Тема: Основні послуги глобальної ережі Інтернет: гіпертекстові сторінки, електронна пошта, телеконференції, файлові архіви, інтерактивне спілкування. Програне забезпечення роботи в глобальній ережі Інтернет. МетаСкачати 63.15 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір63.15 Kb.
Тема: Основні послуги глобальної ережі Інтернет: гіпертекстові сторінки, електронна пошта, телеконференції, файлові архіви, інтерактивне спілкування. Програне забезпечення роботи в глобальній ережі Інтернет.

Мета: познайомити учнів з можливостяи використння основних послуг мережі Інтернет, видами програмного забезпечення, необхідного для роботи в глобальній мережі, також розширити знання учнів за допомогою ввведення сервісів Веб 2.0.

Тип уроку: урок-лекція

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Короткочасна с/р в тестовій формі

 • Встановіть відповідність між службою Інтернет та протоколо, що викоритсовується цією службою

  Протоколи, що

  використовуються


  Служба службою

  Веб-сервіс SIP, H.323

  Електронна пошта НТТР

  Телеконференції (групи новин) РОРЗ, SMTP

  Файловий сервіс TELNET

  Віддалене керування комп'ютером IRC, ICQ

  Інтерактивне ІRС, ІСQ спілкування FTP

  ІР-телефонія NNTP

 • Спеціальні організації, які надають послуги з підключення до мережі Інтернет і використання її служб називються_____________________(провайдери)

 • Покжіть рівні доменного імені адреси школи school35. kramatorsk.ua

 • Перерахуйте способи підключення комп’ютерів в локальних мережах.

 • Опишіть поняття гіпертексту

 • Напишіть означення браузера

ІІІ. Нова тема

Розглянемо роботу служб мережі Інтернет детальніше.Веб-сервіс

Ще донедавна користувач Інтернету міг працювати лише з командним текстовим рядком. Це було незручно, і тому коло користувачів Інтернету було обмеженим. Мережа Їнтернет стала більш масовою з появою служби WWW, чи просто веб-сервісу.

Веб-сервіс є системою подання інформації в гіпертекстовій формі. Окремі елементи гіпертекстового документа (це можуть бути фрази, зображення) є посиланнями на фрагменти цього документа або на інші документи. Перегляд подібних документів здійснюється спеціальними програмами — браузерами.


Коли користувач клацає мишею на гіперпосиланні, браузер генерує запит на отримання документа, на який посилання вказує, а веб-сервер обслуговує цей запит.

Головна відмінність посилань у веб-документі від посилань в інших гіпертекстових системах на зразок довідкової системи Windows полягає в тому, що посилання у веб-документі може вказуваж на документ, розташований на віддаленому комп'ютері мережі Інтернет. Такі посилання перетворюють мережу в гігантське сплетіння веб-документів /

Веб-документ складається з окремих веб-сторінок, для створення яких використовується мова розмітки гіпертексту НТМІ. Для перегляду веб-сторінок, як уже зазначалося, застосовуються спеціальні програми, які називаються браузерами, або оглядачами (від англ.— переглядати). Оператори мови НТМІ вказують браузеру, яким чином відображувати веб-сторінку, тобто браузер виконує роль інтерпретатора мови НТМІ.. Для передавання гіпертексту мережею використовується протокол НТТР, тому веб-сервери називаються ще НТТР-серверами.ВЕБ-СЕРВІС

Мова НТМL виявилася досить універсальною, придатною для реалізації не лише www-сервісу, але й інших служб Інтернету. Завдяки цьому веб-сторінка може містити посилання на документи (файли), взаємодія з якими відбувається не за протоколом НТТР, а за іншими протоколами. Тому гіперпосилання записуються у вигляді універсальних URL - адрес.URL-адреса має такий формат: протокол://доменне ім'я/ім'я папки (файла)

У такому випадку протокол не обов'язково вказувати і для адресації веб-сторінки можна використовувати, скажімо, ім'я зсІiооі61.Кіеч.иа/сІазз10/зрізоК.

Файловий сервіс

Реалізується за допомогою протоколу FТР.

3 його допомогою можна переглядати каталоги файлів на віддалених комп'ютерах, копіювати файли на свій комп'ютер. Доступ до файлів на віддалених комп'ютерах, як правило, можливий лише з дозволу власників цих файлів. Для отримання доступу необхідно вказати ім'я користувача і пароль. Деякі користувачі можуть відкрити доступ до певної групи файлів усім користувачам. Комп'ютери, що містять такі файли, називаються анонімними FTP-серверами. Щоб отримати доступ до них, необхідно вказати встановлене ім'я і пароль, який є ІР-адресою користувача чи адресою електронної пошти.

Електронна пошта

Адреса абонента електронної пошти зазвичай складається з імені користувача, до якого праворуч додається символ «@» та доменне ім'я комп'ютера. Існує багато програм для роботи з електронною поштою. Ці програми містять вбудований редактор, що дозволяє форматувати текст повідомлення. Надається також можливість підключити й зовнішній редактор. ІІри використанні поштової служби можна вказати папку, в якій зберігаються вхідні повідомлення, а також архівувати вхідні й вихідні повідомлення. Вихідні повідомлення можна відправити водночас за кількома адресами. Якщо в момент відправлення немає зв'язку з мережею, повідомлення записується у папку вихідних повідомлень. Після встановлення зв'язку повідомлення з цієї папки відсилаються автоматично.

Для отримання повідомлень електронної пошти використовуються протоколи РОРЗ, ІМАР4, а для відсилання повідомлень — протокол SМТР.

Телеконференції (групи новин)

Користувач мережі може підписатися на отримання новин з певної тематики. У такому разі йому будуть доступні всі повідомлення, що надсилаються в мережу іншими учасниками телеконференції. Користувач має також можливість надіслати в мережу своє повідомлення. Такі повідомлення відображуються на електронній дошці оголошень і поширюються серед підписувачів даної групи новин. В Інтернеті є тисячі груп новин, і їхня кількість постійно зростає. Список груп новин складають і розсилають мережею самі користувачі. Служба груп новин для передавання повідомлень використовує протокол NNТР. Найбільш відомою програмою, що реалізує службу груи новин, є програма USENET. Цю службу надає і більшість програм для роботи з електронною поштою.Віддалене керування комп'ютером

Дана служба реалізується з використанням протоколу ТЕLNЕТ. Для отримання можливості такого керування необхідно вказати доменне ім'я або ІР-адресу віддаленого комп'ютера, а також пароль. Сеанс роботи з віддаленим комп'ютером виглядає так, начебто термінал користувача (дисплей, клавіатуру, мишу) безпосередньо підключено до віддаленого комп'ютера.Інтерактивне спілкування

Мережа Інтернет надає можливість інтерактивного спілкування. тобто спілкування в режимі діалогу за протоколом ІRС. Спілкування ведеться в межах каналу. Канал - тематична група, подібна до групи новин. Кожен користувач, підключившись до каналу, вказує свій псевдонім — «нікнейм). Після підключення до каналу, дисплей користувача виводяться всі повідомлення, які напишутють інші абоненти каналу. Проте існує можливість організації приватнго каналу у межах якого буде спілкуватись обмежена кількість абонентів.IP - телефонія

ІV. Доповіді учнів з тем: Сервіси ВЕБ 2.0заслухати реферати учнів

V. Рефлексія

VІ. Домашнє завдання – опрацювати матеріал конспектуБаза даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка