За повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами у квітні 2012 р. Культура. Загальні питання. Заступник голови обласної державної адміністрації Марія Пустова та Голова Правління Міжнародного благочинного фонду «Военное братство»Скачати 152.44 Kb.
Дата конвертації31.03.2017
Розмір152.44 Kb.Управління культури та туризму

Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Дніпропетровська обласна наукова бібліотека

імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Хроніка культурного життя області

(за повідомленнями преси та неопублікованими матеріалами)
У квітні 2012 р.

Культура. Загальні питання.
Заступник голови обласної державної адміністрації Марія Пустова та Голова Правління Міжнародного благочинного фонду «Военное братство» відкрили Міжнародний соціальний фотодокументальний проект «Война крадет детство». Виставка проходила з 3 по 9 квітня в рамках святкування Дня Перемоги. Виставка відкрилась у Виставковій залі Дніпропетровської організації Національної спілки художників України. Тут представлені унікальні кадри із місць воєнних конфліктів ХХ та ХХІ ст., які демонструють сюжети дитинства під час війни.
23 – 26 квітня у Дніпропетровську проходили «Дні Америки». Посольство США спільно з міською адміністрацією, навчальними закладами та організаціями сфери культури надали можливість мешканцям міста якомога більше дізнатися про культуру, суспільство та освіту в США. В рамках «Днів Америки» відбулися концерти, виставки, семінари, презентації.
18 по 28 квітня у Дніпропетровську проходив дев’ятий фестиваль французького мистецтва «Французька весна». Цьогорічний захід присвячений абсурдності, польоту і футболу. У програмі нашого міста поетичні читання, зустрічі з французькими письменниками та журналістами, фестиваль допрем’єрних показів у Мост-кіно.
За підтримки губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині пройшов VІ Фестиваль художньої творчості «Тарасова криниця» студентів педагогічних ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. Фестиваль присвячений 80-річчю Дніпропетровської області. Його мета – популяризація української народної творчості та творів Тараса Шевченка, вивчення студентами у кожній області України місць, пов’язаних з іменем славетного українського поета, та виховання шанобливого ставлення молоді до національних культурних традицій. Особливого значення набуває ця мета для підготовки студентів, які обрали педагогічну професію.

З 2008 р. під егідою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. Заболотного реалізується соціально-бібліотечний проект «Історія малих міст України», мета якого – привернути увагу до вивчення історії та культури малих міст. Цього року на відкритому засіданні бібліотечного клубу «Національні святині» нашу область представила делегація з Верхньодніпровська.


У Дніпропетровському національному університеті ім. О. Гончара відбувся фестиваль національних культур «Подай руку дружби», в якому взяли участь іноземні студенти з різних факультетів, а також представники національних спільнот Азербайджану та Киргизстану.
7 квітня 2012 року у «Будинку вчителя» пройшло традиційне літературно-мистецьке свято «Собори наших душ», присвячене 80-річчю утворення Дніпропетровської області, де було підбито підсумок обласного конкурсу юних талантів. Таку нагоду отримали діти віком від 6 до 18 років, що є учнями шкіл, вихованцями позашкільних навчальних закладів, музичних, художніх шкіл та студій, а також члени обласної Спілки творчо обдарованих дітей. У цьому році конкурсантами стали 1326 дітей, які завдяки своїй творчості та праці, долучилися до лав «соборян» - спільноти юних талантів та їх наставників, що з 1998 року видають збірку літературних, музичних і художніх творінь «Собори наших душ». Організатором цьогорічного свята юних талантів виступили головне управління освіти і науки облдержадміністрації та комунальний позашкільний навчальний заклад «Дніпропетровський обласний дитячо-юнацький кіноцентр «Веснянка».
19 квітня у Будинку культури Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. В. Лазаряна відбулося урочисте відкриття ІХ Міжнародного фестивалю вокальної творчості «Пісня на БІС». На фестиваль з’їхалися більше 400 вокалістів майже з усіх куточків України, Росії, Македонії. Білорусі. Гала-концерт та нагородження переможців відбулося 21 квітня. Міжнародний фестиваль вокальної творчості «Пісня на БІС» проводиться з 2004 року.
25 квітня у міському Палаці дітей та юнацтва пройшов щорічний обласний конкурс-огляд дитячої художньої творчості «Моє Придніпров’я». У ньому взяли участь кращі творчі колективи та окремі виконавці, представники учнівської молоді, переможці міських і районних оглядів-конкурсів міста: вокальні, інструментальні, хореографічні, фольклорні та інші колективи.
За два тижні до Світлого Христового Воскресіння (15 квітня) в Будинку мистецтв м. Дніпропетровська відкрилась виставка під назвою «Атрибуты Пасхальных праздников». Демонструється все те, що в декоративно-ужитковому мистецтві пов’язане з Паскою. Така виставка у нашому місті проходила вперше: тут зібрано 714 робіт 54 авторів з Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Підгороднього, Києва, Кіровограда, Кам’янець-Подільського та інших міст.
У Криворізькій міській виставковій залі відкрилась виставка робіт представників Дніпропетровської школи фотографії (керівник Марлен Матус, член Спілки фотохудожників України). На виставці представлені роботи більше 10 представників цієї школи: натюрморти, пейзажі, релігійна тема, історичні хронічки. Демонструються також раритетні світлини кінця 19 століття, де відтворена історія Дніпропетровська та його мешканців.

Театрально-концертне життя.

З 4 по 8 квітня у нашому місті проходив перегляд спектаклів на одержання вищої регіональної театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2012» та «Надія Січеславни-2012». 19 театрів Дніпропетровської та Запорізької областей запропонували на суд глядача 33 різнопланових та різножанрових спектаклі. 21 травня у Дніпропетровському академічному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбудеться церемонія нагородження лауреатів фестивалю-конкурсу «Січеславна-2012».


З 16 по 21 квітня у Дніпропетровському театрі російської драми ім. М. Горького проходив 20-й ювілейний Міжнародний фестиваль молодіжних театрів «Рампа». Кожного дня було показано 2 – 3 спектаклі у постановках непрофесійних театрів України, Росії, Білорусі. 21 квітня на сцені театру пройшов гала-концерт та відбулося нагородження переможців. Головний приз «Рампи» здобула лірико-пластична драма «Крылья» – спільна постановка народної студії акторської майстерності «САМ» та народного шоу-театру «Імідж» з Кривого Рогу.
5 квітня у Дніпропетровському міському Палаці дітей та юнацтва відбувся міський дитячий фестиваль «Театральні горизонти». У фестивалі взяли участь 20 театральних колективів шкільних та позашкільних навчальних закладів, всього 300 учасників, які змагалися в різних театральних номінаціях.
У Дніпропетровському молодіжному театрі «Верим!» – 7, 8 та 28 квітня пройшла прем’єра спектаклю за п’єсою О. Володіна «Дульсинея Тобоська». У постановці зайнята практично вся трупа театру. Режисер-постановник – В. Петренко, сценографія, костюми – М. Ткаченко, хореографія – О. Ряпулова. 7 квітня спектакль було показано в рамках регіонального театрального конкурсу «Січеславна».
* * *
6 квітня у Великій залі Дніпропетровської консерваторії імені М. Глінки відкрився черговий конкурс юних баяністів та акордеоністів імені Миколи Різоля. У конкурсі взяли участь біля 200 юних виконавців Дніпропетровська, Харкова, Полтави, Запоріжжя та інших міст України, які змагалися в номінаціях: солісти, ансамблі, оркестри та естрадне виконання. Всі учасники виконували композиції Миколи Різоля. Конкурс проводиться з 2006 року.
Образотворче мистецтво. Музейна справа.
У Петриківському районному музеї етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва відкрилась родинна авторська виставка «Петриківська весна», де представлені творчі роботи сім’ї Рибак. Музичний супровід забезпечив народний фольклорний ансамбль «Журавочка».

***
Управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради оголосив міський музейний квест. Мешканці міста представляють кольорові фото перебування на виставках у 2012 році, які проходили у будинках культури, в організаціях та в установах. За результатами квесту журі визначать переможців (за кількістю відвідувань з 1 січня по 14 травня 2012 р.): кращий аматорський музей, краща виставка та найактивніший відвідувач. Нагородження відбудеться 18 травня, в день святкування Міжнародного Дня музеїв, у Дніпропетровській міській раді. Такий захід проводиться у нашому місті вперше спільно з Дніпропетровським національним історичним музеєм.


Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького взяв участь у міжнародному проекті. У посольстві України в Брюсселі до 20-річчя встановлення дипломатичних відносин відкрито виставку «Україна – Бельгія: історія взаємовідносин наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття», яку сформували на базі Дніпропетровського історичного музею. У відкритті виставки взяла участь директор музею Н. Капустіна, яка виступила з промовою. Автор виставки – завідуюча науково-експозиційним відділом «Історія України і краю ХІХ – початку ХХ ст.» В. Лазебник.
10 квітня у Дніпропетровському історичному музеї ім. Д. Яворницького відбувся захід для школярів та їх батьків «Великдень в музеї». Музейні співробітники розповіли про витоки та суть цього свята, продемонстрували музейні предмети, які є невід’ємними атрибутами свята (плащаниця, потир, дискос, ікони). Друга частина заходу була присвячена народним традиціям святкування Великодня, відтворити їх допомагав фольклорний ансамбль «Колесо».
27 квітня та 25 травня історичний музей запрошує на нічну екскурсію «Человек и Степь» (українською мовою). Разом з музикою, світловими ефектами, театральними персонажами була створена екскурсія-спектакль, під час якої присутні поринули у загадковий світ давньої історії.
17 квітня у Дніпропетровському художньому музеї відкрилась виставка живопису, графіки та скульптури вірменських художників «Сім нот весни». У 4-х залах представлені твори із фондів ДХМ та 11 сучасних вірменських художників і скульпторів, які мешкають в Україні. Організатори – художній музей, Міжнародна громадська організація «Інститут Україніки» та Дніпропетровське обласне товариство вірменської культури ім. Г. Лусаворича. Виставка проходить в рамках ІІІ фестивалю «Единство в разнообразии» і діятиме до 30 травня.
У Дніпропетровському художньому музеї пройшов благочинний майстер-клас із петриківської мальовки для вихованців обласного методичного психолого-медико-педагогічного центру. Малювали пальцями та спеціальними щіточками з кошачої та більчиної шерсті – «кошачкою» та «білочкою». Мальовки з квітково-ягідною композицією учні залишили собі на пам’ять про творчу зустріч.
8 квітня в цьому музеї пройшов черговий концерт класичної музики «Ефект Моцарта» у виконанні Лесі та Віталія Рожкових для малюків, які лише вчаться ходити і говорити. За думкою організаторів – така музика корисна для розвитку дітей.

Культосвітня робота. Бібліотечна справа.

У Палаці культури «Овація» м. Кривого Рога відбувся гала-концерт переможців Х міського фестивалю народної творчості «Весна Рудани». Фестиваль проходив за підтримки голови облдержадміністрації О. Вілкула, який побував на цьому святі. Перед концертом губернатор ознайомився з виставкою вишивки та рукоділля досвідчених і юних майстрів.


Вокальний дитячий ансамбль «До-мі-солька», що працює при Царичанському районному Будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв і творчості «Музика любові». Колектив був єдиним із сільської місцевості.
***
Всі відділи обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія плідно працювали цього місяця.
10 квітня директор ДОУНБ Надія Миколаївна Тітова взяла участь у семінарі "Культурна стратегія: розширення можливостей місцевого розвитку", який відбувся в Гетьманській залі Палацу студентів ДНУ. Семінар проводився управлінням культури і туризму Дніпропетровської облдержадміністрації спільно з Центром розвитку "Демократія через культуру" (м. Київ).
23 квітня в обласній універсальній науковій бібліотеці пройшли заняття «Школи комп’ютерних технологій» «Електронні ресурси та послуги відділів бібліотеки». На семінарі були представлені цікаві відеопрезентаціі, створені працівниками відділів. Деякі з цих інформаційних продуктів, що розкривають електронні ресурси та послуги книгозбірні, представлені в соціальних мережах.

 

24 квітня у відділі читальних залів відбулося чергове засідання клубу «Екософія людини». Тема засідання: «Самопізнання та творчість М. О. Бердяєва». Лектор В. М. Чернявський ознайомив слухачів з творчістю видатного мислителя.17 квітня у відділі читальних залів відбулася зустріч з учасниками проекту «Зоряне місто» – вихованцями дитячого будинку № 3. Тема зустрічі була присвячена 80-й річниці Дніпропетровської області. Працівники бібліотеки ознайомили дітей з відеопрезентацією книги завідувачки відділу краєзнавчої літератури Ірини Голуб «Сім чудес Дніпропетровщини».
5 квітня В «Русском центре» відбувся творчий вечір барда Олександра Звенигородського ( м. Санкт-Петербург).

В «Русском центре» також пройшло чергове засідання студії «Творческая мастерская». Тема зустрічі «Влечёт меня старинный слог…» була присвячена 75-річчю від дня народження радянської та російської поетеси Белли Ахмадуліної. 


19 квітня відбулося засідання краєзнавчого клубу «Ріднокрай» за темою: «Василь Корнієнко – забутий талант».  Засідання присвячене відомому на початку минулого століття художникові, дитячому письменникові, книговидавцеві. Виступила старший науковий співробітник ДНІМ Наталя Василенко.

10 квітня на базі краєзнавчого відділу ДОУНБ відбувся обласний семінар-практикум "Електронний краєзнавчий корпоративний каталог "Дніпропетровщина": невирішені проблеми та нові завдання".


Семінар складався з консультацій та практичних занять, наголосив на необхідності використання електронних технологій у бібліотеці для якісного обслуговування користувачів. Практична частина семінару проводилася з використанням системи автоматизації бібліотек «Ірбіс».
17 квітня в патентно-технічному відділі відбувся фінальний етап обласного конкурсу еколого - дослідницького проекту для молоді «Я-Професія-Екологія-Україна».  До конкурсу були представлені дуже цікаві проекти .Такі як: «Чиста вода – здоров`я планети», «Вплив іонів важких металів на видовий склад і активність ґрунтової мікрофлори». Перше місце зайняв проект «Магнітні обійми залізного віку». Його презентували учні ПТУ№2: Пуговкін Федір, Чаров Олександр та Панасовець Іван. До заходу була організована тематична виставка.

24 квітня в цьому відділі спільно з відділом наукової інформації та бібліографії пройшов  «День інтелектуального права» для учнів ліцею інформаційних технологій із залученням патентних повірених України.

26 квітня в патентно-технічному відділі ДОУНБ пройшов «День інформації». Тема: «Авторське право і суміжні права».
У заході взяли участь патентні повірені, спеціалісти з інтелектуальної власності, патентознавці,
3 квітня фахівцями відділу наукової інформації і бібліографії ДОУНБ для учнів політехнічного коледжу м Дніпропетровська була проведена інформаційна година «ДОУНБ – головний інфополіс регіону». Присутні дізналися про історію та сучасний стан провідної бібліотечної установи.

10 квітня у відділі наукової інформації і бібліографії для учнів політехнічного коледжу було проведено бібліотечний урок «Інформація як якість життя».

18 квітня у Центрі правової інформації (ЦПІ) при ВНІіБ пройшли правові дебати «Стан дотримання прав людини в Україні» за участю студентів Дніпропетровської фінансової академії. Під час заходу підіймалися такі питання як: «Механізм захисту конституційних прав та свобод в Україні», «Функції судових та правоохоронних органів», «Роль уповноваженого з прав людини». Крім теоретичного обговорення зазначеної теми були змодельовані життєві ситуації щодо порушення прав людини працівниками міліції.
3 квітня в рамках соціокультурного проекту «Бібліотека: знання під рукою» відбувся тренінг для студентів 1 - курсу політехнічного коледжу. У РТЦ вони мали змогу ознайомитись з електронними ресурсами бібліотеки, електронним каталогом та сайтом бібліотеки, а закріпити отримані знання на практиці студентам допомогли співробітники сектору читацьких каталогів.

Такий же тренінг пройшов у відділі документів з питань мистецтв спільно зі спеціалістами відділу періодичних видань. Цього разу його учасниками були студенти Дніпропетровської консерваторії ім.. М. Глінки.

Цього ж дня працівники відділів соціокультурних проектів та читальних залів, представили виїзну інтерактивну виставку «Неповторна Дніпропетровщина»,  присвячену 80-річчю Дніпропетровської області, студентам Дніпропетровського політехнічного коледжу. 

21 квітня у відділі абонементу обласної наукової бібліотеки була організована екогодина у розрізі засідання клубу «Захопленість» під назвою «Я землі цієї паросток зелений, я землі цієї крапля дощова».

3 квітня у цьому відділі відбувся бібліоквест «Криється в книгах сутність пізнання» у розрізі комп’ютерного клубу "Флешка". 24 квітня у відділі документів з питань мистецтв ДОУНБ відбулося відкриття виставки кінопроекторів та фотографій кінотеатрів радянського періоду, яка присвячена 115-річчю першого кінематографічного сеансу в Катеринославі. Виставка організована спільно з Державним архівом Дніпропетровської області, Кіноклубом ім. Д. Сахненка, Дніпропетровським обласним дитячо-юнацьким кіноцентром «Веснянка». Така подія у нашому місті відбулася вперше.

26 квітня у відділі мистецтв відбулося засідання клубу книголюбів «Літературна вітальня» на тему «Марія Башкирцева і Париж». У програмі заходу – ілюстрований виступ мистецтвознавця, члена НСХУ, заслуженого працівника культури України Л. В. Тверської (із рубрики «Імена»), а також ілюстрована виставка документів з фонду відділу мистецтв. У заході взяли участь учні, викладачі НВК № 28, та ДНУ ім. Гончара.

10 квітня у приміщенні  відділу мистецтв відбулися заняття курсів підвищення кваліфікації працівників культури області (група керівників хореографічних колективів).

У цьому відділі протягом місяця демонструвалася ілюстрована виставка документів «Фрагменти життя у світлі рампи», присвячена діячам українського театрального мистецтва: Лесю Курбасу, Сергію Данченко, Аді Роговцевій, Ларисі Кадочніковій, Анатолію Солов’яненко, Соломії Крушельницькій, для яких цей рік є ювілейним


28 квітня в Канадсько-Українському Бібліотечному Центрі ДОУНБ відбулося засідання Дніпропетровської обласної організації української асоціації релігієзнавців за темою "Естетичний досвід". Був організований круглий стіл "Особливості естетичного досвіду".

В Центрі також були організовані: книжкова виставка «Дорошенко Дмитро Іванович (1882-1951), громадський і державний діяч, історик, публіцист» (до 130-річчя від дня народження), та виставка документів "Липинський В"ячеслав Казимирович (1882-1931), український історик, громадський і політичний діяч , соціолог, філософ" (до 130-річчя від дня народження).


З 23 по 25 квітня у нашому місті пройшли "Дні США в Дніпропетровську".
У відділі літератури іноземними мовами та інформаційно-ресурсному центрі "Вікно в Америку" обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія з цього приводу пройшли такі заходи:

23 квітня – фотовиставка «Музика Луїзіани: історія автентичної музики «зайдеко» за участю володаря премії «Греммі», музиканта Терренса Сімієна.

Цього ж дня пройшов спеціальний показ мультиплікаційного фільму «Принцеса і жаба» із вступним словом Терренса Сімієна, який написав саундтрек до цього діснеєвського фільму.

23 квітня у центральній міській бібліотеці для дорослих пройшла дискусія «Сучасна американська політика та революційний спадок» з професором Перрі Бушем, стипендіатом Програми Фулбрайт.

24 квітня – відбувся спеціальний показ фільму «Bad News Bears» («Погані новини поширюються»). Вступне слово – Помічника аташе з питань культури Посольства США в Україні Деніель Сізек.

25 квітня – спеціальний показ документального фільму «Kick Like a Girl» («Кидай як дівчинка»). Вступне слово – Трейсі Нунен, олімпійської золотої медалістки з футболу.

Цього ж дня в рамках «Днів Америки у Дніпропетровську» за підтримки програми ІФЛА «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» в обласній науковій бібліотеці пройшов семінар для працівників бібліотек різних систем та відомств міста «Бібліотечні асоціації США та України: роль у визначенні етичних засад професії». Семінар провела В. С. Пашкова, доктор історичних наук, доцент, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА, заслужений працівник культури України. Мета семінару – розглянути роль професійних об’єднань США та України у визначенні соціальної відповідальності та морально-етичних норм професії.

Була організована також виставка плакатів з колекції Посольства США в Україні.


10 квітня керівник інформаційно-ресурсного центру "Вікно в Америку" відвідала спеціалізовану школу № 7 м. Дніпропетровська на запрошення вчителя англійської мови. В рамках Тижня іноземних мов керівник Центру взяла участь у 4-х уроках для учнів різних вікових груп (близько 200 учнів, 7-10 класи). Вона презентувала учням та їх вчителям фонди та ресурси обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія. Всі учасники заходу познайомилися з можливостями центру «Вікно в Америку".
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей пройшов Всеукраїнський тиждень дитячої книги, в рамках якої юним читачам представили мультимедійну презентацію «Весна-красна в гости пришла», концерти, читацькі аукціони, безкоштовні перегляди дитячих та мультиплікаційних фільмів.
У Дніпропетровській центральній міській бібліотеці для дорослих відбувся вечір поезії «Искусство дышать красотой слова», у якому взяли участь поети регіональної спілки письменників Придніпров’я та молоді поети.

Підготувала Т.Я.Зайцева.

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка