Розвиток фізкультури і спорту, формування здорового способу життяСкачати 23.94 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір23.94 Kb.
Розвиток фізкультури і спорту,

формування здорового способу життя

Метою напрямку є забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорони та зміцнення їхнього здоров’я, формування фізичних здібностей особистості, гармонії тіла і душі; виховання потреби у регулярних заняттях фізичною культурою і дотриманні режиму дня, у прагненні до оволодіння санітарно-гігієнічними знаннями і навичками, утвердження здорового способу життя, формування вміння правильно поводитись у критичних життєвих ситуаціях і надавати необхідну допомогу собі та оточуючим; використання історичного національного досвіду здорового способу життя; формування рис лицарства і мужності, самовдосконалення тіла й духу.

Система роботи включає в себе організацію шкільного режиму, дотримання у школі гігієнічних норм щодо освітлення, температури повітря, шкільного обладнання, раціонального харчування, загартування, профілактичне медичне обстеження, пропаганда здорового способу життя і включення дітей у різні види спортивно-фізкультурної діяльності.

Для реалізації комплексної програми «Здоров’я нації на 2002-2011 роки», педагогічний колектив ставить перед собою завдання: формування у школярів стійких переконань щодо пріоритету здоров’я як основної умови реалізації фізичного, психічного, соціального та духовного потенціалу людини з урахуванням її індивідуальних особливостей.

Реалізувати це завдання допомагають вивчення таких предметів як біологія, ОБЖ, основи здоров’я, медико-санітарна підготовка та фізична культура. Для реалізації психічного, соціального та духовного розвитку особистості в гімназії працюють психолог Малигіна Є.В. та соціальний педагог Новикова Н.Ю., які проводять лекції, дискусії, семінари-практикуми, тренінги:


  • мотивація успіху та запобігання невдачі, як формування цілісної особистості старшокласника;

  • психологічний супровід дітей з агресивною поведінкою в умовах гімназії;

  • аналіз профілактики тютюнопаління;

  • ми обираємо здоров’я;

  • ні – шкідливим звичкам та ін.

Велику допомогу на дають лектори соціальних служб, лікарі, медичні працівники, які регулярно проводять лекції та тренінги по веденню здорового способу життя.

У рамках проведення акції «За здоровий спосіб життя , програми «Рівний – рівному» піднімаються питання соціального захисту підлітків, профілактики тютюнопаління, наркотиків, алкоголю.

Робота в гімназії проводиться регулярно, згідно наказів управління освіти, місячників ведення здорового способу життя, Проводяться виховні заходи по класам, агітбригади проводять усні журнали «Молодь обирає здоров’я», «Скажи шкідливим звичкам – ні» та ін. Під час місячника завжди випускаються стіннівки. У 2010 році колектив школи нагороджено грамотою за Ш місце у місячнику «За здоровий спосіб життя».

Особлива увага приділяється толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих. 1 грудня проходять заходи, присвячені Міжнародному Дню боротьби зі СНІДом,Велика у вага приділяється і розвитку фізичної культури і спорту. В гімназії працюють спортивні гуртки: по футболу, тенісу, спортивним танцям. Протягом трьох років учні гімназії займають призові місця в районних спортивних олімпіадах з футболу. Багато учнів гімназії займаються в спортивних секціях за межами школи : карате, бокс, футбол, плавання та ін. Виготовлено стенд «Олімпійські надії гімназії».

Традиційними спортивними заходами, що проводяться – є заходи до Дня фізкультурника (тиждень спринтера), «Козацькі забави» до Дня захисника Вітчизни.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка