Відлуння свята Перший дзвінок покликав школярів на урок Іван глушман, Олександр гладуненкоСторінка1/4
Дата конвертації06.04.2017
Розмір0.61 Mb.
  1   2   3   4
4 вересня 2016 року на Замковій горі м. Острога з нагоди 100-річчя відкриття музею у замку князів Острозьких та 35-річчя створення Державного історико-культурного заповідника м. Острога відбудеться ювілейне музейне свято. Програму заходів читайте на 2 сторінці.
Відлуння свята

Перший дзвінок покликав школярів на урок

Іван ГЛУШМАН, Олександр ГЛАДУНЕНКО
Упродовж майже трьох місяців «Замкова гора» розповідала про літній відпочинок юних острожан, і не тільки їх. Канікули швидко промайнули, і ось у четвер «прийшов» перший осінній місяць. Вже давно так склалося, що саме 1 вересня стартує навчальний рік у всіх школах, а також інших навчальних закладах (училищах, коледжах, вузах) не лише нашої країни, але й переважної більшості держав світу.

Учні та батьки ще напередодні закінчили приготування до початку нового навчального року. І ось вранці 1 вересня дітвора різного віку, святково вбрана, з квітами, весело крокувала до своїх навчальних закладів. Ще до початку урочистих лінійок з нагоди Дня знань діти з насолодою спілкувалися між собою, віталися зі своїми педагогами, з великим інтересом дізнавалися перші шкільні новини. Навчальні заклади міста зустріли учнів оновленими коридорами і класами, де все сяє і очікує учнів у своїх приміщеннях.

У всіх школах виконкому Острозької міської ради свято Першого дзвоника мало спільні риси, але разом з тим і відмінні. Всюди, після позивних свят, ведучі, учні старших класів, оголошували про початок святкових лінійок. Затихав дитячий щебет, розмови, учні та всі присутні уважно слухали, що говорили виступаючі. Традиційно особливу увагу вони звертали на наймолодших школярів. Вже за давньою традицією їх запрошували на свято з нагоди Дня знань. Під оплески присутніх, а це, як правило, батьків, дідусів, бабусь, старших братів та сестер, а бувало й молодших, крокували першачки – хто впевнено, хто з острахом, а дехто й з без особливих емоцій, на урочисті лінійки й займали свої місця. І тут були відмінності. В Острозькій ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 та НВК «Школа І – ІІІ ст. – гімназія» виводили першокласників на лінійку їх перші вчителі. А ось в ЗОШ № 3 – це робили разом із класоводами випускники. Потім звучав Гімн України. В НВК під його звуки учні піднімали державний прапор, що робило урочисту лінійку особливою урочистою. Дещо інший початок свята був у ЗОШ № 1. Після короткого вступу ведучих захід піснею «Нам треба жити для добра» розпочала Вероніка Симонович.

З нагоди Дня знань звучало багато вітань та побажань. Від адміністрацій шкіл виступали директори (в ЗОШ № 1 – Руслана Лазарчук, в НВК – Алла Параниця, в ЗОШ № 1 – Любов Тимчук). Обіцяли гарно вчитися, бути слухняними та старанними учні 1 класу, з, так би мовити, напутніми словами виступали одинадцятикласники. На святі в ЗОШ № 1 і НВК окремо виступали наймолодші, і учні випускники. А ось в ЗОШ № 3 – до слова запросили наймолодших і випускників до спільного виступу (на фото внизу). Також під час свята вручали різні нагороди учням (похвальні листи, грамоти), крім НВК, заступники директорів зачитували наказ про переведення учнів у наступні класи та зарахування до перших класів. В ЗОШ № 1 таких учнів найбільше – 60, в гімназії – 46. Цікаво, що в ЗОШ № 3 цьогоріч до першого класу прийшло 16 дітей – 13 хлопчаків і лише 3 дівчинки!

Традиційно, завершальним на святковій лінійці був Перший дзвоник. В ЗОШ № 1 і НВК його подавали наймолодші учні (Аня Защик та Андрій Коваль, що на верхньому фото, Аня Іщук і Владислав Денисюк), а в ЗОШ № 3 – учениця першого класу Аня Дем’янчук та учень випускного класу Руслан Кучерук.

А потім діти зайшли в школу. Першими це зробили наймолодші, за ними – випускники 2016/2017 року. Нам у відділі освіти виконкому Острозької міської ради повідомили, що Міносвіти цьогоріч на перший урок запропонував для учнів 1 - 4 класів обрати тему «Це наше і це твоє» (про яскраві та зрозумілі геніальні винаходи, природні багатства, блискучі ідеї, що прославляють нашу країну на весь світ); а для 5 – 11 класів: «Від проголошення Незалежності до нової України».­Дуже гарні та яскраві свята з нагоди початку навчання відбулися в Острозькій дитячій музичній школі, Острозькій академії, КЗ «Острозька ЗОШ-інтернат І – ІІ ст. № 2» Рівненської облради та інших навчальних закладах міста. Про них детальніше ми розповімо в наступному номері нашої газети.

Прес-центр штабу АТО станом в п’ятницю вранці,2 вересня, повідомляв, що на 6:00 ситуація на Донбасі залишалася контрольованою.

За минулу добу рашистсько-сатанинські банди 11 разів відкривали вогонь з різних видів зброї (гранатометів, кулеметів, стрілецької зброї) по позиціях українських підрозділів. Зафіксовано 8 випадків порушення «режиму тиші» на Донецькому, 3 – на Маріупольському напрямках. На Луганському напрямку було хитке затишшя. Також повідомлялося, що

Збройні Сили України на провокації не відповідали, вогонь у відповідь не відкривали та неухильно дотримувалися Мінських угод.
В доповіді «World Wealth Report» консалтингової компанії «Capgemini» економіка клятої москалії названа «найнесправедливішою». Приводом для цього став висновок, що там найбільш нерівномірний розподіл багатств з усіх великих економік світу. 62 відсотки усіх багатств нашого агресивного північно-східного сусіда знаходиться в руках доларових мільйонерів, ще 26 відсотків – у доларових мільярдерів. Далі йдуть: Індію, де мільйонери контролюють 54% багатств. Країною з рівномірним розподілом багатств названа Японія, де мільйонери контролюють 22 відсотки національних багатств.

Шановні мешканці області!
Вітаю вас із початком нового навчального року та Днем знань. Це свято науки та мудрості, квітів і Першого дзвоника.

Дорогі діти, учні та студенти, зичу, щоб навчання було цікавим і захоплюючим, успішним та результативним.

Шановні освітяни, бажаю вам професійного розвитку і наснаги, мудрості та любові. Щиро вірю, що ви докладете максимум зусиль, аби виховати українську еліту, патріотів нашої Батьківщини.

Найщиріші вітання і батькам – за підтримку та розвиток своїх дітей, віру у їх здібності й таланти.

Нехай сонячним буде День знань, а успішним – весь навчальний рік. Бажаю всім здоров’я, миру, нових перемог і досягнень.
Голова Рівненської обласної

державної адміністрації Олексій МУЛЯРЕНКО

Шановні працівники освіти!
Щиро вітаю вас усіх з Днем знань! Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.­

Свято 1 вересня залишається в пам’яті кожної людини. Одні люди асоціюють його зі шкільними роками, комусь більше запам’ятались роки навчання у ВУЗі, а молодий вчитель найбільше хвилювався, коли сам вперше йшов на свій власний урок. 1 Вересня – це всенародне свято, адже тільки завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.

З нагоди Дня знань вітаю усіх з початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах, відвертого прагнення до нових знань, адже вони – сила!
Юрій МАРУНЧЕНКО,

голова ради Острозької районної і міської організації


профспілки працівників освіти
Шановні друзі!
Від щирого серця та з великим задоволенням вітаю всіх нотаріусів із нагоди професійного свята – Дня нотаріату! Це свято людей, які своєю кропіткою повсякденною працею стверджують недоторканність конституційних прав і свобод громадян та непорушність букви й духу закону! Бути нотаріусом – це престижно, почесно й відповідально!

Вітаючи всіх нотаріусів із професійним святом, бажаю здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків на професійній ниві в ім’я розвитку й процвітання нашої держави!

Глибоко переконаний, що Ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і високим рівнем довіри громадян!

Зі світом вас, із Днем нотаріату!
З повагою міський голова Олександр ШИКЕР

Шановні підприємці!
Вітаю вас із професійним святом!

Запровадження цього свята на державному рівні – це визнання тієї ролі, яку відіграють у розвитку вітчизняної економіки підприємництво і приватна ініціатива. Нині, коли є всі підстави говорити не лише про стійку тенденцію до стабілізації національної економіки, але фактично про її відродження, не можна не відзначити особливого внеску того сектору, який ви представляєте.

Розвиток підприємництва і збільшення на цій основі надходжень до державної скарбниці дає можливість вирішувати ряд найактуальніших соціально-економічних проблем, передбачає зміцнення економіки, надає їй гнучкості, створює нові робочі місця.

Бажаю вам подальших успіхів у підприємницькій діяльності, її розвитку на благо і процвітання незалежної України, щастя і благополуччя в особистому житті.
З повагою міський голова Олександр ШИКЕР
Продовження теми на 3-й стор.
Офіційно

5 вересня об 11:00 год. розпочнеться виїзний прийом міського голови Олександра Федоровича Шикера до працівників трудового колективу Острозької районної стоматологічної поліклініки з особистих питань.

Міськвиконком
Графік проведення «прямого» телефонного зв’язку у вересні 2016 року

Прізвище, ім’я, по батькові

Дата проведення

Телефон

Олександр Миколайович ЮРЧУК – директор центру СССДМ

6 вересня

3-09-26

Іван Іванович ТКАЧУК – секретар міської ради

9 вересня

2-22-60

Микола Петрович ШТУНДЕР – начальник Центру надання адміністративних послуг

14 вересня
2-29-95

Ольга Андріївна ЛОГВІН – перший заступник міського голови

21 вересня

2-22-60

Галина Валентинівна КОВАЛЬЧУК – начальник служби у справах дітей

27 вересня

3-09-26

Артем Володимирович БУЗА – головний спеціаліст відділу місто­бу­дування, архітектури, житлово-ко­мунального господарства та зем­ле­користування

29 вересня

2-22-60

«Прямий» телефонний зв’язок працює за вказаними телефонами з 10:00 год. до 13:00 год.

Сесія міської ради

Говорили про правопорядок, зміни до бюджету та безпритульних тварин

Олеся КАЗМІРЧУК
Засідання тринадцятої сесії Острозької міської ради сьомого скликання відбулося у п’ятницю, 26 серпня. На початку засідання головуючий Олександр Шикер привітав тих депутатів, які напередодні відзначали День народження – це Борис Гловацький та Юрій Олексійчук. На сесію прибуло 16 депутатів із 25, що дозволило розпочати роботу сесії.

Початок розгляду питань було розпочато із заслуховування депутатського запиту від Юрія Олексійчука. Воно стосувалося фінансування міської Програми регулювання чисельності безпритульних тварин. Депутат зазначив, що у місті існує реальна проблема з безпритульними тваринами, жертвами яких часто стають місцеві мешканці, зокрема, й діти.

Далі розпочали розгляд та прийняття рішень із таких питань порядку денного: Про розгляд заяв громадян, клопотань підприємств, установ, організацій про вилучення та надання земельних ділянок; Про введення до штатних розписів навчальних закладів додаткових штатних одиниць; Про стан законності та правопорядку на території Острозького району та міста Острога у І півріччі 2016 року; Про затвердження Положення про відділ реєстрації виконавчого комітету Острозької міської ради; Про Програму забезпечення надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2016 – 2020 роки; Про міську програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2016 – 2018 роки та Про внесення змін до міського бюджету на 2016 рік.

Також на розгляд сесії було винесено два додаткових питання: Про надання фінансової допомоги та Про внесення доповнення до рішення Острозької міської ради №138 від 29 квітня 2016 року «Про надання згоди на передачу з державної власності в спільну власність територіальної громади м. Острога Рівненської обл. нежитлового приміщення».

З усіх питань були підтримані та прийняті відповідні рішення. На цьому засідання тринадцятої сесії Острозької міської ради було завершено.
Педагогічна конференція

Обговорювали розвиток освіти
та навчальних закладів міста


Олеся КАЗМІРЧУК
В Острозькій ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 напередодні початку нового навчального року – 29 серпня – відбулася традиційна щорічна міська серпнева конференція педагогічних працівників. На ній, як завжди, обговорювались проблеми освітян міста, робота у минулому навчальному році, накреслювались плани на майбутнє.

На початку конференції з вітальним словом виступила заступник Острозького міського голови Оксана Ситницька. Вона привітала усіх із початком нового навчального року, дякувала педагогам та технічному персоналу шкіл, батькам за якісну підготовку навчальних закладів до нового навчального року, а також відзначила значимість для суспільства нелегкої професії вчителя.

Після представлення гостей конференції, оголошення регламенту роботи, слово було надано начальнику відділу освіти виконкому Острозької міської ради Людмилі Кухарук, яка виступила із доповіддю «Розвиток освіти навчальних закладів міста Острога в умовах формування Концепції «Нової української школи». Людмила Володимирівна озвучила результати зовнішнього незалежного оцінювання серед випускників шкіл міста і зазначила, що наша область, на жаль, має не кращі результати по Україні, але на рівні області Острог має непоганий рейтинг. Також Людмила Кухарук розповіла про нову філософію освіти, її нововведення та зміни, на що потрібно акцентувати увагу при роботі з дітьми насамперед.

В обговоренні доповіді взяли участь директор Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Руслана Лазарчук, яка говорила про систему роботи загальноосвітнього навчального закладу щодо забезпечення конкурентноздатності в сучасних умовах розвитку суспільства; вчитель початкових класів Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Наталія Ющенко, яка вела мову про сучасні зміни в початковій школі; завідувач ПМПК відділу освіти виконкому Острозької міської ради Богдана Романчук, яка ділилася досвідом про основні напрями діяльності навчального закладу щодо забезпечення якісної освіти для дітей з особливими потребами; практичний психолог Острозького дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 2 «Веселка» Оксана Олішевська, яка обговорила проблеми формування життєвих компетентностей у дітей шестирічного віку та шляхи їх вирішення; методист методичного кабінету відділу освіти виконкому Острозької міської ради Ірина Юрчук, котра зосередила увагу на шляхах розв’язання актуальних проблем правової освіти і виховання учнівської молоді в загальноосвітніх навчальних закладах міста та голова ради Острозького навчально-виховного комплексу «Школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Наталія Крушинська, яка говорила про те, що взаємодія школи та батьківської громадськості – це необхідна умова забезпечення якісної освіти.

Заслухавши та обговоривши доповіді та виступи, учасники міської серпневої конференції педагогічних працівників одноголосно прийняли ухвалу, яка спрямована на покращення роботи освітньої галузі, реалізацію державних освітянських програм та проектів.

На завершення конференції Людмила Кухарук привітала усіх із початком нового навчального року та побажала сили, натхнення та успіхів у подальшій роботі. На цьому робота конференції завершилась.


Острозький відділ поліції інформує

Оголошено конкурс на службу в поліції
З 25 серпня 2016 року оголошено конкурс на службу в поліції на вакантні посади слідчих і дільничних офіцерів поліції в підрозділах Головного управління Національної поліції в Рівненській області. Анкети кандидатів на службу приймаються з 25 серпня по 23 вересня 2016 року в робочі дні, з 9:00 до 18:15 год.

За детальною інформацією та для попереднього оформлення документів, бажаючих просимо звертатися до начальника сектору кадрового забезпечення Острозького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Середи Людмили Олександрівни, за адресою: Острог, проспект Незалежності, 89, або за тел. (03654) 3-09-03.Програма ювілейних заходів з нагоди 100-річчя відкриття музею у замку князів Острозьких та 35-річчя створення Державного історико-культурного заповідника м. Острога

3 вересня
10:00-14:00 – ювілейна наукова конференція з нагоди 100-річчя відкриття музею у замку князів Острозьких та 35-річчя створення Державного історико-культурного заповідника м. Острога за участю науковців України, Польщі, Білорусі;

13:30-14:00 – презентація юві­лей­но­го видання «Острозький науковий збірник» та путівника «Державний іс­то­рико-культурний заповідник м. Острога»;

14:00-15:00 – Круг­лий стіл дослідників Острогіани в честь ювілею музею та заповідника.
4 вересня

Ювілейне музейне свято

(Замкова гора).


11:00 – виставка-продаж творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, майс­тер-класи;­

11:30 – виставки з етнографічних колекцій заповідника;

12:00 – фотовиставки з історії міста Острога, історії музею та за­повідника;­

13:00 – урочисте відкриття свята, вітання колективу музею-ювіляра;

14:00 – підбиття підсумків акції «100 найвидатніших острожан»;

14:30 – виступи професійних і аматорських колективів та виконавців (гурт «Дуліби»; Анастасія Янцур, Павло Міщук, Микола Бобрик – учасники проекту «Голос країни»; лауреат міжнародних пісенних конкурсів Юлія Сидорук; поет-бард Віктор Гусаров; митці районного Будинку культури, Острозької дитячої школи мистецтв та Оженинської дитячої музичної школи).


Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що 7 вересня на засіданні комітету Верховної Ради з питань безпеки та оборони він має намір доповісти про перспективи притягнення до відповідальності військових нашого агресивного північно-східного сусіда за вчинені злочини на території України. За його словами, військова прокуратура з вересня 2014 року здійснює досудове розслідування за фактом розв’язання і ведення війни проти України.
4 вересня – День підприємця України

Працюють за сучасними технологіями

Іван ГЛУШМАН
Підприємець Віктор Журик разом із партнером Валентином Притулою вже понад 10 років займаються виготовленням різних видів та розмірів бруківки, бетонних огорож, дашків, бордюрів, блоків та багато іншого. Приємно, що ПП «Журик» працює за сучасними новітніми технологіями, які гарантують високу якість продукції. Дещо вже сертифіковане Держстандартом України й користується високим попитом серед мешканців міста, сусідніх населених пунктів. Купляють вироби підприємства з Острога, комунальні господарства й власники приватних будинків.

Родом Віктор Миколайович з Оженина. Там закінчив школу, потім навчався у Дубенському профтехучилищі, де отримав професію електрика. Після служби в армії повернувся в рідне село і працював слюсарем на Острозькому цукровому заводі в бригаді, яку очолював його батько. Коли завод зменшив об’єми виробництва, Віктор Журик, як і багато його колег, залишився незайнятим.

Роботу було важко знайти й на інших підприємствах Оженина та сусідніх населених пунктів. Тож Віктор Журик у 1992 році подався на заробітки. Спочатку трудився в Угорщині на сільгоспроботах, пізніше будівелсьником у Чехії. Саме там побачив бруківку, яку виготовляли за тоді новою німецькою технологією. Заробивши необхідні кошти, він із Валентином Притулою у 1997 році придбав у Польщі обладнання для виготовлення бруківки. Везли його звідти власним легковиком. Спочатку самі працювали в невеликому гаражі й викладали бруківку в приватних садибах заможних мешканців села. Так розрекламували новий виріб, і він подобався людям, тож роботи вистачало. Щоправда, було мало місця для розширення виробництва.

Знайомі порадили придбати склади колись потужного міського торгового підприємства, яке знаходиться в Острозі біля вежі зв’язку по вул. Древлянській. Порадившись, підприємці купили в 2000 році приміщення колишньої котельні. Там зробили невеликий ремонт, встановили своє обладнання. Тоді ж почали розширювати виробництво, добудували приміщення офісу, з’явились перші наймані працівники, купляли нове обладнання, збільшували кількість випущеної продукції та її асортимент.

Розповідаючи про своє підприємство, підприємець Віктор Журик каже, що воно було першим в Острозі, яке почало випускати бруківку за новою сучасною технологією. Сьогодні виробами ПП «Журик» викладено площі й вулиці Острога, а також багатьох населених пунктів району й навіть сусідніх областей, як у громадських місцях, так і біля приватних осель. Продукцію випускають п’яти кольорів – сіру, червону, коричневу, чорну, жовту. Але якщо покупець побажає, то можуть на його замовлення виготовити бруківку чи інші види продукції інших кольорів.

Мають підприємці свій сайт, який допомагає в роботі. Всі бажаючі можуть зайти на нього за адресою: http://brukivka.ostroh.com.ua/ чи просто в пошуковику, наприклад, google.com.ua, набрати «Острозька бруківка» і з першої позиції потрапити на необхідний ресурс, де є всі види продукції, ціни на неї, а також інформація для контактів.

Розповідав Віктор Миколайович і про проблеми. Не заглиблюючись у них, зазначу, що вони спільні для всіх приватних підприємців, малого і середнього бізнесу – мала реалізація продукції, високі податки та ціни на енергоносії, нестабільне законодавство, відсутність добросовісних кваліфікованих працівників. Попри це все, виробництво в Україні намагається вижити і забезпечувати країну власною продукцією, даючи робочі місця та сплачуючи податки.

Уже виходячи з офісу підприємця, помітив у шафі різні нагороди. Віктор Журик розповів, що він та його підприємство були неодноразово нагороджені грамотами міської та обласної влади, центру зайнятості. Зокрема, в 2006 році ПП «Журик» став лауреатом конкурсу обласного центру зайнятості «Найкращий роботодавець року». В цьому році напередодні Дня підприємця міська рада представила Віктора Журика до нагородження грамотою Рівненської облдержадміністрації. Її вручення має відбутися найближчим часом.


Згадуючи нашу історію

Присвячувалося 75-річчю Волинської Січі

Іван ПАВЛІВ
У краєзнавчому музеї Державного історико-культурного заповідника м. Острога нещодавно відбувся «круглий стіл» та презентація виставки літератури, присвячені 75-річчю з часу заснування Української повстанської армії «Волинської Січі».

Відкрила захід і вела його завідувач відділу історії заповідника Марія Данилюк. Вона коротко нагадала про події на початку війни, а також у мирний час перед нею та після, які передували створенню, діяльності та призупиненню боротьби ОУН, а також говорила: про різні відділи УПА, одним з яких була «Поліська Січ»; про рішення Рівненської обласної ради № 149 від 11 березня 2016 р. Про відзначення 75-річниці з часу заснування Української повстанської армії «Поліська січ» під командуванням Тараса Бульби-Боровця, яким, зокрема, проголошено в нашій області роком УПА «Поліська січ»; про заходи, які вже проведені в Рівненській обласній бібліотеці. Марія Миколаївна також представила підготовлену спільно із Інститутом дослідження української діаспори (НаУОА) виставку книг, брошур, журналів, світлин та інших матеріалів про УПА «Волинська січ», її засновника та керівника Тараса Бульбу-Боровця, коротко охарактеризувала кожний експонат.

Гуртківці НВК «Оженинська ЗОШ І – ІІІ ст. № 2 – ДНЗ» та їх керівник підготували для круглого столу кілька виступів. Першою виступала учениця 6 класу Соломія Гузь. Вона розповідала про Тараса Бульбу-Боровця, його молоді роки, родину, таємний перехід кордону між Польщею і СРСР, його враження від життя та праці в новій соціалістичній країні, повернення назад та створення підпільної культурно-освітньої організації, переслідування польською владою, зокрема, заборону проживання в прикордонній смузі.

А далі виступали учні 11 класу. Юлія Мельничук говорила про створення УПА «Поліська січ», ґрунтуючись на дослідженнях українських та закордонних істориків, документів із радянських та німецьких архівів; а також про складні відносини бульбівців та бандерівців; про двох дружин Тараса Бульби-Боровця (цікаво, що обидві вони були за національністю чешки); бойові успіхи Поліської січі в так званій Поліській котловині, шепетівську, людвиківську, вищівську та інші операції проти радянської та німецької армій.

Діана Антонюк оповідала присутнім про Олевську республіку. Її столицею було місто Олевськ. До складу республіки були включені нинішній Олевський район, а також частина сусідніх – Овруцького, Лугинського і Ємільчинського на Житомирщині та північно-східні райони Рівненщини. Їх контролювала понад два міся­ці в 1941 році УПА Поліська січ на чолі із отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем. Виступаюча також говорила про чисельність армії (від 3 до 10 тисяч вояків), соратників та заступників керівника, вишкіл солдатів та командирів, формування загонів, присягу на стадіоні, відділи управи, господарське та громадське життя в республіці та її ліквідацію.

Катерина Врублевська повідала про арешт нацистами Тараса Бульби-Боровця у грудні 1943 року, еміграцію до США, суд над ним у Великобританії та виправдання, життя у еміграції, видання книг, участь у багатьох українських громадських організаціях в екзилі, смерть у 1981 році, виступи на панахиді українських діячів у вигнанні.

Підбила підсумки виступів своїх вихованців, розповіла про книгу істориків Ярослава Файзуліна та Володимира Лінди «Україна у вогні минулого століття: постаті, факти і версії» вчитель історії, керівник історико-краєзнавчого гуртка «Пам’ять» та шкільного музею Світлана Журик.

У заключній частині заходу виступали гості музею, вони аналізували роботу гуртківців, ділилися думками щодо національно-визвольної боротьби українського народу, УПА Поліська січ, задавали питання. Завершуючи круглий стіл, Марія Данилюк подякувала присутнім за роботу та висловила сподівання, що вивчення діяльності УПА Поліська січ триватиме і далі, й відкриватимуться нові факти національно-визвольної боротьби.­


Волонтерська діяльність
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка