Рішення від 25. 12. 2015 №7/3-24 м. Добропілля Про виконання міської програми з охорони життя, здоров’я людей на виробництві та у побуті на період 2011 2015 роківСкачати 318.36 Kb.
Дата конвертації05.05.2017
Розмір318.36 Kb.

УКРАЇНА
ДОБРОПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
від 25.12.2015 № 7/3-24

м. Добропілля
Про виконання міської програми з охорони життя, здоров’я людей на виробництві та у побуті на період 2011 – 2015 років

Керуючись Законами України „Про місцеве самоврядування в Україні” (ст.26), „Про охорону праці” (ст.35) та заслухавши інформацію „Про виконання міської програми з охорони життя, здоров’я людей на виробництві та у побуті на період 2011 – 2015 років”, міська рада


ВИРІШИЛА:

1. Інформацію „Про виконання міської програми з охорони життя, здоров’я людей на виробництві та у побуті на період 2011 – 2015 років, затвердженої рішенням Добропільської міської ради від 16.03.2011 № 6/8-11 прийняти до відома (додається).

2. Рішення міської ради від 16.03.2011 № 6/8-11 „Про затвердження міської програми з охорони життя, здоров’я людей на виробництві та у побуті на період 2011 – 2015 років” зняти з контролю як таке, що виконане.

Міський голова А. А. Аксьонов


Додаток


до рішення Добропільської міської ради

від 25.12.2015 № 7/3-24Інформація

про хід виконання міської програми з охорони життя і здоров’я людей на

виробництві та у побуті на період 2011 – 2015 роківп\п


Найменування заходу

Термін

виконанняСтан виконання

1

2

4

5

1. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ

1.

Встановити контроль за виконанням Державної програми навчання та підвищення рівня знань робітників, населення в питаннях охорони праці шляхом організації навчання посадових осіб та спеціалістів з питань праці підприємств, малих, приватних підприємств, та тих, що не мають вищої організації

2011-2015

роки, щорічноВелику роль у зниженні травматизму відіграє грамотність у питаннях охорони праці спеціалістів підприємств. Добропільським відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань здійснюється контроль за виконанням Державної програми навчання та підвищення рівня знань робітників в питаннях охорони праці шляхом організації навчання посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці.

Управлінням соціального захисту населення Добропільської міської ради протягом 2015 року проведено 3 семінари з питань охорони праці та трудового законодавства. Навчання посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці підприємств ТОВ „ДТЕК „Добропіллявугілля” проводиться згідно графіку.2.

Проводити на всіх підприємствах „День охорони праці”

2011-2015

роки, щорічноЗ 21 по 28 квітня 2015 року в м.Добропілля на підприємствах міста проведено заходи з нагоди Дня охорони праці, з основною темою - „Приєднуйтесь до виховання превентивної культури охорони праці”. Всього прийняли участь в проведенні Тижня з охорони праці понад 60 підприємств міста. На підприємствах міста проведені огляди – конкурси „За безпечну працю”, „Краща виробнича дільниця”, „Кращий за професією”. Особлива увага в період Тижня охорони праці була спрямована на приведення робочих місць відповідно вимогам нормативних документів з охорони праці, забезпечення працівників санітарно – побутовими приміщеннями, засобами колективного та індивідуального захисту, зниження виробничого та невиробничого травматизму. Переможці нагороджені почесними грамотами виконкому.

3

Забезпечення організації проведення

міського огляду з охорони праці2011-2015

роки,
щорічноНа підприємствах міста проведені міські огляди з охорони праці, переможці нагороджені почесними грамотами та грошовими винагородами

4

Забезпечення проведення комплексних перевірок з питань охорони праці на підприємствах, в організаціях та установах міста усіх форм власності

2011-2015

роки, щорічноНа підставі ст. 31 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України за 2014” №1622-YII від 31.07.2014 р., проведення перевірок призупинено, проводяться тільки позапланові перевірки за заявами юридичних та фізичних осіб. Таких заяв в управління не надходило.


5

Ініціювати включення в колективні договори рекомендацій для роботодавців та профспілок щодо вирішення найважливіших питань запобігання нещасним випадкам, професійній захворюваності та аваріям на виробництві

2011-2015

роки, щорічноРоботодавцям надаються рекомендації щодо включення в колективні договори заходів по запобіганню нещасним випадкам, професійній захворюваності та аваріям на виробництві. Протягом 2015 року понад 60 підприємствам надані відповідні рекомендації. Для підприємств, незалежно від форм власності, які використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,2 % від фонду заробітної плати в межах фінансування. У колективному договорі, сторони передбачають забезпечення працівникам соціальних гарантій у галузі охорони праці на рівні, не нижчому за передбачений законодавством, а також комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, визначають обсяги та джерела фінансування зазначених заходів.

6

Контроль за проведенням передрейсового і після рейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів

2011-2015

роки, щорічноНа автотранспортних підприємствах міста водії транспортних засобів проходять передрейсовий та після рейсовий медичний огляд. Для удосконалення системи контролю за проведенням перед рейсового і після рейсового медичного огляду водіїв медичні сестри транспортних підприємств пройшли навчання за програмами затвердженими МОЗ України і мають про це свідоцтво.

7

Посилення контролю за додержанням вимог чинного законодавства про охорону праці жінок, молоді, неповнолітніх та інвалідів на підприємствах незалежно від форм власності

2011-2015

роки, щорічноУправлінням соціального захисту населення надаються рекомендації щодо додержання вимог чинного законодавства про охорону праці жінок, молоді та неповнолітніх на підприємствах незалежно від форм власності. Забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими умовами праці, а також залучання жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, відповідно до переліку важких робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці. Не допускається залучення неповнолітніх до праці на важких роботах і на роботах із шкідливими умовами праці, на підземних роботах, до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні.


8

Контроль по
забезпеченню належної якості очищення питної води та умов зберігання хлору

2011-2015

роки, щорічноЗа даними Добропільської міської санітарно – епідеміологічної станції в місті Добропілля діє
програма „Питна вода України на 2006-2020 рр.”, у якій розроблені і прийняті заходи по забезпеченню населення якісною питною водою. Обеззараження води у резервуарах проводиться рідким хлором. Стаціонарна хлораторна оснащена хлоратором ЛОНІІ-100. Хімреактиви є у достатній кількості. Ведеться ваговий контроль за використанням хлору.

9

Проведення аналізу виробничого травматизму та професійної захворюваності гірників вугільних шахт міста та розробка рекомендацій щодо її зниження

2011-2015

роки, щорічноНа засіданнях міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення 26.02.2015, 17.04.2015, 11.06.2015, 22.09.2015 проаналізовано та розглянуто питання виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах вугільної промисловості.

Страховими експертами Добропільського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань щомісячно проводиться аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах міста Добропілля. За результатами аналізу на підприємствах розробляються заходи по поліпшенню стану охорони праці та удосконалення системи охорони праці.

На вугільних підприємствах ТОВ „ДТЕК „Добропіллявугілля”, згідно аналізу за 11 місяців 2015 року відбулося 97 нещасних випадки виробничого травматизму. За 11 місяців 2015 року на вугільних підприємствах трапилось 2 випадки виробничого травматизму зі смертельним наслідком. В порівнянні з аналогічним періодом 2014 року виробничий травматизм на вугільних підприємствах ТОВ „ДТЕК „Добропіллявугілля” зменшився на 39,3% (на 63 випадки). Кількість професійних захворювань склала 33 випадки, в порівнянні з відповідним періодом 2014 року кількість профзахворювань зменшилась на 22 випадки.


10

Встановити контроль за ходом проведення атестації робочих місць

2011-2015

роки, щорічноУправлінням соціального захисту населення здійснюється моніторинг за атестацією робочих місць на підприємствах та організаціях міста.

Підготовлена узагальнена інформація про хід проведення атестації робочих місць на 16 підприємствах, які мають важкі та шкідливі умови праці.11

Забезпечити пе-ріодичне проведення семінарів з керівни-ками підприємств, спеціалістами з питань охорни праці

2011-2015

роки, щорічноПротягом 2015 року було проведено 3 семінари та наради з керівниками підприємств усіх форм власності, суб’єктами підприємницької діяльності, малими підприємствами. На семінарах та нарадах були розглянуті наступні питання: „Про стан та заходи профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності за 9 місяців 2015 року на підприємствах міста Добропілля”, „Про проведення Тижня з охорони праці на підприємствах міста Добропілля” тощо.

12

Проводити аналіз травматизму вироб-ничого та неви-

робничого характеру на підприємствах міста2011-2015

роки, щорічноЩомісячно проводиться аналіз виробничого травматизму на підприємствах міста. Щоквартально на спільних з Держгіпромнаглядом нарадах заслуховуються начальники змін з охорони праці на підприємствах де допущено найвищий рівень виробничого травматизму. В червні 2015 року був вивчений та поширений серед шахт ДТЕК „ Добропіллявугілля” досвід ш-ти „ Добропільська” на тему „ Профілактика виробничого травматизму-це створення передумов для підвищення рівня безпеки та зменшення кількості нещасних випадків”. На засіданнях міської ради з питань безпечної життєдіяльності населення проводиться аналіз травматизму виробничого та невиробничого характеру. Протягом 2015 року відповідні питання розглянуті: 26.02.2015р,17.04.2015 р., 11.06.2015 р.,22.09.2015р.

Протягом 11 місяців 2015 року на підприємствах та організаціях міста відбулося 103 нещасних випадки виробничого травматизму, що на 64 випадки (38,3%) менше ніж в аналогічному періоді 2014 року. За даними КЗОЗ „Добропільська лікарня інтенсивного лікування” станом на 01.12.2015 року в місті Добропілля скоїлося 2510 випадків невиробничого травматизму.2. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕЧНОЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НАСЕЛЕННЯ

13

Забезпечити наявність діючих законодавчих актів з охорони праці, правил, норм, стандартів, нормативних та інших доментів з питань безпеки, гігієни праці

2011-2015

роки, щорічноПідприємства, організації, установи міста забезпечені діючими законодавчими актами з охорони праці, правил, норм, стандартів та інших документів з питань безпеки, гігієни праці.

14

Інформувати під-приємства, організіції та установи всіх форм власності про при-йняття нових, пере-гляд та відміну діючих законодавчих актів з питань охорони праці

2011-2015

роки, щорічноУправляння соціального захисту населення інформує підприємства, установи та організації усіх форм власності про прийняття нових, та відміну діючих законодавчих актів з питань охорони праці через міську газету „Новий шлях” .

3. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ НА ВИРОБНИЦТВІ

15

Забезпечити страхування працівників від нещасних випадків та профзахворювань

2011-2015

роки, щорічноДобропільським відділенням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань проводиться робота по страхуванню працівників міста від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.


16

Організувати своєчасне проходження періодичних медичних оглядів відповідно до ст.19 Закону України „Про охорону праці”

2011-2015

роки, щорічноВідповідно до ст.17 Закону України „Про охорону праці” на підприємствах організовано проходження періодичних медичних оглядів. Медогляди проводяться відповідно наказу МОЗ України від 21.05.2007 року №246 „Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій”. Охоплення профоглядами населення станом на 01.11.2015 року складає 6162 чоловік, на кінець року планується 100 % охоплення.

17

Провести лабораторні обстеження технічної води на підприємствах ДП „Добропіллявугілля” з розробкою мір та реконструкцій по її використанню для вуглів пилеподавлення

щорічно згідно договорів з вугільними підприємств

вами


Згідно договорів на шахтах ТОВ „ДТЕК „Добропіллявугілля” проводяться за заявами юридичних осіб лабораторні обстеження технічної води щодо використання її для пилеподавлення.

18

Забезпечити працю-ючих спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захис-ту відповідно діючого законодавства України „Про охорону праці”

2011-2015

роки, щорічноЗа звітний період на підприємствах ТОВ „ДТЕК „Добропіллявугілля” охоплення працівників засобами індивідуального захисту складає 99,6 %.19

Забезпечити пільгове придбання санаторно-курортних путівок для працюючих, зайнятих на роботах з шкідли-вими умовами праці

2011-2015

роки, щорічноПрацівників, які працюють в шкідливих умовах та зайнятих важкою фізичною працею забезпечено пільговими санаторно-курортними путівками.

4. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я І ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ У ПОБУТІ20

З метою досконалості умов руху транспорту та пішоходів, ліквідації місць концентрації до-рожньо-транспортних подій розробити та впровадити комплекс-ні схеми організації дорожнього руху в м.Добропілля

2011-2015

роки, щорічноЗ метою покращення роботи Державтоінспекції на пріоритетних напрямках службової діяльності , профілактики дорожньо-транспортного травматизму, попередження та розкриття злочинів і правопорушень, вжиття невідкладних заходів щодо усунення наявних недоліків та прорахунків,належного виконання поставлених завдань, ВДАІ регулярно проводиться комплекс організаційних та практичних заходів. Розроблена комплексна схема організації дорожнього руху. Переглянуто графік роботи та розроблено нові маршрути патрулювання та несення служби інспекторського складу ДПС ДАЇ. На території обслуговування у 2015 році місць концентрації ДТП не зареєстровано.

21

Провести обстеження і постановку на облік всіх місць концентра-ції ДТП. По результатам обстежень провести реконструк-цію аварійних частин вулиць і доріг

2011-2015

роки, щорічноПідрозділ ВДАІ з обслуговування м. Добропілля, Добропільського та Олександрійського районівУДАІ ГУМВС України в Донецькій області обслуговує міста та села Добропільського та Олександрійського районів.За результатами перевірок виявлені недоліки в стані вулиць, доріг і залізничних переїздів, направлено 72 листи в органи місцевого самоврядування та 6 до органів прокуратури. В поточному році на території обслуговування зареєстровано 102 дорожньо-транспортних пригоди


22

Забезпечити систематичне виконання робіт по реконструкції автомобільних доріг за-гального використан-ня, нанесення ліній розмітки, будівництво доріжок, улаштування бар’єрних загороджень

2011-2015

роки, щорічноУДАІ УМВС України забезпечено систематичне виконання робіт по реконструкції автомобільних доріг загального використання: проведені роботи по ямковому ремонту вулично – дорожньої мережі, поновлення ліній дорожньої розмітки та встановлення та заміна дорожніх знаків. За 2015 рік проведено наступні заходи: ремонт вуличного освітлення-94 т.грн., встановлення дорожніх знаків -29,3т.грн., ремонт світлофорних об’єктів-14,5 т.грн., розмітка дорожнього полотна-600кв.м. на суму 89,6тис.грн.Протягом року проводився аналіз стану аварійності ,виявлення причин аварійних ситуацій, та виявлення ділянок зі складними умовами для дорожнього руху- терміново вживаються заходи по встановленню їх причин та нормалізації дорожнього руху. Складені акти обстеження, в яких вказане виявлені недоліки в утримані вулично – шляхової мережі та строки їх ліквідації.

23

Проводити обов’язкові службові розслідування по кожному випадку ДТП, результати цих розслідувань широко висвітлювати перед складом водіїв автогосподарств

2011-2015

роки, щорічноЗа 10 місяців 2015 року на території обслуговування було скоєно 102 ДТП. Співробітниками ВДАІ протягом звітного періоду 2014 року виявлено 1215 порушення Правил дорожнього руху. По кожному випадку ДТП проводяться службові розслідування та широко висвітлюються перед складом водіїв автогосподарства та в міських газетах „Новий шлях” та „Добропілля на долонях”,опубліковано 17 матеріалів та інформацій. За 2015 рік співробітниками ВДАІ проведено 92 лекції та бесіди, з них: на підприємствах, організаціях, установах-25, в закладах освіти-67.


24

Проводити в учбових закладах вивчення правил дорожнього руху

2011-2015

роки, щорічноТематика безпеки життєдіяльності під час навчально-виховного процесу та у побуті, особливо дитячий дорожньо-транспортний травматизм є одним із головних питань, які систематично розглядаються на батьківських, класних та на загальних зборах.

В навчально – виховних закладах міста згідно розробленого графіку проводиться вивчення правил дорожнього руху на теми: „Увага! Діти на дорозі”, „Моя дорога додому”, „Твій друг – дорожній рух”, „Знай і виконуй правила дорожнього руху”, „Будь обережним на дорозі” тощо. Крім того профілактичні бесіди по Правилам дорожнього руху проводяться у кожному класі класними керівниками з обов’язковою відміткою в класному журналі.5. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ ВІД ВИПАДКОВИХ ОТРУЄНЬ АЛКОГОЛЕМ ТА ІНШИМИ ОТРУЮЧИМИ РЕЧОВИНАМИ

25

Проводити роз’ясню вальну роботу в трудових колективах, серед населення про небезпеку і наслідки зловживання алкоголю

2011-2015

роки, щорічноВ місті організовано читання та проведення лекцій і бесід протиалкогольного змісту серед населення. Особлива увага приділяється роботі серед дітей та підлітків. Проводяться бесіди серед дорослого населення, в трудових колективах, в стаціонарних відділеннях „Як впливають наркотики, алкоголь та тютюн на людське життя”. Проводиться анкетування серед дорослого населення „Портрет людини, яка вживає алкоголь”, „Ваше ставлення до сімей, які вживають алкоголь”. Випущені листівки на тему: „Наслідки вживання наркотичних речовин та алкоголю”.

26

З метою своєчасного виявлення наркопатології у неповнолітніх здійснювати профілактичні огляди учнів, на базі учбових закладів, за участю лікарів наркологів

2011-2015

роки, щорічноПри щорічному профогляді учнів шкіл проводиться огляд при підозрі на наркопатологію зі згодою учнів та батьків. Заклади освіти працюють в тісному контакті з наркологічною службою. Працівниками наркологічного відділення проводиться серед учнів шкіл міста санітарно – просвітницька робота щодо шкідливого впливу наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління. Серед учнів старших класів усіх шкіл м. Добропілля були прочитанні лекції „До чого призводить паління”, „Жахи наркоманії”, „Застережи себе від ВІЛ-інфекції та наркотиків”, „Обирайте здоровий спосіб життя”. На батьківських зборах серед вчителів та батьків були розповсюджені пам’ятки „Прямі і непрямі ознаки вживання наркотичних речовин”. Всі ці заходи спрямовані на своєчасне виявлення наркопатології серед неповнолітніх.

27

Проводити спільну перевірку стану, обліку, зберігання та використання лікарських засобів, які містять наркотичні та психотропні речовини, в лікувальних та аптечних установах

2011-2015

роки, щорічноПо КЗОЗ „Добропільська ЛІЛ” створена комісія за порядком обліку наркотичних засобів та психотропних речовин. Стан обліку наркотичних засобів та психотропних речовин перевіряється відповідно наказу МОЗ України № 11 „Про затвердження порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров’я України” від 21.01.2010 року, наказу по КЗОЗ „ДЛІЛ” від 05.01.2015 №2 „Про порядок обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та бланків форми №3 і допуску медичних працівників до роботи з даними засобами”. Дане питання постійно заслуховується на медичних та оперативних нарадах.

28

Проводити роботу з анонімного консультування по телефону довіри


2011-2015

роки, щорічноПри наркологічному кабінеті КЗОЗ „Добропільська ЛІЛ” працює телефон довіри, по якому лікарі ведуть анонімне консультаційне приймання. В поточному році зареєстровано 212 телефонних дзвінків. Анонімно надано консультації та оглянуто 197 особ.

6. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ НА ВОДІ ТА ВІД ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ

29

Проводити рейди міліції для забезпечення громадського порядку в місцях масового відпочинку людей, особливо у вихідні та святкові дні

2011-2015

роки, щорічноДля забезпечення громадського порядку проводяться рейди міліції в місцях масового відпочинку людей біля води також нарядами міліції забезпечується громадський порядок в місцях масового відпочинку людей у вихідні та святкові дні.

30

Проводити роз’яснювальну профілактичну роботу в учбових закладах, направлених на попередження нещасних випадків на воді серед дітей

2011-2015

роки, щорічноЗ метою активізації роботи з попередження нещасних випадків на воді під час перебування в місцях купання дітей та учнівської молоді в класних колективах закладів освіти міста проведено наступні виховні заходи, а саме: перед початком канікул з учнями класні керівники проводять інструктаж з безпеки життєдіяльності із записом в журналі встановленого зразку. Проведено бесіди та тренінги на теми:” Надання першої медичної допомоги” із залученням медпрацівників, представників міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, в рамках якого були розглянуті питання першої допомоги потерпілим на воді. Також години спілкування на тему „Вода друг – вода ворог”, тестування на тему „Порядок дій в надзвичайних ситуаціях”, бесіди на теми „Будьте обережні”, „Правила поведінки на воді”, „Щоб не сталося біди”.

В навчально – виховних закладах робота з попередження дитячого травматизму проводилось згідно з річними планами:

- проведено вступні інструктажі з попередження травматизму;

- обладнано та поновлено куточки безпеки.31

Організувати на підприємствах, в організаціях перевірку знань та навчання осіб, які відповідальні за електрогосподарство

2011-2015

роки, щорічноНа підприємствах організовані перевірки знань та навчання осіб, які відповідальні за електрогосподарство

32

Проводити обстеження підприємств, організацій по дотриманню правил техніки безпеки при експлуатації електричних установок

2011-2015

роки, щорічноПри перевірках підприємств, організацій проводиться обстеження по дотриманню ними правил техніки безпеки при експлуатації електричних установок

33

Проводити роз’яснювальну роботу по попередженню електротравм в дитячих дошкільних та учбових закладах2011-2015

роки, щорічноВ дитячих дошкільних та учбових закладах освіти постійно проводиться робота щодо попередження електротравм. З метою формування навичок телефонної розмови, безпечної поведінки вдома та на вулиці на класних годинах проводяться сюжетні ігри з дітьми на теми „Сім’я”, „Швидка допомога”. Також проводяться бесіди на теми „Обережно електричний струм”, „Правила користування електроприборами”, „Правила поведінки при ураженні струмом”.

Також серед батьків проводяться консультації та бесіди про безпеку життєдіяльності дітей та роль батьків у попередженні небажаних дій дітей у побуті.34

Забезпечити постійний контроль за використанням побутової електроенергії та за станом електромереж у приватному житловому секторі

2011-2015

роки, щорічноЗабезпечується постійний контроль використанням побутової електроенергії та за станом електромереж. Контроль за станом електромереж, здійснюється 1 раз в 6 місяців.

35

Утримувати в належному стані електрощитові жилих будинків, закрити їх на замки

2011-2015

роки, щорічноКомунальними підприємствами міста проводиться обстеження електрощитових жилих будинків, проводиться обстеження електрощитових домів за графіком, усуваються порушення, виконується поточний ремонт по виконанню заміни пускової апаратури 39 шт. на суму 50,7 тис.грн, поводиться робота по ремонту дверей електрощитових та закриття їх на замки електрощитових.

36

Проводити випробування електромереж на опір ізоляції:

- дошкільних та шкільних учбових закладів;

- житлових будинках та адміністративних будівлях


2011-2015

роки, щорічноПроводити випробування електромереж на опір ізоляції мають право організації, які пройшли акредитацію на виконання цих робіт. Добропільською РЕС проводяться іспити електромереж КЛ 6-10 кВ на опір ізоляції згідно планів - графіків. Під час підготовки до нового навчального року в серпні було проведено замір опору ізоляції електромереж закладів освіти на суму 52,4 тис. грн.., держповірку манометрів на суму 2,0 тис.грн., держповірку тепломірів на суму 25,0 тис. грн..

Згідно графіків проводяться обстеження електрощитових житлових будинків ,усуваються недоліки та несправності, виконано поточний ремонт із заміни пускової апаратури в кількості 14 шт. на суму 19,2 тис.грн.7. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ ВІД ПОЖЕЖ ТА ІНШИХ ДЖЕРЕЛ ВОГНЮ

37

Проводити роз’яснювальну роботу серед населення за місцем проживання щодо додержання Правил пожежної безпеки

2011-2015

роки, щорічноСеред населення постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо додержання Правил пожежної безпеки. З початку 2015 року було проведено 4 рейди щодо навчання населення за місцем проживання заходам пожежної безпеки для 1350 осіб. Добропільським відділенням соціальної допомоги на дому територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян проводяться зустрічі, бесіди та інструктажі з протипожежної тематики серед самотніх і інвалідів, у 2015 році охоплено 163 осіб.

38

Забезпечити первинними засобами пожежегасіння згідно норм належності:

- дошкільні і шкільні учбові заклади;

- будівлі та споруди міського комуналь-ного господарства,


2011-2015

роки, щорічноШкільні та дошкільні учбові заклади забезпечені первинними засобами пожежегасіння. Інші засоби первинного пожежегасіння (пісок, ковдри) розміщені у шкільних приміщеннях згідно вимог ППБ. Всі навчально – виховні заклади відділу освіти міської ради забезпечені первинними засобами пожежегасіння, станом на 01.11.2015 року загальна кількість вогнегасників в закладах освіти становить 708 шт. В липні 2015 року здійснено технічний огляд та перезарядку вогнегасників на суму 60,0 тис.грн. В 2015 році придбано 67 нових вогнегасників на суму 28,9 тис.грн.

В КЗОЗ „Добропільська лікарня інтенсивного лікування” первинними засобами пожежегасіння забезпечено в достатній кількості, понад 120 штук..
39

Проводити навчання з майстрами підпри-ємств міського кому-нального господ-дарства, зайнятих навчанням мешканців заходам пожежної безпеки в побуті

2011-2015

роки, щорічноСпеціалістами Добропільського міського сектору головного управління держтехногенбезпеки у Донецькій області щоквартально проводяться навчання та семінари з питань порядку навчання мешканців та робітників заходам пожежної безпеки.

Проведено навчання з майстрами технічних участків в кількості 16 чол.
40

Створити на під-приємствах, орга-нізаціях, установах кількістю робітників більше 50 чол., добровільні пожежні дружини

2011-2015

роки, щорічноНа підприємствах, організаціях, установах міста, кількістю працівників більше 50 чол., створені і функціонують добровільні пожежні дружини. На звітну дату по м.Добропіллю створено понад 28 пожежних дружин. Відповідно до ч.4 ст.63 Кодексу цивільного захисту України КМ України Постановою №564 від 17.06.2013р. затверджено Порядок функціонування добровільної пожежної охорони утворюються пожежно-рятувальні підрозділи: за рішенням керівника суб”єкта господарювання- з числа його працівників; за рішенням органу місцевого самоврядування- з числа жителів відповідного населеного пункту


41

Проводити аналіз пожеж, які трапляються в місті з наданням рекомен-дацій по їх попе-редженню та розгляді на засіданні міської ради з питань безпечної життєдіяль-ності населення

2011-2015

роки, щорічноЩомісяця проводиться аналіз ефективності заходів, що вживалися стосовно попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них людей та дітей у житловому секторі та на підконтрольних об”єктах органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки з направленням інформації в Добропільську міську раду про стан із загибеллю людей на пожежах. Встановлено контроль щодо оперативного інформування населення про можливу загрозу виникнення пожеж із основних причин. По кожному випадку виникнення пожежі ,житловими організаціями проводяться додаткові протипожежні інструктажі з мешканцями будинків , роз”яснення причин та обставин, які призвели до виникнення пожежі та загибелі людей, під особистий підпис кожного жителя в спеціальному журналі. Кожного кварталу проводиться аналіз пожеж, які трапляються на території м.Добропілля. Розроблені рекомендації по попередженню пожеж.

8. ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ З ПРИЧИН ВБИВСТВА, САМОГУБСТВ, САМОПОШКОДЖЕНЬ

42

Регулярно перевіряти неблагополучні родини, які стоять на обліку. У відношенні осіб, які схильні до неконтрольованих дій чи висловлюють загрози фізичної розправи з членами сім'ї, сусідами офіційні попереджен-

ня, а при наявності достатньо підстав вирішувати питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності2011-2015

роки, щорічноДільничними інспекторами міськвідділу, педіатрами та сімейними лікарями постійно проводиться робота по виявленню осіб, які допускають насильство у сім’ї. Ці сім’ї беруться на облік , станом на 01.11.2015р. під наглядом перебуває 69 неблагополучних родин, в яких 122 дитини. На реабілітаційному лікуванні знаходиться в ЦСПР м. Добропілля - 69 дітей. Протягом звітного року відділом освіти разом зі службою у справах дітей, центром соціальних служб для сімей та молоді здійснено 44 сумісних рейди щодо виявлення сімей, де склалися несприятливі умови проживання дітей, профілактика бездоглядності та правопорушень серед підлітків. З метою профілактики злочинних проявів серед населення проводяться бесіди з особами, які мають схильність до насильства у сім'ях та у трудових колективах.

Співробітниками відділення кримінальної міліції в справах неповнолітніх проводиться роз’яснювальна робота серед батьків по посиленню контролю за поведінкою дітей поза школою.43

При проведенні педагогічних конференцій, батьківських зборів, розглядати питання вивчення раннього виявлення осіб, схиль-них до вживання наркотичних речовин та алкоголю

2011-2015

роки, щорічноЗ метою попередження нещасних випадків, суїцидів, самопошкоджень в ЗОШ розроблені комплексні заходи з попередження вживання наркотичних речовин, алкоголю, проводиться сумісна з наркологічним кабінетом робота з батьками.

На батьківських зборах розглядаються питання вивчення раннього виявлення осіб, схильних до вживання наркотичних речовин та алкоголю. З батьками старшокласників цикл лекцій на теми: „Поговоримо відверто: Чи знаєте ви своїх дітей?”; „Формуємо здоровий спосіб життя”; „Психологічні особливості учнів групи ризику”; „Жити поруч”.

Наркологічною службою з початку року були прочитані такі лекції, як: „ВІЛ-інфекція, наркоманія та алкоголізм у житті підлітків”, „Обирайте здоровий спосіб життя”, „Що ти знаєш про СНІД”, прочитана лекція на тему: „Наслідки впливу наркотичних речовин та алкоголю на організм”, розповсюджені листівки для батьків на тему „ Зупинись вживати наркотики, алкоголь – може дитина важніше!”, взяли участь 29 батьків , тощо.

Питання профілактики туберкульозу, СНІДу, ВІЛ-інфекції, наркоманії та алкоголізму потребує особливої уваги від усіх служб, які безпосередньо працюють з підлітками та молоддю.

Психологічна служба відділу освіти постійно проводить роботу щодо раннього виявлення осіб, схильних до вживання наркотичних речовин та алкоголю. А саме:

- складені та розповсюджені Пам’ятки батькам по виявленню ранніх ознак наркоманії та алкоголізму серед підлітків „Психологічний портрет підлітка-споживача психоактивних речовин”; проведено відеолекторій „Не ступай на згубний шлях”, прводяться індивідуальні бесіди на теми профілактики шкідливих звичок, попередження злочинності.
9. ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

44

Здійснювати ретельну підготовку виїздів дітей на екскурсії, в міста виконання корисної праці, оздоровчі заклади. Не допускати перевезення дітей на автотранспорті без попе-реднього огляду і наявності висновків щодо його технічного стану

2011-2015

роки, щорічноПідготовки виїздів дітей на екскурсії, в оздоровчі заклади проводиться згідно з Правилами перевезення організованих груп дітей (Постанова КМУ № 176 від 18.02.97). Водіям які перевозять дітей проводяться спеціальні інструктажі по безпечному перевезенню дітей. Пакет документів на виїзд узгоджується з начальником ДАІ та МРЕО.

З метою забезпечення безпеки перевезень організованих груп дітей, запобігання дорожнього травматизму під час перевезень дітей та проведення екскурсій і туристських подорожей проводиться певна робота. При організації поїздок в межах області:

- складаються списки дітей з відміткою про обстеження стану здоров’я,

- проводяться інструктажі з вихованцями з безпеки життєдіяльності,

- складається наказ по відділу освіти, який передбачає відповідальність керівників груп за безпеку дітей, супроводження медпрацівника;

- страхування дітей під час поїздок;

- обстеження транспорту, на якому здійснюється перевезення;

- дозвіл на перевезення;

- перевезення здійснюються тільки в світовий день.

Не допускається перевезення організованих груп дітей під час туристсько-екскурсійних подорожей у межах області без узгодження з міжрайонним відділом ДАІ, а за межі області - з УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, схем маршрутів та розкладу руху транспортних засобів, наданих пасажирським перевізником (р.ІІІ Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, які затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 (зі змінами).45

Провести роз’яснювальну роботу серед батьків з питань посилення контролю за поведінкою дітей поза школою

2011-2015

роки, щорічноВ навчально – виховних закладах міста постійно проводиться роз’яснювальна робота серед батьків з питань посилення контролю за поведінкою дітей поза школою:

- проведено бесіди з батьками про заборону перебування дітей на вулиці у пізній час;

- надано практичну допомогу батькам в оволодінні системою умінь, необхідних для організації дитини вдома;

- проведено агітаційну роботу по залученню дітей в гуртки та секції позашкільних закладів міста;

- прочитані лекції для батьків на теми „Праця підлітків у сім’ї та її організація”; „Бездоглядність підлітків та її наслідки”.

З метою попередження дитячого травматизму серед батьків проводиться роз’яснювальна робота, бесіди, лекції, запрошуються спеціалісти, працівники ЦРЛ, правоохоронних органів, інспектори пожежного нагляду.

У школах та дошкільних навчальних закладах на батьківських зборах проводяться бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки. З початку року проведено 57 виступів в трудових колективах на протипожежну тематику, 22 виступи у навчальних закладах, розповсюджено 1500 листівок щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті, запроваджені постійні рубрики в місцевій газеті „ Добропілля на долонях” та на Інтернет-виданні „ Життя Добропільського краю”.


46

Проводити цикл лекцій, семінарів з робітниками оздоровчих дитячих закладів про міри з питань профілактики дитячого травматизму

2011-2015

роки, щорічноПрацівники дитячого оздоровчого закладу, в межах покладених на них обов’язків, несуть персональну відповідальність за безпеку життя і здоров’я дітей, які відпочивають і оздоровлюються в дитячому оздоровчому закладі. Із числа медпрацівників та спеціалістів призначається відповідальний за стан охорони здоров’я і життя дітей.

Педагоги оздоровчого табору проходять обов’язковий інструктаж з техніки безпеки, профілактики травматизму, попередження нещасних випадків з дітьми, дотримання санітарно – гігієнічних правил та надання невідкладної долі карської допомоги тощо.

Щоб зменшити ризик під час дитячого відпочинку працівники табору проводять години ознайомлення з правилами техніки безпеки та поводження під час перебування в таборі.

На контролі керівництва – й якісне водозабезпечення та харчування.

Також в місті створена система позашкільних послуг, яка забезпечує розвиток здібностей, талантів, обдарувань дітей і спонукає їх до активної діяльності в різних напрямках. В місті функціонують 5 позашкільних закладів освіти.


47

Забезпечити проведення роз’яснювальної роботи з учнями та їх батьками щодо по-передження дитячого травматизму у побуті


2011-2015

роки, щорічноЗ метою попередження дитячого травматизму серед батьків проводиться роз’яснювальна робота, бесіди, лекції за участю працівників ЦРЛ, правоохоронних органів та ін.

Постійно тримається на контролі виконання законодавства в частині збереження життя і здоров’я дітей, зокрема з питань профілактики шлунково-кишкових захворювань, запобігання отруєнь грибами, неякісними продуктами, дотримання норм виробничої санітарії, дитячого дорожньо-транспортного травматизму, правил поведінки дітей на воді, біля водоймищ, пожежної безпеки, правил поведінки в громадських місцях, при користуванні громадським транспортом, як під час навчального процесу так і поза школою.48

Проводити паспортизацію санітарно-технічного стану учбових закладів з оформлення актів прийому їх готовності до навчального року

2011-2015

роки, щорічноВлітку до початку нового навчального року здійснено перевірку готовності закладів освіти до 2015 – 2016 навчального років. За результатами перевірки складені акти готовності закладів освіти до нового 2015 – 2016 років, складені акти – дозволи на експлуатацію кабінетів підвищеного ризику.

10. ПОПЕРЕДЖЕННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ З ІНШИХ ПРИЧИН

49

Встановити жорсткий контроль за наявністю сертифікатів, строками та умовами реалізації продуктів харчування.

2011-2015

роки, щорічноЗа реалізацією продуктів харчування з обов’язковим сертифікатом, строками реалізації встановлено контроль зі сторони контролюючих органів. Добропільським МВ ГУМВС України в Донецькій області проводиться робота по виявленню стихійних ринків.

50

Забезпечити очистку території населених пунктів, підприємств, місць відпочинку від карантинних рослин

2011-2015

роки, щорічноПроводиться очистка території населених пунктів, підприємств, місць відпочинку від карантинних рослин.


51

Дотримувати основні конструкції житлових будинків в технічно-справному стані

2011-2015

роки, щорічноОдин раз на півроку виконується профілактичний огляд конструкцій житлових будинків, складаються дефектні акти на виконання поточних ремонтів.

52

Забезпечити своєчасну посипку піском пішохідних доріжок в зимовий період

2011-2015

роки, щорічноВ зимовий період двірниками забезпечено щодня посипку дрібним шлаком пішохідних доріжок та тротуарів.

53

Забезпечити контроль за справністю сходів та поручнів маршових сходів в під’їздах будинків

2011-2015

роки, щорічноКонтроль за справністю сходів та поручників маршових сходів в під’їздах будинків забезпечують начальники дільниць, аварійні ремонти проводяться по наряду у кількості 109 шт. на суму 410,6 тис. грн.

54

Встановити контроль за реалізацією піротехнічних засобів та боєприпасів

2011-2015

роки, щорічноВстановлено контроль за реалізацією піротехнічних засобів та боєприпасів.

55

Забезпечити кришками оглядові водопостачальні і каналізаційні колодязі

2011-2015

роки, щорічноКонтролери та аварійно-ремонтні бригади проводять постійне обстеження водопровідних та каналізаційних колодязів на наявність кришок. В період з 01.01.2015 року до 01.11.2015 року було накрито 18 кришок на водопровідні та 42 кришки на каналізаційні колодязі.

56

При проведенні земляних робіт, робіт у колодязях, траншеях, асфальтуванні доріг і тротуарів виставляти огородження та знаки безпеки. По закінченню земляних робіт робити засипку траншей, ям, тощо.

2011-2015

роки, щорічноПри проведенні земляних робіт в колодязях, траншеях обов’язково встановлюються огородження та знаки безпеки, які застосовуються при проведенні робіт при ліквідації аварій та поточному ремонті.


Секретар міської ради В.Г.Древаль


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка