Поняття самооцінки. Види самооцінки



Скачати 72.35 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір72.35 Kb.
Тема: Поняття самооцінки. Види самооцінки.

Мета: пояснити учням, як формується самооцінка, обговорити недоліки завищеної і заниженої самооцінки, тренувати навички постановки і досягнення мети; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати вміння адекватно оцінювати себе, переваги адекватної самооцінки.

Обладнання і матеріали:

  • Класна дошка, роздатковий матеріал, комп'ютерна презентація.

  • Комп’ютер, мультимедійний проектор.

  • Англійська шпилька.

Що підготувати заздалегідь:

  • Кожен учень має принести дзеркало.

  • перевірити презентацію «Самооцінка і здоров’я людини».

  • роздатковий матеріал.

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

(привітання, перевірка присутніх, психологічне налаштування на роботу)


ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Тестове завдання

1.До предметів особистої гігієни не належить:

а) мочалка;

б) рушник;

в) гребінець для волосся;

г) мило.

2. Гребінець для волосся має бути:

а) дуже твердим;

б) дуже м’яким;

в) з дуже гострими зубцями;

г) із заокругленими зубцями або з кульками на кінцях.

3. Нігті на руках треба обрізати:

а) щодня;

б) щотижня;

в) кожні два тижні;

г) один раз на місяць.

4. Якщо на шкірі з’явилися вугрі, то це означає, що:

а) шкіру погано мили;

б) дія гормонів призвела до надмірного вироблення шкірного жиру;

в) шкіра брудна;

г) їх треба видавити.

5. Душ слід приймати:

а) щодня;

б) один раз на тиждень;

в) раз на два тижні;

г) один раз на місяць.

6.Стоматолога потрібно відвідувати:

а) один раз на рік;

б) один раз на два роки;

ОЧІКУВАННЯ (ялинка з іграшками)
ІІІ.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

Одного разу вчитель принесла до класу скриньку і сказала: «Зазирнувши до цієї скриньки, ви побачите свого найкращого друга». Як ти думаєш, що у ній було? Книжка, іграшка, фото президента...? Ні, там лежало люстерко. Тому, зазирнувши всередину, кожен побачив себе. «Любіть і шануйте свого найкращого друга», — сказала вчителька. Одна учениця запитала: «Хіба ми не повинні шанувати інших, а лише себе?» Вчителька пояснила: «Щира повага до інших людей завжди ґрунтується на повазі до себе».

Наша самооцінка складається з того, як ми оцінюємо себе у різних ситуаціях: у навчанні, в спорті, у спілкуванні з друзями. Наприклад, ми можемо вважати себе хорошим спортсменом, але не досить вправним кухарем». Тому далі ми поговоримо, як формується самооцінка і як її можна підвищити.
Робота з підручником додаток № 7 ст 152 «Визначення самооцінки»
IV.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Вправа «Асоціативний кущ»

впевненість

аналіз


Самооцінка



Оцінка дій

відношення





характер



позиція


Перегляд мультфільму «Барашек и Кролень»


Запитання для обговорення:

  • коли Баранчика позбавили шубки, як він до цього поставився?

  • баранчик подобався іншим звірятам тільки через шубку?

  • чи зміг він сприйняти себе без шубки?

  • як ви вважаєте, чи варто оцінювати інших за зовнішнім виглядом?

Міні-лекція «Як формується самооцінка» (ознайомити з видами самооцінки)

Коли ти був малим, то у ставленні до себе керувався думкою дорослих. Спробуй пригадати: якщо тебе хвалили, ти вважав себе хорошим, а як сварили – поганим. Згодом ти почав робити висновки самостійно, порівнюючи себе з іншими дітьми, а також на основі власного досвіду – твоїх успіхів і невдач.



Розрізняють самооцінку завищену, занижену і адекватну. Той, кого незаслужено захвалюють, кому дозволяють робити, що заманеться, може мати завищену самооцінку, безпідставно вважати себе найкращим, принижувати інших зверхнім ставленням. Іншому навпаки, приділяють мало уваги чи ставляться до нього занадто вимогливо. Це може сформувати у нього занижену самооцінку. А в того, хто поважає і реально оцінює себе, - адекватну самооцінку.
Робота в групах:

Обговорення ситуації (визначення самооцінки)

  1. Шестикласник Сергійко нещодавно записався до басейну, і тренер вважає його талановитим. Хоча хлопець займається плаванням не так давно, та вже виграв змагання. Але він думає, що тренер помиляється щодо його здібностей, а свою перемогу у змаганнях вважає випадковою.

Запитання для обговорення:

  • Яку самооцінку має хлопчик – завищену, занижену чи адекватну?

  • Назвіть переваги адекватної самооцінки.

Підсумуйте: «Те, що Сергій не вірить у себе, може вплинути на його поведінку. Він міркує: «Для чого старатися, все одно у мене нічого не вийде». А якщо не тренуватись і налаштовуватися на провал, шансів на перемогу набагато менше. Отже, через свою занижену самооцінку хлопець ризикує розчаруватися в собі й кинути спорт»


  1. Віта завжди отримує хороші оцінки з усіх предметів. І тому вона здивувалася, коли почула, що в цьому семестрі в неї невисока оцінка з іноземної мови. Дівчинка підійшла до вчителя і запитала, над якими темами їй потрібно попрацювати, щоб покращити результат.

Запитання для обговорення:

  • Яку самооцінку має дівчинка – завищену, занижену чи адекватну?

  • Як ця самооцінка впливає на поведінку?

Підсумуйте: «Отримати невисоку оцінку звістно неприємно, однак Віта не звинувачує в цьому інших. Адекватна самооцінка дівчини допомагає їй визначити свої слабкі місця й покращити свій результат».


  1. Денис вважає себе дуже талановитим співаком, тому для нього було несподіванкою, передостаннє місце в районному конкурсі талантів. Хлопець пояснює це тим, що судді поставилися до нього упередженно і підіграли іншим учасникам.

Запитання для обговорення:

  • Яку самооцінку має хлопчик – завищену, занижену чи адекватну?

  • Як ця самооцінка впливає на поведінку?

Підсумуйте: «Те, що Денис вірить у себе, безумовно добре. Але він не може адекватно оцінити свої можливості й в усіх невдачах звинувачує інших: «якщо я програв конкурс – винні судді». Отже, через свою завищену самооцінку та зацикленість лише на співі хлопець може упустити можливість успішно розвинути свої справжні здібності»

Давно помічено: як людина ставиться до себе, так вона і поводиться. Самооцінка впливає на те, що ми робимо і як ми це робимо.


Фізкультхвилинка

Тепер завжди, коли будете сумніватися в собі, в своїх силах  повторюйте: «Я найкращий».


Вправа «Робота над собою»

Запиши те, що тобі подобається в собі, і те, що не подобається. Обери те, що хочеш у собі змінити повністю або частково.




V.ЗАКРІПЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Проект самовдосконалення

Оскільки самооцінка залежить від успіхів і невдач у важливих для нас ситуаціях, ми можемо підвищити її, оволодівши навичками досягнення мети. Тепер маєш нагоду розпочати новий проект самовдосконалення. Він складатиметься з однієї або кількох цілей, які ти обереш для себе. Наведені нижче поради допоможуть у виконанні проекту, над яким працюватимеш упродовж семестру або до кінця навального року.


Проект самовдосконалення

Для підвищення самооцінки слід навчитися досягати успіху у важливих ситуаціях. У цьому тобі допоможе проект самовдосконалення, який розпочинається з постановки цілей. Скористайся наведеними нижче порадами.



Як обрати мету

  1. Обери те, що хочеш у собі змінити в найближчому майбутньому, а не взагалі і колись. Не став за мету стати президентом України або олімпійським чемпіоном – можливо, вона досяжна, але занадто далека.

  2. Обери те, для чого маєш відповідні ресурси (здібності, час, місце, допомогу дорослих). Не варто прагнути того, що надто дорого коштує чи потребує забагато часу.

  3. Обери те, чого можна досягти поетапно. Адже найкращий спосіб – рухатися вперед маленькими кроками, від однієї перемоги до іншої.

  4. Обери те, прогрес у чому можна вимірятиоцінками, кілограмами, сторінками.

  5. Обери те, чого насправді хочеш, що принесе тобі задоволення і підвищить самооцінку.(Приклади цілей, втратити чи набрати вагу, отримати 10 балів за семестр з англійської, розучити кілька пісень на гітарі, прочитати обсягову книжку).

На шляху до своєї мети

  1. Налаштуйся на успіх. Повір, що тобі це під силу. Для цього уяви, як буде добре, коли досягнеш мети.

  2. Подумай, від кого можеш отримати пораду і допомогу. Звернися до них.

  3. Щодня оцінюй свої результати.

  4. Не бійся помилок і невдач. Якщо у тебе щось не виходить, сприймай це як нагоду змінити свої плани і спробуй ще раз.

  5. Вітай себе з кожним успіхом. Сприймай це як належну винагороду за свою працю, терпіння і силу волі. Людина, яка не любить себе, схильна применшувати свої досягнення, вважати їх випадковими. Тому, тільки-но подумаєш про себе погано, згадай те, що вдалося тобі, за що тебе похвалили.


VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Читати-переказувати §___, стор. _______

  2. Обери одне з того, що ти хотів би змінити у собі. Постав це собі за мету і напиши план етапів її досягнення.


VII.ОЦІНЮВАННЯ

Очікування (ялинка)

Настрій




База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка