Родинно-сімейне виховання є складовою системи роботи школи з батьками. Школа щодо цього питання виходить з принципу єдності шкільного і родинного виховання та координації спільних дійСкачати 40.04 Kb.
Дата конвертації29.12.2016
Розмір40.04 Kb.

2014
Родинно-сімейне виховання є складовою системи роботи школи з батьками. Школа щодо цього питання виходить з принципу єдності шкільного і родинного виховання та координації спільних дій. З метою організації педагогічного всеобучу батьків, надання конкретної практичної допомоги у вихованні дітей в школі потягом навчального року проводяться бесіди, консультації, батьківські збори, конференції громадськості з урахуванням вікових і психологічних особливостей учнів. Поряд з традиційними заходами приживаються і нові форми роботи. Ввійшли в практику роботи родинні свята “Тато, мама, я – дружна сім’я", класні години, фотовернісажі, родинні виставки, конкурси сімейних святкових страв, складається банк даних на кожну сім’ю, починаючи з першого класу. Так, протягом останніх років в школі проведені такі заходи з батьками:
 1. Конференція громадськості, яка проводиться 2 рази на рік. Перша проводиться у вересні місяці, на якій підводяться підсумки роботи школи в минулому році. Друга - “Роль родини у вихованні дитини”, в ході проведення традиційного тижня правового виховання в листопаді місяці.
 1. Загальношкільні батьківські збори, які проводяться 2 рази на рік. Зокрема, «Організація літньої праці і відпочинку дітей у родині», «Збереження родинних традицій і родинних реліквій»
 1. Класні батьківські збори, які проводяться 2 рази на семестр, зокрема, “Проблеми спілкування батьків і дітей”, (2-4 класи), “Відповідальність батьків за неправомірні вчинки неповнолітніх дітей”, (8 клас), «Виховання характеру дитини в родині» ( 6, 7 класи), «Методи професійної орієнтації школярів у родині»( 9 клас) та збори з єдиною повісткою дня “Відповідальність батьків за виховання дітей – конституційний обов’язок” в День відкритих дверей.
 1. Традиційний День відкритих дверей в ході тижня родинного виховання ( до 8 Березня), який є святом не тільки для батьків та їх дітей, а й для громадськості всього села. В цей день проводяться: відкриті уроки для батьків, виставка робіт декоративно-вжиткового мистецтва, виготовлених учнями разом з мамами, малюнків учнів, концерти учнівської художньої самодіяльності з участю батьків, батьківські збори, ярмарок-продаж виробів, виготовлених учнями разом з батьками, конкурси сімейних святкових страв, фотовернісажі «Я і моя мама», ,
 1. Створення банку даних на кожну родину, починаючи з першого класу.

 2. Вивчення родини шляхом використання анкетування батьків, аналіз анкетних даних.
 1. Проводиться робота по відродженню авторитету батьків, зокрема, проведення свята “Тато, мама, я – спортивна сім’я” ( вчитель фізкультури ).
 1. Відвідування учнів удома ( 2 рази на семестр) з метою ознайомлення зі станом матеріально-побутових умов та проведення бесід з батьками.
 1. Індивідуальна робота з батьками( бесіди, консультації тощо). “Батькам про моральне виховання”, “Повага особи дитини в сім’ї”,( початкові класи), “Не допускайте жорстокості у виховання”, “Виховання тільки ласкою та добром”, ”Вчити по добру”, “Жодна дитина не повинна бути скривджена”, “Кримінальна відповідальність неповнолітніх” ( 6-9 класи).
 1. Робота факультетів педагогічного університету для батьків молодшого та старшого шкільного віку. Лекції для батьків: “Авторитет батьків у сім’ї”, “Батьки – перші вихователі дитячих душ”, “Сім’я – джерело духовних цінностей”, “Єдині педагогічні вимоги батьків до молодших школярів”, “Заохочення і покарання“.
 1. Створення інформаційної сторінки для батьків на сайті школи, на якій розміщується інформація про роботу школи.
 1. Листування з батьками включає привітання їх з родинними, релігійними святами та визначними датами календаря.
 1. Святкування Днів іменинника, Дня Матері в родині.
 1. В ході пошукової роботи складаються родовідні дерева, досліджуються й вивчаються сімейні реліквії та традиції.
 1. В Куточку Матері зберігаються матеріали пошукової роботи, які потім використовуються при проведенні класних годин.
 1. Тематичні класні години, зокрема, «Ой, не ріж косу», «Чим хата багата…», «І на тім рушничкові», конкурси, «А я просто українка, україночка».


Батьківські

збори

Конференція громадськості


День

відкритих дверей

Університет педагогічних

знань

Листування


Банк

даних на сім’ю

Консультації, бесіди


Свята в родиніВідвідування

вдома


Анкетування

Куточок Матері
Сторінка для батьків на сайті школиРодинні свята в школі
Пошукова робота

Класні години

Виступ Топчило Зінаїди Олексіївни на засіданні семінару класних керівників

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка