Щоденник Всеукраїнської літньої школи журналістики ман – 2013 13. 06Скачати 72.22 Kb.
Дата конвертації22.02.2017
Розмір72.22 Kb.
Щоденник Всеукраїнської літньої школи журналістики МАН – 2013
13.06

У лабораторії гуманітарних досліджень Рівненської Малої академії наук учнівської молоді зібралися 22 журналісти з усіх куточків України, щоб познайомитися перед тим, як розпочати роботу у Всеукраїнській літній школі за напрямом «Журналістика». Через п’ять хвилин спілкування розмова зав’язалася, а через двадцять – знайшлося безліч тем для обговорення (не були б то журналісти! ).

«Електронік» зустрів юних науковців свіжим сосновим повітрям і смачним обідом... Нарешті валізи були розпаковані, а речі розкладені по поличках. Після вечері відбувся вечір знайомств, який люб’язно провела психолог Рівненського інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Андріївна Левшенюк. Кожний пізнав один одного краще, спілкуючись по-особливому – у формі інтерв’ю.

14.06

Ранок покликав журналістів на лекцію, яку провів Михайло Ярославович Вишневський – старший викладач кафедри теорії і методики журналістської творчості Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. Разом із теорією учасники школи також займалися практикою. Вони створили власну редколегію і впродовж перебування у літній школі запланували зробити спецвипуск газети «Академія».

Юні науковці вже орієнтувалися на території табору. Після лекції всі зібралися в ігровій кімнаті, щоб розповісти більше про себе. Школярі з двадцяти областей України поділилися своїми захопленнями, розповіли про дозвілля, школу та рідне місто. Було дуже цікаво почути і побачити виступи інших, адже кожен вирізнявся чимось особливим.

15.06

День почався з надзвичайно цікавої лекції про теорію спілкування в журналістиці. Це були закони, правила та максимуми. Заняття провів Дмитро Ігорович Дроздовський. У свої двадцять шість років він уже є критиком, літературознавцем, перекладачем, письменником, членом Національної спілки журналістів України і Національної спілки письменників України, головним редактором, завідувачем відділу критики та публіцистики журналу «Всесвіт», молодшим науковим співробітником Інституту літератури імені Тараса Шевченка, кандидатом філологічних наук.

А після смачного обіду з нами зустрівся Ігор Павлюк – не тільки чудовий поет, а й надзвичайно цікава людина. Він розповів про себе, свою кар’єру і творчість. Юним журналістам було цікаво почути його точку зору щодо патріотизму. Мабуть, кожен по приїзді додому почне вивчати твори цієї талановитої людини.

16.06

Учні відвідали насичене історичною спадщиною славетне місто Острог. Першим об’єктом для ознайомлення став Музей книги, розміщений у приміщенні стародавньої вежі. Надзвичайно цікава екскурсія дала можливість кожному дізнатися багато нового. Особливо юних журналістів вразило те, що в такому приміщенні зберігається велика кількість давніх книг. Наступною історичною пам’яткою була Острозька академія. МАНівці дізналися про загадкову криницю глибиною двадцять метрів і сповнену таємниць ікону Святого Фоми. Ми були вражені тим, що у звичайного навчального закладу може бути стільки секретів. Наприкінці екскурсії юні науковці спустилися до підземелля, яке викопали монахи-капуцини. Потім школярі відвідали Острозький замок. Найцікавішою є панорама Острога, вона виглядає казково! Повертаючись до «Електроніка», ми побачили одне зі святих місць Рівненщини – джерело Святого Миколая, де мали можливість скупатися і напитися цілющої води. Повернулися всі стомлені, але задоволені.17.06

Юні журналісти познайомилися з Віталієм Голубєвим – головним редактором «Видавничого дому “ОГО”». Він прочитав лекцію про інтернет-джерела і тонкощі роботи над інтерв’ю. Юні МАНівці з захопленням спілкувалися і ставили безліч запитань Віталію, бо багатьом з них хотілося почути досвід журналіста-практика.

Після обіду юні науковці купалися у заплаві, розташованій на території табору. День пройшов цікаво, і кожний почерпнув з нього щось нове.

18.06

У першій половині дня юні журналісти навчалися фотомистецтву. Лекцію провів Валерій Миколайович Гарматюк – керівник радіостудії, викладач кафедри теорії та методики журналістської творчості Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука.

Першою частиною заняття було ознайомлення з теорією, другою – з практикою. Ми дізналися більше про жанри фотожурналістики, навчилися правильно користуватися фотоапаратом. Викладач поставив завдання – зробити фото, яке слугувало би прикладом для кожного жанру. Юні науковці впоралися з цим на відмінно.

У другій половині дня журналісти побували у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті ім. С. Дем’янчука, де Оксана Сергіївна Лазарчук – викладач кафедри реклами та мови ЗМІ провела захоплюючу лекцію про журналістську етику. Школярі дізналися про «Кодекс професійного українського журналіста» і редакційні кодекси.

Згодом ми побували на першому місцевому телеканалі «Рівне-1». Надзвичайно цікаву екскурсію провів Віталій Голубєв, із яким МАНівці вже були знайомі.

Перед поверненням в «Електронік» юні науковці відвідали Рівненську типографію «Друк Волині», де друкуються газети не тільки Рівненської, а й Волинської області. Нас привітно зустрів та ознайомив із роботою свого підприємства директор друкарні Володимир Петрович Жеребецький. Кожний отримав по примірнику ще теплого випуску з-під газетного верстата. Всі були вражені одночасно масштабністю, легкістю та складністю роботи у типографії. Адже, з одного боку, все друкується саме, потрібно тільки спостерігати, а з іншого – якщо кількість сторінок газети переважає за сорок, потрібно власноруч складати сторінки. Причому тираж може становити 150 тисяч примірників!19.06

Прямуючи на лекцію, мабуть, усі очікували знову записувати цікавий конспект, але були приємно вражені, адже темою заняття була техніка мовлення. Усі вчилися правильно вимовляти звуки, називали слова, читали скоромовки. Любов Петрівна Сорока – викладач кафедри реклами та мови ЗМІ Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука надала нам декілька вправ для покращення вимови й усунення її недоліків, таких як гаркавість, шепелявість та гугнявість.

Не варто забувати, що журналістика – це не тільки преса, а й радіо та телебачення. Тому наявність дикції – одна з основних умов у роботі журналіста, а все сказане на цій лекції стало безцінним досвідом для юних науковців.

Після обіду стало ще цікавіше, адже до нас завітав сам Олександр Курсик – власний кореспондент телеканала «1+1» у Рівненській та Хмельницькій областях. Це, мабуть, була найкраща лекція з усіх. Розбавляючи розмову кумедними жартами, Олександр досяг того, що ніхто не байдикував і не сумував. Усі «золоті фрази» легко можна було б унести в книгу афоризмів :). Звичайно, було і фото на пам’ять.20.06

Сьогоднішній ранок забезпечив юним журналістам гарний настрій упродовж усього дня. До нас завітала Іванна Василівна Ковальчук – викладач кафедри теорії і методики журналістської творчості Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука з лекцією про види журналістських творів. Усі очікували побачити жіночку в роках, але натомість це була позитивна та життєрадісна дівчина. Вона в доступній формі пояснила надзвичайно важкий матеріал.

Після обіду до юних журналістів завітала Ірина Баковецька – головний редактор телерадіокомпанії «Березне», член Національної спілки журналістів України, поетка. Вона розповіла про красу природи та мистецтва. Наприкінці вона подарувала всім охочим власноруч підписаний примірник збірки поезій. А ввечері була цікава культурна програма.

21.06

Відбулася остання лекція. На відміну від минулих, панувала тиша, кожний думав про щось своє. Мабуть, про те, що буде, коли ця дружня сім’я роз’їдеться по домівках. Ніхто ще не знав, що найтяжче випробування ще попереду і станеться у день від’їзду. Іванна Василівна дала кожному індивідуальне завдання: показати те, чому навчився за час перебування в літній школі. Потрібно було написати статтю в різних жанрах про події, що відбувалися протягом усього часу.

До обіду панувала тиша… Втім, усі розворушилися, розуміючи, що життя на цьому не зупиняється, хоча розмова вже не була такою, як раніше... всі подумки прощалися, дивлячись один на одного.

22.06

Відбулася захоплююча поїздка до Луцька. Термометри по всьому місту показували +30 оС. І тільки прохолода в Музеї Лесі Українки при Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки спонукала до сприйняття екскурсійного матеріалу. МАНівці дізналися більше про Ларису Косач не як про поетесу, а як про журналістку та редактора кількох газет.

Потім юні журналісти чотири години гуляли містом. Вони мали змогу покавувати, придбати сувеніри на згадку про перебування в Луцьку і провести захопливу фотосесію. В «Електроніку» ми виконували своє завдання, а згодом уже зачитували один одному готові статті.

23.06

На Зелені свята юні журналісти поїхали на екскурсію у Почаївську лавру. За декілька годин вільного часу сходили в храм, прогулялися по території та купили сувеніри. Кожний духовно очистився та збагатився. Далі автобус тримав курс на джерело Святої Анни. Охочі мали можливість скупатися у святій воді.

Повернувшись, учасники школи готувалися до «ритуалу», який розпочався увечері. МАНівці по черзі тримали в руках свічку і розповідали про враження від Всеукраїнської літньої школи, бажали новим друзям усього найкращого на майбутнє. Наприкінці церемонії ми обв’язали свої ліві руки жовтою стрічкою, утворивши своєрідне коло. По кімнатах розійшлися пізно, але не спали, а розмовляли до самого ранку.

24.06

…У святково прибраному конференц-залі Будинку вчених на нас уже чекали директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Васильович Лісовий, директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв, кандидат філологічних наук, доцент, декан факультету масової комунікації та інформаційних технологій Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, докторант Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науковий керівник Всеукраїнської літньої школи журналістики МАН України Ольга Андріївна Мітчук, власний кореспондент телеканала «1+1» у Рівненській та Хмельницькій областях Олександр Курсик, головний редактор «Видавничого дому “ОГО”» Віталій Голубєв, щоб привітати із завершенням Всеукраїнської літньої школи журналістики. Директор Національного центру «Мала академія наук України» Оксен Васильович Лісовий і директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв особисто вручили кожному свідоцтво про участь у літній школі. По завершенні закриття школи ніхто не розходився, всі прощалися між собою, сподіваючись, що зустрінуться ще.


Ольга Поліщук, учасниця літньої школи,

член гуртка журналістики РМАНУМ


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка