Відкрий Україну» освітній проект відродження молоді Освітній проект «Відкрий Україну»Скачати 39.27 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір39.27 Kb.
«Відкрий Україну» - освітній проект відродження молоді

Освітній проект «Відкрий Україну» має на меті «пробудити» в поколінні, що підростає, глибинний зв’язок з рідною країною, її культурою та традиціями. Але робити ми це хочемо не в руслі класичного «шароварного» підходу, а навпаки – використовувати сучасні методи та активно працювати з трендами та інноваціями.

Наша країна багата матеріальними, культурними та інтелектуальними ресурсами. Звісно, що ці ресурси часто розкрадаються, не цінуються, ігноруються, або просто мігрують до інших країн.

Без сумніву, Україна має велетенський потенціал. Але його потрібно розвивати у довготерміновій перспективі, пам’ятаючи про те, що саме теперішнє молоде покоління буде формувати обличчя нації та розбудовувати країну. І саме від того, що зараз вкладеться в їх свідомість і буде залежати наше з вами майбутнє.

Середня та старша школа - це саме той час, коли діти та підлітки найбільш відкриті до сприйняття нової інформації. Головне, щоб ця інформація подавалась максимально зручним та цікавим для них способом. Ми живемо в час сучасних технологій, коли молодше покоління чудово орієнтується в новітніх ґаджетах та впевнено користується глобальною мережею. Але залишається певний ряд “дорослих” активностей, куди вони не мають доступу. Діти можуть читати про це чи дивитись відео на Ютубі. Але коли доходить до практичного втілення - то потрібно як мінімум чекати вступу до інституту або ж займатись при різноманітних гуртках.

Наше завдання - створити програму, яка протягом 5 місяців не тільки дасть можливість молоді спробувати нові для них галузі та реалізуватись в них під проводом знаних майстрів, а й встановити через цю діяльність ще глибший зв’язок з країною, в якій вони живуть.

Програма буде розбита на 6 послідовних етапів, кожен з яких складатиме три тижні. Кожен з етапів буде мати свою власну тему і завершуватиметься в рамках визначеного часового проміжку.

Всі етапи будуть поєднані виключно в форматі Проекту. Молодь може проходити як всі 6 етапів, так і обирати один з них. У кінці кожного з етапів всі учасники отримуватимуть сертифікат, завірений менторами. Таким чином, молодь має можливість пройти всі напрямки, пропоновані проектом та отримати унікальні навички, що допоможуть їм в майбутньому житті. А найголовніше, дізнатись, чим насправді живе їхня рідна країна.Механіка програми

Основою програми буде дещо видозмінена схема дистанційної освіти. Ми створюємо єдину навчальну онлайн-базу, до якої може приєднатись будь-який учень старших класів будь-якої української школи.

Але у своєрідному змаганні проектів будуть наразі брати команди зі шкіл 10 міст Донецької та Луганської області. Автори проектів-переможців кожного етапу виграють поїздку на екскурсію та навчальний семінар в Київ. Та команда, яка набере максимальну кількість балів впродовж всього курсу навчання, отримає змогу поїхати на фестиваль за кордон за кошт Фонду. Також у процесі навчання буде вручено проміжні призи.

Вся структура складатиметься з кількох основних частин:

Електронної навчальної бази зі всіма матеріалами по кожному етапу. Це будуть відео-лекції, текстові матеріали, інструкції та методички.

Онлайн-спілкування учасників програми. Між всіма учасниками буде налагоджене спілкування на форумі та в закритих групах в соціальних мережах. Таким чином всі студенти зможуть напряму спілкуватись з викладачами, а також обговорювати свої власні проекти між собою.

Лекції в містах. В кожному місті, де є учасники програми, на початку кожного курсу будуть проводитись 4-годинні лекції-начитки протягом яких учні знайомитимуться з кураторами та менторами курсу, а також отримуватимуть ряд матеріалів та знань, які допоможуть їм надалі самостійно проходити той чи інший навчальний етап.

Практичні заняття. В фіналі кожного з навчальних етапів студенти під дистанційним керівництвом менторів готують свої проекти. Вони можуть це робити як в самоорганізованих групах, так і самостійно. Виконання учнівського проекту є обов’язковою умовою закінчення курсу та отримання сертифікату. Фінальні проекти з кожного етапу будуть спрямовані на розкриття теми навчання в локальному контексті для кращого розуміння свого регіону.

Кожен етап буде присвячений певній темі. На даний момент ми визначили 6 основних напрямків - музика, література, хореографія, відео/кінематограф, фото/образотворче мистецтво, мода.

Таким чином, за 5 місяців молодь зможе осягнути досить великий навчальний пласт та спробувати свої сили у всіх цих напрямках. Або ж тільки у тих, етапи яких студенти оберуть на свій смак.


Кожен курс буде проходити дистанційно, на базі навчальної платформи. Кожен студент пройде реєстрацію та отримує доступ в приватний кабінет, де він зможе ознайомлюватись зі всіма навчальними матеріалами.

Для лекцій в містах ми використовуватимемо місцеві будинки культури або ж додаткові приміщення з потрібною для занять інфраструктурою.Участь в проекті для молоді буде абсолютно безкоштовна.

Кожен курс-етап буде складатись з стартової лекції-начитки, самостійного вивчення матеріалу, спілкування учнів та викладачів онлайн та підготовки фінального проекту.

Стартова лекційна начитка буде справжньою конференцією, на якій виступатимуть не тільки викладачі та ментори, а й запрошені зірки.

В ході начиток всі Студенти програми будуть отримувати максимум інформації по темі курсу, яку потім вони повинні будуть використати під час самостійних та практичних занять. Фіналом практичних занять є створення колективного проекту, що відповідає тематиці курсу.Всі фінальні колективні проекти створюються під керівництвом куратора курсу й надалі використовуватимуться в комунікаційних кампаніях Фонду.

Джерело http://krainaukraina.org/uk/node/19


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка