Програма Фахового вступного випробовування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, магістраСторінка1/6
Дата конвертації29.12.2016
Розмір0.75 Mb.
  1   2   3   4   5   6
Міністерство освіти і науки України

Львівський національний університет імені Івана Франка

Затверджено

на засіданні приймальної комісії

Львівського національного університету

імені Івана Франка

24.02.2014 р. (протокол № 4)

Перший проректор

______________В.С. Височанськийпрограма

Фахового вступного випробовування

для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня

спеціаліста, магістра
Спеціальність: 7.14010301, 8.03060101

«Туризмознавство»

Львів-2014
ЗАТВЕРДЖЕНО


на засіданні Вченої Ради

географічного факультету

(протокол № 7 від « 11 » вересня 2013 р.)
Голова Вченої ради ____________ В. Біланюк
Програма фахових вступних випробувань

Зі спеціальності “Туризмознавство (ЗА ВИДАМИ)”

ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ОСВІТНЬО-КВАЛІфіКАЦІЙНИХ РІВНІВ

МАГІСТР”, “сПЕЦІАЛІСТ”


«Активний туризм»
Активний туризм як суспільне явище.

Місце активного туризму серед інших видів туристичної діяльності. Сучасний стан та тенденції розвитку активного туризму в світі й Україні.

Різнобічність проведення дозвілля – характерна риса цивілізованого суспільства. Чинники популярності активного туризму серед дітей і дорослих. Історія зародження і розвитку різних видів активного туризму в світі й на терені України.

Місце різноманітних видів активного туризму у світі сучасної глобальної туристичної індустрії. Позиція Всесвітньої туристичної організації (ВТО) і міжнародних туристичних асоціацій щодо популяризації розвитку різноманітних видів активного туризму серед населення всіх країн і регіонів. Молодіжне середовище і новомодні віяння в активному туризмі. Привнесення інноваційних елементів в організацію традиційних видів активного туризму.

Порівняльний аналіз статистичних даних, що характеризують сучасний стан розвитку різноманітних видів активного туризму у розрізі регіонів планети та окремих країн. Стан справ в Україні щодо бурхливого розвитку масового активного туризму в 1950-1980 роки з аналізом економічних і соціальних причин різкого занепаду масового активного туризму в 1990-ті роки. Ситуація в державі станом на початок ХХІ століття. Проблеми відродження масовості активного туризму в Україні.


Класифікація видів активного туризму.

Зимові та літні групи видів. Комбіновані види активного туризму.

Кількість видів активного туризму постійно зростає й урізноманітнюється. Пішохідні наземні й підземні види: турпоходи різних категорій складності та цільової орієнтації (власне спортивні, оздоровчі, відпочинково-цільові, історико-краєзнавчі, екотуристичні, науково-експедиційні тощо), спортивно-туристичне орієнтування, стаціонарна (турбазна, наметова) екорекреація з радіальними екскурсійно-туристичними походами, лижні походи, спортивні мисливство і рибальство, фотополювання, любительське збиральництво (грибів, ягід, чар-зілля), спелеотуризм та інші традиційні й модерно-ігрові види.  • Упряжні види: верховий (на конях, мулах, віслюках, верблюдах, слонах), упряжно-санний (оленячі й собачі упряжки), упряжно-колісний.

  • Колісно-мобільні види: велотуризм, мототуризм, пустельні й болотно-бездорожні раллі, снігокати тощо.

  • Гірські види: власне гірський туризм і альпінізм, скелелазання, катання на лижах, модерні гірськолижні види спорту (слалом, сно-уборд і ін.).

  • Водні види: подорожі на яхті, катамарані, вітрильно-гребних човнах різноманітної (в т.ч. архаїчної) конструкції, водні лижі, скутер, підводне плавання, підводне полювання.

  • Аеродинамічні види: повітроплавання, (дельта-, моно-)планеризм, подорожі на 1-2-місних спортивних літаках, парашутизм.

  • Комбіновані види спортивно-оздоровчого туризму та різні види спортивних і театралізованих забав: експедиційне поєднання сплаву гірськими ріками з пішими переходами, інші форми комбінації водно-пішохідно-упряжного туризму, театралізовані реконструкції історичних битв, командні баталії, спортивне переслідування тощо.

  • Інноваційні види, екстрім: робінзонада, одноосібні екстемальні експедиції (в тропічних нетрях, в гірській системі, в океані, за полярним колом тощо), сафарі, життя у відсталому племені з активною участю у ритуальних (зокрема ініціальних) тубільних культах і таке інше.


Техніка безпеки при організації активного туризму.
Роль і завдання інструктора техніки безпеки.


Типові положення спортивно-туристичного інструктажу.

Медичні вимоги до учасника туристичного походу. Самоконтроль під час туристичного походу. Ознайомлення з чинними правилами і нормами техніки безпеки при організації активного туризму. Фахова підготовка, компетентність та життєво-туристичний досвід інструктора з техніки безпеки.

Типові положення методики та особливості інструктажу при підготовці до участі в тих чи інших видах активного туризму. Обов’язки санінструктора в туристичному поході. Головні прийоми і правила надання першої медичної допомоги.

Пішохідні наземні й підземні види активного туризму: особливості організації та проведення.


Організація пішого туристичного походу. Загальні вимоги до підготовки. Туристичне спорядження. Типологія туристичних походів за категоріями складності. Протяжність безупинного переходу. Темп руху в поході. Тривалість денного переходу. Вибір місця для розбиття наметів. Організація харчування в туристичному поході. Санітарно-гігієнічна культура туриста в поході.

Спортивно-туристичне орієнтування: методика організації, правила проведення. Спортивні мисливство, рибальство, фото- і відеополювання, любительське збиральництво. Ліцензування. Комерціалізація організованого надання клієнту відповідних турпослуг.

Спелеотуризм: підготовчо-організаційні заходи, техніка безпеки, відеоінструктаж. Особливості техніки організованого туристичного пересування необлаштованими печерними лабіринтами.

Велотуризм в Україні – стратегічно-ринкова орієнтація на європейського туриста та заходи щодо популяризації велотуризму на внутрішньому ринку.


  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка