Тема лекціїСкачати 30.61 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір30.61 Kb.
ТЕМАТИЧНИЙ план лекцій

V семестрТема лекції

Години

МОДУЛЬ 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЛІКІВ.

ТВЕРДІ ТА РІДКІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ

Змістовий модуль 1. Загальні питання технології ліків. Тверді лікарські форми

1

Технологія ліків як наука. Державний контроль за виробництвом лікарських препаратів. Основна нормативно-технічна документація (НТД). Фармацевтичні несумісності.

2

2

Порошки як лікарська форма. Визначення, характеристика. Вимоги до порошків. Класифікація. Стадії технологічного процесу приготування порошків. Оцінка якості. Власна технологія порошків.

2

Змістовий модуль 2. Рідкі лікарські форми

3

Рідкі лікарські форми. Визначення, вимоги до них, класифікація. Розчинники для рідких лікарських форм. Вода очищена. Стадії приготування рідких лік. форм. Водні розчини. Концентровані розчини.

2

4

Приготування рідких лік. форм масо-об’ємним методом шляхом розчинення сухих лік. речовин та використання концентрованих розчинів. Контроль якості.

Особливі випадки приготування водних розчинів. Краплі для внутрішнього та зовнішнього застосування.2

5

Стандартні фармакопейні розчини, їх розведення. Неводні розчини. Оцінка якості та оформлення до відпуску.

2

семестр

МОДУЛЬ 2. РІДКІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ

Змістовий модуль 3. Гетерогенні рідкі лікарські форми

1

Гетерогенні лікарські форми. Розчини ВМС. Колоїдні розчини. Суспензії. Емульсії. Визначення. Характеристика. Стійкість гетерогенних систем і способи їх стабілізації. Оцінка якості та оформлення до відпуску.

2

Змістовий модуль 4. Екстракційні препарати з лiкарської рослинної сировини (ЛРС)

2

Настої і відвари. Визначення, характеристика, класифікація. Вимоги ДФ до них. Особливості технології водних витяжок з лікарської рослинної сировини, яка містить речовини різної хімічної природи. Використання екстрактів-концентратів. Оцінка якості та оформлення до відпуску.

2

МОДУЛЬ 3. М’ЯКІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ І СУПОЗИТОРІЇ.

СТЕРИЛЬНІ ТА АСЕПТИЧНІ ЛІКАРСЬКІ ФОРМИ

Змістовий модуль 5. М’які лікарські форми та супозиторії

3.

М’які лікарські форми. Мазі. Супозиторії. Характеристика. Класифікація. Приготування м’яких лікарських форм на різних основах. Методи приготування супозиторіїв: ручне формування, виливання. Розрахунки, які пов’язані з приготуванням супозиторіїв залежно від методу. Оцінка якості.

2

Змістовий модуль 6. Лікарські форми, що потребують асептичних умов приготування

4.

Стерильні та асептично виготовлені лікарські форми, їх номенклатура. Асептичні умови приготування ліків. НД (накази, інструкції). Вимоги до лікарських речовин та допоміжних речовин, що застосовуються в ін’єкційних лікарських формах. Методи стерилізації.

Технологія розчинів для ін’єкцій та постадійний контроль їх якості. Власна технологія ін’єкційних розчинів. Ізотонування ін’єкційних розчинів. Інфузійні розчини. Вимоги ізотонії, ізогідрії, ізоіонії. Оцінка якості.2

5.

Лікарські форми для очей. Характеристика. Очні краплі. Вимоги до очних крапель та їх приготування в умовах аптек. Очні мазі. Основи для очних мазей. Примочки. Лікарські форми з антибіотиками. Лікарські форми для новонароджених та дітей до 1 року. Оцінка якості.

2


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка