Закон і відповідальність. Лекція. Шановні батьки! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб поговорити на дуже важливу тему темуДата конвертації05.05.2017
Розмір25.1 Kb.
Закон і відповідальність. Лекція.
Шановні батьки! Сьогодні ми з вами зібралися, щоб поговорити на дуже важливу тему – тему відповідальності людини перед суспільством і законодавством. Згідно законодавства юридична відповідальність настає з 16 років. Частина учнів групи уже досягла повноліття, але це ніяк не знімає з батьків відповідальності за їх виховання та їх вчинки.

Головним осередком спілкування, виховання і формування особистості залишається родина. Кажуть, що діти – це дзеркало родини і в них, незважаючи на всі індивідуальні особливості, відображається характер родини.

Родинний світ – це не тільки світ, обмежений чотирма стінами й дахом над головою. Це світ перших радощів і образ, перших почуттів. Світ, де ми вчимося читати, розмовляти, думати, звідки ми йдемо і куди повертаємося.

Родина – це суспільство в мініатюрі. Через родинний світ ми пізнаємо світ великий. Формування людини – складний і клопіткий процес. Тут не має дрібниць. Тут усе важливе. Найменший недогляд – і зійшла дитина з прямого шляху. І чим далі, тим більш глибокою стає прірва, яка відділяє людину від усього щасливого і радісного в житті.

Чим старшою стає дитина, тим більше зростає її відповідальність. Жити в суспільстві і бути вільним від його норм неможливо. Немає прав без обов’язків.

Відповідальність не можна розуміти абстрактно. Відповідальність перед суспільством – це суворе дотримання встановлених у ньому правил і норм. Їх порушення спричиняє певні санкції громадського, адміністративного або кримінального порядку. Повага до закону повинна формуватися в родині. І тут першими вчителями для дитини мають бути батьки.

Відомо, що батьківська любов ні з чим не зрівняна. Вона робить дитину доброю, лагідною. Привітною. Але батьки у своїй любові повинні знати міру, інакше виросте підліток, для якого нема ні меж, ні заборон у задоволенні своїх потреб. А якщо запити стають нездійсненими, то добивається їх виконання нерідко силоміць. Це нерідко приводить до порушення закону.

Часом важко встановити, що приводить підлітків на лаву підсудних, але здебільшого це бездоглядність. Бездоглядність відриває дітей від школи та родини, кидає їх в полон вуличної стихії, штовхає на шлях злочину. Батьки нерідко посилаються на те, що вони зайняті на роботі, що їм ніколи поговорити з дитиною. Одягнений, нагодований і вже добре. Результати досліджень показують: більше половини правопорушень здійснюють підлітки після 22 години, тобто коли батьки уже вдома.

Хто з нас не бачив групи хлопців, що стоять у під’їздах, вештаються без діла у дворі. Вони можуть брудною лайкою образити жінку, зачепити перехожого. Нерідко такі вечірки закінчуються пиятикою, вживанням наркотиків, а там і до злочину один крок.

Але все з’являється значно раніше. Коли у дитини з’являється егоїзм, лінощі, брехливість, а потім безсердечність, яка веде за собою жорстокість. Тому закон накладає на батьків відповідальність за виховання дітей.

Ми хочемо вберегти дітей від помилок, захистити їх, відгородити стіною, через яку б не проникало зло і несправедливість. Це природне батьківське прагнення. У батьків є і права, і обов’язки, що взаємопов’язані. Виконуючи обов’язки, батьки тим самим здійснюють своє право на особисте виховання дитини.

Закон охороняє дитинство, захищає неповнолітніх, стоїть на охороні їхніх особистих, матеріальних прав та інтересів. Але він і пред’являє підліткам свої вимоги. Знати це повинен кожний.Тож прикро, коли дізнаєшся про жорстокість дітей по відношенню до іншої дитини, чи просто іншої людини. Пропуски занять без поважної причини, порушення правил поведінки на уроках, пропуски практики – це проступки, але вони є тими тривожними дзвіночками, які попереджають, що наступний крок може бути кроком до злочину. Тож давайте разом займатися вихованням наших дітей, щоб застерегти їх від хибного кроку.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка