Рішення іу сесії уі скликання від 29. 03. 2011 року №53 „Про районну програму підтримки сім’ї на період до 2014 року Програму ухвалено з метою створення правових, соціальних І економічних умов належного функціонування та розвитку сім’їСкачати 64.48 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір64.48 Kb.
Районна рада
Про хід виконання рішення

ІУ сесії УІ скликання від

29.03.2011 року № 53 „Про

районну програму підтримки

сім’ї на період до 2014 року”

Програму ухвалено з метою створення правових, соціальних і економічних умов належного функціонування та розвитку сім’ї.

2011 року дана програма профінансована на 46,6 тис. грн., що на 16.5 % більше ніж у 2010 році.

Щороку проводяться районні фестивалі «Родині скарби України», «Таланти багатодітної родини», «Маленькі зірочки», конкурс «Родина року», фотоконкурс «Миттєвості сімейного щастя», районні спортивні змагання «Тато, мама, я - спортивна сім’я». Переможці районних етапів брали участь у обласних фестивалях, конкурсах, змаганнях. В обласному фестивалі-конкурсі воєнно-патріотичної пісні «Опалені війною» Манан Анжела виборола 1 місце, Кирило Васильєв – 3 місце, в регіональному конкурсі-фестивалі «Грай, гармонь» Какан Максим зайняв ІІ місце, у відкритому фестивалі-конкурсі естрадної пісні «Душа Півдня» Манан Анжела зайняла І місце, Васильєв Кирило - ІІІ місце та інші.

Протягом 2011 року організовано та проведено близько 38 заходів: тематичні конкурси, акції на молодіжній дискотеці (розповсюджено засоби захисту), тематично - розважальні заходи для дітей та молоді, спортивні змагання, малюнки на асфальті для дітей - до Міжнародного дня захисту дітей, Дня захисника Вітчизни, до Дня 8 березня, Дня Перемоги, Дня матері, Дня сім’ї, Дня Незалежності України, Дня фізкультури та спорту, новорічних та різдвяних свят та інші, якими було охоплено близько 4000 чоловік.

В закладах освіти впроваджено та діють факультативні курси “Рівний – рівному”, “Етика сімейного життя”, „Школа проти СНІДу” які відвідують школярі навчальних закладів. Червонополянська ЗОШ І-ІІІ ст. є опорною школою по впровадженню комплексної програми « Рівний - рівному». На даний момент програма функціонує в Ольгинській, Козачелагерській, Славненській, Каїрській Горностаївській № 1 та № 2 загальноосвітніх закладах району. Даними програмами охоплено 158 учнів.

В закладах культури, бібліотеках, навчальних закладах району проводяться інформаційно-просвітницькі заходи щодо збереження сімейних традицій. В районі працює два любительських об’єднання з організації сімейного дозвілля – клуб за інтересами «Сімейне коло» (Заводівський СБК), клуб «Рукодільниця» (Дубівський СБК).

З метою пропаганди сімейних традицій, роз’яснення визначної ролі в сім’ї в житті суспільства, вихованні нового покоління в Костянтинівській, Дубівській, Ольгинській ЗОШ І-ІІІ ступенів серед учнів 1-4 класів у березні 2011 року відбулося родинне свято «У лузі калина, у лузі червона», «Тато, мама, я-спортивна сім'я». Переможців нагороджено грамотами та призами. Одним з головних напрямків роботи в школі яких є виявлення і забезпечення оптимальних соціально – психологічних умов для розвитку особистості дитини та учня. Костянтинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів працює над досвідом «Педагогічний колектив у системі взаємодії з батьками. Створення школи нового типу « Школа-родина». Досвіт роботи педагогічного колективу розкриває шляхи налагодження ефективної комунікації сім’ї та школи, які можна застосувати на практиці. Розвиваючи школу як місце, де сімейна допомога є завжди бажаною, створюються такі засоби сімейної допомоги, які задовольняють і сім’ю, і вчителів та дають змогу сім’ї здійснювати ефективну підтримку учневі в навчанні.

З метою здійснення просвітницької роботи спрямованої на підвищення статусу інституту сім’ї, формування відповідального батьківства на батьківських зборах та педагогічних всеобучах проводяться бесіди та лекції. Для сімей, які знаходяться в критичних обставинах, практичними психологами проводяться відповідні тренінги, консультації. В Дубівській та Костянтинівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведена лекція «Майбутній сім’янин виховується в родині», «Вплив сім’ї та школи на виховання дітей», «Як розуміти щастя дитини», «Сім’я – колискова моя», конференція на тему: «Якою повинна бути хороша сім’я», родинне свято «Шануй батька й неньку», урок – свято «З бабусиної скриньки».

До Дня матері та Міжнародного дня сім’ї в районі проходять різнопланові тематичні заходи у закладах культури, освіти, спорту з залученням соціальних служб, спонсорів, меценатів. В кожному населеному пункті району проведені урочисті збори, засідання круглих столів, лінійки, куди були запрошені мами із багатодітних родин. Централізованою бібліотечною системою розроблено та затверджено в щорічних планах роботи цикли заходів, присвячених відзначенню дня Матері та Міжнародного Дня сім’ї – літературні вікторини «Материнське серце», години поезії, конкурси на кращий нарис «Сімейне коло» тощо.


Службою у справах дітей районної державної адміністрації, Горностаївським РЦСССДМ постійно проводиться робота щодо розвитку сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом надання індивідуальних консультацій громадянам району, роз’яснення законодавства, нормативно – правової бази в цій сфері. У вересні 2011 року проведено інформаційну компанію «Дитина чекає на Вас» спрямованої на підтримку та пропаганду національного усиновлення, активізацію розвитку сімейних форм виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В районній газеті „Сільські новини” надруковано три статті „Справжня родина для чотирьох” та «Дар усиновлення має кожен», «У кожної дитини повинна бути справжня сім’я»
Горностаївським РЦСССДМ постійно розповсюджується друкована продукція (буклети, листівки, плакати), яка спрямована на підтримку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання. За звітній період направлено на навчання як кандидати у прийомні батьки – 3 особи та 3 сім’ї, опікуни, піклувальники - 3 особи. За звітній період створено 4 прийомних сім’ї та 2 опікунські родини, та влаштовано до них 12 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яких взято під соціальний супровід.

Спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, службою у справах дітей, молодіжною районною радою для шкільних психологів проведені семінари, тренінги, засідання “круглих столів”, спрямовані на запобігання насильства в сім’ї.

З метою попередження будь-яких насильницьких дій стосовно учнів у навчальних закладах практичними психологами та класними керівниками проведено бесіди:

- «Домашнє насильство, як себе захистити»;

- «Тенета торгівлі людьми»;

- «Запобігання і протидія насильству в сім'ї»;

- «Захист прав дітей у нашій державі»;

- «Діти, злочин і кара».

Систематично в усіх навчальних закладах проводяться батьківські збори на яких ознайомлюють батьків із статтею 4 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», батьками прослуховуються лекції : «Роль сім'ї у підготовці юнацтва до майбутнього відповідального батьківства», «Сім'я, як колектив і виховання підлітків», «Ні насиллю в сім'ї !».

Класними керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району були проведені рейди – обстеження неблагонадійних сімей, учнів, які стоять на обліку в кримінальній міліції служби у справах дітей, внутрішкільному обліку. В усіх закладах району разом з районним управлінням юстиції проведено анкетування, метою якого було вияснити чи здійснюється насильство по відношенні до дитини зі сторони батьків,

дорослих, однолітків, в чому воно виявляється. Постійно ведеться патронаж неблагонадійних сімей: рейди – перевірки матеріально –

побутових умов проживання, індивідуальні бесіди з батьками та дітьми із цих сімей, звернення в сільські ради з клопотаннями про притягнення до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов'язків.

При відділі освіти районної державної адміністрації для практичних психологів та соціальних педагогів організовано постійно діючий семінар на тему « СНІД- страшна хвороба ХХІ століття, як її уникнути». Соціальний педагог Каїрської ЗОШ І-ІІІ ступенів Герасименко Л.П. впроваджує програму «Школа проти СНІДу», викладаючи факультатив «Школа проти СНІДу».

При відділі у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації діє дорадчий орган з питань вирішення проблем сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, засідання якого проводяться щоквартально та по мірі необхідності. На території району створено та щопівроку поновлюється Єдиний облік багатодітних сімей та сімей які опинилися в складних життєвих обставинах.

За 2011 рік із РВУМВС надійшло 23 повідомлення про вчинення насильства в сім’ї. У всіх сім’ях проведено соціальні інспектування та запропоновано соціальний супровід. Протягом 2011 року виявлено суб’єктами соціальної роботи ( ут.ч. які звернулися до центру самостійно) 54 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та проведено 60 соціальних інспектувань. Загалом на соціальному супроводі перебувало 9 сімей та 2 особи.. В ході супроводу надано 161 соціальну послугу різної проблематики. Горностаївським РЦСССДМ проведено ряд семінарів та тренінгів для безробітної молоді та у ЗОШ району з питань захисту дітей від жорстокого поводження та всіх форм насильства у сім’ї.

Щорічно Горностаївським РЦСССДМ спільно із службою у справах дітей проводиться семінари – навчання для прийомних батьків та батьків – вихователів, на яких розглядаються питання різної проблематики. У 2011 році пройшли підвищення кваліфікації на базі Херсонського обласного ЦСССДМ 2 прийомних батька.

При Горностаївському РЦСССДМ діє консультативний пункт при пологовому відділення центральної районної лікарні. Щомісяця спеціалістом центру проводяться бесіди, групові консультації з породіллями, медичним персоналом з питань профілактики раннього соціального сирітства. Розповсюджуються листівки, буклети даного спрямування. Протягом 2011 року відмови від новонароджених відсутні.

Заступник голови районноїдержавної адміністрації О.Л.Шум

Матецька 4 14 09


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка