Застосування податкової соціальної пільгиСкачати 263.98 Kb.
Дата конвертації05.11.2016
Розмір263.98 Kb.
Застосування податкової соціальної пільги

Розглянемо порядок застосування податкової соціальної пільги платником податку, який утримує двох чи більше дітей, у випадках:

-                            якщо чоловік, не перебуваючи з жінкою у шлюбі, є батьком трьох спільних дітей, про що зазначено у свідоцтвах про народження;

-                            якщо чоловік, перебуваючи з дружиною у шлюбі утримує двох її дітей від першого шлюбу, усиновлення яких не оформлено.

Порядок надання та розмір податкової соціальної пільги, перелік категорій платників податку, які мають право на таку пільгу, встановлено ст. 169 Податкового кодексу.

Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 цієї статті податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1.4 та округленого до найближчих 10 грн.

Враховуючи, що Законом № 80 станом на 01.01.2015 р. прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено в розмірі 1218 грн., розмір доходу (заробітної плати), що дає право на податкову соціальну пільгу у 2015 р., становить 1710 грн. на місяць (1218 грн.х1,4).

У разі перевищення місячної заробітної плати установленого розміру питання податкової соціальної пільги не розглядається.

Відповідно до пп. 169.1.1 п. 169 ст. 169 Податкового кодексу на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 100 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, має право будь-який платник податку.

Згідно з п. 1 розділу XIX Податкового кодексу пп. 169.1.1. п. 169.1 ст. 169 цього Кодексу набирає чинності з 01.01.2016 р. До 31.12.2015 р. для цілей застосування зазначеного підпункту податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку (у 2015 р. – 609 грн.).

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу), на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 % суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 п. 169 цієї статті (у 2015 р. – 609 грн.).

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Катериною Дебелою

Днями у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Зміни стосовно застосування РРО». Заступник начальника ДПІ Дебела Катерина відповідала на запитання громадян.

Наводимо найбільш актуальні питання, які були порушені в ході проведення сеансів телефонного зв‘язку „гаряча лінія”:

У разі якщо фізична особа-підприємець працює  на загальній системі оподаткування чи необхідно відповідно до прийнятих змін застосовувати РРО?

Відповідь: Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій  з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Чи обов’язково використовувати РРО підприємцю (фізособа – платник єдиного податку 2 групи), що займається виробництвом продукції, яку потім реалізовує за готівку?

Відповідь: Пунктом 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібно роздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

У всіх інших випадках платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.Як проводяться розрахунки через РРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката?

Відповідь: Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Відповідно до Порядку  реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом  Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 року  № 417, розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом, зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Слід зауважити, що реєстрація продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції видається особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.

Чи вважається електронний таксометр РРО?

Відповідь: Відповідно до ст. 2 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” електронний таксометр - реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів.

На території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.Чи потрібно застосовувати РРО фізособі – підприємцю, платнику єдиного податку, що надає послуги по ремонту техніки та здійснює роздрібний продаж запчастин?

Відповідь: Пунктом 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

У всіх інших випадках платники єдиного податку – фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов’язані застосовувати РРО.

Таким чином, при наданні послуг та проведенні розрахункових операцій в готівковій формі, необхідно застосовувати РРО.

Платникам ПДВ про заповнення реквізитів платіжного доручення

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників ПДВ на правильне заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

- у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

- у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

- у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

- у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

- у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий у Центрі обслуговування платників  за основним місцем обліку .

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої  Постановою Національного банку України від 21.01.2004 р. №22  (із змінами).Внесок у розмірі 11,6 млн. грн. до місцевого бюджету зробили платники єдиного податку

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська відзначають, що з початку 2015 року найбільші надходження забезпечили фізичні особи – «спрощенці», яких наразі в районі нараховується більше 4 тисячі. Такі платники сплатили понад 7,9 млн. грн. податку. Платники єдинники – юридичні особи забезпечили 3,7 млн. грн., в районі налічується понад  2,6 тисяч платників.

Загалом, з початку 2015 року від  платників єдиного податку Кіровського району до місцевого бюджету надійшло на11,6 млн. грн. .  

У відомстві нагадують, суб’єкти господарювання, які працюють на першій і другій групах спрощеної системи оподаткування сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа поточного місяця.

Разом з цим спрощенці зазначених груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку на один календарний місяць у році на час відпустки, а також за період хвороби, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами Податкового кодексу не передбачено. Але для того, щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів, рекомендуємо подавати до податкового органу заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.

 ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська консультує: повернення товару після 1095 днів відображаємо в декларації з ПДВ

Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська зазначають, що при поверненні покупцем товарів, з дати придбання яких минуло більше 1095 днів, така операція визнається операцією з постачання, за якою мають бути нараховані податкові зобов’язання.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; 

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. 

Якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 192.1 ст. 192 ПКУ).

При цьому слід приймати до уваги термін позовної давності, встановлений статтею 256 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 № 435-IV.

Тобто, у разі, якщо зміна суми компенсації вартості товарів/послуг чи повернення товарів, відбувається після сплину 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник – постачальник та платник податку покупець не можуть відкоригувати податкові зобов’язання та податковий кредит, визначені 1095 і більше днів тому.

А тому, при поверненні покупцем товарів, з дати придбання яких минуло більше 1095 днів, така операція визнається операцією з постачання, за якою мають бути нараховані податкові зобов’язання. Таке постачання відображається у податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, в якому відбулося повернення товарів продавцю. Податкове зобов’язання продавцем зменшуватися не повинно.

У разі подальшого використання таких товарів в оподатковуваних операціях платник податку, який їх отримав, матиме право на податковий кредит.Затверджено Узагальнюючу податкову консультацію, щодо обліку прибутку звільненого від оподаткування

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що відповідно до вимог діючого податкового законодавства України Державна фіскальна служба  України проводить періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов'язань. Так, наказом ДФС України № 325 від 30 квітня 2015 року затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування відповідно до вимог п.154.8,п.154.9 ст.154 Податкового кодексу України.

Наказ ДФС України № 325 від 30.04.2015 року «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо обліку прибутку, звільненого від оподаткування відповідно до вимог п.154.8,п.154.9 ст.154 Податкового кодексу України».

«Єдинникам» варто поспішати із реєстрацією та встановленням РРО

З 1 січня 2015 року в дію вступили зміни до Податкового кодексу України, згідно яких з 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи повинні всі розрахунки вести через реєстратори розрахункових операцій (електронні касові апарати), а платники єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року.

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська наголошують, незважаючи на те, що «єдинники» мають ще два місяці задля придбання, встановлення та реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, варто поспішати, оскільки на обліку в районі понад тисячі таких бізнесменів і в останні дні здійснити реєстрацію РРО усіх загалом буде проблематично.

Обов’язково повинні придбати і зареєструвати РРО суб’єкти господарювання, які реалізують товари через мережу Інтернет, а також надають послуги.

Від використання РРО звільняються лише платники єдиного податку першої групи та єдинники ІІ та ІІІ груп, які здійснюють діяльність на ринках, або продають товари через дрібнороздрібну мережу за посередництвом засобів пересувної торгівлі.

У податковому відомстві також роз’яснюють, що суб’єкти господарювання, які до 1 липня почнуть використовувати повністю оформлені та зареєстровані, опломбовані та переведені в фіскальний режим роботи електронні реєстратори розрахункових операцій, повністю звільняються від перевірок правильності проведення готівкових розрахунків до 1 січня 2017 року. 

Кіровські платники сплатили майже 250 мільйонів податків

З початку цього року платники податків Кіровського району сплатили до зведеного бюджету 244,4 млн. грн. податків, що на 58,7 млн. грн. більше, аніж минулого року. До державної скарбниці перераховано 129,9 млн. грн., а до  місцевого бюджету надходження склали – 114,5 млн. грн.

Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження податку на додану вартість – 54,7 млн. грн.; податок на доходи фізичних осіб – 91,3  млн. грн., податок на прибуток – 50,8 млн. грн.

Стабільні позитивні тенденції спостерігаються в надходженнях єдиного податку. За підсумками чотирьох місяців платники єдиного податку - юридичні  та фізичні особи сплатили до бюджету 11,6 млн. грн., що на 3,8 млн. грн. більше, аніж у минулому році.

З початку року платники Кіровського району перерахували до держбюджету 8,5 млн. грн. військового збору.

Підсумки кампанії декларування - 2015

Завершилась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2014 році.

За словами в.о.начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Валентини Моренко з початку року до  податкової інспекції подано 354 декларацій про майновий стан і доходи. Загальна сума задекларованого доходу становить 77,2 млн. грн., з якого громадяни самостійно нарахували податку на доходи фізичних осіб у сумі 1,5 млн. грн..

Крім цього, з початку року 115 осіб реалізували своє право на податкову знижку,  задекларувавши до повернення з бюджету коштів у сумі 84,9 тис. гривень.Про корисну для власників автотранспорту інформацію розповіли у фіскальній службі Кіровського району

Які документи необхідно надати фізичній особі, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо з метою отримання податкової знижки проінформували в податковій службі представників засобів масової інформації – журналістів газети «Наше місто».

Так, начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Оксана Бабкіна проінформував, що згідно ст.166 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених ним у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу.

Фахівець відзначила, що такі витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів і строк їх продажу.

Отже, підкреслила Оксана Валентинівна, фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо, з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Платники єдиного внеску з червня звітуватимуть за новою формою

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє:наприкінці квітня цього року набрав чинності новий Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435).

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними попередні форми декларацій (розрахунків).

Відтак звітність за квітень 2015 року (у травні 2015 року) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року № 454.

Водночас звітність відповідно до Порядку № 435 подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 1 червня 2015 року (звіти за травень 2015 року).Зміни у законодавстві для виробників та імпортерів тютюнових виробів

На офіційному порталі Державної фіскальної служби України розміщено наказ Міністерства фінансів від 25.03.2015 №359 „Про затвердження форми Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію), Порядку складання та подання Декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію)”, затвердженого в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2015 року №413/26858.

Вказаний документ можна переглянути в електронному вигляді за адресою: головна/Діяльність/Законодавство про діяльність/Накази про діяльність.

 Дозвільні документи знизять ставку ПДВ

Питання щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, роз’яснено листом ДФС України від 27 квітня 2015 р. Відповідно до листа знижена ставка податку на додану вартість 7 відсотків може бути застосована лише за наявності відповідних дозволів Міністерства охорони здоров’я України на проведення клінічних випробувань.

Про порядок надання дозволів та їх документального оформлення йдеться у листі Міністерства охорони здоров’я України від 9 квітня 2015 року.

 

Додаток: лист ДФС України від 27.04.2015 р. №15111/7/99-99-19-03-02-17 та МОЗ України від 09.04.2015 р. №18-01-04/2848/11296.Патріотичний внесок платників Кіровського району на обороноздатність держави сягнув 8,5 млн. грн.

Така сума військового збору  перерахована до Державного бюджету платниками ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за січень – квітень 2015 року. Про це повідомила в.о.  начальника  ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Валентина Моренко. За її словами найбільшими платниками цього платежу є підприємства та установи бюджетної сфери, а також підприємства промисловості та інші.

 «У районі спостерігаються стабільні надходження податку на підтримку армії. Це не тільки дає змогу прогнозувати сплату цього збору на найближчу перспективу, а й бути упевненими, що сьогодні, у непростий для країни час, сплачені кошти підтримають обороноздатність нашої держави», - зазначила Валентина Володимирівна. 

Одночасно вона нагадала, що з  13 березня набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до порядку сплати військового збору. Відповідно до його норм, відтепер підлягають оподаткуванню збором  сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, дивіденди, доходи від операцій з валютними цінностями, за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, інвестиційний прибуток тощо.Профспілки не сплачуватимуть податок на прибуток і у 2015 році

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року ряд неприбуткових організацій, які в минулому році користувались пільгами та не сплачували податок на прибуток, з поточного року стали платниками цього податку.

Разом з тим, пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу передбачений вичерпний перелік неприбуткових установ та організацій, які з січня цього року продовжують користуватись пільгами у сплаті податку на прибуток.

Так, статтею 133 Податкового кодексу встановлено, що не є платниками податку, зокрема:

1) бюджетні установи;

2) громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків, житлово-будівельні кооперативи, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами.

Державна фіскальна служба України у листі від 31.03.2015р. №6696/6 /99-99-19-02-02-15 щодо звільнення від оподаткування профспілкових організацій як неприбуткових організацій повідомила, що профспілка, створена з дотриманням норм Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» за своїм правовим статусом відноситься до громадських об'єднань, які мають право скористатися статусом неприбуткової організації.

Профспілкові організації зі статусом юридичної особи, які станом на 31 грудня 2014 року внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій та відповідають умовам, визначеним у пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов'язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують користуватися статусом неприбутковості і не є платниками податку на прибуток.

Нагадаємо, відповідні зміни до Податкового кодексу України внесені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».Сервіси ДФС - в допомогу платникам податків

З метою якісного обслуговування платників та забезпечення умов для швидкого та комфортного процесу адміністрування податків, на офіційному веб-порталі ДФС України діють 14 сервісів. А саме, "Реєстр платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес-партнера", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "Електронна митниця", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Пульс", "Електронний кабінет платника податків", "Анулювана реєстрація платників ПДВ", "Адреси масової реєстрації", "Електронна звітність", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "Інформаційно-довідковий ресурс", "Декларування он-лайн", "Реєстр страхувальників". Сьогодні ними активно користуються більшість платників податків.Співвласники житлової нерухомості можуть узгоджувати між собою, хто з них сплачуватиме податок на нерухоме майно

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська роз’яснили, у разі, коли об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Податківці наголосили, що фізичні особи – співвласники такої житлової нерухомості, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного платника податку. Для цього необхідно звернутись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості.

Фахівці також зазначили, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, або в сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Нагадаємо, визначення платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в разі перебування житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб передбачено підпунктом 266.1.2 статті 266 Податкового кодексу.

Зміни у звітуванні про податкові пільги за І квартал 2015 року

Звертаємо увагу, що для відображення коду пільги при складанні звіту за І квартал 2015 року слід користуватисяДовідником № 74/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету та Довідником № 74/2інших податкових пільг станом на 1 квітня 2015 року. 

Довідники разом із бюджетною класифікацією оновлені та наведені з урахуванням змін у податковому законодавстві, які набули чинності з початку цього року у зв’язку з прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Відповідно до вимог Податкового кодексу України платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг. Результати обліку податкових пільг відображаються у звіті, який надається за формою, затвердженою Постановою КМУ від 27 грудня 2010 року №1233. Для правильного складання звіту необхідно знати не лише норму законодавства, згідно з якою надано пільгу, а також назву та код платежу і пільги. Код податку та назва податку зазначається відповідно до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Мінфіну від 14 січня 2011 року № 11.«День відкритих дверей» для школярів Кіровського району

У вихованні податкової культури підростаючого покоління важливим етапом є практичне ознайомлення із роботою органів ДФС. З цією метою нещодавно в ДПІ у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська проведено «День відкритих дверей» для учнів загальноосвітньої школи № 1.

Школярам організували екскурсію Центром обслуговування платників, де вони мали змогу спостерігати за роботою працівників інспекції, ознайомитись із зразками податкових документів, послугами, які надаються під час обслуговування платників та громадян.

Керівник інспекції Валентина Моренко розповіла юним гостям про роботу податкових інспекторів, яка вимагає високого рівня знань податкового законодавства та навичок роботи з інформаційними системами. Зацікавлення у школярів викликала інформація про електронні сервіси. Зокрема учні спробували власноруч, за вказівками фахівця, подати звітність в електронному вигляді.

Продовжила лекцію по податковому законодавству фахівець з питань комунікацій, розповівши про  декларування доходів громадян, зокрема, щодо порядку отримання податкової знижки.

Учням розповіли про реєстраційний номер облікової картки платника податків, який потрібний для участі в олімпіадах та конкурсах. Під час лекції також йшлося про податкову реформу, запроваджену у 2015 році.

Молодь активно дискутувала, задавала питання, висловлювала свою думку щодо необхідності сплати податків.

Проведений урок дозволив підліткам врахувати значення податкової системи, а інформація, яку вони черпнули із зустрічі, буде для них корисною в майбутньому. Можливо, через кілька років вони відвідають податкову інспекцію вже як бухгалтери чи керівники підприємств, приватні підприємці, працівники або як громадяни – платники податків.Довідка про доходи платника єдиного податку видається протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання заяви

Фізична особа-підприємець - платник єдиного податку може за письмовою заявою отримати від контролюючого органу довідку про доходи, у тому числі за будь-який інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. – звертають увагу підприємців –спрощенців фахівці ГУ  ДФС у Волинській області.

Така довідка видається не пізніше п’ятнадцяти днів від дня отримання заяви.

Відповідно до п.294.1 ст.294 Податкового кодексу України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку, зокрема, першої та другої груп є календарний рік, а для третьої групи – календарний квартал, - нагадують фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська .

Водночас платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (п. 296.8 ст. 296 Податкового кодексу України).

Права та обов’язки платника при відмові у прийняті звітності

Платник податків зобов'язаний за кожний, встановлений Податковим кодексом України звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог статті 49 Податкового кодексу України подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертають увагу платників, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання платником податків вимог законодавства контролюючий орган, в якому перебуває на обліку платник податків, реєструє податкову декларацію платника датою її фактичного отримання.

У разі якщо платник податків подав декларацію, яка була заповнена з порушенням вимог п. 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин відмови за умови: отримання такої податкової декларації поштою або засобами електронного зв'язку - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

При отриманні відмови контролюючого органу у прийнятті податкової декларації платнику податків надано право: подати податкову декларацію та сплатити штраф у разі порушення строку її подання або оскаржити рішення контролюючого органу у порядку, передбаченому статтею 56 Податкового кодексу України.  Слід зауважити, що незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків повинен погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Податковим кодексом України.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка