Програма навчальної дисципліни податкове право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс СеместрСкачати 450.08 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації29.12.2016
Розмір450.08 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

Податкове право

1. ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ


Форма

навчання

Курс

Семестр

Лекції

Практичні

(семінарські)

Всього ауд.

год.

Курсові роботи

Контрольні

роботи

Самостійна

робота

Всього годин

Кредити

Екзамен

Залік

Денна (ЦГЮ)

4

7

10

18

38

-

-

58

66

2

-

+

2. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ


Метою навчальної дисципліни є вивчення студентами відносин, які виникають у сфері встановлення, сплати, зміни та відміни податків, зборів та інших обов’язкових платежів, сучасної системи державних органів на які покладено функцію по здійсненню контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків та зборів до державного та місцевих бюджетів.

Завданням учбової дисципліни є вивчення загальної та спеціальної частини податкового права, а саме поняття та видів податків та зборів, інших обов’язкових платежів, принципів оподаткування, вимог до встановлення податків та зборів, процедури встановлення, зміни та відміни податків та зборів. Орієнтуватися в системи загальнодержавних та місцевих податків та зборів.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:Вміти:

  • орієнтуватися в класифікації податків та зборів, інших обов’язкових платежів, податкових правовідносин;

  • знати систему контролюючих органів;

- володіти достатньо об’ємним матеріалом нормативно-правових актів, регулюючих податкові правовідносини;

  • складати різноманітні правові документи щодо застосування норм податкового законодавства (рішення-повідомлення, скарги (апеляції), заперечення, позовні заяви, заперечення на позовні заяви та ін)

  • орієнтуватися в особливостях адміністрування окремих видів податків та зборів, компетенції органів влади та місцевого самоврядування у встановлення податків та зборів.3. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ


ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Тема 1. Інститут податкового права

Поняття податкового права. Предмет та метод правового регулювання податкового права . Становлення та розвиток податкового законодавства України за часів незалежності. Система оподаткування України в період 1991-1997 роках, 1997-2001, 2001-2010 роках та сучасний період.

Місце інституту податкового права в системі фінансового права. Зміст та особливості інституту податкового права. Зв'язок податкового права з іншими галузями права. Наука податкового права. Поняття податкових правовідносин. Особливості податкових правовідносин. Види податкових правовідносин. Об’єкт та суб’єкт податкових правовідносин. Права та обов’язки суб’єктів податкових правовідносин. Юридичний та фактичний зміст податкових правовідносин. Підстави виникнення, зміни та припинення податкових правовідносин. Податково-правові норми. Система джерел податкового права. Удосконалення та розвиток податкового законодавства. Кодификація податкових норм. Характеристика Податкового кодексу України. Податкові новації.

Тема 2. Правове регулювання податку, платники податків та зборів.

Поняття податку та збору. Ознаки податку. Функції податку. Співвідношення податку, збору та іншого обов’язкового платежу. Класифікація податків та зборів. Елементи податку. Ставка податку. Об’єкт оподаткування. Предмет оподаткування. База оподаткування. Податковий період. Обчислення податків та зборів. Сплата податків та зборів.

Поняття платників податків та зборів. Обов’язки та права платника податків. Фізичні та юридичні особи , як платники податків. Пов’язані особи. Консолідована група платників податків. Податкові агенти. Облік платників податків та зборів. Поняття представництва в податковому праві. Законний представник платника податків. Уповноважений представник платника податків. Офіційний представник платника податків. Наслідки недодержання оформлення представництва у податкових правовідносинах.

СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА

Тема 3. Загальнодержавні податки.

Платники податку на прибуток. Об’єкт оподаткування. Ставки податку на прибуток. Пільги. Обчислення та сплата податку на прибуток. Становлення законодавства оподаткування доходів фізичних осіб. Платники податку на доходи фізичних осіб. Об’єкт оподаткування. Ставки податку. Соціальна пільга. Податкові агенти. Декларування доходів фізичних осіб.

Платники акцизного податку. Підакцизні товари. База оподаткування. Ставки акцизного податку. Марки акцизного податку. Пільги по сплаті акцизного податку. Податок на додану вартість. Платники податку на додану вартість. Ставки податку на додану вартість. Відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету.

Тема 4. Місцеві податки та збори.

Розвиток законодавства щодо встановлення місцевих податків та зборів. Компетенція органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів. Податок на майно. Єдиний податок. Збір за паркування. Туристичний збір. Ставки місцевих податків та зборів. Відповідальність органів місцевого самоврядування за порушення норм податкового законодавства.Тема 5. Податковий контроль. Відповідальність за порушення податкового законодавства.

Поняття та зміст податкового контролю. Вили податкових перевірок та вимоги до їх проведення. Органи на які покладено обов’язок контролю за своєчасністю та повнотою сплати податків та зборів. Права та обов’язки контролюючих органів. Відповідальність за порушення норм податкового законодавства: адміністративна, фінансова, кримінальна.


  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка