Узагальнення роботи Полтавського міського управління юстиції з питань правової освіти населення протягом 2013 рокуСторінка1/3
Дата конвертації31.03.2017
Розмір0.63 Mb.
  1   2   3
Узагальнення роботи Полтавського міського управління юстиції з питань правової освіти населення

протягом 2013 року

1. Відомості про працівників управління юстиції, які виконують обов’язки пов’язані з правовою освітою населення
У Полтавському міському управлінні юстиції обов’язки, пов’язані з правовою освітою населення, покладені на:

- начальника Полтавського міського управління юстиції Лутченка Олександра Миколайовича (освіта вища – юридична, на посаді працює з 26.09.2006);

- заступника начальника Полтавського міського управління юстиції Єлізарову Любов Сергіївну (освіта вища – юридична, на посаді працює з 01.02.2012);

- провідного спеціаліста Полтавського міського управління юстиції Ємець Вікторію Миколаївну (освіта вища – юридична, на посаді працює з 06.08.2012).

Телефон зв’язку – 63-05-79, 63-29-44.

Електронна адреса – polupr@mail.ru.Стан роботи з питань правової освіти населення протягом 2013 року заслухано і обговорено на 24 апаратних та 9 оперативних нарадах Полтавського міського управління юстиції.

2,3. Діяльність обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (МКМР): відомості про кількість проведених засідань та перелік питань, що були розглянуті; виконання рекомендацій, які були прийняті на засіданні обласної МКМР, та хід виконання рекомендацій, прийнятих на засіданні Всеукраїнської МКМР
Діяльність Полтавського міського управління юстиції протягом 2013 року була спрямована на підвищення рівня правової культури та правосвідомості населення, забезпечення реалізації державної політики щодо правової освіти населення та виконання заходів, передбачених постановами колегій Головного управління юстиції у Полтавській області № 2 від 17.01.2013, № 14 від 23.07.2013, доручень та апаратних нарад Головного управління юстиції у Полтавській області, спрямованих на підвищення правової освіти населення, а також Програми правової освіти населення Полтавської області, затвердженої рішенням третьої сесії Полтавської обласної ради п’ятого скликання від 1 лютого 2011 року.
Міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення при управлінні не створена. Полтавське міське управління юстиції неодноразово зверталось до Полтавської міської ради з пропозицією щодо створення при міськвиконкомі Полтавської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Полтавським міськвиконкомом пропозиція була розглянута і повідомлено, що згідно Національної програми правової освіти населення, затвердженої указом Президента України від 18.10.2001 № 992/2001 утворення місцевих міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, вирішення у межах своєї компетенції питання організаційного і матеріально-технічного забезпечення їх діяльності належить до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим та місцевих органів виконавчої влади, а не органів місцевого самоврядування. Крім того, згідно п. 2 зазначеного указу Президента України від 18.10.2001 № 992/2001 витрати на реалізацію заходів із забезпечення виконання програми здійснюються за рахунок коштів державного бюджету в межах асигнувань, передбачених для відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, які визначені відповідальними за виконання цих заходів.
Крім того, рішенням Полтавської міської ради від 8 грудня 2011 року затверджена міська комплексна програма «Молодь Полтави» на 2012 -2015 роки, де управління юстиції є виконавцем, в частині, що стосується інформаційно-просвітницької роботи з питань правового виховання дітей і молоді (лекції, семінари, тренінги, «круглі столи»), проведення днів правових знань, олімпіад, конкурсів, організація та проведення заходів до Дня захисту дітей, річниці прийняття Конвенції ООН про права дитини.
Полтавським міським управлінням юстиції здійснюється активна робота у напрямку виконання Програми правової освіти населення Полтавської області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням 3 сесії Полтавської обласної ради від 01.02.2011 року. Начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М. є членом Полтавської обласної МКМР з правової освіти населення.
Протягом 2013 року Полтавським міським управлінням юстиції прийнято участь у 4 засіданнях Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

На виконання рекомендацій Всеукраїнської МКМР з правової освіти населення та Полтавської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення управлінням юстиції проводиться належна робота.4. Діяльність громадських приймалень та виїзних консультативних пунктів; співпраця з юридичними клініками, створеними при вищих навчальних закладах, які готують фахівців – юристів
4.1 Робота громадських приймалень, створених при управліннях юстиції, які надають безоплатні консультації та роз’яснення з правових питань, допомогу в оформленні заяв, скарг та інших документів правового характеру, інформацію про повноваження органів, установ.

З метою забезпечення конституційного права громадян на безоплатну первинну правову допомогу та належної реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» Полтавським міським управлінням юстиції здійснюється надання консультацій громадянам.

Значне місце в реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та п.п. 24 п. 7 Програми правової освіти населення щодо доступу громадян до безоплатної первинної правової допомоги займає громадська приймальня при управлінні юстиції, яка створена наказом Полтавського міського управління юстиції № 97 від 31.10.2011 року.

Робота громадської приймальні здійснюється відповідно до вимог Порядку роботи громадської приймальні з надання первинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 року № 3045/5, зокрема, для належної роботи приймальні, в управлінні відведено окремий кабінет, де розміщено законодавчу базу необхідну при наданні консультацій. Прийом громадян у громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги здійснюється спеціалістами Полтавського міського управління юстиції та структурних підрозділів управління щовівторка з 10-00 до 16-00 години та щочетверга з 10-00 до 16-00 години. До роботи громадської приймальні при управлінні юстиції «Новий світ» активно долучаються члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції.

Графік роботи приймальні розміщено у приміщенні управління в зручному для огляді місці, щоквартально опубліковується у місцевих засобах масової інформації та на веб-сайті управління (адреса: poltava.just.gov.ua).

Крім того, з метою інформування громадськості про діяльність мережі громадських приймалень Полтавського міського управління юстиції, протягом 2013 року спеціалістами управління юстиції розроблено та розповсюджується буклет на тему: «Громадські приймальні з надання безоплатної правової допомоги як один із гарантів правової держави».

Спеціалістами Полтавського міського управління юстиції надаються консультації громадянам з питань, що належать до різних галузей законодавства. Так, протягом 2013 року, станом на 20.12.2013, працівниками управління у громадській приймальні «Новий світ» прийнято 237 громадян.

Для вирішення порушених питань працівники управління тісно співпрацюють з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронними та судовими органами. У разі, коли для вирішення певного питання необхідна допомога цих органів, громадянин, що звернувся за консультацією, направляється до органу, до компетенції якого входить вирішення порушеного питання.

Особистий прийом громадян здійснюється начальником, заступником начальника Полтавського міського управління юстиції, начальником реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції, заступником начальника реєстраційної служби-начальником відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, начальником відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби, начальниками відділів ДРАЦС РС, відділів ДВС та завідувачами державних нотаріальних контор відповідно до графіку особистого прийому громадян, затвердженого наказом Полтавського міського управління юстиції № 149/01 від 29.12.2012 в редакції наказу Полтавського міського управління юстиції від 18.04.2013 № 87/01. Графік особистого прийому громадян розміщено на вільному для огляді місці у приміщенні управління юстиції та його відділах.
4.2 Робота інших громадських приймалень, у роботі яких працівники управлінь юстиції беруть участь: кількість таких приймалень; кількість наданих консультацій працівниками управлінь юстиції.
Працівники Полтавського міського управління юстиції беруть участь у роботі 4 громадських приймалень:

- Консультаційний пункт Полтавського міського управління юстиції при Центрі правової інформації на базі бібліотеки-філіалу № 2 Полтавської міської Централізованої бібліотечної системи.

- Громадська приймальня Полтавського міського управління юстиції у навчально-юридичній консультації Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії.

- Громадська приймальня Полтавського міського управління юстиції при територіальному центрі управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Полтаві ради «Соціальний офіс».

- Громадська приймальня Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації.

Консультаційний пункт Полтавського міського управління юстиції при Центрі правової інформації на базі бібліотеки-філіалу № 2 Полтавської міської Централізованої бібліотечної системи.

В Консультаційному пункті при Центрі правової інформації на базі бібліотеки-філіалу № 2 прийом громадян, здійснюється кожної третьої середи місяця з 10.00 до 13.00. До роботи Консультативного пункту, окрім спеціалістів Полтавського міського управління юстиції та спеціалістів підпорядкованих відділів, активно долучаються члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції.

Центр правової інформації створений наказом Полтавської міської централізованої бібліотечної системи № 13 від 03.04. 2012 року, з метою надання безоплатної первинної правової допомоги, згідно з Угодою про реалізацію проекту «Інформаційно-правова допомога особистості в подоланні соціальних конфліктів» в рамках антикризової програми Міжнародного фонду «Відродження», спільно з Полтавським міським управлінням юстиції і Аграрним коледжем управління і права Полтавської державної аграрної академії. Метою діяльності Центру правової інформації є надання консультацій громадянам, які потребують юридичної допомоги в подоланні соціальних конфліктів, забезпечення доступності якісної та безкоштовної правової допомоги для захисту прав вразливих верств населення.

Громадська приймальня Полтавського міського управління юстиції у навчально-юридичній консультації Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії.

Полтавським міським управлінням юстиції здійснюється багаторічна співпраця з Аграним коледжом управління і права ПДАА у напрямку надання безоплатних правових консультацій громадянам. Так, наказом Аграного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії № 75 від 07.04.2003 «Про створення громадської приймальні для малозабезпечених громадян м. Полтави при юридичному факультеті коледжу» створена «Навчально-юридична консультація» Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії, у роботі якої беруть активну участь представники Полтавського міського управління юстиції та члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції.

Відповідно до графіку чергування в юридичній консультації Аграрного коледжу управління і права Полтавської державної аграрної академії здійснюється прийом громадян представниками управління юстиції спільно зі студентами. До надання юридичних консультацій у даній громадській приймальні залучаються державні та приватні нотаріуси м. Полтави. Прийом громадян здійснюється щочетверга з 10.00 до 13.00 год. протягом навчального року.

Громадська приймальня Полтавського міського управління юстиції при територіальному центрі управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Полтаві ради «Соціальний офіс» здійснює прийом громадян відповідно до затверджених графіків кожної другої середи місяця з 14.00 до 16.00 год.

Працівники Полтавського міського управління юстиції щомісячно (кожного четвертого четверга місяця з 10.00 до 14.00) приймають участь у роботі Громадської приймальні Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації.

Протягом 2013 року у ході роботи громадських приймалень, в яких беруть участь працівники управління юстиції, надано консультації 124 громадянам.

4.3. Робота виїзних консультаційних пунктів (наказ управління юстиції, кількість виїздів, кількість населення, якому надано правову допомогу працівниками органів юстиції).

Полтавським міським управління юстиції прийом громадян здійснюється у 3 виїзних консультаційних пунктах створених при Октябрській районній у місті Полтаві раді, Київській районній у місті Полтаві раді та на базі Полтавської міської централізованої бібліотечної системи.Виїзний консультативний пункт Полтавського міського управління юстиції при Полтавській міській бібліотеці створений відповідно до спільного наказу управління юстиції та Полтавської міської централізованої бібліотечної системи від 23.07.2012 № 68/21 «Про створення виїзного консультативного пункту при Полтавській міській централізованій бібліотечній системі з надання безоплатної первинної правової допомоги». Прийом громадян здійснюється кожного другого понеділка з 14.00 до 16.00 год.

Полтавським міським управлінням юстиції налагоджена співпраця з органами місцевого самоврядування у напрямку надання безоплатної правової допомоги.

Так, наказом Полтавського міського управління юстиції № 65 від 23.07.2012 «Про створення виїзного консультативного пункту при виконавчому комітеті Київської районної в м. Полтаві ради з надання безоплатної первинної правової допомоги» створений виїзний консультативний пункт Полтавського міського управління юстиції при виконкомі Київської районної у м. Полтаві ради. Прийом громадян здійснюється відповідно до затвердженого графіку кожної четвертої середи місяця з 14.00 до 16.00. Графік роботи розміщений у приміщенні та на сайті райвиконкому, управлінні праці, у коридорі управління Пенсійного фонду, у територіальному центрі відповідного виконкому. У роботі виїзного консультативного пункту беруть участь представники Полтавського міського управління юстиції, його структурних підрозділів та члени Координаційної ради молодих юристів.Виїзний консультативний пункт Полтавського міського управління юстиції при виконкомі Октябрської районної у м. Полтаві ради створений наказом начальника Полтавського міського управління юстиції від 23.07.2012 року № 67 «Про створення консультативного пункту при виконавчому комітеті Октябрської районної у м. Полтаві ради з надання безоплатної первинної правової допомоги». Прийом громадян здійснюється кожного третього вівторка місяця з 14.00 до 16.00.

Виїзними консультаційними пунктами протягом 2013 року, станом на 20.12.2013, здійснено 33 виїзди та надано консультації 108 громадянам. Реєстрація громадян та питань з якими вони звертаються під час виїзних прийомів, здійснюється шляхом ведення журналу звернень громадян, які звернулися за консультацією під час виїзних прийомів.Найактуальнішими питаннями, з якими зверталися громадяни до громадських приймалень протягом 2013 року були: порядок прийняття, переведення або звільнення з роботи; стягнення аліментів на утримання дитини; порядок нарахування і виплата пенсії; порядок укладення (розірвання) трудового договору; прийняття спадщини, умови відкриття спадщини; порядок розірвання шлюбу та поділ майна; апеляційне оскарження рішення суду; підстави для відхилення апеляційної скарги або залишення рішення без змін; права та обов’язки сторін у виконавчому провадженні; умови укладення договору довічного утримання, його розірвання та припинення; оплата роботи у нічний час; строки та відповідальність за розрахунок чи затримку розрахунку при звільненні, порядок укладення шлюбного договору (контракту); порядок примусового виселення з житла; підстави звільнення з роботи по інвалідності; порядок надання пільг ветеранам війни; порядок надання статусу учасника війни; повернення коштів вкладникам кредитної спілки; підстави поновлення на роботу; порядок укладення шлюбного договору; цивільна відповідальність неповнолітньої особи; правові наслідки недійсності кредитного договору; порядок приватизації житла; право загального водокористування; соціальне страхування на випадок безробіття; державна реєстрація права на спадщину; підстави для відводу судді у цивільному процесі; особливості спадкового договору за участю подружжя тощо. Водночас надходили питання про порядок поновлення втраченого посвідчення, першочергове надання житлових приміщень та інше.
5. Відомості про співпрацю з громадськими організаціями

та їх місцевими осередками: кількість, напрями роботи,

організаційні форми роботи тощо
У сучасних умовах очевидним є те, що забезпечення високого рівня правової культури населення та нового покоління українських громадян, зокрема, може бути успішним за умови об’єднання зусиль держави, фахівців-юристів, та громадськості. Полтавським міським управлінням юстиції проводиться робота у напрямку розвитку громадянського суспільства, шляхом здійснення активної співпраці з громадськими організаціями. Так, протягом 2013 року Полтавське міське управління юстиції співпрацювало з 5 місцевими громадськими організаціями та 6 територіальними осередками.

У напрямку розвитку правової освіти населення міста Полтавське міське управління юстиції співпрацює з Полтавським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Спілка захисту прав суб’єктів підприємництва», громадськими організаціями «Дитячий сортивний клуб «Едванс», «Рада ветеранів Октябрського району м. Полтави», «Рада ветеранів прокуратури Полтавської області», «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства», Громадської ради при ОДА, Обласною громадською організацією захисту прав споживачів «За Ваші і наші права», Полтавською обласною філією громадської організації «Веслування на човнах «Дракон», Громадською спілкою «Ліга громадських організацій «Полтавська громада», Полтавським обласним осередком «Спілка захисту прав суб’єктів господарювання» та «Асоціації підприємств та промисловців – постачальників товарів, робіт і послуг для державних потреб».21 травня 2013 року провідні спеціалісти Полтавського міського управління юстиції Куліш Є.О., Сегет Р.Я. провели інформаційну годину з представниками громадських організацій та головами профспілок щодо роз’яснення норм Закону України «Про громадські об’єднання». Присутніх цікавили особливості та порядок приведення статутних документів до норм чинного законодавства.

14 червня 2013 року Полтавським міським управлінням юстиції проведено засідання «круглого столу» на тему: «Конституційне право громадян на зайняття підприємницькою діяльністю: проблемні питання в реалізації та шляхи їх вирішення».

У засіданні «круглого столу» взяли участь начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М., заступник начальника управління Єлізарова Л.С., начальник реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції Казак М.В., начальник управління державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчого комітету Полтавської міської ради Стешенко Т.В., начальник відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Державної податкової інспекції м. Полтави Карпенко А.О., голова правління обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка захисту прав суб’єктів підприємництва» Карюк С.В., представники державних установ м. Полтави, громадських організацій «Рада ветеранів прокуратури Полтавської області», «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства», Полтавського центру з інвестиції та розвитку, аудиторської фірми «Корн», юридичні та фізичні особи-підприємці м. Полтави, члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції.Напередодні святкування 22-ї річниці незалежності України, 22 серпня 2013 року Полтавським міським управлінням юстиції проведено «круглий стіл» на тему: «Діяльність громадських організацій: важливий аспект розвитку громадянського суспільства в незалежній Україні».

У засіданні «круглого столу» взяли участь начальник Полтавського міського управління юстиції Лутченко О.М. та спеціалісти управління юстиції, члени Координаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції, представники громадських організацій м. Полтави, а саме, Громадської ради при ОДА, Обласної громадської організації захисту прав споживачів «За Ваші і наші права», Полтавської обласної філії «Веслування на човнах «Дракон», Громадської спілки «Ліга громадських організацій «Полтавська громада», Полтавського обласного осередку «Спілка захисту прав суб’єктів господарювання» та «Асоціації підприємств та промисловців – постачальників товарів, робіт і послуг для державних потреб».

У ході засідання обговорювалися питання щодо особливостей надання органами юстиції первинної правової допомоги населенню та розширення співпраці управління юстиції з громадськими організаціями при здійсненні правоосвітньої та правороз’яснювальної діяльності.

10 жовтня 2013 року Полтавським міським управлінням юстиції проведено правову інформаційну хвилину з представниками громадських організацій м. Полтави. Провідні спеціалісти Полтавського МУЮ Куліш Є.О., Степаненко А.М. розповіли присутнім про особливості надання безоплатної первинної правової допомоги управлінням юстиції; порядок державної реєстрації ГО; ліквідацію громадських формувань.

18 жовтня 2013 року відбувся кущовий семінар-тренінг з громадськими організаціями на тему: «Реалізація Закону України «Про громадські об’єднання».     У семінарі-тренінгу також взяли участь начальник Полтавського міського, начальники Карлівського, Машівського, Чутівського районних управлінь юстиції, начальники та державні реєстратори реєстраційних служб, спеціалісти  зазначених управлінь юстиції.

До Міжнародного дня толерантності 13 листопада 2013 року, 15 листопада 2013 року членами Кординаційної ради молодих юристів при Полтавському міському управлінні юстиції Корецькою О.М. та Бойко О.В. спільно з громадською організацією "Спортивний клуб "Едванс"для учнів Полтавської ЗОШ № 37, для учнів 7-го класу Полтавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 18 проведено профілактичні лекції щодо попередження насильства в молодіжному середовищі та толерантного ставлення до однолітків. Адже злочини на ґрунті нетерпимості – кримінальні діяння, вчинене з мотивів упередженості, масштаби вчинення яких в Україні зростають.


21 листопада 2013 року Полтавським міським управлінням юстиції спільно з реєстраційною службою Полтавського районного управління юстиції проведено годину правового інформування з представниками громадських організацій міста Полтави та Полтавського району.

Полтавське міське управління юстиції активно співпрацює Громадською радою при Полтавській обласній адміністрації у напрямку надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам. Так, працівники реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції, відділів ДВС та державні нотаріуси м. Полтави щомісячно (кожного четвертого четверга місяця з 10.00 до 14.00) приймають участь у роботі Громадської приймальні Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації.


  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка