Уроку. Економічне обґрунтування проекту «Утеплення будинку пінопластом»Скачати 104.81 Kb.
Дата конвертації01.12.2016
Розмір104.81 Kb.
Міністерство освіти і науки України

Нововолинське вище професійне училище

Зінчук Олена Євгеніївна


(Методична розробка)Нововолинськ

2013 рік

Тема уроку. Економічне обґрунтування проекту «Утеплення будинку пінопластом»


Мета уроку: Закріплення знань про сутність та етапи економічного аналізу проекту; формування вмінь визначати собівартість та ціну; здійснювати економічне обґрунтування проекту. Розвивати економічне мислення, увагу. Виховувати допитливість та наполегливість.
Обладнання: Комп’ютер, опорний конспект, таблиця для аналізу.
Тип уроку: лекція-диспут.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ
  1. Організаційна частина (2 хв)

  2. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5 хв)

III. Мотивація навчально-трудової діяльності (2 хв)

IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (2 хв)

V. Вивчення нового матеріалу (19 хв)

VI. Практична робота (12 хв)

VII. Підсумок уроку (3 хв)
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
• Перевірка присутніх.
• Призначення чергових.
II. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів (5 хв.)


  1. На попередніх уроках ми з вами вивчали основні економічні поняття. За допомогою бліц опитування давайте пригадаємо суть цих економічних понять:

Визначення собівартості. Витрати виробництва. Постійні витрати. Змінні витрати. Ціна. Прибуток. Джерела економії матеріальних ресурсів.
III. Мотивація навчально-трудової діяльності (2 хв)

Розповідь вчителя

На попередніх уроках ми частково питання експертизи, коли йшлося про основи дизайну в створенні виробу. Експертиза виробу нерозривно пов’язана з економікою виробництва, і має достатньо складну структуру. Це пояснюється тим, що виріб має багато характеристик, не лише з точки зору дизайнера, а й технолога, інженера, соціолога, маркетолога. Їх необхідно враховувати не лише під час виготовлення дослідного зразка, а й після випуску виробу в серійне виробництво. Однак провідною в експертизі є його економічна частина, тому коротко розглянемо економічне обґрунтування виробу з позицій основ сучасного виробництва. Ми з вами вже вивчили з чого складається економічне обґрунтування проекту. Давайте згадаємо, які питання виникають у нас під час економічного розрахунку будь-якого проекту?Диспут

яким має бути розмір коштів для здійснення випуску першої продукції;

чи буде отримано прибуток від реалізації проекту і якщо так, то чи буде він достатнім для повернення грошей;

через який термін будуть повернуті гроші;

наскільки ємним за платоспроможним попитом, перспективами і конкуренцією буде прогнозований ринок нової продукції;

якою є планова собівартість продукції, яку розробляють;

яким є обсяг випуску продукції на ринок;

скільки років триває реалізація товару на ринку тощо.


IV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку

Аналіз проекту «Утеплення будинку пінопластом», розрахунок вартості послуг.
В майбутньому ви повинні стати високо класними спеціалістами. І весь спектр послуг, які ви будете надавати, як на сучасному етапі так і в майбутньому буде затребуваний. Але звичайно, якщо на ринку послуг ви будете конкурентоспроможними працівниками. Як на вашу думку, на які питання вам потрібно дати відповідь замовнику?

Диспут

(Термін виконуваних робіт, вартість робіт, чому саме ці матеріали доцільно обрати). Тобто, як спеціалісти ви безумовно повинні знати технологію виконуваних робіт, але й вміти правильно порахувати вартість матеріалів, виключити непотрібні елементи, зробити аналіз доцільності використання того чи іншого матеріалу в кожному конкретному випадку. Кожен з вас має відноситися до роботи так ніби робить це для себе. І тоді звичайно це буде ставити вас на новий вищий рівень.

Отже коли ми будемо представляти свій проект він має відповідати вимогам – ціна-якість. Тобто ми повинні дати відповідь на питання чому саме стільки буде коштувати наш проект, довести, що вибрали оптимальні матеріали, зробили все можливе для мінімізації затрат, враховуючи ті вимого, що ставив перед нами замовник.

Ми з вами на цьому уроці гіпотетично проаналізуємо такий проект «Утеплення будинку пінопластом».


V. Вивчення нового матеріалу (19 хв)

У період світової економічної кризи Україна витрачає значні матеріальні кошти на закупівлю та видобуток енергоносіїв (газ, нафта, вугілля, електроенергія та інше). При цьому значна частина (до 30 відсотків) витрачається на опалення будинків. Знаходження способу зменшення витрат на опалення може значно покращити економічний стан України.

Енергозбереження - пріоритетний напрямок державної політики України. З огляду на важливість проблеми заощадження енергії в глобальному масштабі, практично у всіх країнах проводяться різні заходи, покликані зменшити кількість споживаної енергії як у промислової, так і в соціальної сферах. У багатьох країнах світу прийняті національні програми по енергозбереженню.

Енергозберігаючі матеріали та конструкції. Матеріали та конструкції, які використовуються в енергозбереженні, розподіляються на дві групи:  • матеріали та конструкції для створення власне енергозберігаючих техніки та технологій;

  • матеріали та конструкції для утеплення будинків і споруд.

Більша половина резерву енергозбереження в житловому фонді (52,3%) пов'язана з тепловою ізоляцією загороджувальних конструкцій житлових будинків. Зараз втрати теплової енергії через стіни в середньому становлять 21,6%, через вікна - 26,6%. Впровадження у комунальній теплоенергетиці труб у пінополіуретановій ізоляції дозволить заощадити при транспортуванні до 18 млн. Гкал тепла, що еквівалентно 3 млн. т у. п.
Більш детально зупинимося на характеристиці матеріалів та конструкцій, які за функціональним призначенням можна об'єднати в групу, призначену для створення "теплого будинку" ("термобудинку"). Слід зазначити, що щорічні втрати тепла в будівлях житлового та державного секторів складають до 10 млн. ккал. Втрати тепла в будівлях Північної Європи - у 2-4 рази менші.
Введені в Україні нові нормативи теплової ізоляції стін, що в 2-2,5 рази перевищують попередні, вимагають значного зменшення теплових втрат. Так, згідно з нормативами (термічний опір зовнішніх стін не менше 2,2 м2 °С/Вт) стіни з монолітної цегляної кладки для північних районів України повинні зводитися товщиною близько 150 см, а товщина одношарових панелей повинна бути близько 65 см. Звичайно, на практиці це виконати неможливо, тому єдиним способом утеплення стін повинно стати використання шару з ефективного утеплювача.
З першими холодами, ми починаємо думати про те, як би утеплити свій будинок, оскільки комунальні платежі тільки ростуть, а разом з ними і витрати на опалення. А ми постійно боремося за те, щоб в будинку зберегти тепло, так як в більшості будівель радянської споруди втрати тепла просто величезні. А оплачувати обігрів навколишнього середовища як то не дуже хочеться.
Для того щоб позбутися від подібних проблем, необхідно звернутися за допомогою в спеціальні компанії, які надають послуги з утеплення будинків. Дана процедура забезпечити не тільки збереження тепла в будинку, а знизить ваші витрати на опалення.
Сучасні системи утеплення сприяють підтримці оптимальної температури і мікроклімату всередині приміщення. Стіни будівель вони захищають від надмірної вологи і конденсату, запобігаючи тим самим появі грибків і плісняви. Крім того утеплення квартири забезпечить додаткову звукоізоляцію, що для багатьох є найважливішим чинником.

Внутрішнє утеплення


Необхідно відзначити, що утеплення будинків буває двох видів – внутрішнє і зовнішнє. Перший вид виробляють при ремонті, найбільш часто для цього використовують пінопласт або мінвату, які після закривають листами гіпсокартону. Проте варто сказати, що даний вид утеплення відбирає багато житлової площі. Крім цього з точки зору теплоізоляційних якостей та інших параметрів даний метод також поступається зовнішньому утепленню, який ще й захищає будівлі від зовнішніх деформацій.

Утеплювати будинки всередині вигідно тільки в тих випадках, коли будівля собою представляє важливу історичну цінність, фасад рельєфний і виконаний з великою кількістю декоративних елементів. У таких випадках виконати зовнішні теплоізоляційні роботи не вийде.

Ось на прикладі ви бачите доцільність утеплення


Зовнішнє утеплення
Утеплення фасаду будівлі виконується із застосуванням різних матеріалів і різними технологіями. Колись утеплення будинків здійснювалося виключно збільшенням товщини стін (використовували для цього облицювальна цегла, колоди та інші матеріали). Однак зараз утеплення фасадів здійснюється системами нового типу: фасад мокрого типу і вентильовані фасади.
Вентильовані фасади
Утеплення будинків по даному принципу проводиться конструкцією складається з облицювального матеріалу та системи, на яку він кріпиться. Такі фасади припускають наявність утеплювача, що розміщується між облицюванням і стіною, залишаючи при цьому невеликий зазор для вентиляції. Такі системи мають свої переваги, але з точки зору звичайного споживача вони занадто дорого обходяться.
Фасад мокрого типу
Саме тому для житла найбільш часто застосовуються невентильовані системи. До того ж для старих будівель даний вид утеплення є найбільш оптимальним, оскільки обважнювати фасад вентильованої конструкцією часто неприпустимо. Таку технологію утеплення будинків називають мокрою. Оскільки вона передбачає установку утеплювача на шар грунту, після чого наноситься шар штукатурки. І тут фахівці радять купувати все будівельні матеріали одного виробника, таким чином, можна досягти найкращого ефекту. В якості утеплювача тут виступає пінопласт.

Багато компаній, що надають подібні послуги пропонують утеплення пінополістиролом. Що це і чим вони відрізняються від пінопласту? Пінопласт є класом матеріалів, які між собою відрізняються лише способом виготовлення. Пінополістирол є правильною назвою пінопласту, що складається з полістиролу (2%), і повітря (98%). Кажучи іншими словами, пінополістирол є спіненим полістиролом. Таким чином, виходить, що утеплення пінопластом і пінополістиролом це практично одне і те ж.Таблиця. Варіанти конструкція стіни будинку

Конструкція стіни №1

Конструкція стіни №2

Конструкція стіни №3

- штукатурка, або вапняний розчин (30-35 мм);
- суцільна червона цеглина (250 мм);
- пінопласт щільністю ПСБ 25 (100-120 мм);
- лицьова керамічна цеглина (120 мм);
- зв'язки: оцинкована сталева сітка (діаметром 4-5 мм).

- штукатурка 20-25мм;
- цеглина червоний суцільна (370 мм);
- пінопласт ПСБ 25 (80 мм);
- сталева сітка (діаметром 4-5 мм);
- штукатурка 10-15мм;
- лицьова клінкерна цеглина (120 мм).

- штукатурка 10-15мм;
- керамічний саман (500 мм);
- пінопласт ПСБ 25 (70-80 мм);
- штукатурка, або вапняний розчин (15-20 мм);
- декоративна штукатурка 10мм.


Візьмемо конкретний приклад: квартира двохповерхового будинку, яка розмішена на першому поверсі. Будинок цегляних, півметрова стіна. Для утеплення будемо використовувати пінопласт та декоративну штукатурку. Для свого замовника ми маємо розрахувати вартість матеріалів, які будемо використовувати для утеплення, провести аналіз комбінація яких саме матеріалів буде найбільш оптимальною і забезпечить найменший термін окупності.Термін окупності - період часу, за який інвестиційні витрати на впровадження енергозберігаючого заходу відшкодовуються за рахунок прибутку, одержаного від його реалізації.

Чому саме ми обрали пінопласт?

Якими перевагами має пінопласт, як утеплювач?

• Перше, що слід відзначити це теплоізоляційні властивості. За рахунок того, що він складається практично повністю з повітря, який в свою чергу є чудовим ізолятором, пінопласт сприяє досягненню найвищого рівня енергозбереження.

• Крім цього він стійкий до різних впливів зовнішнього середовища.

• У ньому не заводиться цвіль, шкідники та інші мікроелементи.

• Він не вбирає вологу.

• Він надзвичайно довговічний, що підтверджується різноманітними науковими дослідженнями.

Завдяки таким якостям пінопласт і є найбільш оптимальним теплоізоляційним матеріалом для утеплення будинку.

Проблемне питання: Як ви вважаєте, яку товщину пінопласту доцільно використовувати в утепленні будівель? Чому? Що вплинуло на ваше рішення?
VI. Практична робота (12 хв)

Тепер ми проаналізуємо на конкретному прикладі.Робота з програмою MS Excel


Які можна зробити висновки?

Перед вами таблиця розрахунку вартості матеріалів – проведемо власний розрахунок вартості проекту (змінимо, площу, ціну за матеріали та роботу)

Робота з програмою MS Excel

VII. Підсумок уроку (3 хв)


7.1. Рефлексія (усвідомлення набутих знань, виконаної роботи)

1. Що нового ви дізналися на уроці?

2. Чи можна скористатись отриманими знаннями у повсякденному житті? Що корисного для себе ви дізналися?

7.2. Заключна частина:

• виставлення оцінок за роботу на уроці;

• домашнє завдання: підготувати реферати: «Державна підтримка енергозбереження», «Системи одиниць вимірювання енергії», «Енергоощадний будинок»


Для нотаток

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка