Звіт про проведення Всеукраїнської Акції «Відповідальність починається з мене» в Донецькій області в 2013 році волноваський районСкачати 302.46 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір302.46 Kb.
Творчий звіт про проведення Всеукраїнської Акції «Відповідальність починається з мене» в Донецькій області в 2013 році

ВОЛНОВАСЬКИЙ РАЙОН: В ході проведення у Волноваському районі Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей Волноваського РВ ГУМВС України в Донецькій області, службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром СССДМ, представниками громадських організацій були проведені рейди по населеним пунктам Волноваського району ( м.Волноваха, смт.Донське, смт. Оленівка, смт. Новотроїцьке, смт. Благодатне, смт.Володимирівка, смт. Ольгинка, с.Іванівка, с. Зачатівка) з метою виявлення торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби неповнолітнім особам, а також місця розміщення зовнішньої реклами.

На торгівельних працівників м. Волноваха, смт.Донське, смт. Новотроїцьке (2 торгівельні точки), смт.Володимирівка, с. Зачатівка працівниками ВКМСД Волноваського РВ ГУМВС України в Донецькій області були складені протоколи за порушення продажу алкогольних напоїв неповнолітнім.

Крім того, в ході проведення рейдів були обстежені місця щодо розміщення зовнішньої реклами в м.Волноваха, смт. Оленівка. Встановлено, що в м.Волноваха соціальні реклами розміщені по вул. Менделєєва, вул. Леніна, вул. Ювілейній, вул. Донецькій та 1 соціальна реклама розміщена над проїжджою частиною дороги в смт. Оленівка. Невідповідностей зовнішньої реклами до діючих норм Закону України «Про рекламу» не виявлено.
ДОБРОПІЛЛЯ: Встановлено білборд, адреса розташування-проспект Перемоги, р.-он житлового будинку № 9, м.-он «Сонячний». За ініціативи громадської молодіжної організації «Творці історії» з метою попередження випадків продажу напоїв та пива неповнолітнім на торгівельних об’єктах міста розміщено відповідні інформаційні матеріали, які сприятимуть припиненню такого ганебного явища, як продаж алкоголю неповнолітнім. 30 червня в Міжнародний День молоді волонтерами м.Добропілля та м.Красноармійська за підтримки місцевої влади, відділу у справах сім’ї та молоді Добропільської міської ради і адміністрації торгового центру «Добропілля» була організована міська молодіжна акція «За здоровий спосіб життя». На станції наочно було розміщено плакати щодо пропаганди здорового способу життя: «Вода», «Повітря», «Фізичні вправи», «Сонячне світло», «Відпочинок». Волонтери активно розміщували банери на торгівельних об’єктах та доступно доносили інформацію, яка пояснює сутність кожного плакату. Серед 120 опитуваних молодих людей 100 рішуче підтримували ідею здорового способу життя.

На сайті райдержадміністрації розміщено інформацію змін закону України«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» який набрав чинності 16 травня 2013 року.В загальноосвітніх школах району проведена акція «Молодь за здоровий спосіб життя», яка організована сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації. Проведена роз’яснювальна робота щодо боротьби зі шкідливими звичками, виявлення спортивних здібностей і талантів, самоствердження і реалізація лідерських якостей. Всі учасники акції отримали буклети, календарі відповідної тематики.


ДРУЖКІВКА: 04 червня відбулася робоча нарада з питань проведення акції під голуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Григоренко В.Б. В нараді взяли участь голова Дружківської організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони», начальник міського відділу освіти Дружківської міської ради, головний лікар КЛПУ «Міський наркологічний диспансер», начальник відділу з питань культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, голова «Союз молоді ВАТ «Дружківський машинобудівний завод» та представники правоохоронних органів й економічного відділу виконкому міської ради. Затверджено план – графік роботи щодо здійснення діяльності по запровадженню акції та виконання проектів акції на період з 20 травня 2013 до 30 жовтня 2013 року. На сайті Дружківської міської центральної бібліотеки ім. Л.Українки створено сторінку щодо інформації про організацію та проведення акції «Відповідальність починається з мене» у 2013 році.Протягом червня в місті проведено різноманітні заходи зокрема, соціальні акції, обстеження вулиць на предмет наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, рейди щодо виявлення фактів незаконного продажу цієї продукції неповнолітнім, розміщено інформаційні банери.З метою попередження випадків продажу алкогольних напоїв та пива неповнолітнім виготовлено та розміщено стікери «Повнолітній? Доведи!» та «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй!». У відділі з питань культури, сім'ї, молоді, спорту та туризму Дружківської міської ради відкрито «Гарячу лінію» щодо продажу вище зазначених напоїв неповнолітнім, номер телефону якої вказано на стікерах.В бібліотеках міста пройшли зустрічі з учнями профліцею та технікумів з тем : «Палити чи не палити», «Розповсюдження алкоголю та наркотиків». Протягом 2013 року було обстежено 40 торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби. З них виявлено випадків порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років -5. Затримано 5 неповнолітніх осіб, 1 з яких перебував у стані алкогольного сп’яніння. По всім 5 випадкам складено адміністративні протоколи за ст.. 156. До відповідальності притягнено 5 продавців та 5 власників торгівельних точок. В акції взяли участь: 3-є працівників правоохоронних органів; 14 соціальних працівників; 15 членів громадських організацій. Всього : 32 особи. Усі вище вказані заклади були обстежені на предмет розміщення зовнішньої реклами. Невідповідності зовнішньої реклами щодо діючих норм Закону України «Про рекламу» виявлено не було.
ЖДАНІВКА: в межах проведення акції «Відповідальність починається з мене» в місті Жданівка проведена перевірка наявності стікерів з телефоном горячої лінії в торгівельних точках та кафе міста, розповсюджено інформацію про акцію серед депутатів міської ради, розміщено білборд.
ВУГЛЕДАР: Рішенням виконавчого комітету Вугледарської міської ради від 19.06.2013 № 190 затверджено робочу групу з питань проведення Всеукраїнської інформаційно - профілактичної акції “Відповідальність починається з мене”. Протягом звітного періоду проведено 2 засідання, на яких порушувались питання про організацію та проведення даної акції в м.Вугледар.

Через засоби масової інформації м.Вугледар поінформовано населення міста про проведення даної акції. В ЗМІ м.Вугледар розміщені публікації щодо наслідків вживання алкоголю, тютюну та наркотичних засобів неповнолітніми, та відповідального ставлення до свого здоров’я . На вулицях міста реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів нема. В місті розташовано білборд “Відповідальність починається з мене”. На торгівельних об’єктах, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів розміщено стікери, на яких вказано телефони “гарячої лінії” міста та телефони міського відділу міліції. З керівниками та працівниками даних об’єктів проведена індивідуальна інформаційно-профілактична робота по недопущенню продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів неповнолітнім. Складено графік перевірок згідно якого проведено рейд-перевірки даних об’єктів на наявність фактів продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів неповнолітнім. В ході рейд-перевірок ( 27.06.2013, 18.07.2013, 09.08.2013, 27.09.2013) порушень законодавства не виявлено. Дзвінків на “гарячу лінію” не надходило. Серед різних верств населення м.Вугледар з метою правового освідчення розповсюджено листівки і буклети про пагубний вплив алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів на неповнолітніх та наслідки їх вживання.

10.07.2013 в приміщенні міського центру зайнятості проведено семінар для безробітних “Відповідальна громада”,а також була поведена зустріч і бесіда з батьками дітей ,які відпочивали в пришкільних таборах на тему “Відповідальне батьківство. Відповідальність починається з мене.”

Активну участь в проведенні даної акції прийняла міська організація жінок м. Вугледар. Члени організації проводили патрулювання у вечірній час торгівельних об’єктів, дворів, шкільних спортмайданчиків з метою недопущення вживання алкогольних, тютюнових та наркотичних засобів підлітками. З молоддю девіантної поведінки проведено профілактичні бесіди.

В ході акції “Відповідальність починається з мене” було організовано проведення 2 “суботників” по прибиранню міст відпочинку та пам'ятних міст міста Вугледара, в яких прийняли участь учнівська та студентська молодь.
ДОБРОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОН: 14 червня 2013 року проведено засідання районної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми, на якому розглянуто та затверджено план підготовки та проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».

Починаючи з 17 червня Добропільський районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді залучено волонтерів до проведення обстежень вулиць населених пунктів району на предмет наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Також спільно з сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації розповсюджено та розміщено на території 10 сільських та 1 селищної рад соціальну рекламу, яка спрямована на формування здорового способу життя у дітей та молоді.

Відділом освіти райдержадміністрації організовано та проведено у пришкільних таборах 10 освітньо-просвітницьких, 14 інформаційних заходів щодо запобігання шкідливих звичок у дітей (куріння, вживання алкогольних напоїв), формування позитивної мотивації та здорового способу життя

7 червня на районному святі «День сім'ї» сектором проведено роз'яснювальну роботу щодо формування відповідального ставлення молоді до свого здоров'я та розповсюджено агітаційні листівки.

Добропільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно залучає волонтерів до проведення обстежень вулиць населених пунктів району на предмет наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв, тютюнових виробів. Також спільно з сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації розповсюджено та розміщено в загальноосвітніх школах на території 10 сільських та 1 селищної рад соціальну рекламу, яка спрямована на формування здорового способу життя у дітей та молоді.

Регулярно соціальними працівниками проводяться роз’яснювальні роботи в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

20 серпня сектором у справах сім'ї, молоді та спорту було проведено засідання районної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми з підведення підсумків проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене».

9 вересня на сайті райдержадміністрації розміщено інформацію змін закону України«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» який набрав чинності 16 травня 2013 року.

11 вересня в загальноосвітніх школах району проведена акція «Молодь за здоровий спосіб життя», яка організована сектором у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації в рамках «Олімпійського тижня». Проведена роз’яснювальна робота щодо боротьби зі шкідливими звичками, виявлення спортивних здібностей і талантів, самоствердження і реалізація лідерських якостей. Всі учасники акції отримали буклети, календарі відповідної тематики, були запрошені відвідати майстер-класи та районні змагання з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

Добропільським МРВ УМВС України в Донецькій області активно ведеться робота з метою виявлення фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, та притягнення до відповідальності винних осіб за порушення заборони у закладах торгівлі, розважальних закладах.


КРАМАТОРСЬК: Протягом 9 місяців 2013 року спеціалістами відділу молоді та спорту та КМУ «Центром здоров'я» було проведено роботу щодо пропаганди здорового способу життя серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, а саме: 6 лекцій-тренінгів на тему: «Подолання гендерних стереотипів в молодіжному середовищі», 6 диспут з учнями на тему: «Молодь і проблема вживання алкоголю та наркотиків», 3 круглих столи на тему: «Зупини, туберкульоз!»,4 лекції на тему: «Свої права повинен знати кожен!»,1 тематична зустріч на тему: «Ранні статеві відносини та їх наслідки. Профілактика ЗПСШ.»,6 психологічних тренінгів на тему: «Як жити в мирі з собою та оточуючими»,2 круглих столи на тему: «Захист прав та інтересів постраждалих від торгівлі людьми» (охоплено 1430 осіб).

Також спеціалістами відділу молоді та спорту проведено 2 лекцію у бібліотеці ім. Шевченко с. Шабельківка на теми: «Здоровим бути модно», «Профілактика куріння в молодіжному середовищі» охоплено 72 особи.

З метою пропаганди спорту та здорового способу життя відділом проведено наступні заходи: 31 березня 2013 року було проведено масову пробіжку «За здоровий спосіб життя», в якій приймало участь понад 200 осіб;

9 Травня до Дня Перемоги у ВВВ «Рекорд перемоги 24838» (80 осіб), до Дня Європи 18 травня 2013 року масова пробіжка: «Молодь обирає здоровий спосіб життя» (156 осіб), 19 травня відбувся Всеукраїнський «Велодень» та дитяча велогонка «Дивогонка», 18 травня 2013 року проведено міську Спартакіаду серед підприємств та організацій міста з 8 видів спорту (охоплено понад 160 осіб).

З 02.09.2013 року по 07.09.2013 року у місті відбувся традиційний спортивний фестиваль «Здоровый город», який охопив краматорські селища. Загальна кількість учасників нараховує понад 2000 осіб. До Дня фізичної культури та спорту 14.09.2013 року відбувся флешмоб «За здоровий спосіб життя» за участю ПТЗ та ВНЗ міста (понад 120 осіб) та дитяча велогонка «Доганяйка» (охоплено 60 осіб). До Дня міста відділом проведено міську Спартакіаду серед підприємств та організацій міста з 8 видів спорту (охоплено 254 осіб дорослого населення міста) та змагання з міні-футболу серед шкільних команд (охоплено 160 осіб).

Спеціалістами молоді та спорту постійно роздаються флаєри «Відповідальність починається з мене» на загальноміських заходах.

Під час проведення зазначених заходів протягом 3 кварталу 2013 року працівниками Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області складено: 5 протоколів за ст. 156 ч. 2 КУпАП; 28 протоколів за ст. 173 КУпАП; 87 протоколів за ст. 175-1 КУпАП, з них 1 у відношенні неповнолітнього; 265 протоколів за ст. 178 КУпАП.

Спеціалістами управління освіти протягом 3 кварталу 2013 року було проведено засідання міських методичних комісій (серпень 2013 року):

- вчителів основ здоров’я - 27.08.2013 (присутні 22 учителя);

- класних керівників – 28.08.2013 ( присутні 33 кер.ШМО кл.кер.);

- заступників директорів з ВР та педагогів-організаторів (присутні 52 педагога) на яких обговоренні питання проведення інформаційно-профілактичних заходів в межах Всеукраїнської інформаційно-профілактичної Акції «Відповідальність починається з мене», а саме проведення в ЗНЗ диспутів «Молодь і проблема вживання алкоголю та наркотиків. Твій вибір» для учнів 9-11 класів, дискусії «Паління та здоров’я несумісні. Наслідки «пасивного паління» для учнів 6-8 класів у 2013-2014 н.р.;

Також з 02.09 по 15.09.2013 були проведені інформаційні 5 - ти хвилинки з питань відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих (відповідальні вчителі основ здоров’я, охоплено понад 15 тисяч учнів ЗНЗ) та з 23.09 по 27.09.2013 розглядалися питання щодо формування у дітей та молоді критичного ставлення до реклами слабоалкогольних, алкогольних напоїв та тютюнових виробів на загально шкільних батьківських зборах (охоплено понад 9200 батьків учнів).


КРАСНИЙ ЛИМАН: Спільно з працівниками Краснолиманського МВ ГУ МВСУ протягом липня-вересня 2013 року було проведено 10 інструктувань та роз’яснювальних бесід з продавцями про необхідність обов’язкової перевірки віку покупців, санкцій за такі порушення, винесені попередження продавцям щодо неприпустимості продажу алкоголю неповнолітнім і відповідальності за факти продажу.
СЛОВЯНСЬК: створено робочу групу для проведення інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», затверджено графік обстежень вулиць міста щодо розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, торговельних закладів. На виконання наказу було підготовлено і оприлюднене у ЗМІ повідомлення про проведення всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене». Проведено обстеження вулиць міста щодо розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, торговельних закладів, в результаті якого виявлено 9 випадків продажу тютюнових виробів неповнолітнім.

У торговельних закладах розміщено інформаційні довідки з попередженням про недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім і відповідальність за порушення цієї вимоги.

Протягом періоду 10.07.13 - 01.10.13 у місті проведено низку заходів по залученню дітей та молоді до здорового способу життя ( пробіги вулицями міста «За здоровий спосіб життя», турніри з футболу серед різних категорій мешканців міста, фестиваль «Здорове місто», Олімпійський тиждень, ФЛЕШ -МОБ), у яких прийняло участь більше 5 тис. людей.
ШАХТАРСЬК: У місті Шахтарську протягом 3 кварталу в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» спеціалістами Шахтарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено цикл інформаційно-профілактичних бесід з учнівською та студентською молоддю щодо дотримання здорового способу життя, негативного впливу шкідливих звичок на стан здоров'я молодої людини на базі професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.
КОСТЯНТИНІВКА: з метою формування у молоді здорового способу життя, профілактики соціально-небезпечних хвороб та забезпечення громадської безпеки, для впровадження даної акції було створено робочу групу, розроблено план заходів. Проведено інспекцію 32 місць щодо розміщення соціальної реклами, у тому числі 10 зовнішньої реклами, 5– розташованих на відкритій місцевості, 10– на зовнішніх поверхнях будинків, на елементах вуличного обладнання (в автобусах)-5 ;2 – над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Порушень норм Закону України “Про рекламу” не виявлено. Під час Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції “Відповідальність починається з мене” обстежено 5 торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби. Виявлено 2 випадків порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років. Затримано 2 неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років, які намагалися придбати спиртні напої та цигарки. Складено 2 адміністративних протоколи. Для проведення акції залучено 8 осіб з числа працівників відділу у справах у справах сім'ї і молоді, служби у справах дітей, органів внутрішніх справ, соціальних працівників, жіночої громадської організацій, волонтерів. Дане питання розглядалася на нарадах Координаційної ради з питань реалізації молодіжної політики та Координаційної ради з питань сім’ї, демографічного розвитку, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми. У навчальних закладах проведено декаду правових знань та профілактики суспільно-небезпечних захворювань, Тиждень здоров'я.В рамках вищенаведених тижнів організовано зустрічі з медичними працівниками, працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, для учнів загальноосвітніх навчальних закладів, які провели бесіди на теми профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу, алкоголізму, тютюнопаління. З метою недопущення тютюпопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів серед учнівської молоді в загальноосвітніх навчальних закладах проведено: батьківські збори за участю медичних працівників; виховні години “Куріння шкодить здоров'ю підлітка”, “Здоров'я людини - її найбільше багатство”, “Поговоримо про шкідливі звички: як вони набуваються і чи легко їх позбутися”, “Шкідливість пива на підлітковий організм”, “Корисні і шкідливі звички, їх вплив на здоров'я”; години духовності “Життя - найвища цінність”, “Тіло людини - храм любові й чистоти"”, “Моральний закон у середині нас”. З метою ефективної реалізації акції на території міста розміщені тематичні білборди. В 15 об’єктах торгівлі проведено відповідні наради-збори та розміщено оголошення щодо заборони продажу неповнолітнім тютюнових виробів та алкогольних напоїв.Протягом листопада-грудня, намічено ще 2 рейди членами робочої групи щодо контролю продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв неповнолітнім.


КРАСНОАРМІЙСЬК: В рамках проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» з метою попередження випадків продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв неповнолітнім в торгівельних об’єктах з правом продажу спиртних напоїв спеціалістами комітету спільно з представниками молодіжних громадських організацій міста було розміщено стікери «Повнолітній? Доведи!» та «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй!» Наліпки наклеювались попарно одна біля одної в добре помітних місцях магазину. Продавці та власники торгівельних точок не заперечували проти розміщення даної реклами. Додатково з ними проведено бесіди та роз’яснення щодо дотримання Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
МАКІЇВКА: За час проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» з 10.04.2013 по 10.11.2013 правоохоронними органами проводилися рейди по закладам, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби з метою виявлення порушень продажу алкогольних напоїв неповнолітнім особам. При фіксуванні даних порушень на власника торгівельного закладу або продавця складався адміністративний протокол за ст. 156 ч. 2 КУпАП, рекламна інформація «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй 102», «Повнолітній? Доведи!» розповсюджена по 40 підприємствам торгівлі та ресторанного господарства.

Під час обстеження торгівельних закладів особа увага приділяється підприємствам, розташованим біля учбових, лікувальних та дошкільних закладах. Проводяться профілактичні наради з суб’єктами підприємницької діяльності о недопущенні продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.НОВОАЗОВСЬКИЙ РАЙОН: Сектором у справах молоді та спорту сумісно зі службами району, а також з підприємцями району було організовано 2 круглих стола на тему «Попередження фактів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, в тому числі енергетичних напоїв, тютюнових виробів та організації дозвіллямолоді» в ході якихпідписано Меморандум про співпрацю та координацію дій всіх відповідальних структур для підвищення рівня прозорості, оперативності та ефективності. Також з підприємцями району і молодіжною громадською організацією «Істоки» підписаноМеморандум «Про порозуміння та активну співпрацю у боротьбі зі споживанням тютюну та алкоголю дітьми та молоддю Новоазовського району».В ході проведення круглого столу було надано доручення правоохоронниморганам та службі у справах дітей щодо посиленого контролю за дотриманням законодавства в частині продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.Протягом звітного періоду в районі були організовані спільні рейди відповідних служб сумісно із заступником голови райдержадміністрації з соціальних питань по місцях незаконного продажу сигарет та алкоголю з метою виявлення точок нелегальної торгівлі та припинення їх діяльності. В ході таких рейдів виявлено 3 випадки продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, затримано 1 особу та на неї складено адміністративний протокол. З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання негативних явищ серед дітей та молоді, протягом оздоровчого періоду 2013 року, спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сумісно з обласним центром проводили лекції-тренінги у дитячих оздоровчих закладах, які знаходяться на території Новоазовського району. Таких заходів проведено 6 (охоплено 486 осіб). Серед учнівської молоді в ході проведення Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене»у школах району проводилися лекції щодо пропаганди здорового способу життя та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі. За звітній період спеціалізованою службою МКП «Лабіринт» разом з фокус-групою «Сталкери» та працівниками ЦРЛ і волонтером були організовані та проведені лекційно–тренінгові заняття спрямовані на запобігання соціально небезпечним хворобам та формуванню навичок здорового способу життя. Молодіжна мобільна фокус-група «Сталкери» проводить інформаційно – просвітницьку роботу серед молоді району. Учні, разом з практичним психологом школи, приймають участь у різноманітних просвітницьких заходах та конкурсах. В районі щомісяця організовуються та проводяться різноманітні культурні, спортивні та молодіжні заходи згідно календарних планів відділів та служб райдержадміністрації. Заходи присвячені Всесвітньому дню здоров'я, Міжнародному дню відмови від куріння, Всесвітнього дню без тютюну та інші.Всі заходи віисвітлювались у районній газеті «Рідне Приазов’я» та веб-сайті Новоазовської райдержадміністрації.
НОВОГРОДІВКА: З метою пропаганди та утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, в рамках проведення Всеукраїнської акції, в м.Новогродівка розміщена соціальна реклама, отримана від Управління у справах сім’ї та молоді в кількості 3 одиниць: одна – у приміщенні будинку дитячої творчості, дві на зовнішніх поверхнях будинків, які знаходяться над проїжджою частиною вулиць і доріг за адресами: вул. 40річчя Жовтня, 39; вул. 40річчя Жовтня, 37. З метою популяризації здорового способу життя Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснювалась інформаційно-просвітницька робота. З цією метою фахівцями ЦСССДМ на кольоровому принтері виготовлено (без фінансування на програми і заходи) та розповсюджено серед молоді під час проведення заходів 4 виду буклетів тиражем 950 одиниць, 7 видів листівок тиражем 2 625 одиниць. В Інформаційно-ресурсному тренінговому центрі ЦСССДМ проведено 41 захід: «Ні наркотикам – обирай життя», «Десять причин не вживання наркотиків», «Наркоманія і Закон», «Здорові діти – щастя батьків», «Здоровий спосіб життя», «Шкідливі звички і боротьба з ними». В період літньої оздоровчої кампанії, відповідно до заходів, затверджених рішенням виконкому Новогродівської міської ради від 22.05.2013 № 58, фахівцями ЦСССДМ на базі закладу відпочинку – табору з денним перебуванням «Капітошка» забезпечено роботу консультативних пунктів з метою надання інформаційної, соціально-медичної допомоги, пропаганди здорового способу життя та попередження негативних проявів у підлітковому середовищі. Діти мали змогу переглянути мультфільми «Сімейка Крудсів», фільм «Уроки безпеки тітоньки Сови», проведені бесіди «Шкідливим звичкам – ні, здоровому способу життя – да!».У вищезазначених заходах всього прийняло участь 727 осіб віком від 7 до 50 років.З метою запобігання негативним проявам, покращення профілактичної роботи, відповідно до розпорядження міського голови від 27.02.2013 № 23-р «Про проведення профілактичних рейдів протягом 2013 року в м.Новогродівка» станом на 01.10.2013 проведено 15 рейдів. У кожному рейді приймають участь до 10 чоловік з числа працівників правоохоронних органів, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, працівників відділу освіти м.Новогродівка, закладів охорони здоров’я. Відповідно складених графіків були обстежені торгівельні заклади на предмет продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Результати наведені у таблиці. Щодо розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, то по місту Новогродівка станом на 01.10.2013 така реклама не виявлена.

Населення міста щодо відповідального ставлення до свого здоров’я інформується шляхом публікацій у міські газеті «Регіональні вісті»: № 9 від 28.02.2013 «Главное - здоровая нация!»; № 13 від 28.03.2013 «Молодое поколение выбирает здоровый образ жизни»;№ 14 від 04.07.2013 «7 апреля – Всемирный день здоровья»; № 15 від 18.04.2013 «Здоровье и радость рядом идут», «Мы за здоровый образ жизни»;№ 26 від 27.06.2013 «Жизни – да! Наркотикам – нет!», № 31 від 01.08.2013 «За здоровый образ жизни»; № 37 від 12.09.2013 «Будущее Украины – здоровые дети».


АРТЕМІВСЬК: «Контроль продажу»:

З метою запобігання вживання неповнолітніми спиртних напоїв службою у справах дітей спільно з представниками відділу кримінальної міліціії у справах дітей щомісяця проводять профілактичні рейди. Протягом 9 місяців поточного року проведено 12 даних рейдів, під час яких були охоплені території мікрорайонів загальноосвітніх шкіл міста, залізничного вокзалу, верхнього та нижнього парку культури та відпочинку, площадка магазину «Садко», прилегла територія магазину «Карамелька».Під час рейдів не було виявлено неповнолітніх, які б вживали спиртні напої або наркотичні речовини.

  • Продовжується робота щодо проведення в навчальних закладах міста роз’яснювальної роботи про Всеукраїнську інформаційно-профілактичну акцію «Відповідальність починається з мене».

«Моє місто – моя відповідальність»:

  • В вересні проведено молодіжну акцію «Пам’ять», в якій прийняли участь молодіжні громадські організації вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації, профліцеїв. Всього прийняло участь більше 800 студентської молоді. Були приведені в належний вигляд пам’ятники.

  • Артемівський коледж транспортної інфраструктури в 2013 році виграли гран С.Клюєва «Вместе сделаем жизнь лучше» на відкриття спортивної площадки.

«Фотообличчя»: Згідно Соціальних Ініціатив Президента України управлінням молодіжної політики та у справах дітей спільно з навчальними закладами міста I – IV рівня акредитації з метою ушанування ветеранів війни, праці були проведені заходи, присвячені Дню похилого віку. 01.10.2013 р. відбулася зустріч викладачів – ветеранів у УІПА із студентським активом інституту під час якої відбулася Презентація книги «Історія Артемівського загально технічного факультету». Відродження авторів Берестовой А.М., Коломієць В.В. Також студенти декламували вірші лауреата премії Т.Г.Шевченко, випускника інституту Шиліна А. 01.10.2013 р. управлінням молодіжної політики та у справах дітей Артемівської міської ради підготовку та відзначення Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана управління молодіжної політики та у справах дітей Артемівської міської ради інформує, що в усіх навчальних закладах І-ІV рівня акредитації були проведені виховні години в групах, відбулись зустрічі студентів з ветеранами війни, праці, збройних сил, дітей війни. В бібліотеках оформленні стеннівки відповідної тематики (інформації та фото матеріали додаються).Студенти та викладачі Артемівського медичного училища в Міжнародний День людей похилого віку та День ветерана привітали ветеранів праці, колишніх працівників медичного училища. Заступником директора з виховної роботи було організовано зустріч з ветеранами війни, труда, колишніми викладачами училища В.І. Павленко та Н.П.Козанковою. Керівниками навчальних груп підготовлено фотоматеріали на тему: «Зустріч студентської молоді з ветеранами Великої Вітчизняної Війни, труда, дітями війни». Ініціативною групою студентів Артемівського коледжу транспортної інфраструктури разом з ветеранами Збройних Сил України було організовано похід по місцям бойової слави.А також, для ветеранів було проведено святковий концерт, присвячений відзначенню Дня людей похилого віку та Дня ветерана. (фотоматеріали додаються). 1 жовтня 2013 року в гуртожитку технікуму відбувся святковий захід до Дня людини похилого віку, на який були запрошені робітники гуртожитку, ветерани праці та студентська молодь. В ході даного заходу представники старшого покоління розповіли студентам про своє дитинство, що пройшло в роки війни; про юність, що співпала з роками відновлення зруйнованого війною господарства. Студенти з великою увагою слухали розповіді старших, а потім подарували квіти і пісні під гітару.В групах ліцею відбулись зустрічі з членами Спілки ветеранів Великої Вітчизняної війни м.Артемівська.В бібліотеці оформлено стенд «Вони визволяли Донбас» з інформаційними матеріалами про події, пов язані з визволенням м. Артемівська та Донбасу.

Проведення флеш-мобу «За здоровий спосіб життя»: На базі Школи здоров’я за ініціативою Асоція молоді м.Артемівська була проведена молодіжна акція «Ми-здорова нація». В акції прийняли участь студентська молодь із запрошенням учнів загальноосвітніх шкіл міста. 10 листопада 2013 року відбулася зустріч в Артемівському медичному училищі з волонтерами із США м.Омаха з молоддю міста.

Відповідальне суспільство: На виконання наказу начальника управління молодіжної політики та у справах дітей Артемівської міської ради № 14 від 03.01.2013 року та для покращення роботи із соціального захисту дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності на території Артемівської міської ради, службою у справах дітей спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей Артемівського МВ (по обслуговуванню м. Артемівська та Артемівського району) ГУ МВС України у Донецькій області, відділом освіти Артемівської міської ради, Артемівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Артемівською санітарно-епідеміологічною станцією, КЗОЗ «Центр первинної медичної (медико - санітарної) допомоги Артемівської міської ради» та за участю засобів масової інформації систематично проводяться профілактичні рейди "Діти вулиці", "Вокзал", "Неблагополучна сім'я", "Комп'ютерні клуби " по виявленню бездоглядних дітей, їх вилучення з небезпечного оточення та направлення на реабілітацію. 10 жовтня поточного року службою у справах дітей управління молодіжної політики та у справах дітей Артемівської міської ради спільно їз співробітником відділу кримінальної міліції у справах дітей Артемівського МВ (з обслуговування м.Артемівськ та Артемівського району) ГУМВС України у Донецькій області, спеціалістами відділів освіти, охорони здоров’я, торгового відділу був проведений профілактичний рейд з метою запобігання вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнових виробів та наркотичних речовин. Рейдом було охоплено територію мікрорайону ЗОШ № 12, 18, магазину «Карамелька».Так, протягом звітного періоду було проведено всього 38 профілактичних рейди, із них: 16 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» та «Підліток». У ході проведення рейдів було виявлено 4 дітей. Після з’ясування обставин та проведеної профілактичної роботи 3 дітей влаштовано до Центру соціально – психологічної реабілітації у м. Дзержинськ з метою надання комплексної соціально – психологічної допомоги, 1 дитину влаштовано у Артемівську дитячу лікарню.14 профілактичних рейдів у родини, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Всього було відвідано протягом двох місяців 2013 року 21 така родина; 1 профілактичний рейд «Комп’ютерні клуби», під час якого не було виявлено підлітків, які б перебували у розважальних закладах.1 профілактичний рейд «Підліток без нікотину», у ході якого комісією охоплено територію Артемівських ЗОШ №№ 5,7 та 11 та не виявлено учнів, які палили під час проведення занять та перерви на території шкіл. 6 профілактичні рейди щодо запобігання вживанню неповнолітніми спиртних напоїв. Під час проведення даних рейдів з метою виявлення неповнолітніх, які вживають спиртні напої або наркотичні речовини, комісією, у складі представника відділу кримінальної міліції у справах дітей та спеціаліста служби у справах дітей охоплено територію верхнього та нижнього міського парку культури та відпочинку, кафе «Нью – Йорк стрит піца», «Червоний Лев», піцерію «Трескаліні», «Піцанія», магазин «Садко» та «Карамелька». Комісією не було виявлено неповнолітніх, які б вживали спиртні напої або наркотичні речовини.
ОЛЕКСАНДРІВСЬКИЙ р-н: З 1 березня по 30 жовтня на території Олександрівського району проводились акції «Відповідальність починається з мене», метою яких було попередження продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Було проведено обстеження 44 торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби, виявлено 5 випадків продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років, складено 5 адміністративних протоколів та притягнено до відповідальності 5 посадових осіб. Під час проведення акції було задіяно 23 працівника правоохоронних органів, 10 соціальних працівників, 2 працівника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту та 2 працівники служби у справах дітей. З метою попередження випадків продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім у 44 торгівельних закладах було розміщено 88 стікерів «Повнолітній? Доведи!» та «Продають алкоголь неповнолітнім? Телефонуй!». Була розміщена 1 зовнішня реклама на будівлі центрального універмагу в смт. Олександрівка. В загальноосвітніх школах та НВК району проводилися батьківські збори за участю відділу у справах сім’ї, молоді та спорту та служби у справах дітей, на яких проводилися роз’яснювальні бесіди з батьками, проведені позакласні години з учнями на тему «Відповідальність починається з мене». З 9 по 13 вересня проводилась акція «Мій район – моя відповідальність», під час якої здійснювалось прибирання паркової зони стадіону «Колос» та парку «Ювілейний». В акції було задіяно 150 учнів загальноосвітніх шкіл району та 50 студентів ліцею. 10 жовтня на стадіоні професійного аграрного ліцею проводилася спартакіада, присвячена Дню здоров’я, під час проведення якої розповсюджувалися листівки «Ми за здоровий спосіб життя».
ПЕРШОТРАВНЕВИЙ р-н: Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації сумісно з суб’єктами соціальної взаємодії, а також з підприємцями району було організовано 1 круглий стіл на тему «Попередження фактів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, в тому числі енергетичних напоїв, тютюнових виробів та організації дозвілля молоді» в ході якого, розглядалося питання щодо співпраці та координації дій всіх відповідальних структур для підвищення рівня прозорості, оперативності та ефективності. В ході проведення круглого столу було надано доручення правоохоронним органам та службі у справах дітей райдержадміністрації щодо посиленого контролю за дотриманням законодавства в частині продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.Протягом звітного періоду в районі були організовані 11 спільних рейдів відповідних служб сумісно із заступником голови райдержадміністрації з соціальних питань по місцях незаконного продажу сигарет та алкоголю з метою виявлення точок нелегальної торгівлі та припинення їх діяльності. В ході таких рейдів виявлено 2 випадки продажу алкогольних напоїв неповнолітнім, затримано 2 особи та на них складено адміністративні протоколи.З метою проведення профілактичної роботи щодо запобігання негативних явищ серед дітей та молоді, протягом оздоровчого періоду 2013 року, спеціалісти районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сумісно з обласним центром проводили лекції-тренінги у дитячих оздоровчих закладах, які знаходяться на території Першотравневого району. Таких заходів проведено 50 (охоплено 1500 осіб - відпочиваючої шкільної молоді).Серед учнівської молоді в ході проведення Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» у школах району проводилися лекції щодо пропаганди здорового способу життя та попередження негативних явищ в молодіжному середовищі. За звітній період спеціалізованою службою МКП та працівниками ЦРЛ були організовані та проведені лекційно –тренінгові заняття спрямовані на запобігання соціально небезпечним хворобам та формуванню навичок здорового способу життя. Учні, разом з практичним психологом школи, приймали участь у різноманітних просвітницьких заходах та конкурсах.В районі щомісяця організовуються та проводяться різноманітні культурні, спортивні та молодіжні заходи згідно календарних планів відділів та служб райдержадміністрації: заходи присвячені Всесвітньому дню здоров'я, Міжнародному дню відмови від куріння, Всесвітнього дню без тютюну та інші.Всі заходи висвітлювались у районній газеті «Сельская новь» та веб-сайті Першотравневої райдержадміністрації.

Виконком міської ради надає інформацію що в рамках Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» в місті проведено 6 рейдів з метою виявлення фактів порушень чинного законодавства щодо торгівлі алкоголем та тютюновими виробами та продажу їх неповнолітнім та наявності зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Обстежено 25 торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби. Фактів порушень під час рейдів не виявлено. В заході приймали участь інспектори дільничної служби та депутати міської ради. Під час рейдів розповсюджені листівки з попередженням про заборону продажу неповнолітнім алкоголю та тютюнових виробів.

Сніжне: Було підготовлено і оприлюднене у ЗМІ повідомлення про проведення всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене». Проведено обстеження вулиць міста щодо розміщення зовнішньої реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, торговельних закладів, У закладах торгівлі розміщено інформаційні довідки з попередженням про недопущення продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім і щодо відповідальності за порушення цієї вимоги. Виявлено 3 випадки продажу тютюнових виробів неповнолітнім.З 15.07.13 - 29.09.13 у місті проведено заходи по залученню дітей та молоді до здорового способу життя : турнір з футболу серед дитячих вуличних команд; турнір з футболу серед команд ЗОШ міста; турнір з шахів; настільного тенісу;Олімпійський тиждень. В змаганнях прийняло участь більше 4 тис. учасників.
ТОРЕЗ: З метою координації роботи всіх структур, задіяних у проведені акції було проведена нарада із залученням представників Торезького міського відділу ГУМВС України в Донецькій області, відділу торгівлі та захисту прав споживачів, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, громадської молодіжної організації «Нові люди». В межах акції були проведена інформаційна кампанія для інформування населення про акцію, забезпечено розміщення інфо-стікерів з телефоном «Гарячої лінії» у точках реалізації алкоголю, проведені рейд-патрулювання, в ході яких були виявлені випадки порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

Харцизьк: З метою пропаганди і утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, формування відповідального ставлення молоді до свого здоров’я затверджено розпорядження міського голови від 26 червня 2013 року № 224р «Про організацію та проведення Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене», створена робоча група, розроблено план відповідних заходів.

Під час виконання проекту «Контроль продажів» у 25 торгівельних закладах міста розміщено інфо-стікери з телефоном «гарячої лінії». У м. Харцизьку по вул. Філатова, вул. Шалімова розміщено соціальні біл-борди. Під час проведення акції обстежено 35 місць розміщення зовнішньої реклами, невідповідностей до вимог Закону України “Про рекламу” не виявлено. Обстежено 30 торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби. Проведено 3 нічних рейди “Вечірнє місто” (в сфері розваг та закладах громадського харчування). Виявлено 14 випадків порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років.

Неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років затримано не було.


Складено 14 адміністративних протоколи. Притягнено до відповідальності 3 посадові особи, на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 2720,0 грн. Під час виконання проекту «Моє місто – моя відповідальність» в рамках ІІ туру міського конкурсу творчих проектів «Моє місто – молодіжна столиця Європи» учнівська та студентська молоді професійних ліцеїв та технікумів міста згідно проектв-переможців проводили ряд заходів щодо благоустрою, озелененню територій та ліквідації стихійних звалищ. До Дня довкілля організовано та проведено суботник. В молодіжній акції щодо висадженні роз на алеї Пам’яті прийняли участь волонтери ХГО «Крок уперед», учнівська та студентська молодь.

На підтримку щорічної Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції "Відповідальність починається з мене" у навчальних закладах міста проводились заходи, спрямовані на популяризацію здорового способу життя, профілактики алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії. А саме: батьківські збори за участю медичних працівників; виховні години “Шкідливість пива на підлітковий організм”, “Корисні і шкідливі звички, їх вплив на здоров'я”; «Дні здоров’я».Активно працюють в цьому напрямку громадські організації міста: ХГО «Крок уперед», ХГО «Футбольний клуб Харцизька», Харцизька ланка Всеукраїнської організації «Фундація регіональних ініціатив», благодійна організація «Друге життя». Під час проведення акції організовано і проведено: флеш-моб «Я-здоров», літній кубок з футболу, туристичні походи молоді міста за маршрутами «Кримські гори», РЛП «Зуївський». З метою профілактики туберкульозу та пропаганди здорового способу життя проведено флеш-моб «Зупиніть туберкульоз, доки я живий». Інформація про хід акції висвітлювалась на інтернт-сайті міста.ШАХТАРСЬК: У місті Шахтарську було проведено 2 засідання робочої групи з питань організації та підготовки в місті Шахтарську Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» за участю представників відділу у справах сім'ї та молоді управління культури, молоді та спорту Шахтарської міської ради, Шахтарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділу освіти Шахтарської міської ради, міського відділу ГУМВС України в Донецькій області, відділу з питань розвитку торгівлі, сфери послуг і підприємництва, відділу з питань охорони здоров’я; затверджено склад організаційного комітету при міській молодіжній раді. Протягом літа здійснено 5 рейдів щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім. Спеціалістами Шахтарського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено цикл інформаційно-профілактичних бесід з учнівською та студентською молоддю щодо дотримання здорового способу життя, негативного впливу шкідливих звичок на стан здоров'я молодої людини на базі професійно-технічних та вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації. Було проведено обстеження 21 торгівельного закладу на предмет дотримання законодавства щодо продажу алкогольної продукції та тютюнових виробів. За результатами рейдів було складено 9 адміністративних протоколів.
ЯСИНУВАТA: Станом на 01.10.2013 року, кількість обстежених торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби у Ясинуватському районі нараховується 12, випадків порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років виявлено 2 випадки, затриманих неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років немає. Складено 2 адміністративних протоколів, притягнено до відповідальності 2 посадові особи. Кількість задіяних під час проведення акцій працівників правоохоронних органів, соціальних працівників, громадських організацій нараховується 10 чоловік. Кількість обстежених місць щодо розміщення зовнішньої реклами становить 6. З початку року було обстежено 6 населених пунктів (Верхньоторецьке, Нетайлове, Лозове, Первомайське, Піски, Спартак) щодо розміщення зовнішньої реклами. Невідповідності зовнішньої реклами до діючих норм Закону України «Про рекламу» не виявлені. Кількість задіяних під час проведення акцій працівників правоохоронних органів,соціальних працівників, громадських організацій складає 6 чоловік.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка