Робота з об’єктами в середовищі текстового редактораСкачати 157.05 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір157.05 Kb.
Тема: Робота з об’єктами в середовищі текстового редактора.
План.

  1. Робота з графічними об’єктами.

  2. Додавання і зміна об'єкта WordArt у документі.
  1. Робота з графічними об’єктами.

Малюнки надають документу більшу наочність і виразність, допомагають краще зрозуміти текст. У додатки Microsoft Office можна вставляти растрові й векторні малюнки більшості графічних форматів або ж створювати самому векторні малюнки. Растрові малюнки складаються з великої кількості крапок. При збільшенні малюнка збільшуються розміри кожної крапки малюнка. На прямих лініях з'являються зубчасті відрізки. До малюнків відносяться: крапкові малюнки, скановані зображення, фотографії та картинки. Для зміни малюнків слугує панель інструментів Настроювання зображення й деякі інструменти панелі інструментів Малювання.

Векторні малюнки складаються з ліній, кривих і інших об'єктів. Вони краще масштабуються. Векторні зображення створюються при використанні панелі інструментів Малювання. Автофігури є векторними малюнками.

Якщо знадобитися видалити картинку, то потрібно клацнути мишею на зображенні й потім нажати клавішу DELETE. Картинка буде вилучена з документа.

Графічні об'єкти: це будь-який намальований або вставлений об'єкт, який можна редагувати й форматувати за допомогою панелі інструментів малювання (убудованим редактором графічних об'єктів). Ці об'єкти є частиною текстового документа.

Любий намальований або вставлений малюнок, який можна редагувати вважається графічним об'єктом. Графічними об'єктами є автофігури, лінії й об'єкти WordArt. У ряді випадків для редагування малюнка з використанням панелі інструментів Малювання малюнок варто розгрупувати й перетворити в графічний об'єкт.

Команда Об'єкт у меню Вставка у вікні програми Word дозволяє вставити малюнок, який можна буде редагувати надалі за допомогою програми, у якій він створювався.

Для вставки малюнка необхідно встановити курсор на місце вставки, указати в меню Вставка команду Малюнок і вибрати одну з команд: Картинки, З файлу, зі сканера або камери, Організаційна діаграма, Створити малюнок, Автофігури, Об'єкт WordArt, Діаграма.

Для використання деяких форматів файлів необхідно встановити спеціальні графічні фільтри. Всі графічні фільтри автоматично встановлюються тільки при повній установці Word. Ви можете переглянути, які фільтри для малюнків установлені на вашому комп'ютері, вибравши в меню Вставка команду Малюнок, З файлу. У діалоговому вікні Додавання малюнка відкрийте список, що розкривається, Тип файлу. Для перегляду малюнків у діалоговому вікні Додавання малюнка, не відкриваючи файлів, потрібно нажати кнопку Подання  на панелі інструментів і вибрати в списку Ескізи або Перегляд.

  При збереженні документа, що містить малюнки, Word автоматично підбирає для кожного графічного зображення оптимальний формат файлу. При бажанні можна самому задати ці параметри.

Також Word включена колекція кліпів, що містить різноманітні малюнки, фотографії, звукові файли й відеокліпи.

Убудований в Word графічний редактор дозволяє створювати найрізноманітніші графічні об'єкти: від простих ліній і блок-схем до барвистих ілюстрацій. Малюнки можна розміщати в одному із трьох графічних шарів: у тексті, за текстом або перед текстом.

Кнопки панелі інструментів Малювання використаються при малюванні й форматуванні ліній і фігур, створенні написів і об'єктів WordArt.

Word автоматично переходить у режим розмітки після натискання кнопки на панелі інструментів Малювання. При цьому покажчик миші придбає вид хрестика. На екрані відображається Полотно - область, у якій можна малювати фігури, що має вид прямокутника. Полотно дозволяє розташувати разом частини малюнка, що вкрай важливо, якщо малюнок складається з декількох фігур.

Є можливість згрупувати кілька об'єктів так, щоб Word розглядав їх як єдине ціле. Наприклад, можна задати режими обтікання текстом як єдиного цілого згрупованих об'єктів (малюнків) або малюнка й підпису до нього.

Графічний редактор Word, дозволяє швидко будувати векторні малюнки. Можливості, надавані редактором малюнків, дуже схожі на засоби, наявні в будь-якому іншому графічному редакторі. Для редагування об'єктів і зміни їхніх квітів, заливань, границь і інших параметрів, служить панель інструментів Малювання.

Діалогове вікно формат припускає найбільш повні можливості для форматування графічних об'єктів.

Для того щоб активізувати вікно діалогу Формат, необхідно виконати наступні дії:

Виділити об'єкт, клацнувши на ньому. Щоб виділити об'єкт, що розташовує за текстом, потрібно спочатку клацнути на кнопці Вибір об'єктів панелі інструментів Малювання.

Вибрати з меню Формат команду Автофігура, Напис, Малюнок, Об'єкт WordArt. Назва команди залежить від типу виділеного об'єкта. Відкриється діалогове вікно Формат.

Можливо, виникне необхідність скористатися й іншими програмами, наявними на жорсткому диску, з більше великими бібліотеками зображень. Існує кілька способів вклеювання зображень із інших програм.
Найпростіший полягає в наступному:

     1. Виділити потрібний об'єкт в іншій програмі.

     2. Клацнути в цій програмі на кнопці Копіювати в буфер для копіювання об'єкта в системний буфер обміну.

     3. Далі перемкнувшись в Word вибрати з основного меню команду Виправлення/Спеціальна вставка.  1. У діалоговому вікні Спеціальна вставка вибрати Вставити як малюнок і потім клацнути на ОК.
  1. Додавання і зміна об'єкта WordArt у документ.

Додавання об'єкта WordArt у створюваний документ може бути здійснена кількома способами:

1. Перший спосіб полягає в простому натисканні кнопки WordArt на панелі малювання або ж на панелі самого WordArt'а, після чого користувачеві програма виведе діалогове вікно, в якому запропонує вибрати шаблон з наявної колекції. Далі піде наступне вікно, в якому буде необхідно безпосередньо набрати текст об'єкта WordArt, а також визначити для нього такі параметри, як сімейство шрифту, далі безпосередньо для шрифту: жирний або не жирний, курсив. Після завершення всіх цих операцій, а так само після натискання кнопки "Ok", в документ буде вставлено об'єкт, з усіма вибраними для нього параметрами.

2. Спосіб два має всього єдина відмінність від першого, яке полягає втому, що для того щоб почати процедуру виведення об'єкта, необхідно зайти в пункт меню "Вставка" і там вибрати "вставити малюнок", далі, "Об'єкт WordArt".
Зміна тексту об'єкта WordArt.

Іноді трапляється так, що під час роботи виникає така необхідність, як змінити текст об'єкта WordArt. Для цього розробниками було передбачено кілька способів. Перший полягає в тому, що користувачеві необхідно спочатку виділити об'єкт, для якого, надалі, будуть проведені деякі зміни, далі просто натискається кнопка "Змінити текст" на панелі WordArt, яка (панель) зазвичай виводиться автоматично, при створенні останнього.

Другий спосіб ще більше "спрощений", ніж перший, для початку процедури зміни тексту необхідно просто подвійне натискання кнопкою мишки на об'єкт WordArt.

Обсяг, для об'єктів WordArt.


Додавання об'єму.

Для додання обсягу, для початку кілька простих операцій, по-перше, це створити фігуру, для якої буде додано обсяг, а якщо така вже є, то просто виділити її.

Далі слід нехитре натискання на кнопку "обсягу" на панелі "малювання", після чого з'явиться діалогове вікно-меню, в якому представлені готові шаблони обсягу, для вашого об'єкта. Після вибору шаблону, в документ буде вставлено відповідний вид обсягу.
Зміна глибини, напрями, кольору, освітлення і властивостей поверхні обсягу для об'єктів WordArt.

У більшості випадків, при застосуванні готових шаблонів обсягу, користувача не в повній мірі влаштовує зовнішній вигляд, того, що вийшло і йому хочеться трохи підправити то тут то там. Саме таким виправлень обсягу і присвячена дана глава.Глибина: глибина, це параметр, що показує, "до якої міри обсяг спрямований вникуда", і залежно від вибору шаблону (повороту, кута ... буде розглянуто далі), вона може виглядати занадто великий або занадто маленькою, або просто не задовольняти користувача . Щоб уникнути подібних проблем, цей параметр можна змінити. Для цього необхідно на панелі "малювання" натиснути кнопку "обсяг", після чого у вікні вибрати пункт "налаштування обсягу", після чого з'явиться додаткова панель налаштування, на якій можна вибрати числове значення глибини із запропонованих значень, або задати своє.

Напрямок: напрям об'єму об'єкта можна так само змінити самостійно, натиснувши на панелі "малювання" все тугіше кнопку обсяг і методом підбору просто підібрати найбільш підходяще (можливість повороту вздовж осей буде розглянута пізніше).

Колір: колір, це саме те, що "радує око", і тому розробники передбачили досить велику гаму кольорів для розфарбовування об'єктів різних додатків MS Office'а, з можливістю поповнення цієї гами. У даному випадку нас цікавить колір обсягу, кнопка якого знаходиться на панелі налаштування обсягу, так що простим натисканням на неї програма виведе контекстне вікно з досить пристойною гамою, а в разі незадоволення останньої, передбачена опція "додаткові кольори", де, напевно, знайдеться щось відповідне.

Поверхня: дня початку необхідно прояснити, що ж все таки це таке поверхню. Поверхня це той параметр, який визначає світловідбиваючі (кнопка освітлення на панелі "настройки обсягу") здатності об'єкта, іншими словами цей параметр означає "як буде виглядати ваш об'єкт під різними кутами освітлення. Цей параметр приймає чотири значення: каркас, матова, пластик і метал (рис. 1). Кнопка для цієї опції знаходиться так само на панелі "настройки обсягу".

Освітлення: кнопка освітлення, як вже говорилося раніше, знаходиться на панелі "настройка обсягу". Цей параметр дозволяє змінювати кут падіння світла на об'єкт, а також інтенсивність освітлення: яскраво, зазвичай, приглушено.
Способи колірної заливки об'єктів WordArt.

Завдання і зміна кольору об'єкта, різного роду заливки, і т.д. все це допомагає зробити створюваний документ більш барвистим, приємним, і тому даної здібності Office взагалі і WordArt'а зокрема присвячена окрема глава.


Заливання кольором

Заливання кольором є найбільш простим, і найбільш популярним методом. Полягає вона в тому, що весь вільний простір букв, обмежена лініями, заповнюється певним кольором. Колір можна вибрати на панелі "малювання", викликавши контекстне меню кнопки "заливка", з існуючої палітри, або з додаткової, за бажанням користувача.

Другий спосіб практично аналогічний першому, тільки лише за винятком розташування самої кнопки "заливка": на панелі "малювання" кнопка "формат об'єкта", після натискання якої з'явиться вікно з декількома вкладками і кількома параметрами на першій "кольори і лінії". Одна з опцій цього вікна і є заливка. Крім заливки тут так само знаходиться ще один параметр - "колір ліній" і "товщина лінії", які грають важливу роль в "візуальному сприйнятті" об'єкта WordArt. Проблема полягає втому, що іноді видимі лінії кордону заливки псують зовнішній вигляд об'єкта, і з ними щось хочеться зробити. Завдяки цим параметрам можна дуже швидко і легко підібрати відповідний колір в тон заливки, змінити товщину ліній, збільшивши чи зменшивши (найбільш прийнятна товщина при друку на мій взгляд0, 25 або 0,5 а краще її повна відсутність: параметр "немає ліній"), або ж взагалі прибравши їх.
Градієнтна заливка

Градієнтна заливка полягає в переході одного кольору в інший, іншими словами ви, вибравши два кольори або один (другим завжди втакому випадку буде білий), задавши напрям переходу кольору, яке може бути: горизонтальне, вертикальне, два види діагональної, від кута і від центру-заповнюєте вільний простір об'єкта не суцільним кольором а досить гарним переходом, наприклад як на рис.2.

Що ж стосується розташування цього методу, то він знаходиться на панелі "WordArt", кнопка "форма об'єктів", в контекстному вікні на вкладці "кольору і лінії", опція "заливка", на якій ще одна опція "способи заливки". У який з'явився після того різання всього цього, вікні є відповідна вкладка "градієнтна заливка", на якій і знаходяться се необхідні опції. Крім того. сюди можна потрапити, викликавши контекстне меню кнопки "заливка" на панелі "малювання", де потрібно вибрати "способи заливки". Тут так само є ще одна опція, не описана мною, це третій пункт, при виборі кількості квітів, натиснувши його, користувачеві надається досить великий вибір шаблонів градієнтної заливки, наприклад "золото", "срібло", "хром", "захід", та інші.

Заливка за допомогою текстури.

Заливка за допомогою текстури полягає в тому, що замість кольору, на вільну область поміщається який небудь графічний об'єкт - "текстура", а всі зайві частини його просто відсікаються кордонами. Таким чином створюється ефект "наклейки на буквах", як на малюнку 3, де показана заливка об'єкта "тканиною".

Розташовується цей метод тут: на панелі "WordArt", кнопка "форма об'єктів", в контекстному вікні на вкладці "кольору і лінії", опція "заливка", на якій ще одна опція "способи заливки".Крім того сюди можна потрапити, викликавши контекстне меню кнопки "заливка" на панелі "малювання", де потрібно вибрати "способи заливки" У який з'явився після того різання всього цього, вікні є відповідна вкладка "текстура", на якій і знаходяться зразки текстур і кнопка для вибору своїх, якщо є.

Заливка за допомогою візерунка.

Цей спосіб полягає втому, що об'єкт заповнюється певним візерунком, обраним, користувачем, з відповіднимикольором і фоном, які так само вибираються.

Знайти це все можна, викликавши контекстне меню кнопки "заливка" на панелі "малювання", де потрібно вибрати "способи заливки" У який з'явився, вікні вкладка "візерунок", на якій і знаходяться зразки візерунків, а так само опції вибору кольору фону і самого візерунка. Як приклад малюнок 4.
Заливка за допомогою малюнка.

Даний метод абсолютно аналогічне заповнення текстурою, з тією лише різницею, що замість текстури необхідно вибрати якийсь малюнок. Розташовується цей метод за тією ж адресою, що і "заливка за допомогою текстури", тільки остання вкладка називається малюнок.


 Тінь, для об'єктів WordArt.

Крім ефекту обсягу в WordArt є можливість використовувати такий ефект, як тінь. Завдяки цьому ефекту створюється ілюзія, ніби об'єкт хіба важить в повітрі, на деякій відстані від паперу.

Додати, прибрати тінь для об'єкту. Зміна положення тіні об'єкта, а так само її кольору.

Додавання тіні об'єкту як завжди можна здійснити кількома способами. Перший спосіб, полягає в простому натисканні кнопки "тінь" на панелі малювання, попередньо обравши необхідний об'єкт, для якого створюється тінь, далі необхідно вибрати один з представлених шаблонів тіні, натиснувши на нього. Після проведення цієї процедури об'єкту додасться тінь обраного виду (приклад на рис.5). Другий спосіб призначений для тих випадків, коли для об'єкту вже створений обсяг, або для всіх об'єктів у документі вибирається один стандартний тип тіні. Для цього необхідно натиснути на кнопку "Вкл. / Викл. Тінь", після чого для вибраного об'єкта або з'явиться остання використовувалася форма тіні, або, якщо вона вже є, то відбудеться її відключення.

Крім стандартних можливостей "додати / прибрати тінь" існує ще кілька процедур роботи з тінню. Перша з яких, це зміна положення тіні щодо вихідного тексту (об'єкта WodrArt). Функціональні кнопки цієї опції знаходяться на панелі "настройки тіні", яке викликається вибором відповідногопункту контекстного меню кнопки "тінь" на панелі "малювання". Назва цих функціональних кнопок відповідно: "зрушити тінь вгору", "зрушити тінь вниз", "зрушити тінь вправо", "зрушити тінь вліво".

Друга функція, це зміна кольору тіні об'єкта. Ця функція розташована на тій же панелі "настройки тіні", під кнопкою "колір тіні". Перш за все потрібно відзначити деякі особливості цієї функції: окрім стандартного набору квітів існує можливість вибрати його із спектру, натиснувши "додаткові кольори", і крім того для будь-якого заданого кольору можливо включити режим напівпрозорої тіні однойменною кнопкою на контекстному меню кнопки "кольору тіні".
Ізмененіе положення об'єкта WordArt у просторі.

Крім вешеопісанних ефектів в WordArt, є ще одна опція, що сприяє зміні зовнішнього вигляду об'єкта WordArt. Цією опцією є повороти об'єкта щодо своєї горизонтальної і вертикальної осі, а так само обертання їм відносно центру.

Повороти праворуч, ліворуч відносно горизонтальної і вертикальної осі об'єкту.

У WordArt передбачені додаткові функції по зміні положення об'єкта, створеного за допомогою даної програми. Приміром для того, що б повернути "тіло" вправо або вліво необхідно для початку виділити цей об'єкт, потім на панелі налаштування обсягу (треба так само відзначити, що дана опція недоступна, якщо об'єкт має тінь) просто натиснути на відповідні кнопки: поворот вправо (1), поворот вліво (2) щодо вертикальної осі, повороти вгору (3), вниз (4) відносно (щодо горизонтальної осі), як показано на рісунке6.прямоугольник 1 Крім того варто відзначити деякі особливості даної операції, по-перше, як я вже сказав, вона просто недоступна, якщо в об'єкта вже є тінь, але крім того для об'єктів з обсягом є свої особливості. Якщо наприклад шаблон обсягу вибирався з двох перших шпальт обсягу в меню кнопки обсягу (рис.7), то при натисканні на відповідні кнопки поворотів буде зроблено поворот всього об'єкта цілком. Що ж до третього і четвертого стовпця, то при натисканні на відповідні кнопки повороту всього об'єкта не відбудеться, а положення буде міняти в основному тільки обсяг вибраного об'єкта, а точніше буде змінюватися його напрямок в просторі, а лицьова сторона хоча і буде повертатися, але незначно .

Обертання об'єктом щодо центру

Що ж стосується безпосередньо обертання, то його можна здійснити кількома способами. Перший спосіб найбільш простий і складається спочатку в безпосередньому виділенні об'єкта, після чого необхідно натиснути на кнопку "обертання" на панелі малювання, після чого відбудеться заміна чотирьох крайніх точок виділення об'єкта на круги. Після цього користувачеві необхідно просто навести курсор мишки на один з кіл, і затиснувши кнопку "дії" на мишки, розгорнути об'єкт у потрібному положенні.

Другий спосіб є не таким наочним як попередній, але він дозволяє дотримати точність при розвороті об'єкта. Для його здійснення необхідно:

Виділити об'єкт WordArt

Вивести для нього контекстне меню і вибрати пункт "формат малюнка"

У вкладці розмір необхідно ввести числове значення кута повороту в полі "поворот" і після чого натиснути кнопку "ОК"
Ізмененіе шаблону об'єкта Вибір форми об'єкта

У WordArt крім стандартних шаблонів передбачена також можливість змінювати їх до невпізнання за бажанням користувача. Для того, що б змінити зовнішній вигляд вже наявного шаблону, треба:

Вибілити об'єкт WordArt

Далі необхідно натиснути на кнопку "форма WordArt", після чого буде виведено додаткове меню, в якому будуть представлені всі можливі напрямки тексту, малюнок 9.

Далі просто необхідно просто натиснути на найбільш відповідний шаблон, після чого відбудеться зміна існуючого об'єкта.

Треба також зазначити, що всі шаблони з меню на рис.9 є по суті справи умовними, тобто кожен з них можливо уразі необхідності змінити изходя з особливостей. Наприклад з кругового тексту можна зробити дугу, їх тексту, написаного у формі трикутника можна зробити трапецію. Для проведення таких змін необхідно просто пересунути жовтий ромб у виділеного об'єкта в таке положення, яке буде влаштовувати.


Вирівнювання тексту в об'єкті WordArt по висоті символів, по центру ...

Для того, що б зробити форматування тексту воб'єкті WordArt недостатньо просто використовувати стандартні засоби редактора Word, для цього передбачені додаткові функції. Так, наприклад, для того, щоб вирівняти текст по висоті необхідно просто натиснути кнопку "вирівняти букви по висоті" на панелі WordArt.

Після цього відбудеться вирівнювання тексту по висоті, але при цьому треба також відзначити, що ця функція не робить заміну прописних літер на великі та навпаки, вона всього лише збільшує одні й зменшує інші до певного розміру, так що якщо один з наборів букв має свої особливості , то вони залишаться.

Що ж стосується вирівнювання, то для цього необхідно натиснути на кнопку "вирівнювання WordArt" на панелі WordArt, після чого з'явиться додаткове ню, як на малюнку 10. У цьому меню представлені наступні пункти:

Вирівнювання по лівому краю

Вирівнювання по правому краю

Вирівнювання по центру

Вирівнювання по обох краях - цей пункт як би розтягує текст від одного краю до краю, при цьому міжсимвольний інтервал залишається постійним, а змінюється розмір інтервалу між словами.

Вирівняти за рахунок інтервалів - при виборі цього пункту розміри букв не змінюються, а змінюється міжсимвольний інтервал таким чином, що текст розтягується між краями шаблону.

Вирівняти за рахунок ширини - міжсимвольний інтервал залишається постійним, як і розмір прогалин, а відбувається "усереднення розмірів" символів до тих пір, поки вони не займуть простір між краями.


Зміна інтервалу між символами

Для того, щоб змінити інтервал між символами в об'єкті WordArt необхідно натиснути кнопку "міжсимвольні інтервал WordArt" . Після чого на екран буде виведено додаткове воно (рис.11) в якому будуть наступні пункти:

Дуже вузький

Вузький


Звичайний

Широкий


Дуже широкий

Крім того там передбачена функція «Кернінг пар символів» - Автоматична настройка кернінгу, тобто зменшення інтервалів між деякими парами символів. При кернінг символи в словах здаються розподіленими більш рівномірно. Кернінг виконується тільки для шрифтів типу TrueType і Adobe Type Manager.


Горизонтальний і вертикальний текст

Для того, що б змінити напрямок тексту в об'єкта WordArt з горизонтального на вертикальне і навпаки, необхідно натиснути на кнопку "Вертикальний текст WordArt", після чого відбудеться зміна написання тексту в об'єкті.

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка