Популярні браузери, порівняльна характеристикаСкачати 455.46 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації01.05.2017
Розмір455.46 Kb.
  1   2   3
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Національна академія наук України

Київський університет права
Кафедра гуманітарних дисциплін

 

  

ЗАЛІКОВА РОБОТА

Дисципліна: ІНФОРМАТИКАТема: Популярні браузери, порівняльна характеристика

 

  Виконали: студенти 2-го курсу

група ПБ-25

Корпусенко Артем

Кайола Максим
Київ 2011

Зміст

  • Вступ

  • Поняття веб-браузера

  • Історія веб-браузерів

  • Типи web-браузерів

  • Альтернативні браузери

  • Офлайн браузери

  • Порівняльна характеристика браузерів

  • Висновок

  • Список використаних джерел

Наш час увійде в історію людства як період становлення інформаційного суспільства, в якому інформація відіграє роль одного з основних ресурсів. Інформація сьогодні розглядається фахівцями як фактор, під впливом якого змінюються форми економічної діяльності, види й типи підприємств та установ, і навіть - соціальні стосунки у суспільстві.

Організація управління в наші дні неможлива без застосування комп`ютерних технологій. Практично всі працівники в установах, організаціях, на підприємствах і фірмах використовують в своїй діяльності комп`ютерну техніку. Спрощення і прискорення підготовки документів, можливості зберігання і обробки великих об`ємів інформації, доступу до них з будь-якої точки земної кулі зробили наш час часом інформаційної революції.

Актуальним на даний час є також використовувати у своїй роботі можливості всесвітньої мережі Інтернет. Але доступ до нього неможливий без багатьох факторів, одним з яких є Web-браузери.

Web-браузери - це програмне забезпечення для комп'ютера, під'єднаного до Інтернет, що дає можливість працювати з текстом, малюнками або іншою інформацією на веб-сторінці. На сьогодні існує велика кількість цих програм, але кожен для себе обирає найоптимальніший варіант.

Браузер - це програма, що представляє в зручному для сприйняття вигляді інформацію, що отримується з Інтернету. Це інструмент для перегляду ресурсів Мережі і, в меншій мірі, для взаємодії з ними.

Втім, говорити про те, що браузер потрібен тільки в Інтернеті, було б невірно. У наш час на технологіях Інтернету грунтуються багато локальних мереж, так звані інтранети або інтрамережі. Вони можуть і не мати виходу в Інтернет.

Слово "браузер" походить від англійського слова browse, що означає "гортати" (це слово можна побачити на кнопках у діалогових вікнах англомовних програм). Цю назву програма отримала за кордоном ще до виникнення системи World Wide Web в той час, коли, крім тексту, переглядати в Мережі було нічого, і користувачі "гортали" текстові файли на екранах комп'ютерів.

Зараз Інтернет пропонує нам дивовижне розмаїття інформації - текст, графіку, анімацію, відео, звук, і все ми бачимо і чуємо завдяки браузеру.

Інформація, яку брaузер передає на сервер в якості запиту і яку отримує від нього у відповідь, передається, як правило, по протоколу HTTP.

Web-сторінки, які користувач бачить на екрані, блискучі різноманіттям кольорів і форм представлених на них об'єктів, насправді являють собою всього лише текстові файли, в яких містяться певні інструкції. Ці інструкції вказують браузеру, що і як слід показувати на даній сторінці. У найпростішому випадку вихідний текст Web-сторінки пишеться на мові HTML. Внаслідок своєї складної історії мова HTML неоднозначно трактується різними браузерами. Та й самі браузери можуть призначатися для різних цілей. У результаті в різних браузерах одні й ті ж сторінки можуть виглядати по-різному.

Виділяють такі види браузерів:браузер режиму командного рядка. До цього типу відносяться самі ранні браузери. Вони не дають можливості переглядати текст і графіку. Такі браузери підтримують переміщення тільки з використанням цифрових адрес (IP). В даний час практично не використовуються.

повноекранний браузер. Текстовий браузер без підтримки мультимедійних (картинки, анімація і т.п.) ресурсів мережі Інтернет. За допомогою нього користувач може переглядати тільки текст і посилання.

браузер з підтримкою мультимедіа. Найпоширеніші і найпопулярніші браузери на сьогодні. Дозволяють працювати практично з усіма видами інформації, представленої в Інтернеті.

браузери-додатки. Вони є надбудовами над повнофункціональними браузерами. Найчастіше розробниками додатків використовується Internet Explorer. Додатки всього лише змінюють інтерфейс і додають деякі функції, на які розробники з Microsoft не звернули уваги.

Також виділяють офлайн браузери. Це програми, які автоматично завантажують інформацію з Інтернету і зберігають її на локальному диску комп'ютера для подальшого перегляду та аналізу. Ідея, що лежить в основі роботи офлайн браузерів, досить проста. Користувач вказує адресу потрібного йому Web-сайту, а програма у відповідь завантажує на його комп'ютер всі файли, які необхідні для автономного (тобто відключившись від Internet) перегляду цього сайту. Перевагами такого способу роботи є - плата в автономному режимі за Internet, така сама як і за телефонну лінію (для модемного з'єднання) не потрібна, інформація з жорсткого диска завантажується дуже швидко, а локальна копія сайту повністю "оглядова" - зберігається структура і взаємозв'язок HTML - документів. Веб-переглядач дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.

На графіку зображено найпоширеніше використання браузерів в Україні (рис.1.1).

Статистика браузерів в Україні на березень 2009 р.

Рис.1.1 Використання браузерів

Війни браузерів ведуться з часу появи Інтернету в його сучасному розумінні, а в сучасному розумінні це перш за все World Wide Web. Це надбудова над "базовим" Інтернетом, яка, власне, і перетворила його в міжнародне комунікаційне середовище, що об'єднало людство. Вона дозволяла не просто обмінюватися повідомленнями або файлами, але і "публікувати" в Мережі ілюстровані документи (на сервері), з якими може ознайомитися в режимі реального часу будь-який бажаючий, який звернувся до сервера за допомогою програми - "клієнта" (зв'язка "клієнт-сервер " - одна з основ будови Мережі).

Перший браузер був текстовим, здатним відображати тільки букви і цифри. Далі, автором першого в світі браузера став сер Тім Бернерс-Лі, якого заслужено вважають творцем World Wide Web. Саме ця людина, працюючи в кінці 80-х років XX ст. в Європейській лабораторії фізики елементарних частинок в Женеві (CERN), розробив "гіпертекстову систему" розподіленого доступу до мережевої інформації та запропонував абревіатуруназивався перший в світі браузер просто - WWW.

15 травня 1992 світ побачив перший графічний браузер - Viola. Перший браузер, що володіє графічним інтерфейсом і здатний відображати картинки, розміщені на веб-сторінках. По суті, він був розширеним варіантом вже відомого користувачам WWW / Nexus. Цей браузер став першим інтернет-додатком, що підтримує вбудовані у веб-сторінки інтерактивні об'єкти, а також таблиці, форми і таблиці стилів. Вже через півроку стараннями програміста Марка Андреесена, який працював в американському Національному центрі суперкомп'ютерних додатків (NCSA), на світ з'явилася перша альфа-версія браузера Mosaic.

Ця програма стала основою для браузера Netscape Navigator, який отримав широке розповсюдження і успадкував більшість функцій Mosaic. Згодом Марк з командою однодумців залишив стіни центру, щоб організувати власну компанію Mosaic Communications Corp. Через деякий час Mosaic переріс у Netscape, поступово завоював практично весь ринок браузерів. У 1994 році утворилася компанія Netscape Communications Corporation.

У 1995 році Microsoft взялася за розробку свого браузера, за основу якого теж взяла програму Mosaic. Однак зусилля її залишалися не особливо помітні, так як Netscape всіх влаштовував, і особливої необхідності в програмі, яка робить те ж саме, не виникало. Тим не менш, до 1996 року браузер, що отримав назву Internet Explorer, був цілком працездатним, і завдяки старання шанувальників Microsoft його третя версія зайняла якусь незначну частину "браузерного ринку", що почав формуватися.

Стало очевидно, що в Інтернеті з'явилася серйозна проблема. Два основних браузера абсолютно по-різному підходили до зображення web-сторінок, створених за допомогою загальноприйнятої мови гіпертекстової розмітки HTML. Розробники обох компаній не дуже турбувалися про те, щоб їх браузери були сумісні, і робили все кожен по-своєму. Сайт, створений під Netscape, міг неправильно показуватися або неправильно працювати під MSIE, і навпаки. До 2000 року MSIE остаточно переміг, а Netscape, який зупинився на черговій модифікації 4 версії.netscape Corporation була поглинена холдингом AOL Time Warner, а її команда згодом розпущена. Браузер не врятувало ні переведення його в розряд безкоштовних, ні відкриття початкових кодів.

У якийсь момент частка MSIE в загальному числі браузерів досягала 99 відсотків ринку. Тим не менш, коли Інтернет почали вражати перші епідемії вірусних "черв'яків", стало зрозуміло - IE разом з Windows спричиняє багато програмних уражень, і його застосування пов'язане з загрозою безпеки для комп'ютера.

Експерименти різних програмістів на тему того, як можна поліпшити використання браузерів, призвели до винаходу маси нових технологій - наприклад, використання "жестів" (gestures) за допомогою миші для віддачі програмі команд, використання "вкладок" (tabs) - відкриття декількох сторінок в одному вікні в панелі задач, інтегрування в браузери розширених засобів для роботи з завантаженням великих файлів, для шифрування даних, і так далі.

У Mozilla Foundation розробляли різні браузерні і близько браузерні проекти під загальною маркою Mozilla, проте мав пройти якийсь час, щоб продукт для виступу "єдиним фронтом" сформувався у власний проект. Спочатку він називався Phoenix, потім через проблеми з патентами був перейменований в Firebird, потім у Firefox. З ранніх версій він віддавався на тестування публіці, яка допомогла ретельно налагодити його і направити у бік бездоганності.

Одне з ключових переваг - те, що Firefox в порівнянні з IE, можна сказати, абсолютно безпечний. До речі, Firefox успішно портований на безліч комп'ютерних платформ, відмінних від Windows, і має версії на різних мовах, у тому числі російською. Шум навколо Firefox почав підніматися з літа 2004 року, а перша офіційна версія побачила світ 9 листопада. Успіх був приголомшуючим і перевершив всі очікування. Ситуація на ринку браузерів, як і взагалі в Інтернеті, постійно змінюється. Сьогодні не можна з упевненістю сказати, хто опиниться попереду завтра і наскільки вистачить сил у лідера.

Стрімке нарощування обчислювальних потужностей персональних комп'ютерів дозволило всерйоз задуматися про перехід на якісно новий рівень програмного забезпечення. Освоївши тривимірні світи комп'ютерних ігор, розробники готуються запропонувати нам і операційні системи, що дозволяють повною мірою використовувати переваги третього виміру. Всесвітню мережу також можна представити тривимірною, якщо використовувати для веб-серфінгу програму, що відповідним чином відображає контент. І такі розробки існують. Правда, багато хто з них знаходиться на експериментальній стадії, а деякі проекти призупинилися з різних причин, але спробувати тривимірний Інтернет вони цілком дозволяють.

У 2000 році архітектори за освітою Хендрік Вендлер і Джейкоб БІЦ захопилися побудовою тривимірних комп'ютерних моделей з використанням VRML - мови моделювання віртуальної реальності (Virtual Reality Modeling Language). І однією з розробок двох друзів став браузер Clara. Використовуючи "движок" Internet Explorer, програма дозволяє створювати у тривимірному просторі цілий світ з веб-сторінок, кожна з яких володіє всіма традиційними атрибутами: ви можете перегортати сторінки, переходити по посиланнях, переглядати анімаційні малюнки і т.д. Крім власне веб-серфінгу, Clara пропонує і інші незвичайні функції. Наприклад, спілкування в тривимірному чаті.

Однією з найбільш цікавих розробок можна назвати "The Broad Band Browser" - браузер, що перетворює Всесвітню мережу в справжній віртуальний світ, де по широких проспектах тривимірних мегаполісів можна мандрувати нескінченно, а якщо набридне, то ніщо не заважає миттєво повернутися у власний будинок-місто, побудований з улюблених веб-сторінок. Саме так бачать майбутнє інтернету в компанії Three-B International Limited, що веде розробку даного браузера. За аналогією з тим, як ви подорожуєте в реальному житті, у світі 3D ви, в першу чергу, потрапляєте у віртуальний "аеропорт", з якого вже можна вибрати "місто" для відвідування. Поява майбутніх тривимірних віртуальних світів неминуче, і сьогодні розробники вже впритул підійшли до вибору найбільш зручною і життєздатної моделі відображення веб-контенту в трьох вимірах. І пріоритетним напрямком більшості експериментальних проектів є прагнення створити звичну для людського сприйняття просторову структуру.

Internet Explorer

Internet Explorer розробляється корпорацією Microsoft починаючи з 1995 року і міститься у складі операційних систем Microsoft Windows. Він є найпопулярнішим web-браузером починаючи з 1999 року; досягаючи піку 95% -ої частки використання протягом 2002 і 2003 років. Останньою версією браузера є Internet Explorer 8.0.

Internet Explorer 6.0

Internet Explorer 6.0 (рис.1.2) випущено 27 серпня 2001 року, за декілька тижнів до Windows XP. У цій версії було вдосконалено DHTML, контроль вмісту, покращено підтримку CSS рівня 1, DOM рівня 1 і SMIL 2.0. Інтерфейс дозволяє динамічний доступ і оновлення структури та стилю документа (без обмежень). Движок MSXML було вдосконалено до версії 3.0. Можливості: нова версія IEAK, мультимедійна панель, інтеграція з Windows Messenger, автоматична корекція розміру зображення, P3P, а також зовнішній вигляд відповідно до теми робочого столу "Luna" для Windows XP.

Рис.1.2 Вікно браузера Internet Explorer 6.0Internet Explorer 7.0

Internet Explorer 7.0 (рис.1.3) випущено 18 жовтня 2006 року і до 26 жовтня був завантажений більше трьох мільйонів разів. До середини січня 2007 року число завантажень перевищило 100 мільйонів. Нова версія відрізняється підтримкою вкладок, підтримкою alpha-каналу PNG зображень, поліпшенням підтримки стандартів W3C, вбудованим механізмом роботи з RSS, захисту від шахраїв і ін. Дана версія IE входить до складу Windows Vista з деякими покращеннями в області безпеки: захищений режим (доступ тільки до тимчасових інтернет-файлів, захист пам'яті і т.д.)

Рис.1.3 Вікно браузера Internet Explorer 7.0Можливості браузера Internet Explorer 7

Спрощена робота користувачів

Робоче вікно оглядача Internet Explorer 7 реорганізовано, щоб зробити його значно простішим і зручнішим, а також прибрати всі непотрібні елементи. Ці покращення максимально збільшують ділянку екрану, яка призначена для відображення веб-сторінок, що спрощує виконання щоденних завдань при роботі в Інтернеті.Розширені можливості друку

Браузер автоматично налаштовує масштаб друкованої сторінки так, щоб її розміри не перевищували розмірів паперу, на якому ця сторінка буде надрукована. Internet Explorer 7 забезпечує багатосторінковий перегляд друку з можливістю налаштування полів і зміни розміру тексту для запобігання обрізанню документа, а також функцією друкування лише виділеного тексту.Рядок миттєвого пошуку

Пошук в Інтернеті за допомогою вибраної пошукової системи тепер можна здійснювати з пошукового рядка на панелі інструментів, що виключає необхідність мати декілька окремих панелей інструментів. Постачальника послуг пошуку можна вибрати з випадаючого переліку. Також можна додати інших постачальників послуг.Центр вибраного

Центр вибраного забезпечує легкий і швидкий доступ до вибраного, групам вкладок та історії перегляду, а також підписці на RSS-канали. Його можна розгорнути за потребою або закріпити на місці для простішого доступу.RSS-канали

Оглядач автоматично виявляє RSS-канали на веб-вузлах і повідомляє про це за допомогою значка на панелі інструментів. Одне клацання мишею по значку дозволяє переглянути і за потребою підписатися на RSS-канал веб-вузла, а згодом отримувати повідомлення про оновлення вмісту. RSS-канали можна читати з браузера, можна шукати важливі повідомлення і здійснювати фільтрацію за допомогою пошукових запитів або категорій, що відносяться до конкретного веб-вузла.Переглядання веб-сторінок за допомогою вкладок

Можна переглядати декілька веб-вузлів в одному вікні браузера. Перемикання між веб-вузлами відбувається за допомогою вкладок у верхній частині вікна оглядача.Швидкі вкладки

Браузер забезпечує легкий вибір і навігацію по вкладках завдяки відображенню ескізів всіх відкритих вкладок в одному вікні.Групи вкладок

Вкладки можна згрупувати і зберегти в логічні категорії, що дозволяє відкривати декілька вкладок одним клацанням миші. Певну групу вкладок можна призначити домашньою. Таким чином, вся група вкладок відкриватиметься кожного разу при запуску оглядача Internet Explorer з меню "Пуск".Налаштування масштабу сторінок

Можна збільшувати текст і графіку на окремих сторінках, щоб концентруватися на певному вмісті або зробити вміст доступнішим для користувачів з ослабленим зором.Рис.1.4 Internet Explorer 8.0

Internet Explorer 8 випущено 19.03.2009 р, компанія Microsoft випустила фінальну версію браузера Internet Explorer 8. Він побудований по іншому і має масу переваг перед попередніми версіями. Браузер уже не виглядає так мляво на фоні конкурентів, як це було з 7-ю версією, і цілком здатний задовольнити запити більшості користувачів.

Нова конструкція набагато швидше завантажує веб-сторінки і більш сумісний з новими технологіями. Значно дороблена підтримка веб-стандартів і поліпшена обробка HTML, CSS (з повною підтримкою CSS 2.1) і JavaScript.

Серед самих помітних нових функцій варто відзначити:

· Веб-фрагменти (Web Slices).

· Прискорювачі (Accelerators).

· Автоматичне відновлення після збоїв (Automatic Crash Recovery).

Також в Internet Explorer 8 наявна маса інших функціональних покращень: потужна система пошуку, покращена панель з обраним, групування зв'язаних вкладок, розширені можливості маштабування сторінки, покращений пошук по сторінці з маркіруванням кожного екземпляра шуканого слова чи фрази, інтелектуальний адресний рядок і багато інших удосконалень.Рис.1.5 Opera


Браузер Opera - головний конкурент Internet Explorer. Браузер Opera написаний з чистого аркуша на мові С++ і не використовує коду, заснованого на NCSA Mosaic.

З незрозумілих для більшості користувачів рунета причин, Opera займає лише п'яте місце в рейтингу популярності браузерів - його частка в світі на даний момент становить 2,35%, у той час як в Росії і країнах СНД цей браузер використовують від 25 до 40% користувачів. Також дуже сильні позиції Opera на ринку мобільних пристроїв. Браузер працює практично на всіх сучасних операційних системах - Windows, Linux, Mac і т.д.

Компанія виробник Opera Software називає свій продукт не інакше як "найшвидший браузер на Землі". Перевірки, проведені ще на 9-й версії браузера встановили, що Opera швидше за своїх конкурентів в чотирьох із семи тестів на Windows і Mac і в трьох з семи на Linux. Основною перевагою Opera є швидкість роботи з скриптами JavaScript. Версія Opera 10.50 використовує двигун Opera Presto 2.5 для промальовування веб-сторінок, який є одним з найшвидших серед існуючих на даний момент. А функція Opera-Turbo забезпечує високу швидкість завантаження веб-сторінок навіть при повільному з'єднанні інтернет.

Розглянемо деякі версії цього браузера:Opera 5

Головними перевагами Opera вважаються компактність, швидкодія і доступність її для не-Windows платформ (Linux, BeOS, Mac і т.д.). Дистрибутив Опери справді невеликий (трохи більше 2 Мб без підтримки Java-аплетів).

Одна з відмінностей нового браузера від інших - це можливість відкривати нове вікно документа (тобто веб-сторінку) без створення копії всієї програми. Здавалося б, це - очевидний плюс завдяки економії системних ресурсів. Але тепер для перемикання між відкритими вікнами на екрані доведеться тримати ще одну панель з їх переліком, подібну стандартній панелі завдань в Windows (в ній тепер незалежно від кількості відкритих в Opera вікон висвічується тільки одне).

Тепер про швидкість: у середньому сторінки завантажуються відсотків на 20-30 швидше, ніж в IE 5.5 Бездоганно працює і кнопка Back - попередня сторінка з'являється миттєво. Причому можливий перехід і на кілька сторінок тому. Java-скрипти виконуються скрізь коректно. Під час завантаження сторінки можна бачити деякі цікаві дані, наприклад, скільки на ній додано/знайдено картинок, швидкість і час завантаження.Переваги:

невеликий обсяг дистрибутива - 2 Мб (без підтримки Java-аплетів);

висока швидкість роботи та завантаження веб-сторінок;

все-в-одному: браузер, mailer, news-reader, icq-клієнт;

завантаження файлів з можливістю докачки;

підтримка 128-бітного шифрування;

безліч корисних функцій і налаштувань.

Недоліки:

погана підтримка російської мови (тільки кодування win1251);

незручний інтерфейс;

досить слабкі додаткові програми, особливо news-reader;

програма вимагає реєстрації (39 $), без неї на екрані присутній банер;

Opera 6.05

Програма має зручний інтерфейс, високу швидкість завантаження сторінок, малий розмір, надійність і мінімальні вимоги до системних ресурсів. Версія 6.05 успадкувала всі ці особливості попередніх розробок і ще більше збільшила швидкість завантаження Web-сторінок, що підтверджується не тільки запевненнями розробників, але і результатами тестування, проведеними в лабораторіях World Wide Web Consortium. Розмір Opera 6.05 складає всього 3,2 Мбайт (або 10,7 Мбайт в тому випадку якщо ви встановите версію з підтримкою Java).

Варто особливо відзначити і високу надійність цієї програми. Opera 6.05 підтримує як багатодокументний інтерфейс MDI (Multiple Document Interface), в якому нові web-сторінки завантажуються в основне вікно браузера, а перемикання між ними здійснюється за допомогою закладок, так і одновіконний інтерфейс SDI (Single Document Interface), аналогічний інтерфейсу Internet Explorer і Netscape Navigator, в якому нові Web-сторінки завантажуються у нововиявлених вікнах. При першому запуску програма запропонує користувачу вибрати той чи інший варіант. Opera дозволяє відображати отриману Web-сторінку в зручному для користувача вигляді. Якщо вихідний текст написаний дрібним шрифтом, незвичним на темному тлі, користувач Opera має можливість перетворити текст в зручну для нього форму. Крім того браузер підтримує масштабування будь-якої Web-сторінки або картинки. У попередніх версіях Opera виникали проблеми з відображенням кирилиці. Нова версія підтримує кодування Unicode, і проблем з кодуваннями практично не виникає.

На жаль, коли мова заходить про мультимедіа, Opera 6.05 програє своїм конкурентам. Наприклад, щоб Opera підтримувала RealAudio або QuickTime, буде потрібна установка Netscape Navigator. До того ж Opera не підтримує Windows Media Player. Як і в будь-якому браузері, в Opera вбудовані поштова програма, новини та IM клієнт.


  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка