Звіт про проведення V літньої школиСкачати 136.77 Kb.
Дата конвертації28.03.2017
Розмір136.77 Kb.
ЗВІТ

про проведення V Літньої школи

для переможців всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт і олімпіад, а також переможці міжнародних наукових конкурсів на базі Черкаського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України (м. Київ)
 1. Дата проведення: 30 червня – 10 липня 2015 року

 2. Мета Літньої школи: розвиток обдарованої студентської молоді та забезпечення комплексу наукових, навчальних, культурно-просвітницьких та оздоровчих заходів, спрямованих на формування гармонійно розвинутої особистості.

 3. Завдання Літньої школи: розвиток інтелектуального та наукового потенціалу студентів-переможців всеукраїнських, міжнародних наукових, навчальних конкурсів та олімпіад.

 4. Кількість учасників Літньої школи – 35 особи.

від Інституту магістерської та післядипломної освіти УБС НБУ – 5 осіб;

від Харківського інституту банківської справи УБС НБУ – 10 осіб;

від Львівського інституту банківської справи УБС НБУ – 7 осіб;

від Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ – 13 осіб. 1. Програма Літньої школи

з/п

Дата

Час, місце проведення

Назва заходу29-30 червня

Заїзд і поселення учасників01 липня середа

10.00-11.00

 • Відкриття літньої школи

 • Круглий стіл «Давайте познайомимось: розкажи мені про себе»

 • Зустріч із директоратом Черкаського інституту банківської справи УБС НБУ

11.00-12.00

 • Отримання завдань дослідження «Економічна безпека України: фінансовий, енергетичний, інтелектуальний аспект» (три кроки)

 • Розбиття учасників літньої школи на команди02 липня четвер

10.00-12.00

- Презентації студентських наукових товариств навчальних закладів на тему «Ми творимо наукове майбутнє» та їх обговорення

14.00-16.00

 • Оглядова екскурсія по м. Черкаси

 • Музеї Черкас (Музей Кобзаря, Художній музей, Краєзнавчий музей) (здійснюється за рахунок коштів учасників)03 липня

п’ятниця9.00-12.00

 • Комунікативний тренінг з англійської мови за участю волонтера з Великобританії Елли Бюзі

12.30-14.00

Модератор – Красномовець В.А., к.е.н., доцент; Криниця С.О., к.е.н., доцент; Гмиря В.П., к.е.н., доцент04 липня субота

протягом дня

Економічна робінзонада (з виїздом на р. Дніпро)05 липня неділя

Екскурсія (за побажанням учасників літньої школи)06 липня

понеділок10.00-12.00

Мастер-клас «Сучасні технології інформаційного впливу». Модератор – Казанкевич Л., головний редактор студгазети Банк’О, прес-служба ЛІБС УБС НБУ

12.30-14.00

- Конкурс студентських ессе «Моя громадянська позиція: Я патріот України!». Модератори – Гордуновський О.М., д.і.н, доцент, Анісімов В.В., к.і.н., доцент, Казанкевич Л.


07 липня вівторок

10.00-12.00

 • Студентський круглий стіл «Зелена економіка: сили, можливості VS слабкості, загрози» (доповіді студентів). Модератор – Казанкевич Л., Кукса В.М., к.е.н., доцент

11.00-11.15

Кава-брейк

12.30-14.00

 • УВАГА!!! Презентація ІІ кроку завдань дослідження

Модератор – Красномовець В.А., к.е.н., доцент, Кукса В.М., к.е.н., доцент, Казанкевич Л.08 липня

середа


10.00.-13.00

 • Комплексне заняття «Self-health management» Модератор – Завидівська О.І., к.е.н., доцент кафедри економіки та управління персоналом ЛІБС УБС НБУ
09 липня четвер

10.00-11.00

- Науково-практичний семінар «Стратегічні пріоритети детінізації економіки України у системі економічної безпеки: макро та мікро вимір» Модератор – Мігус І.П., д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту ЧНУ ім. Б. Хмельницького

11.00-11.15

Кава-брейк

11.15-13.00


УВАГА!!! Презентація ІІІ кроку завдань дослідження

Модератори – Завидівська О.І., к.е.н., доцент, Красномовець В.А., к.е.н., доцент19.00-21.00

- Пінна дискотека в стилі 80-х (за побажанням учасників літньої школи)10 липня

п’ятниця9.00-10.00

 • Підведення підсумків роботи літньої школи

 • Вручення сертифікатів учасникам, нагородження переможців

10.00-17.00

 • Екскурсія (за вибором учасників літньої школи)11 липня

субота


протягом дня

 • Від’їзд учасників
 1. Відкриття Літньої школи

З вітальним словом до студентів виступила ректор Університету банківської справи НБУ (м. Київ) Смовженко Тамара Степанівна.

Тамара Степанівна побажала студентам натхнення, успіхів, набути нових знань та насамперед гарно відпочити в чудовому місті Черкаси, зокрема на березі річки Дніпро. Зі словами привітання також виступили Гірченко Тетяна Дмитрівна – директор Інституту магістерської та післядипломної освіти, Самородов Борис Вадимович – директор Харківського інституту банківської справи та Вознюк Микола Андрійович – директор Львівського інституту банківської справи.


 1. Проведення основних заходів


Круглий стіл «Давайте познайомимось: розкажи мені про себе» (8 липня 2014). Молоді науковці розповіли про себе, власні професійні та наукові інтереси, хобі тощо, обрав для цього різні формати презентації, у тому числі з використанням сучасних мультимедійних технологій, та театральні виступи, які викликали захоплення та бурні овації.

Презентації студентських наукових товариств навчальних закладів на тему «Ми творимо наукове майбутнє» та їх обговорення (02 липня 2015)

Студенти-учасники Літньої школи презентували роботу студентських наукових товариств.

Зокрема, студенти ЛІБС стисло розкрили суть і діяльність СНТ, зосередили увагу на партнерах товариства та його досягненнях.

Студенти ІМПО поділились результатами досліджень, які пройшли апробацію на багатьох науково-практичних конференціях, розповіли про роботу дискусійного клубу «Україна ХХІ століття: європейський вибір», а також відмітили значення та користь стажування і практичного навчання в зарубіжних вузах-партнерах Університету в рамках угод про співпрацю.

Студенти ХІБС відмітили участь товариства в організації та проведенні гостьової лекції, круглих столів на базі діючих наукових клубів інституту, вебінарів, інтелектуальних ігор, профорієнтаційних заходах, професійних конкурсах тощо.

Студенти ЧІБС розкрили завдання та структуру СНТ, механізм формування та розкриття наукового потенціалу студентської молоді, організацію та участь у наукових заходах, у тому числі міжнародних, здобутки студентів-науковців інституту.

Комунікативний тренінг з англійської мови за участю волонтера з Великобританії Елли Бюзі проводився 03 липня 2015 р.

На тренінгу Елли Бюзі у неформальній обстановці обговорила зі студентами питання, які їх найбільше цікавлять. Гарячу дискусію викликало питання системи освіти у Великій Британії, її особливості, спільні та відмінні риси з вітчизняною системою освіти. Головною перевагою тренінгу була практика англійської мови, оскільки Елли Бюзі спілкувалася зі студентами виключно англійською мовою. Учасники Літньої школи показали свої чудові знання іноземної мови чим приємно вразили гостю з Великобританії.

Студенти також поділилися своїми планами та баченням своїх вподобань в науковій сфері, актуальність якого викликала жваве обговорення.

Думки студентів щодо науково-практичного семінару: • «Чудово, цікаво і професійно представлено матеріал, а також організовано інтересне спілкування з аудиторією»;

 • «Цікавий модератор Елли Бюзі, надала деякі корисні поради для життя, надихнула щодо майбутнього»;

 • «Сподобалось через поєднання теорії та практики, дуже багато цікавих прикладів із життя, чекаємо такі лекції в нашому інституті».Презентація завдань дослідження «Економічна безпека України: фінансовий, енергетичний, інтелектуальний аспект» (три кроки командних змагань).
КРОК І: Економічна безпека України: фінансовий аспект (03 липня 2015)

Студентська молодь представила своє бачення фінансового аспекту економічної безпеки України.

Так, команда «Navi» розуміє фінансовий аспект економічної безпеки у значному підвищенні і максимальному поліпшенні інвестиційного клімату; досягненні реального економічного зростання та утворення ефективної системи соціального захисту населення; підвищення рівня продовольчої безпеки держави; створення надійних гарантій розвитку науково-технічного потенціалу; поглиблення інтеграційних взаємовідносин; підвищення рівня конкурентоспроможності держави з урахуванням національних інтересів за всіма складовими зовнішньоекономічної політики.

Команда «Гвозді» грайливою сценкою дали оцінку сьогоднішнього стану економіки та розкрили особливості новітніх технологій в економіці. Зняли і показали відео сюжет «Як вберегти себе в повсякденному житті».

Команда «Profit» в презентаційному форматі проявили свою креативність в дослідженні фінансової безпеки України, чим і «завоювали» прихильність журі. Вони зняли відеоролик, у якому висвітлили те, наскільки є актуальною проблема фінансової безпеки і як захистити себе від небажаного шахрайства.

Команда «Львівські батяри» доповіли зміцнення системи фінансової безпеки в Україні обумовлюється існуючими недоліками у фінансово-економічній сфері, а саме розладом фінансів держави, місцевого самоврядування та приватних підприємницьких структур, що, зокрема, проявляється в недосконалості міжбюджетних відносин та дефіцитності бюджетів усіх рівнів.

Команда «UpЧіХ» відзначили, що подальше зміцнення фінансової безпеки повинно базуватися насамперед на врахуванні похідної ролі фінансів у забезпеченні функціонування економіки.

КРОК ІІ: Економічна безпека України: енергетичний аспект (07 липня 2015)

Команда «UpЧіХ» наочно розкрила сутність енергетичного аспекту економіки та показала актуальність даного питання на сьогоднішній день.

Команда «Profit» показала театралізовану сценку – ТОВ «Сонечко» шукає інвестора для впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій.

Команда «Navi» в форматі відео-презентації показала, що в сучасному світі поширено використовують альтернативні джерела енергії, зокрема банки. Студенти висловили власне бачення майбутнього використання світового досвіді на прктиці в Україні.
Команди «Гвозді» та «Львівські батяри» надали визначення поняттю «енергетична безпека» та обґрунтували теоретичну та практичну можливість використання в Україні енергозберігаючих технологій та їх вплив на економіку в цілому.


Науково-практичний семінар «Стратегічні пріоритети детінізації економіки України у системі економічної безпеки: макро та мікро вимір» було проведено 09 липня. Модератор – Мігус І. П., д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Протягом семінару було розглянуто стан економіки України, дефіцит бюджету та вказані головні причини даної ситуації.
КРОК ІІІ: Економічна безпека України: інтелектуальний аспект (09 липня 2015)

Команда «Navi» показали один із кращих результатів даного кроку досліджень. Командою було представлено презентацію про відтік інтелектуального капіталу України закордон. Виявлено головні проблеми України щодо проблеми та визначити важливість збереження людського капіталу у власній державі.

Команда «Львівські батяри» теоретично обґрунтували поняття «Інтелектуальна безпека» в формі презентації.

Команда «Profit» в своїй презентації показали, що, на жаль, маємо проблему з надмірним використанням нанотехнологій, які «думають» замість нас. Надмірне використання пошукових систем може привести до зменшення кількості кваліфікованих працівників, тому ця проблема може гостро постати перед людством уже незабаром.

Команда «Гвозді» представила відео та показала настільки важливою є збереження та захист інтелектуального капіталу.

Команда «UpЧіХ» провела з аудиторією IQ-тест, в результатів якого визначили інтелектуальний рівень учасників Літньої школи. В підсумку команда наголосила, що інтелектуальний капітал є важливою складовою сучасного світу.Студентський круглий стіл «Зелена економіка: сили, можливості VS слабкості, загрози»

Круглий стіл проводився 06 липня 2015 р. Модераторами круглого столу були Кукса В.М. к.е.н., доцент кафедри економіки та управління та Казанкевич Лариса, головний редактор студгазети Банк’О.

На круглому столі виступив Нарижний Максим (ІМПО) з темою доповіді «Green Banking», де були представлені інноваційні підходи в діяльності відділень провідних зарубіжних банків.

Після доповіді Максима, учасників літньої школи було поділено на команди, кожна з яких повинна була представити свій інноваційний проект розвитку свого підприємства з урахуванням екологічного аспекту.Конкурс студентських ессе «Моя громадянська позиція: Я патріот України»

Конкурс проводився 06 липня 2015 р., модератори – Гордуновський О. М., д.і.н., доцент, Анісімов В.В., к.і.н., доцент, Казанкевич Л.

Основними критеріями для оцінки есе були: оригінальність мислення, лаконічність та здатність обґрунтовано доводити свою думку.Нагородження переможців відбулося в рамках загальних урочистостей щодо закриття Літньої школи.Комплексне заняття «Self-health management» модератор – Завидівська О. І.

Ольга Ігорівна обговорила зі студентами головні чинники здоров’я, зокрема генофонд, спадковість, соціальні умови, спосіб життя тощо. Цікавиною заняття було визначення особистого психотипа кожного учасника, що дало змогу краще пізнати один одного.

Яскравим підсумком Літньої школи була лекція Венцковського Дмитра Юрійовича, к.е.н., завідувача сектору зовнішньоекономічної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України. Тема «Вектори економічної безпеки України» викликала у студентів неабияку цікавість та жваву дискусію.

Урочисте закриття Літньої школи відбулося 10 липня 2015 р., де були вручені сертифікати та грамоти учасникам, кубки переможцям командних змагань за результатами досліджень.


 1. Екскурсійна програма


Протягом періоду Літньої школи студенти мали вдосталь вільного часу.

Учасники літньої школи мали змогу ознайомитесь з історією та пам’ятними місцями м. Черкаси, відвідати музеї Черкас (Музей Кобзаря, Художній музей, Краєзнавчий музей).Частина учасників виявила бажання відвідати місто Чигирин, де учасники мали змогу відвідати Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», ознайомитися з історією Доби козаччини та місцевими легендами.

Учасники відвідали також пам’ятку садово-паркового мистецтва – Замкову гору, що розташована в центральній частині міста. На ній знаходяться визначні пам’ятки історії, архітектури, монументального мистецтва: Величний (висотою 18,6 м) монумент Богдану Хмельницькому (1973 р.); кам’яний хрест на честь героїв битв з польсько-шляхетськими та турецькими загарбниками 1596-97, 1677-78 рр. (1912 р.); реконструйований бастіон П. Дорошенка – частина Чигиринської фортеці XVII ст.
Учасники літньої школи відвідали Холодний Яр – це реліктовий лісовий масив з пересіченим рельєфом. Патріархом холодноярських лісів є дуб-велетень на хуторі Буда. В народі його називають іменем одного з ватажків Коліївщини дубом Максима Залізняка. Вік дерева обчислюють далеко за 1000 років. Найбільш цінні в історичному та природоохоронному значенні ділянки Холодного Яру площею 560 га оголошені пам’яткою природи державного значення.

Захоплюючою була поїздка в Буцький каньйон, який входить у перелік 25 місць України, які варто відвідати!


 1. Відпочинок і дозвілля

Учасники Літньої школи мали можливість ознайомиться з історичним минулим та теперішнім м. Черкаси, відпочити в пляжній зоні на березі Дніпра, на спортмайданчиках та тренажерному залі інституту. Особливо запам’яталася учасникам вело екскурсія вечірніми Черкасами.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка