«Запальні, пухлинні та пухлиноподібні захворювання системи опори та руху»Скачати 14.29 Kb.
Дата конвертації05.12.2016
Розмір14.29 Kb.
Презентаційний лист на лекцію

«Запальні, пухлинні та пухлиноподібні захворювання системи опори та руху»

Перша частина лекції присвячена пухлинам опорно-рухового апарата.

На злоякісні новоутворення опорно-рухового апарату припадає близько 1,5% усіх пухлин. Первинні злоякісні пухлини кісток трапляються в 2-3 рази частіше, ніж доброякісні.

50-60% хворих – особи віком до 30 років.

Така захворюваність обумовлює необхідність глибокого вивчення пухлин ОРА. В лекції подається сучасна та проста класифікація пухлин ОРА, їх клінічні прояви. Розглядаються основні принципи діагностики, дифдіагностики та лікування на різних стадіях розвитку пухлин ОРА, що базуються на сучасних додаткових методиках.

Деталізуєтьються клінічні прояви, методи діагностики та сучасне лікування доброякісних та злоякісних пухлин, які найбільш часто зустрічаються.

Друга частина лекції присвячена ревматоїдному артриту та туберкульозу кісток та суглобів.

Ревматоїдний артрит (РА) займає одне із ведучих місць серед ревматичних хвороб. Особливістю його є прогресуючий перебіг, що веде до тяжкої інвалідності, яка займає перше місце серед первинної інвалідності апарату опори і руху (23%). Інфекційні артрити, незважаючи на появу сильних антибактеріальних засобів, зостаються серйозною ревматичною хворобою, яку слід діагностувати як можна раніше, і лікувати негайно.

Подається класифікація, діагностика, дифдіагностика, клінічна картина та принципи лікування РА.

Кістково-суглобовий туберкульоз становить близько 10% усіх форм туберкульозу, являє собою місцеві прояви загальної інфекції, обумовленої Micobacterium tuberculosis (бацилами Коха). Туберкульозний спонділіт зустрічається найчастіше – одна третина всіх хворих (30-50%), туберкульозний гоніт – 18,0%, а коксит – 18,7%.Подається класифікація, діагностика, дифдіагностика, клінічна картина та принципи лікування кістково-суглобового туберкульозу.

Лекція подається в вигляді кольорових слайдів на мультимедійних пристроях з демонстрацією клінічних прикладів та результатів досліджень пацієнтів.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка