За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у вересні 2010 р. Культура. Загальні питанняСкачати 81.39 Kb.
Дата конвертації26.02.2017
Розмір81.39 Kb.
Управління культури

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека
Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
у вересні 2010 р.

Культура. Загальні питання.
12 вересня Дніпропетровськ святкував День міста. Мешканцям запропонували велику святкову програму, в рамках якої пройшли концерти, спортивні змагання, різноманітні виставки, презентації, а також:

- ІV Всеукраїнська виставка образотворчого мистецтва «Чарівні барви Дніпра» у виставковій залі Дніпропетровської організації спілки художників України. У ній взяли участь 130 художників з 22 міст України. Було представлено 200 робіт: це скульптура, графіка, живопис, декоративно-ужиткове мистецтво. І навіть фьюзинг – прекрасна композиція з керамічного скла Леоніда Грінченка під назвою «Утро на Днепре».

- Опера  просто  неба  «Моя Кармен»  за  участю зірок італійської опери Лори Франчизи і  Джованні Рубікьєзу, а також зірок української естради  Олексія Дугінова та народного артиста України Володимира Засухіна.

- До Дня міста дніпропетровський фотохудожник Марк Мілов та музей «Літературне Придніпров’я» представили мешканцям міста знаковий подарунок – фотоекспозицію «Город – 20 лет спустя». На виставці представлено більше 60 робіт.


На фасаді будинку обласного молодіжного театру (вул.. Московська, 23) відбулось відкриття меморіальної дошки заслуженому працівнику культури України Семену Іллічу Духовенку – талановитому художнику, діячу театрального мистецтва, педагогу, який 30 років був головним художником театру ляльок.

25 вересня, о 12.00, у селищі Старі Кодаки на місці розташування старої Кодацької фортеці пройшло фольклорно-спортивне свято «Витоки». Цей захід започаткував ІХ Міжнародний фестиваль національних бойових мистецтв та історичної спадщини українського народу «Дніпровські пороги».


У с. Любимівка Дніпропетровського району на березі Дніпра відбувся етнокультурний фестиваль «Двара». Він поєднав виступи та майстер-класи учнів з різних видів творчості. Кожен день фестивалю складався з трьох частин, в яких паралельно проводилося одразу декілька майстер-класів.

У Дніпропетровську відбулась презентація унікального репринтного видання – Пересопницького Євангелія. Три примірники передані в дар: історичному музею, класичній гімназії Кирила і Мефодія та Храму ікони Божої Матері «Іверської».


22 вересня відкрив новий осінній сезон Дніпропетровський клуб перформансу «Красная кошка». І вже за новою адресою – в будинку архітектора. У планах його діяльності – познайомити любителів мистецтва з відомими художниками, композиторами, поетами з ближнього та дальнього зарубіжжя., а також організація творчих вечорів та презентацій.


Театрально-концертне життя.

92-й сезон Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім.. Т. Г. Шевченка 23 вересня відкрив прем’єрою музичної комедії за повістю М. В. Гоголя «Майська ніч, або Утоплениця». Режисер-постановник – народна артистка України Л. Кушкова.

Академічний театр опери та балету відкрив 24 вересня новий сезон ліричною оперою «Іоланта» на музику П. І. Чайковського. А 26 вересня в театрі прем’єра – вперше прозвучали дві комічні опери: «Директор театру» на музику В.- А. Моцарта та «Піратський трикутник» на музику Г. Доніцетті.

9 вересня відкрив сезон театр одного актора «Крик» Михайла Мельника виставою «Табу» , яка вже полюбилася глядачам. Знаний актор відкрив при театрі курси акторської майстерності, що тривають 3 місяці, заняття проходять 1 раз на тиждень.


18 вересня виставою «Кім» відкрив новий сезон молодіжний театр «Верим!».
* * *
25 вересня відбулось відкриття сезону академічного симфонічного оркестру обласної філармонії під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Н. Пономарчук. Солістка – заслужена артистка України Богдана Півненко (скрипка). Прозвучали твори Бартока та Паганіні.

Образотворче мистецтво. Музейна справа.
18 вересня у м. Дніпропетровську відбулося свято гончарного мистецтва. Майдан біля історичного музею став справжньою майстернею, у якій було п’ять гончарних кругів, а по центру – гончарна піч, така, якою користувалися наші предки. Відомі дніпропетровські майстри та гончарі з Опішнього представили свої вироби та провели майстер-класи. Кожен бажаючий міг виліпити свого горщика, розписати і випалити його.
22 вересня в музеї «Літературне Придніпров’я» відкрилась виставка художниці Ірини Юрової «Три дні і три ночі». На виставці представлено більше 40 картин, створених в період з 2009 по 2010 рік.
У Палаці студентів ДНУ відкрилася перша в Україні виставка живопису та графіки польського художника, професора графіки Люблінського університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (УМКС) Ромуальда Колодзея. Вона влаштована на честь п’ятиріччя творчої співпраці художнього факультету Інституту мистецтв УМКС та кафедри образотворчого мистецтва й дизайну Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара.
6 вересня у приміщенні Дніпропетровської міської ради відкрилась фотовиставка «Планета Дніпропетровська». Першими відвідувачами стали мер міста І. Куліченко та керівники міських управлінь та служб Дніпропетровська. В експозиції представлені біля 30 робіт фотохудожника Павла Маменка, на яких зображені сучасні будівлі та міські пейзажі.
Виставка дніпропетровських майстринь проходила в торговельному центрі «Андрос» з 3 по 5 вересня. Відрізняється ця виставка від інших великою кількістю м’яких іграшок із різноманітних матеріалів, виготовлених різними способами.

***
23 вересня в Будинку-музеї Д. Яворницького відкрилась експозиція «Казацкое наследие», яка включає в себе одяг та предмети побуту козацтва ХVII – XVIII століть. Основа колекції – козацький одяг, доповнюють виставку твори образотворчого мистецтва: офорти О. Данченка, а також картина М. Самокиша «Запорожцы отбивают ясыр у татар».


У Дніпродзержинському Музеї історії міста підготовлено до друку унікальне видання – топонімічний словник «Кам’янське та його околиці», матеріали якого охоплюють період з другої половини ХVІІІ до початку ХХ століття. Матеріали для створення словника збирали кілька поколінь наукових співробітників Музею історії міста. До видання увійде понад 100 назв географічних об’єктів і найменувань Дніпродзержинська.

Бібліотечна справа.

30 вересня – Всеукраїнський День бібліотек. З цього приводу у Дніпропетровській обласній Раді відбувся святковий прийом, де були присутні керівники області та кращі представники обласної наукової бібліотеки. За особистий внесок у розвиток бібліотечної справи багатьом співробітникам ДОУНБ були вручені подяки та грамоти.


22 вересня Канадсько-Український Бібліотечний Центр відзначив 10-ліття від дня свого заснування. В зв’язку з цим відбувся «круглий стіл» під назвою «Відчуваючи пульс часу» (КУБЦ у першому десятилітті). У ньому взяли участь читачі центру, науковці, активісти бібліотеки, завідуючі відділами ДОУНБ. Відбулася презентація книжкової виставки «Канадсько-Український Бібліотечний Центр як структура єдності інтелекту української діаспори на Дніпропетровщині».

У вересні в ДОУНБ пройшли також:  • 23 вересня – засідання клубу «Ріднокрай» за темою: «Заради людей», присвячене професійній та громадській діяльності медиків краю.

  • У вишивці земна краса» – виставка творчих робіт майстрів та учнів української традиційної вишивки з 15 вересня у відділі мистецтв. Представлені творчі роботи майстрів народної вишивки Г. М. Хмель-Дунай, Т. Родкіної, О. Павлишиної, а також дитячі роботи учасників гуртка з художньої вишивки Будинку творчості дітей та юнацтва Амур-Нижньодніпровського району у м. Дніпропетровська. На відкритті виставки звучали українські народні пісні у виконанні артистів фольклорно-обрядового ансамблю «Родослов».

  • У відділі патентно-технічних документів 16 вересня пройшов День інформації, присвячений Дню винахідника і раціоналізатора України. У ньому взяли участь науковці, винахідники, студенти вузів. Присутні заслухали та обговорили доповіді провідних спеціалістів у сфері винахідництва. Був презентований бібліографічний покажчик «Будник Василь Сергійович: конструктор, вчений, людина». До уваги учасників була представлена тематична виставка документів.

23 вересня у цьому відділі відбулося засідання «Академії досліджень та винахідництва» на тему «Актуальні проблеми інтелектуальної власності».

  • 30 вересня тут пройшло засідання інтелектуального клубу «Ікар», де обговорювали тему «Стратегія творчого розвитку та креатизація особистості».

  • У бібліотечному центрі «Вікно в Америку» пройшла презентація виставки плакатів «Трагедія 11 вересня».

  • 16 та 21 вересня у відділі читальних залів пройшло засідання кіноклубу.

В Дніпропетровській центральній міській бібліотеці для дорослих успішно діє Клуб Живопису. У вересні молодіжний рух «Експеримент» запросив на зустріч, присвячену творчості Пабло Пікассо періоду кубізму. Була представлена рідкісна документальна зйомка майстра за роботою. Лекції прочитали О. Дегтярьова та А. Совгіренко.

10 вересня в Центральній міській бібліотеці відбулося відкриття безкоштовної, загальнодоступної електронної читальної зали. До послуг користувачів: електронні книги, аудіо-книги, послуга Wi-Fi, доступ до електронних бібліотек світу та власних повнотекстових електронних баз даних Центральної міської бібліотеки.

Кіномистецтво.
У Дніпропетровську з 17 по 19 вересня проходить фестиваль короткометражних фільмів «Етно сінема» (в рамках етнокультурного фестивалю «Двара»)и. Він проходить у два тури: перший тур відбірковий; другий – представляє собою демонстрацію конкурсних робіт під час проведення фестивалю «Двара» в кінотеатрі.

17 вересня в центральній міській бібліотеці для дорослих відкрився сезон Всеукраїнського проекту Кіномайстерня CinemaHall у Дніпропетровську. Презентація, творчий вечір, майстер-класи, зйомки, конкурси, – це все у програмі проекту.


Підготувала Т.Я.Зайцева.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка