Рішення 21 лютого 2013 року 19 сесія 6 скликання Про стан виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012 2016 рокиСкачати 136.92 Kb.
Дата конвертації21.02.2017
Розмір136.92 Kb.


проектУКРАЇНА

ВІННИЦЬКА РАЙОННА РАДА

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

21 лютого 2013 року 19 сесія 6 скликання


Про стан виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012 - 2016 роки
Вiдповiдно до п.16 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт начальника служби у справах дітей Вінницької райдержадміністрації Багрій Т.П. про стан виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012 - 2016 роки, враховуючи висновок постiйної комiсiї районної ради з питань освіти, культури, духовного відродження, сім'ї та молоді, районна рада
ВИРIШИЛА:


 1. Звіт начальника служби у справах дітей Вінницької райдержадміністрації Багрій Т.П. про стан виконання заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012 - 2016 роки взяти до відома.

 2. Рекомендувати:

  • сільським, селищним головам розглянути на сесіях сільських, селищних рад питання про забезпечення захисту законних прав та інтересів дітей на підвідомчих територіях.

 3. Фінансовому управлінню Вінницької райдержадміністрації (Микитюк Л.В.) передбачити видатки з районного бюджету на фінансування заходів Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012 - 2016 роки.

 4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постiйну комiсiю районної ради з питань освіти, культури, духовного відродження, сім'ї та молоді (Безверхий О.С.).


Голова районної ради С.К. Щербатий
Ковальчук В.А.

Дунаєва Т.М.

Яремчук О.М.УКРАЇНА

ВІННИЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Служба у справах дітей

21036, м. Вінниця, вул.Хмельницьке шосе,17, тел 35-45-12
Голові Вінницької районної ради
ЩЕРБАТОМУ С.К.

на №
від


Служба у справах дітей районної державної адміністрації надає інформацію щодо виконання у 2012 році Комплексної програми захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки, яка була затверджена рішенням 13 сесії 6 скликання від 01.03.2012 року №38, наступне:Загальна характеристика

Станом на 01.01.2013 року у Вінницькому районі загальна кількість дітей становить – 15408д. На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебуває 102 дитини (0,66% від загальної кількості дітей), з яких:

30 дітей-сиріт (29,41% від облікових дітей);

72 дитини, позбавлених батьківського піклування (70,59% від облікових дітей).

Станом на 01.01.2013 року 79 дітей (77,45%) даної категорії перебуває під опікою (піклуванням) громадян та проживає в їх сім'ях з них: 26 - дітей-сиріт; 43 -дитини, позбавлених батьківського піклування, з яких 71 дитина під опікою проживає на території Вінницького району, а 8 дітей – на території інших служб у справах дітей; 1 дитина влаштована на тимчасове виховання у сім’ю родичів.

22 дитини (21,56%) вищезазначеної категорії мають державних опікунів з яких:

- 10 дітей влаштовано на виховання у прийомні сім'ї – 45,45% (9,80%);

- 1 дитина влаштована в дитячий будинок сімейного типу – 4,54% (0,98%);

- 3 дітей навчається та виховується у Ситковецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат для розумововідсталих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування -13,63% (2,94%);

- 1 дитина перебуває в Ладижинському будинку-інтернаті (заклад управління соціального захист) - 4,54% (0,98%);

- 1 дитина виховується у Дитячому будинку змішаного типу «Гніздечко» м.Вінниця - 4,54% (0,98%);

- 5 дітей навчаються у професійних навчальних закладах м. Вінниці - 22,73% (4,90%);

- 1 дитина виховується у Вінницькому обласному спеціалізованому будинку дитини з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки – 4,54% (0,98%).

У Вінницькому районі протягом 2012 року посиротіло 23 дитини, з яких: 3 дітей-сиріт (13,04%) та 20 дітей, позбавлених батьківського піклування (86,96%), з них:


 • 17 дітей під опікою (73,91% );

 • 1 дитина тимчасово влаштована в сім’ю громадян (4,35%);

 • 2 дітей усиновлено громадянами України (8,70%);

 • 1 дитина влаштована до дитячого будинку сімейного типу (4,35%);

 • 1 дитина навчається та виховується у Ситковецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат для розумово відсталих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, набула статусу перебуваючи в закладі (4,35%);

 • 1 дитина навчається в ПТУ м.Вінниця, набула статусу перебуваючи в закладі (4,35%).

Усиновлення

У Вінницькому районі 18 статусних дітей (17,65%) перебуває на централізованому обліку з усиновлення; 1 дитина – на регіональному обліку з усиновлення. Протягом 2012 року 5 дітей усиновлено громадянами України (рішення Вінницького міського суду).Розвиток сімейних форм виховання

На території Вінницького району функціонує:

- 4 прийомних сімї, в них перебуває 4-ро дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1-особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 1 дитячий будинок сімейного типу (6-ро дітей-вихованців)


Всього на території Вінницького району проживає станом на 01.01.2013р. 125 статусних дітей

- на районі проживає 94 дитини під опікою;31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування з інших ССД, які проживають на території району, із них:

- 22 дітей перебуває під опікою і піклуванням;

- 3 дітей проживає в прийомних сім’ях і 1 особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 5-ро дітей-вихованців в дитячому будинку сімейного типу;


Також на території Вінницького району функціонують:

- Стрижавський дитячий будинок-інтернат - всього: 51 дитина, з них 4 дитини-сироти та 17 дітей, позбавлених батьківського піклування. • Якушинецьке ПУСР – всього: 34 чол., з них: 7 дітей, позбавлених батьківського піклування (1 дит. – під опікою).

 • ПТУ №14 смт. Вороновиця – всього: 34 дитини, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 19 дітей - під опікою.

 • Прибузька спеціальна школа-інтернат - всього: 111 чол., з них 1 дитини-сироти, які перебувають під опікою; 6 дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою.


Подолання дитячої бездоглядності та безпритульності

На виконання вимог Законів України від 20 листопада 2003 р. "Про захист суспільної моралі", від 15 листопада 2001 р. "Про попередження насильства в сім'ї", інших нормативно-правових актів та районних програм, що спрямовані на захист морального і фізичного життя дітей, запобігання розповсюдженню творів, які пропагують культ насильства й жорстокості, попередження наркоманії, пияцтва серед неповнолітніх, службою у справах дітей вживаються відповідні заходи направлені на попередження насильства в сім'ях, запобігання бездоглядності, поліпшення становища дітей, підвищення гарантій додержання їх прав на здоровий фізичний та моральний розвиток, а саме:

- проводяться рейди-перевірки з метою попередження негативних проявів у підлітковому та молодіжному середовищі: відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації «Про організацію і проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Сім’я без насильства», «Канікули», «Літо» та попередження негативних явищ у молодіжному середовищі» здійснено виїзди Робочою групою у населені пункти району.

В профілактичні заходи входить комплекс перевірок дотримання норм чинного законодавства закладами соціально-торгівельної сфери, сільськими Будинками культури, комп’ютерними клубами, а також проведення інспектування місць масового відпочинку дітей та молоді.

За результатами виїздів, службою у справах дітей складено доповідну записку та ініційовано нараду при голові районної державної адміністрації з представниками органів місцевого самоврядування, приватних підприємців, членами Робочої групи, де обговорено усі виявлені недоліки, прийнято відповідне доручення щодо усунення недоліків та приведення у відповідність до норм чинного законодавства стану роботи об’єктів торгівлі, Сільських Будинків культури.

Працівниками служби проводяться лекції, бесіди з напрямків: «Профілактика злочинності та правопорушень», «Збереження репродуктивного здоров’я та формування безпечної поведінки» серед учнів навчальних закладів району, дані питання обговорюються і на батьківських зборах.

- профілактична робота щодо попередження бездоглядності та безпритульності дітей, здійснення соціального захисту дітей; відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації 28.03.2012 року №343 «Про проведення обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Вінницького району у 2012 році». Станом на 01.01.2013 року проведено 55 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал», «Неблагополучна сім’я», «Канікули», у ході яких виявлено 7 неповнолітніх.

Поряд з цим, у ході рейдів проводяться обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах; так, у звітному періоді було обстежено 86 сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Крім того, під час рейдів 191 батьків було попереджено про відповідальність за невиконання батьками своїх батьківських обов’язків; проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з 117 неповнолітніми; працівниками кримінальної міліції у справах дітей ініційовано притягнення батьків до відповідальності відповідно до ст. 184 КУпАП -86 чол., ст.173*2 КУпАП – 7чол.

Дітей, які вилучаються під час проведення профілактичних рейдів, направляють до Дитячого будинку «Родинний дім» смт.Вороновиця .

Основним із напрямків діяльності Дитячого будинку є створення таких умов виховання та проходження адаптації дітей, які дозволяють повернутись у сім’ю, так як батьки мають час на виправлення своїх помилок та приведення у відповідність матеріально-побутові умови проживання.

За результатами виїздів здійснюється аналіз ситуації в сім’ях, які знаходяться у скрутному становищі:

- за допомогою структурних та територіальних підрозділів районної державної адміністрації вирішуються питання оформлення документів (паспортів - надано практичну допомогу – 2 сім’ям, свідоцтв про народження виготовлено – 4дітям); пенсії по втраті годувальника – 2 дітям; оформлення державної соціальної допомоги – на 5 дітей; оформлення інвалідності – 1дитині; надається консультативна допомога);

- вирішення питань щодо працевлаштування;

- аналізуються можливості та шляхи виходу сімей з кризової ситуації (до вирішення даної проблеми залучаються структурні та територіальні підрозділи районної державної адміністрації, громадські організації);

- додержання законодавства щодо прав і свобод дітей у сфері освіти, медицини, праці та виховання у сім’ї;

- забезпечення належних умов виховання, проживання у Дитячому будинку „Родинний дім” смт.Вороновиця, в якому виховується 21 дитина з різних категорій сімей.

З метою захисту законних прав та інтересів дітей спеціалісти служби у справах дітей постійно беруть участь у судових засіданнях.

Налагоджено співпрацю із виконавчими комітетами сільських (селищних) рад щодо роботи в напрямку соціального захисту дітей: покращено обмін інформацією, що дає можливість швидкого реагування та надання допомоги дітям та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Попередження жорстокого поводження з дітьми в частині виконання Закону України „Про попередження насильства в сім’ї”

Значна робота Служби проводиться на виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».

Питання стосовно насильства відносно дітей розглядається на Комісії з питань захисту прав дитини при Вінницькій районній державній адміністрації (за потребою), а також здійснюється ряд заходів відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї».

Щочетверга (також у разі необхідності) спеціалісти служби спільно із працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ЦРКЛ працюють у консультативному пункті при пологовому будинку в кабінеті планування сім’ї, який направлений на профілактичну роботу щодо запобігання небажаної вагітності та народження здорових та бажаних дітей, також попередження насильства щодо ненароджених дітей та новонароджених.

На обліку перебуває 7 дітей, які зазнали насильства у сім’ї, чинниками якої стали:

- батьки розлучені; батько і мати влаштовують особисте життя;

- батьки розлучені; спірне питання щодо майна;

- непорозуміння між батьком і дитиною;

- батьки і дитина живуть у різних світах.

По кожному факту службою комплексно вивчались та з’ясовувались причини та чинники, що спричинили насильство у сім’ї; проводились бесіди із дітьми та батьками; батьки несли адміністративну відповідальність відповідно до норм чинного законодавства; сім’ї ставились на соціальний супровід .


Захист житлових та майнових прав неповнолітніх

Одним з основних напрямків в роботі служби у справах дітей є робота щодо захисту законних прав неповнолітніх на житло та майно. Протягом 2012 року фактів порушення житлових та майнових прав виявлено не було.

Налагоджено співпрацю із виконавчими комітетами сільських (селищних) рад щодо ведення квартирного обліку стосовно дітей соціально-вразливих груп. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, з моменту набуття правових підстав для перебування на квартирному обліку, протягом визначеного терміну, перебувають на квартирному обліку про, що інформується служба та надається рішення виконавчого комітету сільської (селищної) ради. Також проводиться робота щодо внесення до Книги погосподарського обліку та Домової книги, інформації про проживання дітей, що підтверджує та забезпечує їх право користуватися займаним приміщенням нарівні з власником або наймачем; покращує здійснення контролю органу опіки і піклування за додержанням батьками або особами, які їх замінюють, майнових та житлових прав дітей при відчуженні жилих приміщень та купівлі нового житла.
Цілі та завдання на 2013 рік


 • запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності;

 • виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції, та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім'ях;

 • застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

 • продовження функціонування єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

 • підвищення рівня культури сімейних стосунків і відповідальності батьків за виконання своїх обов'язків шляхом активізації участі батьків у семінарах, тренінгах, що сприяють формуванню сімейних цінностей;

 • забезпечення розвитку та доступності соціальних послуг для сімей з дітьми;

 • розроблення та впровадження системи підготовки дітей і молоді
  до сімейного життя та відповідального батьківства з урахуванням
  моральних засад і традиційних цінностей українського суспільства, спрямованої на зміцнення сім'ї та морального здоров'я дітей;

 • сприяння діяльності в родопомічних закладах консультаційних
  пунктів соціально-психологічної допомоги, центрів матері та дитини;

 • запобігати відмові батьків від дітей раннього віку, в тому числі дітей з вродженими вадами розвитку;

 • своєчасно виявляти бездоглядних та безпритульних дітей, влаштовувати їх на виховання в заклади сімейного типу та соціального захисту;

 • встановлювати статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, не пізніш як через два місяці після виявлення дитини, яка залишилася без батьківського піклування.


Шляхи досягнення:

основними напрямками подолання сирітства є соціально-правова підтримка дітей, які залишилися без піклування батьків, вжиття комплексу заходів щодо їх соціальної адаптації, забезпечення інтеграції зусиль органів виконавчої влади; установ та організацій, спрямованих на захист прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; виконання заходів, затверджених на 2013 рік Комплексною програмою захисту законних прав та інтересів дітей у Вінницькому районі на 2012-2016 роки.


Начальник служби у справах дітей Т.П.БАГРІЙБаза даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка