Урок-лекція Урок семінарське заняття Урок-лекція



Скачати 25.79 Kb.
Дата конвертації01.12.2016
Розмір25.79 Kb.
Російська імперія наприкінці XIX – на початку XX ст.

Авраменко Н.Д., учитель історії Лосинівської ЗОШ Ніжинського району

  1. Урок-лекція

  2. Урок - семінарське заняття

Урок-лекція

Мета: з’ясувати особливості соціально-економічного та політичного розвитку  Росії наприкінці XIX – на початку XX ст.; розглянути основні суспільно-політичні течії в Росії; розкрити причини і характер революції 1905-1907 рр. в Росії і вплив цієї революції на ситуацію в Росії.

Тип уроку: урок-лекція.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
ІІ. Мотиваційний аспект.

 Період кінця XIX – на початку XX ст. є важливим в історії Російської імперії і насичений важливими подіями: формування індустріального суспільства, активні суспільні рухи, революція 1905-1907рр., столипінська аграрна реформа.


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Відбувається за таким планом:
1. Росія після реформи 1861р.
2. Розвиток промисловості та сільського господарства.
3. Політичний устрій.
4. Суспільні рухи.
5. Революція 1905-1907 рр.
6. Реформи Столипіна.

IV. Підсумки уроку.
Учитель акцентує увагу учнів на особливостях соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку Росії наприкінці XIX – на початку XX ст.

V. Домашнє завдання.
1. Опрацювати матеріал підручнику та записи у робочому зошиті.
2. Підготуватися до семінарського заняття за темою „Росія наприкінці XIX  - на початку XX ст.” за такими питаннями.
1) Особливості економічного розвитку країни в цей період.
2) Особливості політичного устрою.
3) Суспільні рухи
   а)народництво
   б) соціал-демократія
   в) більшовизм
4) Революція 1905-1907 рр.
5) Столипінська аграрна реформа.

нагору

 

Урок - семінарське заняття



Мета: розширити знання учнів з даної теми; закріпити знання  і уміння, одержані на попередньому уроці; залучити учнів до самостійної роботи з даної теми, пошуку додаткових джерел інформації; формувати критичне мислення на уроках історії.

Тип уроку: урок – семінарське заняття.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
ІІ. Мотиваційний аспект.
Учні мають можливість більш глибокого ознайомлення як з темою в цілому, так і з окремими її питаннями.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Особливості економічного розвитку країни наприкінці XIX – на початку XX ст.
а) реформи С.Вітте;
б) розвиток промисловості;
в) особливості сільськогосподарського розвитку;
г) роль іноземного капітулу.
2. Особливості політичного устрою.
3. Суспільні рухи.
а) народництво;
б) соціал-демократія;
в) більшовики.
4. Революція 1905-1907 рр. у Росії
а) причини революції;
б) основні події революції;
в) причини поразки і наслідки.
5. Реформи П.Столипіна
а) мета і суть аграрної реформи;
б) оцінка діяльності П.Столипіна та проведених ним реформ.

IV. Закріплення знань.
Учні одержують запитання, завдання і виконують їх.

Запитання і завдання.
1. Закінчіть речення
Процес створення великого машинного виробництва і перехід на цій основі від аграрного до індустріального суспільства називається…
2. Економічні реформи в Росії наприкінці XIX ст. пов’язані з іменем
а) С.Вітте;
б) П.Столипіна;
в) В.Леніна.
3. Кому належать ці слова
а) „Великі завдання потребують великих жертв”
б)„Революціонер – людина приречена. Вона не має ні своїх інтересів, ні почуттів, ні грошей, ні вподобань, ні навіть імені. Усе в нього поглинуте…єдиною пристрастю – революцію”.
в) „Щоб утримати революцію, нам потрібна маленька переможна війна”.
4. В 1874-1875 рр. „ходіння в народ” здійснювали
а) соціал-демократи;
б) народники;
в) більшовики.
5. Дайте відповідь на запитання.
Організація „Народна воля” обстоювала шлях терористичної боротьби – так чи ні?
6. В 1881р. був убитий цар
а) Олександр І;
б) Олександр ІІ;
в)Олександр ІІІ.
7. Група „Визволення праці” була організацією
а) марксистів;
б) народників;
в) есерів.
8. Лідером більшовиків був
а) Ю. Мартов;
б) Г. Плеханов;
в) В. Ленін.
9. Коли почалася перша революція в Росії?
10. Маніфест 17 жовтня 1905 року був підписаний
а) членами Державної Думи;
б) царем Миколою ІІ
в) В.Леніним.

V. Підсумки уроку.

VI. Домашнє завдання.
Повторити матеріал даної теми.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка