Про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань у Державному архіві Сумської областіСкачати 117.58 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір117.58 Kb.


Про стан виконавської дисципліни та організації 

виконання завдань у Державному архіві Сумської області
У своїй діяльності архівні установи області керуються Законами України, актами та дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, Державної архівної служби України, розпорядженнями та дорученнями голови Сумської обласної державної адміністрації.

На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації на гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування» у Державному архіві Сумської області та архівних відділах РДА та міських рад розроблені графіки особистого прийому керівництвом архівних установ. Прийом ведеться поза графіком, якщо громадянин звертається з питаннями, що потребують невідкладного вирішення. У вестибюлі архіву встановлено інформаційну дошку з графіком особистого прийому керівництвом архіву, контактними телефонами, зразками заяв громадян. Ведеться першочерговий прийом та виконання запитів окремих категорій громадян (інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв України, Героїв Радянського Союзу, багатодітних сімей, інвалідів 1 групи). На веб-сайті ДАСО розміщена інформація про роботу із запитами соціально-правового характеру: графіки прийому громадян в столі довідок, керівництвом архіву, порядок виконання запитів, перелік запитів, що виконуються безкоштовно та на платній основі, склад, зміст архівних фондів та електронної бази даних.

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» в архівних установах області призначені відповідальні, на сайті ДАСО, веб-сторінках архівних відділів, сайтах райдержадміністрацій та міських рад розміщено інформацію про роботу по доступу до публічної інформації.
Протягом 2014 року на виконанні у Держархіві області було 20 наказів Державної архівної служби України. Завдання, викладені у них, розглядалися на засіданнях колегії архіву та втілювалися у життя.

На виконання наказу Укрдержархіву від 11.04.2011 № 44 «Про участь держархівів у заходах з увічнення памʼяті про події Великої Вітчизняної війни та її учасників на 2011-2015 роки та з підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги» у читальному залі Держархіву була відкрита виставка документів, присвячена 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Державний архів області сприяє роботі громадських організацій, обласної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій у виявленні документів про події Великої Вітчизняної війни в читальному залі архіву.

Відповідно до наказу ДАСУ від 15.08.2012 № 145 «Про посилення протипожежного захисту в архівних установах» розроблено та виконується план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у Держархіві області. Інформації щодо проведених робіт в архівних установах області протягом 2014 року надіслані до Укрдержархіву.

У Держархіві області здійснювалися заходи щодо виконання антикорупційного законодавства у державних архівних установах відповідно до наказу ДАСУ від 24.05.2013 № 72. На офіційному веб-сайті ДАСО створена та періодично поновлюється рубрика «Запобігання проявам корупції». Відповідно до плану підвищення кваліфікації у ДАСО проведені заняття для державних службовців, спрямовані на формування знань з антикорупційного законодавства.

Проводилася робота щодо виконання наказу Державної архівної служби України від 25.06.2013 № 83 «Про введення в дію рішення колегії Укрдержархіву від 21.06.2013 № 7/3 «Про участь державних архівів у заходах з підготовки і відзначення у 2013-2015 роках 70-ї річниці визволення України, її столиці – міста Києва від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». У читальному залі Держархіву була відкрита виставка документів, присвячена 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. На сайті Державного архіву Сумської області в рубриці Статті розміщена стаття «Цей день назавжди в пам’яті народній». Державний архів області сприяє роботі громадських організацій, обласної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій у виявленні документів про події Великої Вітчизняної війни в читальному залі архіву.

Забезпечена участь Державного архіву області у проведенні у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав (наказ ДАСУ від 01.07.2013 № 89). На сайті ДАСО розміщена он-лайнова фотовиставка, 14 лютого 2014 року у читальному залі архіву проведений тематичний захід за участю воїнів-афганців.

На виконання наказу Укрдержархіву від 19.12.2013 № 187 «Про введення в дію рішення колегії Укрдержархіву від 17.12.2013 № 14/3 «Про супровід галузевого офіційного веб-порталу «Архіви України» та власних офіційних веб-сайтів Державного департаменту СФД, державних архівних установ» проведено відповідну роботу з наповнення офіційного веб-сайту Держархіву області інформацією, вносяться зміни у рубрики.

Відповідно до наказу Державної архівної служби України від 17.04.2014 № 47 «Про введення в дію рішення колегії ДАСУ від 17.04.2014 № 4/3 «Про участь державних архівів у заходах з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» 05 березня 2014 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відкрито документальну виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Електронну версію виставки розміщено на офіційному сайті Держархіву Сумської області в рубриці «Виставки». З 24 березня 2014 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області в рубриці «Презентаційні матеріали» демонструється документальна виставка до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка (у форматі PowerPoint), підготовлена працівниками ДАСО. 27 червня 2014 року в читальному залі ДАСО відбувся тематичний захід для співробітників архіву на тему: «Т.Г. Шевченко і Сумщина». Головний спеціаліст відділу інформації та використання документів розповіла про перебування Великого Кобзаря на сумській землі, відображення цих подорожей в літературній та малярській творчості Шевченка, вшанування пам'яті поета.

Здійснено заходи на виконання наказу Укрдержархіву від 30.05.2014 № 65 «Про участь у виконанні Плану заходів з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади». 30 травня 2014 року в Державному архіві Сумської області було проведене обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади за участю працівників архіву. На веб-сайті Державного архіву Сумської області створено рубрику «Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Держархівом області забезпечено участь у відзначенні Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці незалежності України відповідно до наказу Державної служби України від 29.07.2014 № 87. У читальному залі Державного архіву Сумської області 22 серпня 2014 року відкрито фотодокументальну виставку з нагоди річниці незалежності України. В експозиції представлені документи Центрального державного історичного архіву м. Київ, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву Сумської області, що відтворюють шляхи становлення української держави з часів козацької доби, Центральної Ради, Директорії, УНР до незалежної України. Для колективу Держархіву та представників засобів масової інформації головним спеціалістом відділу інформації та використання документів О. О. Клюєвою прочитана лекція на тему «Україна: споконвічна, незалежна, вічна». Присутні були ознайомлені з історією становлення сучасної України, її символіки, законотворчими процесами в державі. Особлива увага була приділена споконвічному прагненню українського народу до єдності та незалежності. Хвилиною мовчання була вшанована пам’ять загиблих за незалежність України.

12 вересня 2014 року на сайті Держархіву в рубриці «Виставки» розгорнуто он-лайнову виставку, присвячену 25-й річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову» (наказ ДАСУ від 08.08.2014 № 100 «Про участь державних архівів у визначенні 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний рух України за перебудову»). Експозиція знайомить з агітаційно-пропагандистськими листівками «Народного Руху України за перебудову», агітаційними матеріалами в підтримку громадсько-політичної організації в передвиборчих кампаніях по виборах Президента України та народних депутатів, виданнями «Народного Руху України за перебудову», Положенням про Сумську крайову координаційну Раду «Народного Руху України за перебудову»,  зверненнями, протоколами засідань, звітами Сумської крайової координаційної Ради, фотографіями про перебування на Сумщині лідера «Народного руху України за перебудову» В.Чорновола.

Протягом року Держархів області керувався у своїй роботі розпорядженнями, дорученнями, протокольними дорученнями голови Сумської обласної державної адміністрації. Протягом 2014 року на виконанні у Держархіві області було 85 розпоряджень голови Сумської облдержадміністрації та 14 протокольних доручень за підсумками нарад при голові ОДА та його заступниках.

Відповідно до розпорядження голови ОДА від 09.03.2011 № 31 «Про забезпечення інформаційно-комунікаційного супроводження суспільно значущих заходів та взаємодію з засобами масової інформації». Інформація про заходи висвітлюється у рубриці «Новини» на офіційному веб-сайті Держархіву області. У рубриці «Виставки» представлені експозиції фотодокументальних виставок, підготовлені працівниками архіву. Держархів виступає з повідомленнями та інформаціями на обласному радіо, співпрацює з редакціями газет «Сумщина», «Вперед».

Забезпечено участь Держархіву області у заходах на виконання розпорядження голови ОДА від 04.04.2011 № 238 «Про обласні заходи щодо підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Шевченка Т.Г. та 150-річчя від дня його перепоховання». 05 березня 2014 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відкрито документальну виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. 09 березня 2014 року архівісти взяли участь у святкових заходах 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка біля памʼятника Кобзарю. З 24 березня 2014 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області в рубриці «Презентаційні матеріали» демонструється документальна виставка до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка (у форматі PowerPoint), підготовлена працівниками ДАСО. 22 травня 2014 року працівники Державного архіву Сумської області взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку, де відбувся мітинг з нагоди 153-ої річниці перепоховання Великого Кобзаря.

На виконання розпорядження від 10.05.2011 № 334 у ДАСО створені умови для доступу до публічної інформації. На веб-сайті Держархіву області оперативно оновлюється інформація, висвітлюються події, в рубрики вносяться корективи. На веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області обласний архів систематично оприлюднює інформацію про свою діяльність.

Державним архівом Сумської області забезпечено виконання розпоряджень голови ОДА від 13.11.2012 № 455- ОД «Про підготовку та відзначення в Сумській області 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», від 10.07.2013 № 298-ОД «Про підготовку і проведення у 2014 році в Сумській області Року учасників бойових дій на території інших держав», від 16.01.2014 № 7-ОД «Про відзначення в Сумській області у 2014 році Дня Собор­ності та Свободи України», від 18.06.2014 № 250-ОД «Про відзначення в Сумській області 18-ї річниці Конституції України», від 24.06.2014 № 260-ОД «Про відзначення в Сумській області 355-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві», від 11.08.2014 № 339-ОД «Про відзначення 23-ї річниці незалежності України в Сумській області». Підготовлені фотодокументальні виставки, проведені тематичні лекції у читальному залі архіву, взято участь в обласних заходах.

На виконання спільного розпорядження Сумської обласної державної адміністрації та Сумської обласної ради від 30.07.2013 № 332-ОД/23 «Про підготовку та відзначення 75-ї річниці від дня утворення Сумської області» 09 січня 2014 року у читальному залі Державного архіву Сумської області була відкрита фотодокументальна виставка «Сторінки історії», присвячена 75-річчю утворення Сумської області. 09 січня 2014 року у Сумському обласному краєзнавчому музеї за участю Державного архіву Сумської області відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Сторінки історії Сумської області». В експозиції представлені матеріали з фондів обласного музею та документи Держархіву Сумської області, Центрального державного архіву громадських об’єднань України. 17 січня 2014 року в читальному залі Державного архіву Сумської області відбулася презентація виставки до 75-ої річниці утворення області «Сумщині – 75» (у форматі Power Point), підготовленої працівниками архіву. У заході взяли участь студенти історичного факультету СДПУ ім. А.С.Макаренка, архівісти, науковці та краєзнавці. Ця презентація демонструється на веб-сайті Державного архіву Сумської області в рубриці «Презентаційні матеріали» та сторінці обласного архіву на веб-порталі державних органів виконавчої влади Сумської області.

Проводилася робота на виконання розпорядження голови ОДА від 13.08.2013 № 344-ОД «Про заходи щодо забезпечення реалізації та гарантії права громадян на звернення до органів державної влади, органів місцевого самоврядування». Державний архів області виконує довідки у визначені законодавством терміни, надаються обгрунтовані, повні відповіді за матеріалами документів, які зберігаються в архіві. У разі відсутності документів, надаються рекомендації щодо місця знаходження даних документів та адреси, куди можна звернутися. Питання про розгляд підсумків роботи із зверненнями громадян у ДАСО та архівних установах області за квартали та півріччя розглядалися на засіданнях колегії архіву.

Протягом року Держархівом області здійснені заходи, передбачені планами роботи Сумської облдержадміністрації, затверджені відповідними розпорядженнями: 27 січня 2014 року в читальному залі Держархіву Сумської області відкрито документальну виставку до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, до 70-річчя визволення України від нацистських загарбників 24 жовтня 2014 року у читальному залі архіву розгорнуто фотодокументальну виставку «Звільнена в боях та праці».

У квітні 2014 року в Державному архіві Сумської області відбувся І тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» на виконання розпорядження ОДА  від 04.03.2014 № 91-ОД «Про проведення першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у 2014 році». У конкурсі взяли участь 5 осіб. У номінації «Кращий керівник» переможцем стала заступник начальника фінансово-господарського відділу Петрова Г. Я. У номінації «Кращий спеціаліст» перше місце отримала головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Кузьменко І.П.

12 квітня 2014 року в рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» працівники Державного архіву Сумської області взяли участь у благоустрої території парку культури і відпочинку імені Кожедуба на виконання розпорядження від 19.03.2014 № 105-ОД «Про проведення щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів області».

Розпорядженням голови ОДА  від 18.04.2014 № 147-ОД затверджено граничну чисельність працівників архіву у кількості 49 осіб. Відбулися зміни у структурі та штатному розписі Держархіву області.

Відповідно до розпорядження ОДА від 22.05.2014 № 203-ОД у Державному архіві Сумської області був проведений захід з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. На веб-сайті Державного архіву Сумської області створено рубрику «Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади».

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 08.08.2014 № 331-ОД «Про забезпечення виконання законодавства з реалізації державної політики у сфері створення та забезпечення функціонування системи страхового фонду документації здійснено передачу страхового фонду документації до Держархіву області.

Розпорядженням голови ОДА від 05.09.2014 № 384-ОД внесено зміни до Положення про Державний архів Сумської області та затверджено його нову редакцію.

11 грудня 2014 року у читальному залі Державного архіву Сумської області для державних службовців була проведена лекція-бесіда з питань реалізації і захисту прав людини відповідно до розпорядження від 25.09.2014 № 425-ОД «Про затвердження заходів щодо проведення в області у 2014 році Всеукраїнського тижня права».

Наказом Державного архіву Сумської області від 15.10.2014 № 54-ОД визначено головного інженера відділу організації і координації архівної справи відповідальним за виконання вимог Порядку та наповнення інформацією електронної системи моніторингу державних закупівель на веб-порталі місцевих органів виконавчої влади Сумської області (розпорядження ОДА від 29.09.2014 № 429-ОД «Про забезпечення прозорості у сфері закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти»).

На виконання розпорядження голови ОДА від 18.11.2014 № 497-ОД «Про заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів у Сумській області у 2014 році». 18 листопада 2014 року на сайті Державного архіву Сумської області відкрито документальну виставку, присвячену Дню пам’яті жертв голодоморів. Документи Держархіву області, що свідчать про Голодомор 1932-1933 років на Сумщині, були представлені в експозиції виставки в обласному краєзнавчому музеї «Голодомори та великий терор 1930-х років на Сумщині – злочини тоталітарного режиму», яка відкрилася 21 листопада 2014 року. 22 листопада 2014 року співробітники архіву взяли участь у мітингу-реквіємі біля пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років та в акції «Запали свічку» на вулиці Соборній.

Усі завдання, визначені розпорядженнями та дорученнями облдержадміністрації, наказами Укрдержархіву, виконувалися у визначені терміни. Вчасно надавалися відповіді на звернення громадян, інформації на накази та розпорядження вищих організацій, звіти про виконання завдань. Протягом року фактів порушень виконавської дисципліни в архіві не виявлено.

З початку року на адресу архіву надійшов 651 вхідний документ, до вищих органів та різних установ архівом було надано 1143 інформації та звітів.

На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 06.06.2012 № 215-ОД «Про заходи щодо систематизації контролю та посилення виконавської дисципліни в Сумській області» підготовлено 12 щомісячних інформацій про стан виконання Держархівом області розпоряджень, доручень, протокольних доручень голови Сумської облдержадміністрації. Сектору контролю відділу документообігу та контролю апарату Сумської ОДА надсилалися щоквартальні узагальнені інформації про кількість документів, що перебували на контролі у ДАСО протягом 2014 року.

Начальники архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад своєчасно реагують на накази, рішення колегії та листи Державного архіву області, згідно з графіком була надана планово-звітна документація.


Заступник начальника відділу організації

і координації архівної справи В.А.Марченко

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка