Звіт про виконання завдань та заходів Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки у 2009 роціСторінка1/5
Дата конвертації26.12.2016
Розмір1.04 Mb.
  1   2   3   4   5
ПРОЕКТ

Звіт

про виконання завдань та заходів

Державної цільової програми інформування громадськості

з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки

у 2009 році

Найменування

завдання
Найменування

показникаЗначення показника

за 2009 рікНайменування

заходу


Головний розпорядник

бюджетних

коштів


Джерела фінансування (державний, місцевий бюджет, інші)

Стан виконання заходу

Фінансування за

2009 рік,

тис. грн.


1.Підвищення рівня поінформованості громадськості про пріоритети, стан виконання поточних завдань, перспективи реалізації державної політики європейської інтеграції та співпраці з ЄС і Радою Європи у різних сферах
1) розміщення на офіційних інтернет-сторінках органів виконавчої влади інформації про виконання Програми та співробітництва з ЄС і Радою Європи


Центральні органи виконавчої владиУ межах коштів, передбачених для утримання відповідних органів виконавчої влади


Мінекономіки, Мінпромполітики, Мінфін, Мінжитлокомунгосп, Мінпаливенерго, Держкомархів, Держкомнацрелігій регулярно оновлюють інформацію на офіційних сайтах у рубриці „Співробітництво між Україною та Європейським Союзом”.
MOЗ: На постійній основі здійснюється розміщення актуальної та повної інформації на офіційній інтернет-сторінці міністерства щодо проведення прес-конференцій, зустрічей з пресою до кожних подій у відносинах з ЄС.
МОН: На сайті МОН підрубрику «Європейська та євроатлантична інтеграція» винесено на головну сторінку з метою спрощення доступу користувачів. У рубриці розміщено інформацію щодо виконання Держпрограми, зокрема зведена інформація щодо діяльності загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

Інформація із зазначеного питання розміщена на веб-сайтах управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій, а також навчальних закладів України.


МКТ: На сайті міністерства (www.mincult.gov.ua) у рубриці «Міжнародна культурна політика» розміщена підрубрика «Європейська інтеграція України», в якій розміщена актуальна інформація про співробітництво України з ЄС та Радою Європи, а також інформація про виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки.
МВС: На офіційній Iнтернет-сторінці МВС України постійно здійснюється оновлення рубрики «Євроінтеграція», у якій розміщуються відомості про стан співробітництва Міністерства з правоохоронними та іншими державними органами європейських держав та Європейського Союзу.
МЗС: На Інтернет-сторінці МЗС України, Представництва України при ЄС забезпечено розміщення інформаційних матеріалів, повідомлень з євроінтеграційної тематики, зокрема, у рубриках:

- Відносини Україна-ЄС,

- Пріоритети співпраці між Україною та ЄС,

- Угода про асоціацію між Україною та ЄС,

- Співпраця між Україною та ЄС у сфері Спільної зовнішньої і безпекової політики, юстиції, свободи та безпеки,

- Східне партнерство тощо.

Окрема рубрика присвячена розвитку в Європейському Союзі, а також Державній цільовій програмі інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки.

Забезпечено поширення інформації з питань переговорного процесу з ЄС щодо укладення Угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі, безвізового діалогу між Україною та ЄС, засідань спільних органів.

На постійній основі розміщуються повідомлення про проведені зустрічі керівництва Міністерства з високими посадовими особами інституцій ЄС та інші заходи в рамках співпраці з ЄС.

Інформування громадськості здійснювалось у тому числі з питань співробітництва України з Радою Європи шляхом розміщення інформаційних матеріалів у відповідних рубриках на Інтернет-сторінці МЗС та Постійного представництва України при Раді Європи.


МОЗ: З метою підвищення рівня поінформованості громадськості про пріоритети, стан виконання поточних завдань, перспективи реалізації державної політики з питань євроінтеграції у межах коштів, передбачених для утримання МОЗ України, на офіційному веб-сайті www.moz.gov.ua у рубриці міжнародна діяльність розміщено законодавчі акти Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, які стосуються інтеграційних процесів, накази Міністерства охорони здоров’я України.
Мінприроди: На офіційному веб-сайті Мінприроди в розділі «Діяльність міністерства» відкрито сторінку «Європейська інтеграція», де розміщено відповідну загальну інформацію та постійно оновлюється інформація про виконання Програми та співробітництво з ЄС і Радою Європи відповідно до компетенції Мінприроди.
Мінтрансзв’язку: На офіційному веб-сайті існує рубрика «Європейська та євроатлантична інтеграція». В зазначеній рубриці розміщені роз’яснення щодо нормативно-правових засад відносин між Україною та ЄС, участі України у тематичних програмах і агентствах ЄС, розширення транс’європейських транспортних мереж до сусідніх країн, адаптації національного законодавства до норм і стандартів ЄС та приєднання до міжнародних конвенцій у галузі транспорту.
Мінсім’ямолодьспорт: На офіційному веб-сайті існує рубрика «Європейська інтеграція», що постійно оновлюється.
Антимонопольний комітет: на офіційному веб-сайті Комітету у розділі «Міжнародна співпраця» містяться рубрики під назвами: «Залучення міжнародної технічної допомоги», «Міжнародне співробітництво України у галузі конкуренції», «Євроінтеграційна діяльність», «Рішення у справах, прийняті закордонними конкурентними відомствами». У свою чергу розділ «Міжнародне співробітництво України у галузі конкуренції» поділяється на підрозділи: «Співробітництво на підставі двосторонніх угод», «Багатостороннє співробітництво у галузі конкурентної політики», «Взаємодія з міжнародними організаціями, які займаються питаннями розвитку і захисту конкуренції».
Адміністрація Держприкордонслужби: На офіційному веб-сайті створено окрему сторінку «Європейська інтеграція», де розміщено інформацію про нормативно-правову базу співробітництва з ЄС, співпрацю з Місією Європейської комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Молдові та основні заходи прикордонного відомства з питань євроінтеграції.
Головдержслужба: На постійній основі відбувається оновлення інформації про виконання Програми та співробітництво з ЄС на офіційних веб-сайтах Головдержслужби та Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС.
Держмитслужба: Офіційний веб-сайт Держмитслужби України в мережі Інтернет знаходиться за адресою www.kmu.gov.ua/dmsu (www.customs.gov.ua). На сайті функціонує рубрика “Європейська та євроатлантична інтеграція”, у якій розміщується інформація про заходи, що здійснюються Держмитслужбою у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Держкомстат: На офіційному веб-сайті www.ukrstat.gov.ua регулярно оновлюється статистична інформація щодо співробітництва між Україною та країнами ЄС в економічній сфері, зокрема, розміщуються статистичні дані щодо обсягів зовнішньої торгівлі та прямих іноземних інвестицій.
СБУ: Оновлені інформаційно-довідкові матеріали щодо стану та результатів реалізації заходів міжнародного співробітництва СБ України з ЄС, Радою Європи та іншими європейськими установами, а також щодо переваг членства України в ЄС висвітлюються на офіційному сайті СБ України (www.ssu.gov.ua) у рубриці "Міжнародне співробітництво".

Інформація про заходи міжнародного співробітництва та конкретні результати взаємодії СБ України з європейськими структурами доступна на веб-сайті Служби у рубриці "Новини".


ДПА: На веб-сайтах регіональних органів ДПС, мм Києва й Севастополя (27 веб-сайтів) та офіційному веб-сайті ДПА України (sta.gov.ua) розміщено всього 935 матеріалів про виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 роки та співробітництво з ЄС і Радою Європи.
НКАУ: Інформація про стан виконання завдань з питань європейської інтеграції постійно оновлюється на сайті НКАУ www.nkau.gov.ua у розділах «Інтеграція до ЄС», «Новини», та на Інтернет-сторінці проекту Twinning в космічній сфері – «Прискорення українсько-європейського співробітництва в космічній галузі» - www.twinning-space.org.ua

Державний департамент України з питань виконання покарань: Інформація про діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України постійно висвітлюється на офіційному веб-сайті Державного департаменту України з питань виконання покарань (www.kmu.gov.ua/punish/control Також Департамент має своє представництво на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада» (http://civic.kmu.gov.ua/civic/control/uk), створеному як спеціальний Інтернет-ресурс для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства. Територіальними органами управління Департаменту створені власні веб-сайти для інформування суспільства про свою діяльність.
Фонд державного майна: На офіційному веб-сайті Фонду розміщується інформація щодо провідних організацій з питань європейської та євроатлантичної інтеграції з посиланнями на їхні офіційні веб-сайти. На даному етапі проводиться робота з розробки рубрики з питань європейської інтеграції.
Держкомтелерадіо: На офіційному веб-сайті Комітету розміщується інформація щодо Європейської інтеграції України, де постійно висвітлюються новини та актуальні питання із зазначеної тематики. Зокрема інформація щодо стану виконання Державної програми, засідань Коордради, підготовки до засідань української частини комітету співробітництва між Україною та ЄС.

Також розташовано проект Моніторингу виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки та проект Регламенту наповнення офіційних веб-сторінок органів виконавчої влади в рамках виконання Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки (Рубрика «Обговорення проектів документів»).

Кількість конференцій2)проведення конференцій з питань:
інтеграції України до європейського освітнього та наукового простору

економічної інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС


реформування житлово-комунального господарства в Україні та державах-членах ЄС

інноваційного розвитку в Україні в контексті європейської інтеграції

європейської енергетичної політики


МОН


Мінекономіки

Мінжитлокомунгосп

Мінпромполітики

Мінпаливенерго
Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет


МОН: На базі вищих навчальних закладів проводяться міжнародні та всеукраїнські науково-практичні конференції, семінари з актуальних питань співробітництва з ЄС, а саме:

ХVІІІ, ХІХ Міжнародні науково-практичні конференції «Вітчизняний та зарубіжний досвід впровадження Болонської системи: успіхи і проблеми» та «Перспективні напрями і способи реалізації інноваційних технологій у системі європейської вищої освіти» (Закарпатський державний університет, 5-8 травня 2009, 8-11 грудня 2009);

Шоста міжнародна науково-практична конференція «Європейські інтеграційні процеси і транскордонне співробітництво» (Волинський національний університет імені Лесі Українки, 21-22 травня 2009);
Мінекономіки: Конференцію не проведено у зв’язку з необхідністю економії бюджетних коштів за бюджетними програмами Мінекономіки
Мінжитлокомунгосп: 10 червня 2009 року Проведено конференцію на тему: «Досвід Німеччини – для створення національного українського стандарту ЖКГ». Учасники конференції були ознайомлені з досвідом реформування та реорганізації житлово-комунального господарства в Східній Німеччині.
Мінпромполітики: Кошти із Держбюджету України на проведення конференції у 2009р. не виділялися.

Однак, Мінпромполітики за сприяння Німецького товариства технічного співробітництва взяло активну участь 1 жовтня 2009 року у круглому столі на тему: «Створення та функціонування інноваційних кластерів», також 30 жовтня цього ж року у семінарі на тему: «Організаційні форми управління інноваційними кластерами», та 19-20 листопада у 3 Міжнародному Форумі «Сучасна інноваційна політики: стан, проблеми та перспективи розвитку». Зокрема, 10 грудня фахівці Мінпромполітики взяли участь у презентації чотирьох інноваційних проектів в рамках ЄС-Україна: співробітництво в інноваційній сфері.


Мінпаливенерго: Кошти на проведення заходу не передбачені. У зв’язку з цим зазначений захід не виконано.

поширення досвіду європейських країн у реформуванні сільського господарства

стану, проблем та перспектив адаптації законодавства України до законодавства ЄС

поширення досвіду європейських країн у реалізації молодіжної політики : уроки для України

пенсійної реформи в Україні та державах – членах ЄС
Мінагрополітики

Мін’юст

Мінсім’ямолодьспорт

МінпраціДержавний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет
Мінагрополітики: У зв’язку з відсутністю фінансування конференцію не проведено.

Між Мінагрополітики та Європейським Союзом започатковано проект технічної допомоги «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації політики добросусідства в сільському секторі». В рамках проекту проведено круглі столи на теми: «Ринкова інфраструктура», «Підходи до розвитку сільських територій» та «Безпека продуктів харчування» за участю представників органів влади, бізнесу, громадських об’єднань сільськогосподарських товаровиробників, оптових ринків, міжнародних організацій.


Мін’юст: 30 листопада 2009 року за участю представників Міністерства юстиції, Міжнародного центру перспективних досліджень та Європейської правової групи проведено засідання круглого столу на тему «Створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС: зміни умов торгівлі та вплив на український бізнес». Завданням круглого столу було представлення та обговорення з громадськістю основних змін, які відбудуться в законодавстві України у зв’язку зі створенням зони вільної торгівлі з ЄС.
Мінсім’ямолодьспорт: Протягом 2009 року міністерство не отримало кошти. Разом з тим, була можливість виконання деяких завдань за допомогою часткового використання коштів, що передбачені на реалізацію програм державної підтримки молодіжних та дитячих громадських організацій та інших заходів міністерства.
Мінпраці: Реформування пенсійної системи України супроводжується проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи, зокрема, проводяться круглі столи, забезпечується робота постійно діючої «гарячої» телефонної лінії при Мінпраці та Контакт-центру в Пенсійному фонді України. Конференцію не проведено у зв»язку з відсутністю фінансування.організація та проведення круглих столів та науково-практичної конференції з питань запровадження європейських стандартів у процесі реалізації державної бюджетної політики

поширення досвіду європейських країн у реалізації молодіжної політики: уроки для України


реформування системи охорони здоров’я в Україні та державах-членах ЄС
запровадження європейських стандартів у процесі реалізації антимонопольної політики

управління кордонами України у контексті європейської інтеграції


реформування державної служби в Україні від­по­відно до євро­пей­ських стандартів

запровадження європейських стандартів в процесі реалізації митної політики

Мінфін

Мінсім’ямолодьспорт

МОЗ

Антимонопольний комітет


Адміністрація Держприкордонслужби


Головдержслужба

ДержмитслужбаДержавний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет

Державний бюджет
Мінфін: У зв’язку з відсутністю фінансування конференція з питань європейської енергетичної політики у 2009 році не проводилась.

При цьому було проведено:

26.022009р. – науково-практичну конференцію «Фінансово-бюджетна стратегія в сучасних соціально-економічних умовах».

23-24.04.2009р. – науково-теоретичну конференцію «Пріоритети фінансової політики України на сучасному етапі соціально-економічного розвитку».

22-23.10.2009р. – міжнародну науково-практичну конференцію «проблеми і перспективи розвитку національної економіки в умовах євроінтеграції та світової фінансово-економічної кризи»
Мінсім’ямолодьспорт: Проведено міжнародну конференцію «Європейська молодь, нас поєднала спільна мета».


МОЗ: Кошти на проведення заходу не передбачені. У зв’язку з цим зазначений захід не виконано.

Антимонопольний комітет:

27.01.09. відбулося представлення першої зовнішньої оцінки стану української конкурентної політики та законодавства міжнародними експертами ОЕСР – однієї з найавторитетніших та найвпливовіших міжнародних організацій світу. Разом з цим, 20.05.09 спільно з проектом програми ЄС Твіннінг «Посилення спроможності конкурентної політики та законодавства в Україні» проведено конференцію на тему: «Справедлива конкуренція – наріжний камінь вільного економічного та соціального розвитку».

25.06.2009 відбулася Конференція «Гармонізація систем конкуренції та державних закупівель в Україні до стандартів ЄС».
Адміністрація Держприкордонслужби: в Адміністрації Держприкордонслужби, регіональних управліннях та на базі навчального центру відбулися брифінги та прес-конференції на теми: управління кордонами; роль і місце Держприкордонслужби у загальноєвропейській системі безпеки.
Головдердслужба: 22.01.09 відбувся круглий стіл „Державна служба і громадянське суспільство у демократичній державі: політична неупередженість та реалізація публічного інтересу”, завданням якого є визначення місця і ролі взаємовідносин громадських інституцій та органів державної влади в реалізації публічного інтересу з урахуванням кращих практик демократичного урядування. У заході взяли участь представники громадських інституцій, органів державної влади та міжнародних партнерів.

04-05.09.09 пройшла міжнародна конференція керівників центральних органів влади з питань державної служби провідних країн світу „Політична нейтральність на державній службі: від теорії до реальності”, що є четвертою гло­баль­ною конференцією із серії конференцій "Професія у перспективі". У кон­фе­ренції взяли участь керівники органів державної влади, що відповідають за проведення державної політики та функціональне управління державною службою з 14 країн світу.

25-26.09.09 пройшли перші щорічні Всеук­раїн­ські громадські слухання „Політико-правове забезпечення державної служби та служби в органах місцевого самоврядування” (у м. Одеса) за участі високопосадовців, представників центральних органів виконавчої влади України, іноземних держав, вищих навчальних закладів, наукових установ, громадських організацій, засобів масової інформації та ін. Мета заходу — визначення політико-правових інструментів забезпечення законодавчої бази державного управління у сфері державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, внесення пропозицій щодо практичного застосування органами влади правових важелів на шляху адаптації державного управ­ління до стандартів Європей­ського Союзу.
Держмитслужба: 13.03.09 Держмитслужбою проведено засідання «круглого столу», на якому розглядалося питання митного оформлення носіїв звуку та зображення на підставі зовнішньоекономічних договорів у режимі тимчасового ввезення з умовним звільненням від оподаткування відповідно до ст. 206 Митного кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990). У засіданні взяв участь перший заступник Голови Служби І.Піковський, представники зацікавлених органів державної влади, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та засобів масової інформації.

27.03.09 у Дніпропетровську на базі Академії митної служби України (АМСУ) пройшла II міжнародна науково-практична конференція курсантів, студентів та молодих вчених «Митна політика та актуальні проблеми економічної безпеки України на сучасному етапі».

25.05.09 – 29.05.09, 21.09.09 – 25.09.09 та 23.11.09 – 27.11.09 на базі АМСУ пройшли три цільові міжнародні семінари для інспекторів Держмитслужби з питань експортного контролю та ідентифікації товарів подвійного використання, які можуть застосовуватись для виготовлення зброї масового знищення.

05.08.09 делегація Держмитслужби на чолі з Головою Служби А.Макаренком взяла участь у робочій зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації, під час якої обговорено низку актуальних питань співпраці.

02.09.09 – 04.09.09 делегація Держмитслужби на чолі з Головою Служби А.Макаренком взяла участь у десятій Міжнародній конференції «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку» (Ялта). У роботі конференції взяли участь представники транспортних організацій та державних органів Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Греції, Грузії, Естонії, Казахстану, Латвії, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Узбекистану та України, а також керівництво Міжнародного союзу автомобільного транспорту (Швейцарія). У ході конференції обговорювалися актуальні питання співпраці представників транспортної галузі та митників.

17.09.09 Держмитслужбою спільно з Місією ЄК з надання допомоги у питаннях кордону в Україні та Молдові (EUBAM) проведено семінар з питань сприяння торговельній діяльності. Семінар проходив у Державному науково-дослідному інституті митної справи (Київ). У роботі семінару взяли участь посадові особи Держмитслужби, експерти EUBAM, представники суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх об’єднань.

13.10.09 – 16.10.09 на базі АМСУ проведено міжнародний семінар з експортного контролю для фахівців Митної служби України на тему «Підготовка інструкторів для викладання спеціального курсу з вивчення Єдиного контрольного списку товарів подвійного використання, розробленого на базі контрольного списку Європейського Союзу».

30.10.09 у Брюсселі (Бельгія) відбулося чергове спільне засідання Підкомітету Україна – ЄС № 5 з митного і транскордонного співробітництва під співголовуванням заступника Голови Держмитслужби О.Федорова та директора директорату Б Генерального Директорату Європейської Комісії з оподаткування і митного союзу А.Кастріссіанакіса.

28.10.09 – 30.10.09 в АМСУ працювала третя міжнародна школа – семінар «Історія торгівлі, податків та мита».

26.11.09 в АМСУ відбувся науково-практичний семінар «Про засади запобігання та протидії корупції: правозастосовні та організаційні аспекти».

27.11.09 на базі АМСУ проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми правового регулювання організації й здійснення митної діяльності».

Представники Митної служби також взяли участь у наступних заходах.

Міжнародний семінар «Стандарти в професійній підготовці та кадровій роботі» за підтримки Місії ЄК з надання допомоги у питаннях кордону Україні та Республіці Молдова EUBAM (03.02.09 – 04.02.09, Київ).

Міжнародний форум «Розвиток нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) і спрощення митних процедур в Україні» (19.02.09, Дніпропетровськ).

Міжнародні семінари «Кодекс етики», «Стратегічне планування діяльності митної адміністрації» в рамках Порогової Програми «Виклики тисячоліття» (15.03.09 – 21.03.09, Литва).

Міжнародний тренінг «Медіація як механізм досудового вирішення споживчих конфліктів» в рамках спільного проекту ЕС-ПРООН «Спільнота споживачів та громадські об’єднання» (15.06.09 – 19.06.09, Ялта).

Міжнародний семінар «Особливості підвищення кваліфікації працівників митних органів, перспективи розвитку» (11.06.09 – 12.06.09, Хмельницький).

Конференція Всесвітньої митної організації (ВМО) PICARD «Партнерство в галузі митних академічних досліджень та розвитку» (28.09.09 – 30.09.09, Коста-Ріка).

Українсько-польський семінар «Нові тенденції митного регулювання на українсько-польському кордоні» (24.10.09 – 27.10.09, Ялта).
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка