Звіт про роботу відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації у І півріччі 2012 року Робота в галузі «Сім’я І молодь»Скачати 112.93 Kb.
Дата конвертації16.12.2016
Розмір112.93 Kb.
Затверджено

Заступник голови райдержадміністрації___________ О.Г.Шахов

___.07.2012 року


Звіт

про роботу відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації

у І півріччі 2012 року

Робота в галузі «Сім’я і молодь» здійснюється за п’ятьма напрямками:

- оздоровлення та відпочинок дітей;

- підтримка сімей;

- реалізація державної молодіжної політики;

- протидія торгівлі людьми;

- забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї.

Протягом І півріччя 2012 року відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації на виконання визначених завдань проведено певну роботу.

На виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", розпорядження голови облдержадміністрації від 21 квітня 2010 року № 205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010-2015 роках» з метою створення сприятливих умов для забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, збереження та підтримки діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку прийнято відповідне розпорядження голови райдержадміністрації від 05.05.2010 № 131 та сесією районної ради затверджено районну Програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2010-2015 роки (рішення від 06.05.2010 № 597-V). Відповідно до зазначених документів і здійснюється робота щодо оздоровлення дітей.

З січня поточного року здійснюється робота щодо оздоровлення дітей відповідних категорій. Станом на 1 липня вже оздоровилися 1006 дітей, у т. ч. 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 12 дітей-інвалідів, 7 дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, 123 дитини з багатодітних сімей, 38 дітей із малозабезпечених сімей, 194 дитини із числа талановитих та творчо обдарованих дітей, з них 100 відмінників навчання та 94 – переможців олімпіад, конкурсів, змагань, 1 дитина, батько якої загинув від нещасного випадку на виробництві, 319 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села та 239 дітей, які перебувають на диспансерному обліку. Із загальної кількості дітей, яких охоплено оздоровленням та відпочинком, 52 дитини побували в позаміських закладах оздоровлення та відпочинку та 8 – у санаторіях у межах області, 24 дитини оздоровилися в дитячих центрах та санаторіях за межами області, у пришкільних таборах відпочили 750 дітей, 135 дітей – на базах відпочинку та в пансіонатах, 37 дітей відпочили з батьками. За кошти районного бюджету в сумі 15,4 тис. грн. в ДЗОВ «Орлятко» Борівського району оздоровлено 10 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Проводиться робота щодо якісного підбору та направлення дітей пільгових категорій до МДЦ «Артек», УДЦ «Молода гвардія», дитячих оздоровчих закладів та санаторіїв. Перед направленням дітей до оздоровчих закладів будь-якого підпорядкування проводяться безкоштовні медичні огляди дітей. У 2012 році різними формами оздоровлення та відпочинку планується охопити 1544 дитини віком від 7 до 17 років із 2058 (75%). Планом передбачено оздоровити усіх 54 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідного віку.

Пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням дітей функціонували на базі 16 загальноосвітніх закладів району. Відпочинком охоплено 750 із 1560 учнів шкіл району. Всі 11 дошкільних навчальних закладів та 2 дошкільних підрозділи у складі навчально-виховних комплексів, у яких виховується 407 дітей, переведено на санаторний режим роботи.

На проведення літньої оздоровчої кампанії витрачено 606,9 тис. грн., у т. ч. бюджетних 60,4 тис. грн., залучених – 262,7 тис. грн., коштів батьків – 100,7 тис. грн., коштів фонду соцстрахування з ТВП – 183,14 тис. грн.

На території району відсутні позаміські табори районного підпорядкування, але розташований і функціонує дитячий оздоровчий заклад «Лісова казка», який підпорядкований Куп’янській територіально-профспілковій організації Південної залізниці. Робота закладу спланована в три зміни. Тривалість кожної зміни триватиме 21 день. Передбачувана кількість оздоровлених у таборі дітей становить 750 (по 250 за зміну). Протягом І зміни оздоровлено 212 дітей.

У рамках реалізації заходів Державної програми підтримки сім’ї, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 6 квітня 2009 року № 193 «Про затвердження обласних заходів із підтримки сімей Харківської області на 2009 – 2013 роки», на виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 24 квітня 2009 року № 153 «Про затвердження районних заходів із підтримки сімей в Дворічанському районі на 2009 – 2013 роки» протягом І півріччя 2012 року відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації здійснено облік сімей у районі, проведено єдиний облік багатодітних сімей згідно з карткою обліку, затвердженою наказом Мінсім’ямолодьспорту від 13.08.2008 № 3337. За проведеним обліком на території району мешкає понад 5 тисяч сімей. Кількість сімей з дітьми на території району складає 3395, в тому числі 1624 молодих сімей (в них дітей 1953), 138 сімей багатодітних, у яких виховуються 453 неповнолітніх дітей. Сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, налічується 36, в них дітей – 75. Прийомних сімей – 11 (23 дитини). Під соціальним супроводом РЦСССДМ перебуває 1 багатодітна сім’я, у якій виховуються 3 дітей. Одній жінці, яка мешкає на території Кам’янської сільської ради, присвоєно Почесне звання «Мати-героїня». Матеріали щодо присвоєння звання ще 3-м жінкам направлено до облдержадміністрації. Впродовж кварталу проведено 2 засідання координаційної ради у справах дітей, 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини, 3 засідання комісії щодо здійснення координації взаємодії між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, 2 засідання Координаційної ради з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, 2 засідання районної координаційної ради з питань реалізації державної політики стосовно сім’ї, жінок, дітей та молоді.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах 4 рази на рік відбуваються загальношкільні батьківські збори. Постійно працює батьківський лекторій, на якому висвітлюються питання виховання та розвитку дітей: «Роль сім’ї в профілактичній роботі наркоманії серед дітей», «Попередження ксенофобії, расової та етнічної дискримінації в учнівському середовищі», «Виховання в сім’ї. Закон України «Про охорону дитинства». В усіх школах відбулися наради при директорові з питання роботи громадського інспектора з охорони дитинства, проводяться години спілкування «Моя сім’я», «Я і моя сім’я», «Школа – мій дім, я – господар в нім». Проведено родинні свята до Дня матері, виховні години, конкурс малюнків «Наша родина», шкільний етап фестивалю»Мама, тато, я – спортивна сім’я». Проведено семінар ля класних керівників з елементами тренінгу: «Використання тренінгових форм роботи з батьками з формування здорового способу життя молодого покоління в сім’ї», Семінар для заступників директорів з виховної роботи та педагогів – організаторів з питання «Учень-вчитель-сім’я-соціум: разом до спільної виховної мети», Тренінг серед заступників директорів з виховної роботи та педагогів – організаторів «Виявлення та профілактика жорстокого поводження з дітьми».

РЦСССДМ проведено бесіди «Дисгармонія сімейних стосунків», «Сприятливі умови життя – головна умова повноцінної сім’ї». Розповсюджено 548 екземплярів інформаційно-довідкового матеріалу та методичної літератури для батьків з питань формування культури сімейних стосунків з гуманними принципами функціонування, підвищення відповідальності батьків за виховання дітей

Протягом І півріччя надано соціальну допомогу 55 малозабезпеченим сім’ям, 402 одиноким матерям, 498 – по догляду за дитиною до трирічного віку, допомога по вагітності та пологах – 14, допомога при народженні дитини – 324, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування – 32, тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 13, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 150.

Одна молода сім’я та 1 учасник Великої Вітчизняної війни поставлені на облік щодо вирішення житлового питання.

Певна робота здійснювалася стосовно реалізації державної молодіжної політики. На виконання розпорядження першого заступника голови облдержадміністрації від 22 лютого 2010 року №103 «Про затвердження Плану обласних заходів із реалізації 2010-2015 роках Державної цільової програми «Молодь України» на 2009-2015 роки» в районі розроблено відповідні заходи, які затверджені розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації від 3 березня 2010 року №69 «Про затвердження Плану районних заходів із реалізації 2010-2015 роках Державної цільової програми «Молодь України» на 2009-2015 роки».

У березні у районному Будинку культури в рамках проведення ХУ обласного фестивалю дитячої творчості «Весняні Дзвіночки» проведено районний етап фестивалю. У рамках проведення заходів до Дня захисту дітей було організовано виставку робіт дітей пільгового контингенту «Повір у себе і в тебе повірять інші».

З метою забезпечення організації змістовного дозвілля дітей та молоді, проведення роботи з утвердження патріотизму, духовності, моральності та загальнолюдських життєвих принципів у молодіжному середовищі в районі діють 48 закладів культури, з них 22 клубні установи, 24 бібліотеки, районний краєзнавчий музей та дитяча музична школа, та 2 позашкільні навчальні заклади – Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки «Юність». На базі загальноосвітніх шкіл у населених пунктах району діють гуртки від ЦДЮТ та спортивні групи від ДЮКФП.

Протягом навчального року для педагогів - координаторів шкільних органів учнівського самоврядування проведено навчальні семінари. Для лідерів учнівського самоврядування на базі ЦДЮТ проведено тренінг «Я - лідер» із розвитку лідерських якостей, збори районної ради старшокласників відбуваються 2 рази на рік. Учні району беруть участь у засіданнях обласної ради старшокласників.

У школах протягом звітного періоду здійснювалося поширення інформації щодо здорового способу життя. Розповсюджено 917 екземплярів соціальної інформаційно-рекламної продукції щодо формування здорового способу життя, попередження насильства в сім’ї, розвитку сімейних форм виховання, розвитку волонтерського руху, протидії торгівлі людьми. У червні проведено виїзний екскурсію-семінар «Про підсумки роботи волонтерського загону за 2011 – 2012 навчальний рік». Велика увага приділяється профілактиці негативних явищ у підлітковому середовищі через родину. Протягом півріччя в ЗНЗ проведено класні години “Здоровий спосіб життя. СНІД – загроза здоров’ю та життю людини” за участю лікаря-нарколога, бесіду «Вплив алкоголю на організм людини», лекцію-бесіду «Узаконена тверезість».

З метою утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей проведено районну військово – спортивну гру «Зірниця»;

команда Топільської ЗОШ узяла участь в обласному етапі військово – патріотичного фестивалю «Нащадки козацької слави», який проводився на базі Харківської зооветеринарної академії;

у травні в ЗНЗ району проведено військово – спортивну патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). У ЗНЗ району проведено заходи щодо визнання українського національного визвольного руху ХХ століття; до дня народження І.І. Мечникова; забезпечено участь у Всеукраїнських експедиціях: «Історія міст і сіл України», «Моя Батьківщина - Україна» за напрямом «З попелу забуття», «Наші земляки – учасники бойових дій в Афганістані»; заходи з відзначення 70-річчя героїчної оборони Керчі та Севастополя від німецько-фашистських загарбників у 1942 році; заходи щодо відзначення 110 річчя з дня народження матері – героїні О.Деревської; заходи щодо відзначення 26-ї річниці ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У навчальних закладах району відбулися заходи з відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. ЦДЮТ здійснено акцію «Стежки, опалені війною» (похід по селах району). Активізовано тематичну пошуково–дослідницьку роботу щодо виявлення, впорядкування та збереження пам’ятників, обелісків, місць поховання загиблих під час Другої світової війни. До Дня Перемоги в ЗНЗ району проведено урок мужності «За мир у всьому світі – це значить за життя», «Вклонімося великим тим рокам», учнівська молодь узяла участь в урочистих заходах селища (села), несення почесної варти біля пам’ятників загиблим воїнам. Проведено засідання «круглого столу», диспути: «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Велика Вітчизняна війна. Проведено заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Молодь району взяла участь у заходах, присвячених річниці Чорнобильської трагедії. У січні проведено заходи до різдвяних свят. Відбувся районний конкурс «Випускник року-2012». Святкові заходи проведено до Міжнародного Дня захисту дітей, Дня молоді. 15 кращих працівників району з числа молоді відзначено грамотами та подяками голови РДА і голови районної ради.

На території району створено національний парк «Дворічанський», який спільно з ЦДЮТ займається створенням молодіжної громадської екологічної організації «Друзі НПП «Дворічанський». Розробляється екскурсійний маршрут по території парку.

З метою запобігання торгівлі людьми, на виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 23.04.2009 №152 «Про затвердження районних заходів щодо протидії торгівлі людьми на 2009-2013 роки» проведено ряд заходів: бесіди, години спілкування: «Торгівля жінками та дівчатами або проблема «білого рабства», «Торгівля жінками та дівчатами як проблема порушення прав людини», «Міжнародні стандарти та міжнародні механізми забезпечення прав людини»; лекції для учнів 11-х класів «Політика іноземних держав щодо міграції і протидії торгівлі людьми та деякі аспекти шлюбного законодавства»; спільно з районним центром зайнятості оформлено стенди з інформаційними матеріалами про професії, попит на ринку праці різних спеціальностей; усний журнал: «Рабство та його сучасні прояви»; рольова гра: «Юридичний хокей» «Українське законодавство, міжнародні документи та законодавство зарубіжних країн щодо боротьби з торгівлею жінками та дівчатами»; ознайомлення з Конвенцією ООН про права дитини; тренінг «Торгівля людьми – це реальність», засідання «круглого столу»: «Заміж за іноземця» , «Закордонний туризм»; зустрічі з представниками служби у справах дітей, правоохоронних органів «Торгівля дітьми, використання найгірших форм дитячої праці»; робота батьківського лекторію: «Боргова кабала» та «Рабство в Україні»; конкурс інформаційних листівок: «Сучасне рабство. Тебе це також може торкнутися»; інформаційно-просвітницький захід з питань профілактики торгівлі людьми та проблем соціального захисту дітей та молоді для учнівської молоді. Здійснено інформування населення через місцеве радіомовлення на тему: «Торгівля людьми –це кримінальний злочин»; «Торгівля людьми – одне з най ганебніших явищ сучасності та найжорстокіша форма порушення прав та свобод людини у ХХІ столітті».

На виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 03.06.2009 №196 «Про затвердження районних заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї на 2009-2013 роки» виконується певна робота. Діють дорадчі органи - координаційна рада з питань реалізації державної політики стосовно сім’ї, жінок, дітей та молоді (розпорядження голови райдержадміністрації від 14.04.2010 року №117) – проведено 2 засідання, та комісія щодо здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах (розпорядження голови райдержадміністрації від 02.06.2009 року №193) – проведено 3 засідання. Протягом звітного періоду в усіх ЗНЗ району здійснювалися заходи щодо реалізації Національної кампанії «Стоп насильству!», проведено конкурс творчих робіт учнів «Гендер у житті моєї родини» (Колодязненська ЗОШ), виховні години: «Ґендер– поняття, важливе для ТЕБЕ!», «Ґендерні поняття й українські традиції», «Феміністичний та ґендерний рух в Україні та світі», «Українське законодавство на захисті ґендерної рівності», «Країна хлопчиків та дівчаток», Засідання «круглого столу» «Українські письменники про Ґендер» (Кам’янський НВК, Дворічанська ЗОШ, Мечниківський НВК), конкурс дитячого малюнку: «Ґендер у малюнках» (Миколаївська ЗОШ, Рідкодубська ЗОШ, Жовтнева ЗОШ), диспут: «Кого більше дискримінують — чоловіків чи жінок? «Чи потерпають чоловіки від насильства?» «Чи є суто жіночі та чоловічі теми?» «Важливість врахування відмінностей чоловіків та жінок». (Тавільжанська, Вільшанська, Топільська ЗОШ, Дворічанський ліцей), в усіх ЗНЗ прочитана лекція: «Ґендер. Ґендерна рівність». Проведено Семінари із запрошенням дільничного інспектора «Ґендерна рівність — процес справедливого ставлення до жінок та чоловіків»; «Протидія ґендерному насиллю»; «Профілактика ксенофобії та расизму в сучасній Україні», «Я захищаю себе від ґендерної дискримінації» (Кутьківська, Токарівська, Вільшанська ЗОШ), тренінг «Стать і ґендер. Ціна стереотипів» (Мечниківський НВК), семінар для класних керівників: «Гендерна соціалізація дітей шкільного віку». Проведено інформаційно-просвітницькі заходи, залучення молоді до процесів формування гендерної політики, бесіди з профілактики насильства щодо жінок і чоловіків.

Протягом І півріччя поточного року, за даними районного відділу ГУМВС по району зафіксовано 24 випадки насильства в сім’ї, у т. ч. 6 у І кварталі і 18 – у ІІ. Всі звернення надійшли від жінок. Усім 24-м особам, які вчинили насильство в сім’ї, винесено офіційні попередження, захисні приписи не виносилися жодному із насильників. На обліку служби дільничних інспекторів міліції з приводу вчинення насильства в сім’ї перебуває 37 осіб, усі чоловіки. На проходження корекційних програм було направлено 3 особи.Інформування про здійснені заходи здійснювалося через газету «Дворічанський край» та радіокомпанію «Приоскілля».

Начальник відділу

у справах сім’ї та молоді

райдержадміністрації О.І.Саніна
76431


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка