Тема 14: Прийоми І правила стрільби зі стрілецької зброї. Ведення вогню з місця по нерухомим цілямСкачати 73.97 Kb.
Дата конвертації01.01.2017
Розмір73.97 Kb.
Практичне заняття

ТЕМА 14: Прийоми і правила стрільби зі стрілецької зброї. Ведення вогню з місця по нерухомим цілям


Мета: - Сформувати у студентів практичні навички ведення вогню із пневматичної гвинтівки по нерухомим цілям.
Навчальні питання:

1. Доведення заходів безпеки.

2. Підготовка до стрільби лежачі, прицілювання по цілі.

3. Виконання вправи №1.Ціль-грудна фігура з колами (мішень №4).

Студенти мають знати:

- прийоми і правила стрільби із стрілецької зброї;

Місце заняття: клас захисту Вітчизни.

Час: 80 хв.

Метод проведення заняття: практичне заняття

Обладнання: плакати.

Структура заняття


  1. Організаційний момент - 2 хв.

  2. Актуалізація опорних знань і умінь студентів - 8 хв.

  3. Вивчення нового матеріалу – 50 хв.

  4. Закріплення нових знань і умінь студентів – 10 хв.

  5. Підсумок заняття – 5 хв.

  6. Домашнє завдання – 5 хв.

Хід заняття

  1. Організаційний момент – 2 хв.

Шикування групи в одну (дві) шерен­ги черговим групи, перевірка за списком та зовнішнього стану студентів, віддача рапорту викладачу, привітання викладачу (тренування декілька раз – в разі потреби ).

II. Актуалізація опорних знань і умінь студентів – 8 хв.

1. Перевірка вивчення і виконання домашнього завдання.

2. Оголошення теми, мети та порядку вивчення матеріалу.

III. Вивчення нового матеріалу – 50 хв.
1. Доведення заходів безпеки.
Безпека під час стрільби забезпечується :

1. Точним дотриманням порядку і правил встановлених на стрільбищі або тирі, високої дисциплінованості учасників стрільби.

2. Перед стрільбою ретельно оглянути все поле , місце проведення заняття (відсутність людей , тварин , транспортних засобів).

3. Щоб не допустити нещасних випадків і гарантувати безпеку тих , хто стріляє, і тих, хто перебуває на стрільбищі або в тирі забороняється:

· вести стрільбу з несправної зброї;

· брати на вогневому рубежі зброю, торкатися її, підходити до неї без дозволу керівника стрільб;

· заряджати і перезаряджати зброю без команди керівника;

· прицілюватися в мішені навіть незарядженою зброєю, якщо біля мішеней перебувають люди ;

· спрямовувати зброю вбік або назад, а також в людей, в якому б стані зброя не була (незаряджена, несправна, розібрана );

· виносити заряджену зброю з лінії вогню;

· перебувати на лінії вогню тим, хто не входить до зміни , що стріляє;

· залишати на лінії вогню заряджену або з відкритим затвором зброю;

· використовувати гвинтівки і патрони до них в цілях, не пов’язаних з виконанням програми предмету «Захист Вітчизни».

4. Особи , які не ознайомлені з заходами безпеки до стрільб не допускаються.

5. Зброю можна заряджати тільки на лінії вогню після команди керівника "Заряджай!”. Патрони видаються за розпорядженням керівника стрільби лише на лінії вогню.

6. Під час перевезення (перенесення) навчальної зброї (малокаліберних та пневматичних гвинтівок) вона повинна бути розряджена й обов’язково зачохлена. Переносити зброю у навчальних приміщеннях і на заняттях у полі, у вогневому класі, тирі можна тільки в положення "на ремінь” чи "на плече”.


2. Підготовка до стрільби лежачі, прицілювання по цілі
Правильне приготування до стрільби передбачає стале положення і того , хто стріляє, і зброї. Це має вирішальне значення для влучності стрільби. Найзручнішим положенням для стрільби є положення лежачи, бо воно забезпечує найкращу сталість для стільця і зброї.

По команді керівника стрільб "до бою ” стріляючий приймає положення лежачи на вогневому рубежі і готуються до стрільби, заряджають зброю та доповідають:”ТАКИЙ-ТО, ДО БОЮ ГОТОВИЙ”.

Положення для стрільби лежачи зі зброї приймається у такий спосіб. Тримаючи зброю у правій руці дуловою частиною вперед, зробити правою ногою повний крок уперед і трохи вправо. Нахиляючись уперед, опуститися на ліве коліно. Потім, обіпершись лівою рукою об землю, опуститися на стегно лівої ноги і передпліччя лівої руки. Лягти на лівий бік і швидко повернутися на живіт, трохи розкинувши ноги в боки носками назовні. Корпус знаходиться під кутом 25-30° до площини стрільби. Зброю кладуть цівкою на долоню лівої руки.

По команді керівника стрільб "ВОГОНЬ”, стріляючий веде вогонь по встановленій цілі.

Після закінчення виконання вправи ті, хто навчається доповідають керівнику: "ТАКИЙ-ТО СТРІЛЬБУ ЗАКІНЧИВ” .По команді керівника "ЗБРОЮ ДО ОГЛЯДУ” стріляючий відводить затворну раму, від’єднує магазин перекладає в ліву руку біля цівки горловиною до себе, відводить затворну раму). Після огляду зброї стріляючий переводить її в початкове положення. Далі подається команда "ЗМІНА ВСТАТИ” , по якій стріляючі піднімаються з вогневого рубежу тримаючи зброю в правій руці , самостійно переводячи її в положення "на ремінь”.

3. Виконання вправи №1. Ціль-грудна фігура з колами (мішень №4).
При відпрацюванні цього питання необхідно точно дотримуватись порядку і правил встановлених на стрільбищі або тирі, високої дисциплінованості учасників стрільби.

Практичне тренування в приготуванні до стрільби. Виконання нормативу №1.

Прицілювання — це надання каналу ствола напря­му, необхідного для того, щоб уразити ціль. Виконується прицілювання за допомогою прицілу та мушки.

При стрільбі з відкритим прицілом для прицілювання необхідно зажмурити ліве око, а правим дивитися крізь проріз прицілу на мушку і встановлювати її таким чином, щоб її верхівку було видно в центрі прорізу прицілу на од­ному рівні з краями. Таке положення мушки називається рівною мушкою. Головну увагу приділяють правильному положенню мушки в прорізу прицілу і лише періодично, для уточнення прицілювання, переключають зір на точку прицілювання.

При стрільбі у ціль із чорним кружком («яблучком») рекомендується прицілювання здійснювати з невеликим просвітом, щоб під час прицілювання можна було чітко бачити обріз «яблучка» (мішені) і верхівку мушки. Величина просвіту залежить від особливостей зо­ру стрільця і має бути однаковою при кожному пострілі. Характерні помилки в прицілюванні: отже, за рівної мушки кулі потрапляють у ціль. Якщо мушка дрібна, то кулі підуть нижче; якщо мушка велика, то кулі підуть вище; якщо мушка спрямована вправо, то кулі підуть управо; якщо мушка спрямована вліво, то кулі підуть уліво. Коли гвинтівка завалюється в той чи інший бік, то відповідно у той бік і вниз буде відхилення.

На влучність стрільби істотно впливає дихання стріль­ця. Якщо не затримати дихання під час спускання курка, зброя матиме значне коливання по вертикалі і гори­зонталі, бо приклад при видихові опускається, а ствол піднімається, а при вдиху — навпаки. Щоб цього не від­бувалося, необхідно в момент прицілювання і спуску кур­ка затримати дихання. Перед спуском курка треба зробити вдих, а потім неповний видих і затримати дихання на 7-10 секунд. Цього часу цілком достатньо, щоб правильно прицілитися і зробити плавний спуск курка.

Спуск курка. Основою влучного пострілу є поєднання сталого положення зброї, правильного прицілювання і спуску курка. Можна добре і правильно прицілитися і за­тримати вчасно дихання, але якщо різко натиснути на спусковий гачок, то куля полетить з великими відхилен­нями, бо різкий рух пальця зіб'є наводку. Тому потрібно після затримки дихання плавно і рівномірно натискати на спусковий гачок, одночасно стежачи за правильним положенням мушки в прорізу і точкою прицілювання. Вказівний палець слід накладати на гачок першим сугло­бом, а сила тиску пальця повинна бути рівномірно спря­мована вздовж осі каналу ствола. При неправильному положенні пальця на гачку сила тиску спрямовується під кутом, що призводить до зміщення гвинтівки, і приціл збивається.
IV. Закріплення нових знань і умінь студентів – 10 хв.

1. Назвіть основні заходи безпеки яки необхідно дотримуватись при проведенні стрільб в тирі та на військовому стрільбищі.

2. Назвіть характерні помилки при прицілюванні і спуску курка, до яких наслідків вони призводять.

V. Підсумок заняття – 5 хв.

Наголошення темі та % досягнення поставленої меті заняття.

Оголо­шення оцінок, особисті зауважен­ня, щодо відповіді студентів та термін усування недоліків.


VI. Домашнє завдання – 5 хв.

Підручник «Захист Вітчизни» ст.138 - 144. конспект. Тренувати виготовлення для стрільби лежачи з упору і норматив №1.Мішень пневматична


Мішень № 8. Гвинтівка пневматична, дистанція 10 м.

www.shooting-ua.comwww.shooting-ua.com

www.shooting-ua.comwww.shooting-ua.comБаза даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка