Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»Скачати 111.14 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір111.14 Kb.
НАКАЗ

Садової загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів


від червня 2013 р. №
Про підсумки виховної роботи

школи за 2012 – 2013 н. р.
У 2012 – 2013 навчальному році виховна діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», державної національної програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”.

Педагогічний колектив школи працював над реалізацією проблеми „Створення умов реалізації особистісно-орієнтованого навчання учнів у всіх видах діяльності, їх духовного та інтелектуального розвитку”.

Для реалізації цієї проблеми у школі був розроблений план виховної роботи навчального закладу та виховні плани класних керівників . Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.

Протягом року в школі працювало методичне об'єднання класних керівників (кер. Сергеєва Н. І.), методичною проблемою якого є „Формування в класному колективі сприятливого середовища для всебічного розвитку і життєдіяльності особистості”. Основними завданнями методичного об’єднання класних керівників визначено:

1. Підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників.

2. Озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знаннями сучасних форм і методів роботи.

3. Координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів.

4. Сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.

З метою виховання та забезпечення повноцінного розвитку школяра в школі протягом року діють гуртки:

п/п

Назва гуртка

Керівник гуртка

1

„Волейбол”

Ласкава З. М.

2

„Техніка пішохідного туризму”

Ласкава З. М.

Для кращої організації виховної роботи з учнями, яка спрямована на формування національно свідомої особистості, передачу надбань духовної культури народу, популяризації наукових знань, розвитку творчих нахилів учнів у різних сферах людської діяльності та їх інтересів з березня 2013 року в школі організовано роботу предметних гуртків та гуртків за інтересами (два рази в місяць, на безоплатній основі – за згодою вчителів):
№ з/п

Назва гуртка

ПІБ керівника

1

Цікава англійська

Головань І. О.

2

Юний натураліст

Маховська Л. Д.

3

Хімія в побуті

Сахно Н. І.

4

Правознавці

Сергеєва Н. В.

5

Волейбол

Ласкава З. М.

6

Витинанка

Грій Є. В.

7

Виразне читання

Лябук Н. Д.

8

Цікава фізика

Рих Т. В.

9

Світовий літературний процес

Денисенко Г. Г.

Результати своєї діяльності гуртківці представляли під час предметних декад та тижнів, брали участь у спортивних, культурно-масових, мистецьких заходах, які проходили в школі та районі. Учасники гуртка „Техніка пішохідного туризму” брали участь у туристичних заходах району.

Протягом 2012 – 2013 навчального року за окремими планами в школі проведено тематичні дні, тижні та місячники:

вересень: День знань, Всеукраїнський олімпійський тиждень, День бібліотеки, Міжнародний день миру, День визволення району та села від німецько-фашистських загарбників, Свято квітів, Свято врожаю;

жовтень: Тиждень правознавства; День учителя, День осені, День визволення України від фашистських загарбників.

листопад: Місячник правових знань, Тиждень знань в початковій школі, День української писемності, День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій, Міжнародний день толерантності.

грудень: Тиждень знань безпеки життєдіяльності; Тиждень майбутнього захисника Вітчизни; Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Тиждень правових знань, День Збройних сил України, День прав людини, День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, День Святителя і Чудотворця Миколая .

січень: Тиждень краєзнавства; День соборності України, День пам'яті героїв Крут.

лютий: Тиждень військово-патріотичної роботи, День святого Валентина, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Міжнародний день рідної мови, День захисника Вітчизни, День соціальної справедливості;

березень: Міжнародний жіночий день, Тиждень української мови та літератури;

квітень: Тиждень екологічного виховання, Тиждень охорони праці та безпеки життєдіяльності, День безпеки життєдіяльності, Всесвітній день здоров'я, Всесвітній день авіації і космонавтики, День довкілля, Всесвітній день Землі, День Чорнобильської трагедії, День дитячої книги.

травень: Тиждень родини, Тиждень „Пам’яті і слави”, День матері, День Перемоги, День жертв політичних репресій, Свято прощання з Букварем, Свято прощання з початковою школою, Свято закінчення навчального року.

Усі заходи проведені на достатньому рівні, що свідчить про те, що класні керівники та вчителі-предметники до організації та проведення заходів підійшли серйозно та творчо, проводили велику роботу по підготовці учнів до виховних заходів та виховних годин.

Протягом навчального року класними керівниками, вчителями проведена різноманітна виховна робота: ранки, лінійки, усні журнали, виставки малюнків, конкурси стіннівок, конкурси науково-дослідних робіт, предметні тижні або дні з того чи іншого предмета. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Морально-правове виховання у 2012-2013 н.р. здійснювалось через викладання курсу правознавства, проведення Тижня правознавства, Місячника правових знань , під час яких відбувалися бесіди на теми «Україна – моя рідна Батьківщина”, „Правила обов’язкові для всіх”, „Основний закон нашої держави”, „Єдність і відмінність права і моралі”, „Основні права і обов’язки учнівської молоді”, „Що таке правопорушення і їх види”, конкурс малюнків за темою « Як ви розумієте поняття „аморальний вчинок”, диспут „Чи потрібна смертна кара”, конкурс учнівський творчих робіт ”Закон і совість”. У рамках проведення Місячника правових знань учні школи зайняли ІV місце у районній грі брейн-ринг на правову тематику. Питання правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків розглядались на батьківських зборах.

Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у 2012-2013 н.р. знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню Збройних Сил України (спортивні змагання, розважальна програма “Нумо, хлопці” ), Дня Захисника Вітчизни. Учениця 8 класу Зеленова Т. стала призером районного конкурсу „ Афганістан очима дітей”; Повх Б. учень 3 класу, - районного конкурсу вітальних листівок до Дня захисника Вітчизни.

Належна увага в школі приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2012-2013 н.р. учні школи брали участь у трудових десантах з благоустрою прилеглої до школи території, прибиранні сільського парку, упорядкуванні Братської могили. Учень 11 класу Лагода Е. приймав участь у Всеукраїнському конкурсі „Талановиті кадри України”. В школі працює термінал центру зайнятості, який надає велику допомогу учням, вчителям та батькам з визначення професійної орієнтації дітей та у виборі майбутньої професії.

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні протягом навчального року загальношкільних заходів, а також в участі учнів школи в різноманітних районних та обласних конкурсах . У 2012-2013 н. р. учні школи приймали активну участь у районних та обласних творчих конкурсах : „Зерна доброти”, „ Я – Київщини гордість та надія”, „Охорона праці очима дітей”, „Об'єднаймося, брати мої!”,”Двохсотлітні Тарасові шляхи”, “Молоде покоління за безпеку дорожнього руху”, “Ялинкова прикраса – 2013”, конкурсах знавців української мови ім. П. Яцика та ім. Т. Г. Шевченка, в конкурсі, присвяченому Шевченківським дням. Учениця 3 класу Перепелиця М.О.(вч. Сорока Л.С.) стала призером районного та фіналістом обласного конкурсу „ Зерна доброти”, учень 3 класу Повх Б. В.(вч. Сорока Л.С.) переможцем районного конкурсу „Я – Київщини гордість та надія” та районного конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва “Тобі, рідна нене”, учень 4 класу Мозоленко Дмитро став призером районного конкурсу “Ялинкова прикраса - 2013”.

У рамках екологічного виховання у 2012-2013 н.р. відбувся Тиждень екологічного виховання. Учні школи брали активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Колосок» та „Золотий колосок” . Проведені класні години за темами „Земля - наш рідний дім”, „Краса і неповторність землі”, „Флора і фауна нашого подвір’я”, „На цій землі ми спадкоємці чи вандали?”, „Екологічні катастрофи нашої планети”.

Турбота про здоров'я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем підростаючого покоління. Протягом навчального року в школі проведені різноманітні спортивні конкурси та змагання. Учні школи - активні учасники спортивних змагань з різних видів спорту. У квітні учнівським комітетом проведено ток-шоу „Чи заважають шкідливі звички?” . Команда учнів школи „Стоп” взяла участь у районному конкурсі „Молодь обирає здоровий спосіб життя” та була відзначена Грамотою управління освіти, молоді та спорту. Одним з виховних напрямків роботи у закладах освіти є превентивне виховання, спрямоване на запобігання виникненню у молоді шкідливих звичок. Основою попередження шкідливих звичок серед учнів є проведення класних годин, лекцій, бесід на тему профілактики СНІДу, наркоманії, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв. З метою надання підліткам необхідних знань щодо профілактики ВІЛ-СНІДу в цьому навчальному році працював в 10 класі факультатив „Профілактика ризикованої поведінки. Школа проти СНІДу”. Протягом 2012 – 2013 н. р. проведені рейди „Урок”, „Учень вдома”, операція „Дозвілля”.

З метою пропаганди здорового способу життя як невід'ємного елементу загальної культури особистості та з метою профілактики шкідливих звичок відповідно до річного та вихованого планів роботи школи було проведено лекції, бесіди, інформаційно-пізнавальні години спілкування. На засіданнях МО класних керівників розглянуто питання „Робота класних керівників з профілактики правопорушень” , „Планування правовиховної роботи класних керівників з учнями в ІІ семестрі 2012 – 2013 н. р.”

Протягом усього навчального року і, зокрема, перед проведенням певних заходів (екскурсії, походи, змагання, канікули та ін.) класними керівниками та вчителями-предметниками проводилася робота стосовно збереження життя і здоров’я дітей та робота по запобіганню нещасних випадків серед неповнолітніх. Проведені бесіди, виховні заходи, написані диктанти. Висвітлені практично всі ситуації, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю дитини; диктанти та бесіди мають велику цінність для запобігання нещасних випадків.

Сучасна школа зобов’язана сформувати в учнів уміння, звички активно діяти у розв’язанні найважливіших проблем свого колективу, навчити дітей формулювати, висловлювати та відстоювати власну думку. Вирішення цих завдань можливе шляхом розвитку і осучаснення учнівського самоврядування. В школі створена своя, зручна для закладу модель. Очолює учнівський актив школи голова. Рада самоврядування має п'ять комісій: культури і відпочинку, навчальну, правову та дисципліни і порядку, інформаційну та фінансову. Представники учнівського самоврядування приймали активну участь у районних семінарах, навчаннях, конкурсах. Лідерами учнівського самоврядування було організовано і проведено правничий квест, присвячений Дню прав людини.


Робота з батьками – це і традиційні батьківські збори, родинні свята, загальношкільні збори, відвідування сімей школярів, бесіди і лекції, консультації. Головним завданням цієї ланки виховної роботи є налагодження тісного зв’язку з батьками, пропаганда педагогічних знань, організація заходів, спрямованих на оволодіння батьками системою умінь, необхідних для організації діяльності дитини вдома. У цьому навчальному році проведені класні батьківські та загальношкільні збори, на яких розглядалися питання, актуальні як для окремого класу, так і для всієї школи: про профілактику жорстокості, насильства та негативного впливу соціального середовища, про запобігання дитячому травматизму, про дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у школі, шкільної форми, харчування, про вибір профільного навчання для старшої школи , про негативний вплив роботи на комп’ютері на стан фізичного та психічного здоров'я дитини, про небезпечну гру серед молоді „Собачий кайф” та запобігання дитячому суїциду, про профілактику насильства та негативного впливу соціального середовища.
Виходячи з вище зазначеного,

НАКАЗУЮ:


1. Визнати стан виховної роботи школи в 2012 – 2013 н. р. задовільним.

2. Оголосити подяку класним керівникам Яксун О. М., Грій Є. В., Денисенко Г. Г, за систематичну змістовну виховну роботу з учнями, яка сприяє формуванню активної громадянської позиції учнів.

3. Оголосити подяку учням школи: Кузьменко Є. І., Яценко І. С., Ляшко Л. А. Повху Б. В., Мороз С. Ю., Перепелиці М. О., Зеленовій Т. Б. за результатами їх участі в шкільних та районних конкурсах.

4. На виконання соціальних ініціатив президента України “Діти майбутнє України” з метою створення умов для розвитку талановитих та обдарованих дітей продовжити в 2013 – 2014 н. р. роботу предметних гуртків та гуртків за інтересами на безоплатній основі.


5. Класним керівникам в 2013 – 2014 н. р.:

5.1. Продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів, урізноманітнювати види роботи з батьками, залучати батьків до позакласної роботи школи.

5.2. Ретельніше готуватися до проведення виховних годин, активно залучати до підготовки учнів, батьків, громадськість, урізноманітнювати форми проведення виховних годин, використовуючи інноваційні технології, чітко ставити виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.

5.3. Продовжити роботу з формування особистості учнів та їх наукового світогляду, розвитку їх здібностей і обдарувань.

5.4. Організовувати змістовне дозвілля дітей та підлітків з урахуванням їх інтересів на основі ініціативи та самодіяльності.

5.5. Організувати екскурсійні поїздки учнів до Національного заповідника Т. Г. Шевченка (м. Канів), парку «Київська Русь», музею «Велика Вітчизняна війна» (м. Київ) та інших визначних місцях рідного краю.
  1. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Шиміну Г. А. :

6.1. Активізувати роботу учнівського самоврядування.

6.2. Залучати батьків та громадські організації села до проведення позаурочних заходів.

6.3. Спланувати виховні заходи школи на 2012 – 2013 н. р. відповідно до Національної програми „Основні орієнтири виховання” та соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича “Діти - майбутнє України”.


  1. Організувати та продовжити виховну роботу класних керівників з учнями за новітніми програмами виховання.

8. Покращити ефективність профілактичної роботи психологічної служби, соціального педагога з учнями, схильними до правопорушень, бродяжництва, вживання наркотиків, алкогольних напоїв, тютюнокуріння та тими, що мають інші відхилення у поведінці.(Протягом року; соц.. педагог, практ. психолог)
9. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Шиміну Г. А.
Директор школи Л. Ф. Прокопець

З наказом ознайомлена:

Шиміна Г. А.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка