Військовий інститут одеського національного політехнічного університетуСкачати 152.79 Kb.
Дата конвертації01.05.2017
Розмір152.79 Kb.ВІЙСЬКОВИЙ ІНСТИТУТ

ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Факультет підготовки офіцерів запасу

Кафедра загальновійськової підготовка

Прим._____
“ЗАТВЕРДЖУЮ”
Завідувач кафедрою
службовець Б.Ю.Краєвич

“___” вересня 2010 р

Для студентів четвертого курсу


ЗАВДАННЯ


на самостійну роботу з модуля «ТАКТИКА» (в тому числі інженерне забезпечення, радіаційний, хімічний, біологічний захист підрозділів, організація зв’язку)” з військово-облікової спеціальності «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів»
ТЕМА 10. ВЗВОД У НАСТУПІ .

Завдання 7. Рухомі та сигнальні засоби зв’язку.

Розглянуто і ухвалено на засіданні ПМК

Протокол від "__"_______ 2010 року № __

Одеса - 2010.


ТЕМА 10. ВЗВОД У НАСТУПІ .

Завдання 7. Рухомі та сигнальні засоби зв’язку.
ЧАС: 1 години.

ЛІТЕРАТУРА :

 1. Підручник „Подготовка офицеров запаса Сухопутных войск." М. Воениздат, 1991.

 2. Підручник „Связь, как средство управления подразделениями в бою.” М.: Воениздат, 1991.


НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ

1. Зв'язок рухомим засобами.

2. Зв'язок сигнальними засобами.
НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Перше навчальне питання. Зв'язок рухомими засобами

Рухомі засоби зв'язку застосовуються в усіх видах бою для забезпечення фельд'єгерсько-поштового зв'язку зі старшим командиром (штабом), між пунктами управління батальйону (дивізіону) і з взаємодіючими підрозділами.

Фельд'єгерсько-поштовий зв'язок організується для доставки й обробки усіх видів бойових документів, листів, посилок, переказів, періодичної преси. Він організується по напрямках, по кругових маршрутах і по осі.

Напрямок фельд'єгерсько-поштового зв'язку - спосіб її організації між двома пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані документи і поштові відправлення доставляються по окремому маршруту.

Круговий маршрут - спосіб організації зв'язку з двома і більше пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані документи і поштові відправлення доставляються одним рейсом послідовно (по черзі) у залежності від розташування їх на прокладеному між ними маршруті.

Вісь фельд'єгерсько-поштового зв'язку - спосіб її організації з двома і більше пунктами управління (командирами, штабами), при якому адресовані їм поштові відправлення доставляються через обмінний пункт, розгорнутий старшим штабом у районі дислокації підлеглих підрозділів, де здійснюється обмін відправленнями.

У батальйоні (дивізіоні) рухомі засоби зв'язки використовуються для доставки бойових і службових документів, а також для передачі усних наказів і повідомлень.

У механізованому (танковому) батальйоні, артилерійському дивізіоні для забезпечення зв'язку рухомими засобами застосовуються мотоцикли, бронетранспортери, автомобілі, піші зв'язкові, а в зимовий час, де це можливо - лижники.

Рухомі засоби зв'язку користуються правом переважного руху по всіх дорогах і повинні мати визначений (установлений) пізнавальний знак (пропуск), наприклад червоний прапорець.

Рухомі засоби звязку мають важливе значення в тих випадках. коли робота радіозасобів на передачу заборонена чи обмежена. а використання проводових засобів затруднено чи обмежено із-за недостатка часу чи місцевості.

Можливості рухомих засобів зв’язку


Засоби зв’язку

Де застосовуються

Швидкість пересування по середньопересі-ченій місцевості, км/ч

Радіус дії,

км


Піший зв’язковий

Від взводу до батальйону

4-5 (2-3 зимою)

3

Зв’язковий на лижах

Від взводу і вище

6-8

15

Зв’язковий на мотоциклі

Від батальйону і вище

20-30

30

Зв’язковий на автомобілі

Від батальйону і вище

20-35

100

Зв’язковий на БТР

Від батальйону і вище

20-35

100Основні ТТХ рухомих засобів зв’язку

Тип засобу

Екіпаж, чол.

Швидкість руху, км/г

Запас ходу

по пальному,

км


Потужність двигуна,

к.с


Кількість посадоч-них місць

по шосе

по грунтовій дорозі

БРДМ-2

2

100

90

750

140

4

БТР-60

2

80

35-40

500

902

10

БТР-70

2

80

35-40

500

115

10

БТР-80

2

80

20-40

200-500

260

10

БМП-1

2

65

35-40

550-600

300

8

БМП-2

3

65

35-40

550-600

300

8

Т-72

3

60

35-40

320-380

780

3

ГАЗ-66

1

50

35

500

115

20Друге навчальне питання. Зв'язок сигнальними засобами

Сигнальні засоби широко застосовуються в підрозділах для подачі команд і повідомлень, сигналів оповіщення, управління і взаємодії, для цілевказівки і взаємного впізнання. Вони застосовуються також для передачі сигналів виклику, переносу і припинення вогню, позначення своїх військ.

Сигнальні засоби зв'язку не втратили свого значення в управлінні підрозділами і застосовуються для передачі заздалегідь обумовлених зорових, звукових і світлових сигналів, сигналів оповіщення, управління і взаємодії. До таких сигналів можуть відноситися сигнали про радіоактивному і хімічному, бактеріологічному (біологічний) зараженні, повітряному противнику, сигнали управління підрозділами (про початок, припинення руху, про зміну напрямку дії, про виконання поставлених задач, про своє місце розташування, виклику, відкриття і припинення, переносу і зосередження вогню, цілевказівки), взаємного впізнання, позначення досягнутих рубежів і інше.

Для подачі сигналів використовуються такі засоби:

зорові,

світлосигнальні,

звукові,

інфрачервоні

радіотехнічні

До зорових засобів відносяться пізнавальні полотнища, прапорці, указівки, прожектори БМП (БТР), танків, димові шашки, ручні димові гранати, димові снаряди (міни).

Зорові сигнали можуть передаватися, крім того за допомогою автомата, лопати, головного убору і просто рукою. Значення сигналів, подаваних рукою, прапорцями і сигнальним ліхтарем, приведено в додатку Стройового статуту.До світлосигнальних засобів відносяться сигнальні патрони і міни, орієнтирно-сигнальні бомби, кулі і снаряди, що трасують, комплекти сигнальних ліхтарів, сигнальні ліхтарі, малі і великі клиренсні світлові знаки, покажчики що виготовляються у військах, пофарбовані люмінесцентними, фосфоресцирующими барвниками що світять, або білою фарбою.

Сигнальні патрони, пізнавальні полотнища, димові шашки, ручні димові гранати призначаються для подачі сигналів управління, взаємодії, цілевказівки, взаємного впізнання й оповіщення позначення досягнутих підрозділами рубежів і флангів.

Наземні сигнальні патрони служать для позначення переднього краю і зайнятих підрозділами рубежів, місця розташування командно-спостережливих пунктів, позицій вогневих засобів як у нічне, так і в денний час.

Цілевказівка в підрозділах може здійснюватися від орієнтирів (місцевих предметів), напрямку руху трасуючими кулями і снарядами, розривами снарядів і сигнальних засобів, а також наведенням приладів і зброї в мету; уночі, крім того, висвітленням цілі (орієнтира) різними джерелами світла, направленням на ціль інфрачервоного або звичайного променя.Звукові сигнальні засоби служать для передачі найпростіших сигналів на велику відстань. Засобами звукової сигналізації в механізованих (танкових) підрозділах можуть бути сирени, сигнальні свистки, труби, удари в гільзу, гудки машини й ін. У розвідці для передачі звукових сигналів використовується наслідування голосові звірів і птахів.

Сигнальні засоби зв'язку прості за побудовою і у використанні, забезпечують незалежно від обстановки швидкість передачі сигналів одночасно значній кількості особового складу або підрозділів. Подавані сигнали можуть негайно виконуватися командирами і підрозділами.

У той же час вони мають і ряд недоліків, які необхідно враховувати при організації управління:

демаскування місць подачі сигналів (КНП);

обмежена дальність дії в умовах обмеженої видимості (у сильний дощ, снігопад, туман);

можливість прийому сигналів противником.

При організацій управління сигнальними засобами необхідно керуватися наступними положеннями:

сигнали для передачі команд установлюються як старшими командирами, так і безпосередньо командиром роти, взводу, а сигнали взаємодії і позначення положення підрозділів - тільки старшим командиром (штабом);

сигнали мають бути простими, що легко запам'ятовуються і відрізняються один від іншого. (особливо ця вимога стосується сигналів оповіщення);

подавані сигнали старшим командиром відносяться тільки до командира, безпосередньо йому підлеглому; від командира батальйону до командира роти, від командира роти до командира взводу і т.д.;

підрозділи повинні виконувати сигнали тільки їхнього безпосереднього командира;

сигналити прапорцем і ліхтарем необхідно до одержання відповіді (відкликання) або початку виконання команди (сигналу);

отримані сигнали негайно підтверджуються їх повторенням або подачею таких самих сигналів підлеглому підрозділові. Повторення або підтвердження сигналу повинно бути одночасно і виконавчою командою;

подача встановлених сигналів пізнання (запиту - "Ви - свої війська?" і відповіді - "Ми - свої війська") здійснюється стріляниною сигнальними патронами: при запиті - у напрямку запитуваного підрозділу, при відповіді - убік супротивника під кутом 45-60° з інтервалом 200-300 м між пунктами подачі;

сигнали впізнання в інтересах авіації подаються стріляниною сигнальними патронами убік супротивника під кутом 70-80°; при цьому вони подаються серіями або одиночними пострілами з встановленими інтервалами до прольоту авіації.

Передній край для авіації може позначатися радіолокаційними або інфрачервоними маяками, сигнальними ліхтарями, багаттями. У лісовій місцевості сигнали подаються з місць, переглядаються добре з повітря (з галявин, просік, узлісь), а у великих населених пунктах - з дахів будинків, широких вулиць і площ.

Підрозділу, що діють у відриві від головних сил, а також ведучий бій в оточенні, позначають своє положення по всьому периметрі району дій.

Про подачу сигналів, призначених для орієнтування підрозділів (цілевказівки), необхідно попереджати їхніх командирів установленим сигналом по засобах зв'язку.

Таким чином, застосування різних засобів зв'язку дозволяє вирішувати найважливіші задачі керівництва підлеглими підрозділами при досягненні поставлених цілей.

Основні ТТХ сигнальних засобів


Сигнальний засіб

Висота підйому, м

Середній час горіння зірочок, с

Дальність видимості сигналів при спостережені, км

з повітря

із землі

15-мм сигнальний патрон червоного, зеленого, жовтого вогню

50

5

100-120

в день – 2

в ночі - 826-мм сигнальний патрон з одною, двома, трьома зірками червоного та жовтого вогню

60-90

6,5

100-120

в ночі не менше 3

30-мм реактивний сигна льний патрон з одною і трьома зірками червоного та зеленого вогню

250-350

8-10

100-120

в день – 3

в ночі - 1530-мм реактивний сигнальний патрон червоного диму

200

20

до 100

в день – 2


40-мм реактивний сигналь- ний патрон з п’ятю зірками червоного вогню та зву-ковими сигналами (СХТ)

200

12

до 100

0,8

Наземні сигнальні патрони червоного, зеленого та жовтого вогню

-

30

30-50

в ночі не менше 3

Наземні сигнальні патрони оранжевого диму

-

50

15-25

в день не менше 3


Можливості сигнальних засобів зв’язку

Засоби зв’язку

Де застосовуються

Дальність дії, м

Примітки

Свисток

Відділеня-взвод

до 300

передача сигна- лів оповіщення

Сирена

Від взводу і вище

до 1000

передача сигна- лів оповіщення

Прапорці

Відділення-взвод-рота

до 500

сигнали – 10-15 знаків на хвилину

Ліхтарі

Взвод-рота

до 500

сигнали – 10-15 знаків на хвилину

Сигнальні патрони

Рота-батальйон

в день до 1000

в ночі до 4000Команди і сигнали взаємодії

Димові шашки

Рота-батальйон

до 2000

Команди і сигнали взаємодії

Трасируючі кулі

Взвод-рота

до 1000

Команди і сигнали взаємодії

Трасируючі снаряди

Рота-батальйон

до 3000

Команди і сигнали взаємодії

Ракети

Рота-батальйон і више

в день до 5000

в ночі до 7000Команди і сигнали взаємодіїВикладач кафедри ЗВП

службовець І.В.Дейнега
“____” вересня 2010

Набір 2009 рокуПерелік питань зрізу №7


 1. Основний спосіб організації радіозв’язку в батальйоні (роті).

 2. Зміст радіоданих, що призначаються вищестоящим штабом для здійснення радіозв’язку в батальйоні.

 3. Заходи, що застосовуються для запобігання виникнення взаємних перешкод.

 4. Заходи, що застосовуються для захисту радіозв’язку від перешкод противника.

 5. В яких випадках робота р/ст на передачу забороняється.

 6. В яких випадках радіопередачі ведуться відкритим текстом?

 7. Які відомості під час передачі радіозасобами обов’язково кодуються?

 8. Основний спосіб організації проводового зв’язку в батальйоні (роті).
 1. Призначення та склад вузла зв’язку КСП мб

 2. Призначення та склад групи КШМ вузла зв’язку КСП мб

 3. Призначення та склад групи переносних радіостанцій вузла зв’язку КСП мб

 4. Призначення та склад телефонної станції вузла зв’язку КСП мб

 5. Які зв’язки організується :від командно-спостережного пункту батальйону (КСП)

 6. Порядок організації радіозв’язку командира і штабу батальйону з старшим начальником.

 7. Порядок організації радіозв’язку командира і штабу батальйону з підлеглими підрозділами

 8. Порядок організації радіозв’язку командира і штабу батальйону з приданими (підтримуючими) підрозділами.
 1. Склад радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-123М (Р-173)

 2. Склад радіомережі командира батальйону на радіостанціях Р-159

 3. Склад радіомережі командира механізованої роти на радіостанціях Р-158.

 4. Порядок організації проводового зв’язку командира і штабу батальйону з старшим начальником.

 5. Порядок організації проводового зв’язку командира і штабу батальйону з підлеглими підрозділами

 6. Порядок організації проводового зв’язку командира і штабу батальйону з приданими (підтримуючими) підрозділами.

 7. Порядок організації проводового зв’язку командира і штабу батальйону з сусідніми підрозділами.

 8. Основні способи організації зв’язку рухомими засобами в мб.
 1. Які документи відносяться до документів з організації зв'язку?

 2. На чому складається та що наноситься схему радіозв’язку ?.

 3. На чому складається та що наноситься схему проводового зв’язку ?

 4. Для виконання яких завдань організується в мб зв’язок рухомими засобами.

 5. Які засоби застосовуються у механізованому батальйоні для забезпечення зв'язку рухомими засобами?

 6. Напрямок фельд'єгерсько-поштового зв'язку. Дати визначення.

 7. Круговий маршрут фельд'єгерсько-поштового зв'язку. Дати визначення.

 8. Вісь фельд'єгерсько-поштового зв'язку. Дати визначення.
 1. Для виконання яких завдань організується в мб зв’язок сигнальними засобами.

 2. Як класифікуються сигнальні засобами зв’язку?.

 3. Які сигнальні засоби зв'язку застосовуються для передачі зорових, звукових і світлових сигналів?.

 4. Недоліки сигнальних засобів зв'язку, які необхідно враховувати при організації управління?

 5. Хто має право встановлювати сигнали для передачі команд?

 6. Хто має право встановлювати сигнали взаємодії і позначення положення підрозділів?

 7. Порядок подачі сигналів впізнання підрозділами на полі бою.

 8. Порядок подачі сигналів впізнання в інтересах авіації.База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка