Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки»Скачати 28.04 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір28.04 Kb.
П’ятдесят дев’ята сесія Знам’янської міської ради

шостого скликання
Р І Ш Е Н Н Я

від 29 травня 2014 року №1371

м. Знам'янка
Про хід виконання Міської програми протидії

захворюванню на туберкульоз на період до 2016 року


Відповідно до Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки», відповідного рішення сесії Кіровоградської обласної ради від 29 березня 2013 року №462, з метою поліпшення епідемічної ситуації щодо зменшення загальної кількості хворих на туберкульоз, забезпечення загального та рівного доступу населення до якісних послуг з профілактики, діагностики та лікування туберкульозу, керуючись ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
В и р і ш и л а:

  1. Інформацію про хід виконання Міської програми протидії захворюванню на туберкульоз на період до 2016 року взяти до відома.

  2. Залученим до виконання зазначеної програми відділам, управлінням та службам надавати інформацію відділу молоді та спорту до 15 грудня щороку.

  3. Організацію виконання даного рішення покласти на керуючу справами міськвиконкому Л. Меренкову

  4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, молоді та спорту (гол. С.Бойко).Міський голова І.Крижановський

Інформація

про хід виконання Міської програми протидії захворюванню на туберкульоз

на період до 2016 року


Міська програма протидії захворюванню на туберкульоз на період до 2016 року була прийнята рішенням міської ради від 31 травня 2013 року № 944. На її виконання відділом молоді та спорту, спільно з іншими зацікавленими відділами, службами та управліннями були визначені пріоритетні напрямки роботи. А саме: організація та проведення заходів, направлених на реалізацію комплексу профілактичних заходів та інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення міста. В рамках зазначених напрямків роботи були проведені ряд заходів.

Функцію кабінету контрольованого лікування на амбулаторному етапі виконує тубкабінет поліклінічного відділення Знам’янської ЦРЛ.

При Знам’янській центральній районній лікарні створено і функціонує пункт збору мокротиння. Обстежуються хворі, які кашляють більше трьох тижнів, та інші контингенти визначені діючими нормативними документами. За 2013 рік у відділенні клінічно - лабораторної діагностики Знам’янської ЦРЛ проведено 968 мікроскопій харкотиння на кислотостійкі палички, по 74 (7,6 %) отримано позитивний результат. Проведені відповідні заходи по хворих - бактеріовиділювачах.

В 2013 році, за даними ЦРЛ, кількість дітей, які підлягали туберкулінодіагностиці - 8119, у тому числі перед щепленням БЦЖ (7-ми річки) -110; охоплено туберкулінодіагностикою – 8117 дітей (99,9%), у тому числі перед щепленням БЦЖ -110 (100%). Виявлено інфікованих – 33 дитини, у т.ч. обстежених перед щепленням БЦЖ - 4, що на рівні попереднього року. З осередків туберкульозу за 2013 рік ізольовано у дитячі оздоровчі протитуберкульозні заклади – 28 дітей.

Фахівцями Знам’янського районного лабораторного відділення виконано 18 заявок на проведення заключної дезінфекції в осередках туберкульозу. Проведено заключну дезінфекцію вологим методом із застосуванням сучасних дезінфікуючих засобів. Камерна дезінфекція не проводилась у зв’язку з проходженням перереєстрації авто дезкамерою.

З метою більш широкого ознайомлення учнів загальноосвітніх шкіл з методами профілактики туберкульозу, до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, у березні на відділ освіти міськвиконкому направлені тексти диктантів вищезгаданої тематики для учнів 3-4, 5-6, 7-8, 9, 10-11 класів. Для інформування населення впродовж 2013 року проводилось розповсюдження листівок та пам’яток з питань профілактики туберкульозу, його раннього виявлення та своєчасного початку лікування.У газеті «Знам’янські вісті» опубліковано статті фахівців лікувальної мережі «Туберкульоз – хвороба соціально небезпечна», «Як зупинити найстрашнішу інфекцію». У березні 2013р. виступ по радіо лікаря – фтизіатра на тему «Туберкульоз, профілактика, лікування» та прочитано лекцію перед медичними працівниками. Впродовж 2013 року в школах № 1,2,3,4,6,7 та школі – інтернаті №5 прочитано лекції на тему «Туберкульоз у дітей». Волонтерами Червоного Хреста учням шкіл роздані інформативні буклети про туберкульоз.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка