Урок: я І Україна (природознавство.) Вчитель: Підберезна Л. В. Тема. «Вода. Властивості води-рідини»



Скачати 63.69 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір63.69 Kb.
КЛАС: 3

УРОК: Я і Україна (природознавство.)

ВЧИТЕЛЬ: Підберезна Л. В.

ТЕМА. «Вода.

Властивості води-рідини»

м. Дніпродзержинськ



Тема. «Вода. Властивості води - рідини.»

Мета. - Дати уявлення про воду як необхідну складову довкілля, про перетворення води в природі; формувати в учнів уявлення про цілісність природи, наукове світорозуміння; на основі практичних дій ознайомити дітей з властивостями води.

- Розвивати навички дослідницької діяльності, спостережливість, аналітичне мислення, вміння робити висновки; розвивати комунікативні уміння і навички.

- Виховувати гуманну, творчу, соціально активну особистість, здатну екологічно мислити, дбайливо ставитися до природи, до води - основи життя і розуміти значення життя як найвищої цінності.


Обладнання. Вірші, загадки, схеми-опори (алгоритми), малюнки із зображенням водоймищ, склянки з водою, камінці, монети, жолуді, народні прикмети, кросворд, олівці, міні-реферати, дитячі малюнки, клей.

Тип уроку. Комбінований.
Структура уроку


  1. Організаційний момент.

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав!

Тож і ви часу не гайте,

Працювати починайте.

Щоб урок минув не марно,

Нам сидіти треба гарно.

Вчитися прийшла пора!

Сідайте тихо, дітвора!

- Діти, яким би ви хотіли бачити урок?

- Пошукова група принесла мішок. Прочитаємо надписи і виберемо напрямок роботи.

* Наліво підеш-цукерку знайдеш!*

* Направо підеш-гривні знайдеш!*

*Вгору підеш-знання здобудеш!*

- Для чого людині знання?

- Тож дружно вирушаємо стежиною знань. На цій стежині будемо:(учитель виставляє картинний план уроку)

*спостерігати за природою восени*

*перевіряти домашнє завдання*

*виконувати самостійну роботу*

*вивчати нову тему*

*виконувати задачі уроку* *розгадувати кросворди*

*отримувати завдання додому*

2. Контроль корекція та закріплення знань.

а). Хвилинка спостережень за природою. Виступ синоптика.

- Яка пора року за вікном?

- Прошу осінніх місяців та синоптика до дошки.

Місяць Вересень:

-Я - Вересень. Мене так назвали на честь чудової медоносної рослини. Саме верес в цей час розпочинає масове цвітіння.

Вересень зеленим

Осінь залишила,

Бо в траві високій

Пензлик загубила.

- Про які прикмети вересня йшла мова у вірші?

Місяць Жовтень:

Я- Жовтень. Саме в цей час осінь працює жовтими фарбами.

Настала осінь.

Холодом повіяло навкруг.

Все більш береться золотом

Зелений ліс та луг.

- Про які прикмети нагадав Жовтень?

Місяць Листопад:

-Я-Листопад. У давнину люди називали мене по-різному: напівзимник, грудкотрус, падолист. Бо саме в листопаді:

Злітає листя зливою

І падає німе

Вітрець пісні наспівує,

А сам все дужче дме.

- То яка головна прикмета листопада? Виступ головного синоптика.

Вітер разом з листочками підхопив і останнє слово з народної

прикмети. „Листопад - зимі рідний брат, вересню - онук, а жовтню -...?"

- Які ще зміни в живій та неживій природі помітили?

- Записуємо в зошитах спостереження за погодою сьогодні: стан

неба,температура повітря, напрямок вітру, опади, інше.

б). Перевірка домашнього завдання(тест).

1. Повітря належить:

а) до неживої природи;

б) до живої природи;

в) до предметів, виготовлених людиною.

2. Повітря-це тіло:

а) рідке;

б) газоподібне;

в) тверде.

3. Повітря складається з:

а) азоту і кисню;

б) кисню і вуглекислого газу

в) кисню,азоту, вуглекислого газу.

4. Повітрям дихають:

а) люди;

б) рослини і тварини;

в) люди, рослини, тварини і деякі бактерії.

5. При диханні живі організми поглинають із повітря:

а) азот;

б) кисень;

в) вуглекислий газ.

6. Щоб зберегти повітря чистим треба:

а) всім рідше дихати;

б) всім менше кашляти;

в) всім виконувати Закон про охорону повітря.

- Обміняйтесь листочками. За зразком перевірте відповіді товариша

Алгоритм перевірки (вчитель керує).

6 завдань - 11 б.

5 завдань – 9 б.

4 завдання – 7 б.

3 завдання – 5 б.

- Обмінялися роботами. Хто не згодний з оцінкою? Підніміться у кого 116.? 96.? 76.?

в).Підсумок перевірки домашнього завдання.

3. Актуалізація опорних знань.

- Відгадайте загадку:

Що таке: пливе і ллється,

Як немає - все всихає.

Звір і птаха помирає. (Вода)

4. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Прочитайте тему уроку.

„Вода. Властивості води - рідини."

- Ознайомтеся з задачами уроку:

1.Дізнатися, де на Землі є вода, її значення.

2. У яких трьох станах перебуває вода у природі.

3.Властивосте води-рідини.

5. Вивчення нового матеріалу.

1. Виступ учнів - консультантів.


1 учень (демонструє глобус, малюнки)

- Погляньте на глобус. Більша його частина зафарбована синім кольором. Це тому, що 71% Землі є вода. Це озера, річки, моря, океани. Вода є у ґрунті, в повітрі, під землею. Хмари в небі, льодовики в горах - це теж вода.


2 учень(показує малюнки).

- Вода входить до складу всіх живих організмів: людини, рослини, тварини. У людини вода займає половину маси тіла. А огірок майже повністю складається із води.


3 учень(папка „ Екологія")

- Вода - багатство Землі. Вона необхідна для життя всіх живих організмів. Без води засихають рослини,гинуть тварини. Людина може прожити без води кілька днів. Вода - це життя, краса. Бережіть воду від забруднення! Використовуйте її економно! Слідкуйте за чистотою річок, морів, озер і океанів!

(Вчитель звертається до класу)
- Де на Землі є вода?
- Яке значення води?
5. Фізкультхвилинка.

2. Розповідь вчителя з елементами бесіди. (Читання вірша з дошки)


Вода - відома здавна рідина,

усяк її вживає,

Буває хмаркою вона,

сніжинкою буває.


- Що цікавого дізналися про воду?
Вода у природі буває у 3-х станах: у рідкому - вода, у твердому - сніг, лід, у газоподібному - водяна пара.
- Чому із крана вода ллється?
- На що перетворюється вода у морозильній камері?
- Що бачимо коли вода кипить?
3. Гра за серією малюнків „Не помились!"
- Назвіть стан води.
4. Робота в зошиті (с.31, завдання 2)
5. Досліди. Практична робота. Виявлення властивостей води-рідини.
Дослід 1.

Налийте воду у склянку,вилийте її на блюдце, підлогу, тарілку.


- Що з водою сталося? Чи має вона форму? Яка вода? (текуча) Вода набуває форми посуду, в яку її наливають.
Дослід 2.

У склянку з водою опустіть каштан, камінець, копійку.

- Чи добре їх видно? Яка вода? (прозора) Дослід 3.

- Подивіться, чи має вода колір?

- Ні. Яка вода?(безбарвна)

Дослід 4.

- Визначте, чи має вода запах?

- Ні. Яка вода?(без запаху)
Дослід 5.

(Вчитель показує лід)

- Що відбувається з водою при охолодженні?(с тискається) (Вчитель доводить воду до кипіння)

- Що відбувається з водою при нагріванні?(розширюється)

6. Робота з підручником.

- Які властивості води - рідини запам'ятали?

7. Складання кросворду.

* Червоне коромисло через річку повисло (в е с е л к а.)*

* З малої хмари ллє великий... (д о щ.)*

* Річку взимку вкриває... (л і д.)*

* Під час кипіння з чайника йде... (п а р а.)*

ВЕСЕЛКА ДОЩ ЛІД ПАРА


- Без чого немає життя на Землі?

- Від чого слід берегти воду?

- Яку воду слід вживати?

(Із мішка учні пошукової групи виймають пак з водою, а агент по рекламі рекламує та запрошує гостей пригоститися водою „ Аква-Люкс ".)


7. Підсумок уроку.
* Перевірка виконань плану та задач уроку*

* Оцінювання роботи учнів на уроці вчителем*



* Самооцінка своєї роботи на уроці кожним учнем*
8. Домашнє завдання.
Опрацювання статті с. 91-92, робота в зошиті с.32 (1-4), підготувати цікаву інформацію про воду із інцеклопедії та довідників**.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка