Про Всеукраїнський тиждень права на зустрічі з представниками бізнесу у Вовчанській одпі вже стало доброю традицією у першій половині грудня проводити «Всеукраїнський тиждень права»Сторінка1/21
Дата конвертації02.01.2017
Розмір1.09 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21
Про Всеукраїнський тиждень права на зустрічі з представниками

бізнесу у Вовчанській ОДПІ
Вже стало доброю традицією у першій половині грудня проводити «Всеукраїнський тиждень права», до якого щороку долучається Вовчанська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області. Адже проведення такого заходу спрямовано на утвердження в Україні правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до найвищих цінностей, які охороняються правом.

«Указом Президента України у 2008 році започатковано щорічне проведення Всеукраїнського тижня права в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Цей День відзначається в усьому світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини» - повідомила запрошеним на зустрічі з представникам бізнесу в.о.начальника Вовчанської ОДПІ – Людмила Василівна Воловик. 

Під час заходу було обговорено ряд актуальних питань, а саме: застосування на практиці норм податкового законодавства щодо адміністрування єдиного соціального внеску, про нюанси системи електронного адміністрування ПДВ та сплату податку, про нову форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка набрала чинності – 1 грудня 2015 року, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, застосування РРО фізичними особами – платниками єдиного податку, порядку здійснення готівкових розрахунків.

«В рамках проведення Всеукраїнського тижня права в Центрі обслуговування платників Вовчанської ОДПІ фахівцями інспекції надаються консультації всім бажаючим з питань реалізації і захисту прав людини. Кожен із відвідувачів має можливість отримати відповідь у фахівців податкової інспекції, кваліфіковану консультацію чи пораду в межах повноважень ОДПІ» – зазначила наприкінці заходу в.о.начальника Вовчанської ОДПІ.

Отже, подібні заходи сприяють не тільки підвищенню загальної обізнаності, а й розбудові  конструктивного діалогу між контролюючими органами та платниками. 

За 11 місяців платники Харківщини перерахували 8,2 мільярди гривень ЄСВ


Це майже на півмільярда гривень більше доведеного показника.

Так, зокрема, протягом листопада  2015 року показник по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сягнув 824 мільйони гривень. До зрівняння, за минулорічний період було сплачено близько 700 млн.грн.

Близько 64 % надходжень листопада поточного року або 525 мільйонів гривень ЄСВ надійшло від платників м. Харкова.

В ГУ ДФС у Харківській області підкреслюють важливість своєчасності сплати єдиного соціального внеску. Адже від цього залежить виплата пенсій, забезпечення соціальних гарантій тощо.

В той же час податківці націлюють свою діяльність на удосконалення консультаційної роботи та  впровадження електронних сервісів для платників.

Так, відмічається систематичне зростання числа тих, хто подає звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування через мережу Інтернет. На сьогодні майже 95 відсотків платників ЄСВ користуються «електронкою».

«Це дуже зручно, - підкреслюють у відомстві, - адже економить час та гроші платників. Окрім того, при наданні «електронної звітності» здійснюється її перевірка на арифметичні помилки».

Щодо електронного сервісу «Управління ЕЦП»


Сервіс «Управління ЕЦП» надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено новий електронний формат Повідомлення за кодом J(F)1391102.

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.

Професор з Німеччини Лотар Геллерт став радником Голови ДФС

Експерт Митної служби Німеччини, професор з митного права Лотар Геллерт став радником Голови Державної фіскальної служби Романа Насірова з питань митної політики.

На цій посаді Лотар Геллерт буде консультувати Голову ДФС в питаннях реформування митного напрямку ДФС в цілому, а також за окремими питаннями: управління ризиками, митна вартість та митний пост- аудит контроль.

«Останні кілька місяців ми плідно співпрацюємо з Митною службою Німеччини. І я радий, що нам вдалося домовитись про залучення до процесу реформування української митниці дуже досвідченого фахівця, професора Геллерта», - зазначив Роман Насіров.

Професор Лотар Геллерт має більш ніж 15-річний досвід роботи у Митному департаменті Міністерства фінансів Німеччини, де, зокрема, займався питаннями митного законодавства. В якості експерта працював у Єврокомісії. У 2005-2007 - в Офісі боротьби з шахрайством (OLAF). У 2009-2011 роках - в Департаменті податкових та митних питань (TAXUD), де відповідав за взаємну адміністративну допомогу між країнами-членами ЄС у митній  сфері, питання митного боргу та гарантій, а також брав участь у розробці Імплементаційного регламенту щодо Модернізованого Митного кодексу ЄС.

З серпня 2011 року викладає в Урядовому університеті адміністративних наук в Мюнстері.

В Україні професор Геллерт розпочне роботу з січня 2016 року. 

Регистрационное заявление плательщика НДС подано невовремя: когда возникают налоговые обязательства?

Вовчанська ОДПІ повідомляє, що реєстраційна заява платника ПДВ за формою №1-ПДВ подається не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день .

При цьому податківці зауважують, що будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, яка не подала до контролюючого органу заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку.

Враховуючи викладене, обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з ПДВ в особи, що підлягає обов'язковій реєстрації як ПДВ вартість виникає, починаючи з дати такої реєстрації.

При цьому якщо така особа не подала/несвоєчасно подала заяву до контролюючого органу, обов'язок щодо нарахування та сплати податкових зобов'язань з ПДВ виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання заяви. Тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто загального обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн гривень за останні 12 календарних місяців.


  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка