, говорили про те, що чекають нових зустрічей. На початку кожного тренінгу цікавилися, чому саме буде присвячене заняття, і чим саме вони будуть займатися.


Програма «Здорове покоління»

Важливим напрямком нашої діяльності є просвітницька профілактична робота. У цьому році була започаткована нова програма під назвою «Здорове покоління», основна мета якої – широке інформування громадськості про невиправні наслідки вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів; допомога молоді у виборі здорового способу життя; формування усвідомленного батьківства.

Робота проводиться у формі лекцій з використанням Power Point Presentation. За рік спеціалістами Центру були підготовлені презентації з наступних проблем: «Депрессия», «Стресс. Друг или враг?», «Самооценка», «ВИЧ/СПИД. Причины и последствия», «О вреде курения», «Суицид среди подростков». Була оновлена презентація «Расстройства алкогольной фетопатии (РАФ)». Всі лекції пройшли апробацію в Центрі, а потім були прочитані в школах та вузах міста Запоріжжя та області.
У студентів та школярів матеріал викликав великий інтерес, певний обсяг інформації був новим для аудиторії. В ході лекцій слухачі регулярно ставили питання, з яких фахівці Центру прийшли до висновку, що більша частина населення не в повній мірі поінформована, або взагалі має дуже мало уявлення про ВІЛ / СНІД, про шкоду, що завдає алкоголь і куріння тютюну. Також, в більшості випадків у людей досить стереотипне уявлення про дані проблеми (наприклад, широко поширена думка, що ВІЛ-інфекція передається при спілкуванні, через укуси комах і при загальному користуванні побутовими предметами). А з огляду на те, що Україна займає перше місце в Європі за темпами поширення ВІЛ / СНІДу, ми плануємо і надалі активно проводити просвітницьку діяльність серед населення, та розробляти нові тематики лекцій на актуальні теми сьогодення.
Ще одним важливим кроком у реалізації цієї програми стало співробітництво з обласним Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Так, співробітники одержали можливість проводити профілактичну роботу не тільки в місті, але і в області. Фахівцями ЗОГО «Флоренс» було прочитано 6 лекцій у школах Куйбишевського, Приазовського і Акімівського районів.

Слід зазначити, що в результаті профілактичної діяльності деякі співробітники Центру кинули палити.

Програма «Навчання спеціалістів соціальної сфери»

Ми раді розвитку співробітництва з державними соціальними службами. Активною була сумісна робота з обласним Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Центр «Флоренс» продовжує взаємодіяти в різних напрямках з обласним і міським Управлінням праці та соціального захисту, міською соціальною службою. Форми співробітництва включають участь у конференціях, семінарах, читання лекцій, проведення тренінгових занять.


Наші співробітники виступили на семінарі міського Управління праці та соціального захисту населення (УТСЗН) «Соціально-психологічні проблеми людей похилого віку» (вересень, 2008), на семінарі для фахівців ЦСССДМ регіону «Сімейно-орієнтований підхід у роботі з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставинах» (грудень 2008), виступили на конференції «Сучасні способи профілактики соціально небезпечних захворювань. Популяризація здорового способу життя» (грудень, 2008), на інтегрованому молодіжному форумі «Крок у майбутнє» (листопад, 2008).
Ми так само брали участь у конференціях і семінарах, які організовували всеукраїнські організації, обласні та міські структури з питань патріотичного виховання, формування громадянського суспільства і вирішення соціальних проблем.
Програма «Ми такі ж як усі!»

У рамках співпраці з Комишуваською загальноосвітньою школою соціальної реабілітації в 2008-2009 навчальному році були проведені тренінгові заняття з підвищення самооцінки в учнів, проведена діагностика рівня самооцінки, запропоновані рекомендації. За особистими спостереженнями тренерів і за оцінкою хлопців очевидно, що такі заняття приносять не лише користь, але й задоволення.

«Приїжджайте до нас частіше, хоч кожен день!»

Центром «Флоренс» був організований концерт студентів акторського відділення Запорізького національного університету та ансамблю «Грація». Так у вихованців школи була можливість відчути атмосферу справжнього концерту, побачити все своїми очима.

«Одна справа побачити на сцені танцюючих, інша справа тут.

Ось це був клас! »
З метою отримання додаткового фінансування для продовження роботи в школі співробітниками Центру було проведено аукціон серед викладачів і студентів факультету Соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету.Ми вдячні всім педагогам,

які подарували свої особисті речі для благодійної акції.

Аукціон пройшов весело і хлопці отримали на Новий Рік ялинку і подарунки. Дякуємо всім учасникам і організаторам!

Співробітникам школи були проведені презентації за формами роботи з юними правопорушниками в зарубіжних країнах. Дивним, на думку педагогів, було те, що в Канаді в подібних школах працюють, в основному, чоловіки, а в Україні це більше жіночі педагогічні колективи.

У цьому році партнерами у реалізації Програми стали співробітники та курсанти Запорізького училища професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України. Це дало змогу не тільки урізноманітнити форми роботи з вихованцями, але і мало на меті спробу зламати стереотипи між працівниками правоохоронних органів та підлітків-правопорушників. Так, серед хлопців з Комишуваської школи та курсантів був проведений футбольний матч. А також, бійцями «Беркуту» продемонстровані елементи бойових мистецтв. На питання що сподобалося більше, гра у футбол чи виступ спецпідрозділу, хлопці відповіли:


«Було цікаво подивитися

на прийоми, але грати у футбол сподобалося більше!»
Також, всі вихованці спеціалізованої школи попросили проводити подібні заходи частіше.


Ми вважаємо, що цей перший крок був зроблений. Причому достатньо успішно! І сподіваємося на те, що цей проект буде впевнено крокувати у майбутнє, адже мир та злагода як у нашому суспільстві, так і у серцях підлітків – залежить від кожного з нас!
Програма «Кенгуру»

Україно-німецька Програма соціально-педагогічної реабілітації «Кенгуру» розпочала свою роботу з березня 2008 року. За цей період двома фахівцями була надана професійна допомога 28 сім'ям. Набір сімей здійснюється через районні дитячі поліклініки. Останні півроку особливо активно допомагає нам у залученні сімей, які виховують дітей з особливими потребами, Генетичний центр. Збільшилася кількість сімей, що приїжджають на консультації із Запорізької області.


Програма «Кенгуру» обслуговує дітей з різними діагнозами та відхиленнями: синдром Дауна, дитячий церебральний параліч, аутизм та ін. Вік дітей від 3 місяців до 6 років. Крім індивідуальних занять з розвитку дитини (інтелектуальний, фізичний, психічний і соціальний розвиток), проводяться групові заняття (2-3 дитини).

Заняття проводяться на дому, або в спеціально обладнаній лабораторії при Центрі «Флоренс», де присутність батьків є обов'язковою. Це дозволяє робити роботу з дитиною більш системною та результативною. Батьки отримують консультації щодо вправ, пояснюють на розвиток чого саме вони спрямовані, як їх адаптувати (вправи) в домашніх умовах. Багато сімей підтримують зв'язок одна з одною, що важливо для психологічної підтримки та обміну досвідом.


Для батьків були проведені два засідання батьківських зборів, куди запрошувалися фахівці з міського Управління праці та соціального захисту населення («Соціально-правові аспекти захисту дітей з особливими потребами») і закордонні фахівці в галузі соціальної педагогіки, лікувальної педагогіки, соціальної роботи (Німеччина, Канада).
У цьому році фахівці Програми «Кенгуру» пройшли стажування у інтегрованому дитячому комплексі «Kinderförderverk» Magdeburg e. V. (Німеччина). Інноваційні підходи та ідеї були втілені у роботі з сім’ями.
Фахівцями Програми «Кенгуру» спільно з фахівцями Центру «Флоренс» складено та видано методичний посібник для батьків, які виховують дітей з синдромом Дауна. Посібник розповсюджується серед батьків.
Проблеми, з якими ми зіткнулися в цьому році – недостатня поінформованість батьків про діяльність нашої програми на рівні міста Запоріжжя, хоча потреба в отриманні таких послуг дуже висока, так як в нашій державі поки що не передбачена соціально-психологічна допомога дітям з особливими потребами від 0 до 3 років.
Але саме головне в нашій роботі – це те, що ми іноді чуємо від батьків:


«З Вами поговорив – і жити хочеться!»Програма «Батьківські клуби» (грант РУСАЛ)

У 2008 - 2009 році Центр продовжував свою роботу в територіальних центрах соціальної допомоги міста. Слід зазначити, що можливість здійснення даної програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці Фонду «Центру соціальних програм РУСАЛ в Україні» (м. Миколаїв). Так, для батьків, які виховують дітей з особливими потребами були прочитані лекції за наступними тематиками:
 • «Планування особистого часу»

 • «Необхідність соціалізації дітей з особливими потребами»

 • «Дисципліна через любов»

 • «Стрес. Друг чи ворог?»

 • «Конфлікти»

Багато занять проходили у формі лекцій з використанням Power Point Presentation, а також містили елементи тренінгу. Учасники клубу мали можливість отримати нові знання, відпрацювати на практиці вміння, одержати відповіді на питання, що їх цікавлять. А найголовніше, поговорити про проблеми, з якими стикаються батьки, які виховують дітей з особливими потребами, а також, поділитися один з одним особистим досвідом та успіхами.


Крім занять з батьками в цьому році Центр за підтримки Об'єднаної компанії РУСАЛ мав можливість вручити дітям, вихованцям Центрів соціальної реабілітації, подарунки до Нового року.
Ми раді, що така форма роботи як проведення освітніх лекторіїв знайшла відгук і підтримку з боку територіальних центрів міста, і тепер зустрічі батьківських клубів проводяться самими фахівцями даних установ.


Програма «Практика студентів»

Щорічно в Центрі проходять практику студенти психолого-педагогічних спеціальностей. Це завжди привносить елемент творчості, нових і свіжих ідей, радість нашому Центру. Студенти організували в рамках Запорізького національного університету благодійну акцію «Игрушка-книжка» на підтримку Кушугумської спеціалізованої школи «Інтелект».


Велика робота була проведена студентами в школах, де вони читали лекції з профілактики тютюнопаління, розладу алкогольної фетопатіі (РАФ), депресії та ін. Студенти навчалися самостійно проводити й аналізувати дослідження, переймали професійний досвід у зарубіжних та українських фахівців.
По закінченню проходження практики одна з груп присвятила Центру вірш, який прекрасно передає їх ставлення до Центру.
«Наша практика»


«Как-то решили сентябрьским днем,

На практику вместе во «Флоренс» пойдем.

Были уверены мы всемером –

Лучшего места мы не найдем!!!


Сразу возникло много идей:

Игрушки и книжки нашлись для детей.

Встретили мы иностранных гостей,

И много других интересных людей!!!


Практики месяц уже пролетел,

Каждый из нас получил, что хотел:

Опыт в общении, ведение дел,

Под новым углом этот мир рассмотрел!!!»


Автор коллективный

Програма «Педагогічний кіно клуб «Інсайт »

За рік було проведено 5 засідань клубу, де були показані фільми соціально-педагогічної та психологічної спрямованості як для студентів університету, так і для курсантів міліцейського училища. Були показані найкращі фільми світового кінематографа, у тому числі такі як «Людина дощу» про людей з аутизмом, «Невидимі діти» та «Кука» про проблеми дітей з різних куточків світу, «Крапка» про долю повій та ін.


Обговорення фільмів проходило за активної участі як самих організаторів клубу, так і студентів. Такі перегляди підвищують професійний рівень, формують етичні цінності та естетичні смаки. Підбір фільмів проводився студентами-керівниками клубу «Інсайт».


Видавнича діяльність

Центром було підготовлено до видання посібник «Діти сонця» - рекомендації батькам, які виховують дітей з діагнозом синдром Дауна.


Окрім методичних посібників, спеціалістами Центру розробляються та публікуються брошури з рекомендаціями щодо подолання стресу, депресії. Також, щорічно проводиться підготовка та друк роздаточних матеріалів для проведення занять за всіма Програмами Центру та готуються буклети з основних напрямків діяльності організації.
До свята Нового року співробітниками Центру було підготовлене поздоровлення для батьків, що виховують дітей з особливими потребами.


Зарубіжні фахівці

Центр продовжує приймати іноземних гостей – спеціалістів із психології, педагогіки, відновлювального правосуддя та ін. Так, в рамках Програми «Кенгуру» наші партнери з Магдебурга відвідали місто Запоріжжя з робочим візитом, який включав лекції, консультації, презентації для студентів Запорізького національного університету, фахівців соціальної сфери міста, співробітників і батьків, учасників Програми.

Крім цього нас відвідали канадські колеги, які працюють з Менонітським сімейним домом.
щорічний менонітський круїз,

співробітники фонду Канадсько-українського сільськогосподарського розвитку,

психологи Реджайнського університету.


Робота з цими фахівцями планується на наступний рік.Менонітській сімейний дім

З великим задоволенням ми продовжуємо співпрацю з Менонітським сімейним домом, де нас зустрічають як рідних. Спільно з співробітниками обговорюємо проблеми людей похилого віку, розглядаємо закономірності розвитку людей в похилому віці. Обговорюються питання розвитку послуг, прийняття рішень, роботи з різними емоційними станами як клієнтів, так і зі своїми власними почуттями.


ЗОМГО «Молодіжна поліцейська академія».

У звітному році новими партнерами стала громадська організація «Молодіжна поліцейська академія». Спільною діяльністю стала підготовка та проведення літнього табору для підлітків на базі міської школи міліції. Співробітники в період роботи літнього табору проводили з хлопцями тренінгові заняття на співробітництво і толерантність, організували показ фільму про насильство.Консультування

Більшість наших клієнтів, що звернулися за консультативною допомогою були жінки. Проблеми, з якими стикаються жінки - насильство в сім'ї з боку подружжя і родичів, правова незахищеність, депресія, невпевнена поведінка, прийняття рішень та ін.СТАТИСТИЧНИЙ ЗВІТНапрямок діяльності

Кількість клієнтів

Кількість проведених занять / зустрічей / заходів

Кількість відпрацьованих годин

Загальна

2822

205

4186

Програма «Кенгуру»1149

Робота з іноземними партнерами

66

20

320

Видавнича діяльність/розробка методичних матеріалів

7 одиниць

-

259

Навчання спеціалістів соціальної сфери

198

8

33

Програма «Школа»

598

24

137

Практика студентів

3 групи (17 студентів)

53

163

Програма «Здорове покоління»

769

30

60

Програма «Ми такі ж як усі!»

182

10

50

Кіно-клуб «Інсайт»

173

6

28

Індивідуальне консультування

10

8

26

Адміністративна робота

-

-

1176

Сайт

-

-

227

Пошук та залучення донорів

189

-

450

Програма «Батьківські клуби»

256

20

19

Менонітський сімейний дім

52

7

7

ЗОМГО «Молодіжна поліцейська академія»

186

8

16

Конференції, семінари, круглі столи

-

11

66

НАШІ СПІВРОБІТНИКИ

Директор – Романенкова Людмила Олексіївна

Координатор програм – Новикова Ольга

Системний адміністратор – Черемнов Артем

Офіс-менеджер – Козаченко Юлія

Соціальні педагоги: Івашко Олександра

Тимошенко Наталія

Волонтери: Ільченко Марина (програма «Ми такі ж як всі!»)

Носовська Світлана (програма «Ми такі ж як всі!»)

Логінова Олена (Менонітський сімейний дім)

Мартинова Марія (програма «Школа»)

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка