Прес-реліз Одеський національний університет – 150 років легендарної історії Наказ про створення Університету було проголошено вранці 13 травня 1865 року у великій актовій залі Рішельєвського ліцеюСкачати 29.12 Kb.
Дата конвертації05.03.2017
Розмір29.12 Kb.
Прес-реліз
Одеський національний університет – 150 років легендарної історії
Наказ про створення Університету було проголошено вранці 13 травня 1865 року у великій актовій залі Рішельєвського ліцею. Саме цей день – 1 травня за тогочасним юліанським календарем, або 13 травня сучасного григоріанського календаря став початком функціонування першого в Причорномор’ї університету.

Одеса довго наближалася до цього видатного моменту. Швидкий та потужний розвиток південних земель і наявність освітянських кадрів сприяли поширенню в одеському суспільстві ідеї створення в місті університету.

7 вересня 1865 р. розпочався перший навчальний рік для 175 студентів та кількох десятків викладачів трьох факультетів: юридичного, історико-філологічного і фізико-математичного. З цих трьох факультетів alma mater постали 14 сучасних факультетів та інститутів Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Сьогодні майже 12000 студентів слухають лекції 1600 викладачів, серед яких 156 професорів та докторів наук і 728 кандидатів наук і доцентів.

Серед перших студентів Імператорського Новоросійського університету були діти відомих фамілій. I зараз одеситам добре відомо, що бути студентом ОНУ імені І.І. Мечникова престижно, адже університет дає можливість отримувати вищу освіту, засновану на класичних традиціях, яким вже 150 років.

У перші роки обличчя університету визначали вчені, які згодом стали «золотим надбанням» світової науки: майбутній лауреат Нобелевської премії 1908 р. І.І.Мечников, майбутні академіки Петербурзької АН Н.П.Кондаков (1898), член-кореспонденти Петербурзької АН філолог та історик, професор Казанського університету В.І.Григорович, біолог, професор Петербурзької медико-хірургічної академії І.М.Сеченов, Ф.І.Успенський (член-кореспондент 1893, академік – 1900), О.О.Ковалевський (1890), В.В.Заленський (1897); член-кореспонденти Петербурзької АН О.С.Павлов (1873), О.І.Кирпичников (1894).

Сьогодні науковці університету знані у світі завдяки своїм неординарним дослідженням та педагогічному таланту. Щорічно в університеті виконують близька 150 наукових тем. Результати досліджень використовуються під час вирішення практичних державних і регіональних завдань. Вчені-біологи ОНУ імені І. І. Мечникова вже багато років вивчають та проводять моніторинг екологічної ситуації у районі Дунайських заплав, лиманів Дністра. Одеський університет – як провідний науковий заклад з вивчення острова Зміїний – володіє широким спектром можливостей для аналізу та моделювання розвитку цього унікального регіону Чорного моря.

Наукова та педагогична діяльність здійснюється на 14 факультетах, інститутах та центрах

( 92 кафедри). Науково-дослідної частина має у структурі : «Астрономічну обсерваторію» ( заснована у 1871р); Науково-дослідний Інститут фізики -- перший в Україні (створений у 1926 р);єдиний в Україні Дослідній інститут горіння та нетрадиційних технологій;16 науково-дослідних лабораторій. Фонд Наукової бібліотеки налічує 3,6 млн. томів. Забезпечують наукові дослідження в ОНУ також : Ботанічний сад, Гідробіологічна станція,унікальні Зоологічній, Палеонтологичній та Петрографо-мінералогичний музеї.

Високе міжнародне значення університету підкреслюють майже 112 мiжнародних партнерских договорів, які були підписані з вищими навчальними закладами 44 країн світу. ОНУ на рівні з кращими університетами Європи та США дарує можливість отримувати вищу освіту протягом всього життя.

Визначні заслуги університетських викладачів було неодноразово відзначено різноманітними нагородами. В ОНУ працюють 16 лауреатiв Державної премії,18 заслужених діячів науки,освіти і культури. 19 студентів, аспирантів та молодих учених ОНУ за активну участь у навчанні та науковій роботі получають академічні іменні стипендії – Президента України, Верховної ради, Кабінету Міністрів.Минулого року університет був нагороджений Гран - Прі у номінації «Ефективність науково-дослідної роботи внз» на щорічній виставці «Освіта і кар’єра», співорганізатором якої є Міністерство освіти і науки. У 2014 році ОНУ імені І. І. Мечникова також став переможцем щорічного рейтингу «Народне визнання», який визначає найбільш яскравих особистостей, організації та події на Півдні України.

Сьогодні ОНУ імені І. І. Мечникова святкує свій 150-річний ювілей. Університет – класичний та сучасний продовжує подорож на вітрилах історії.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка