Положення про порядок проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань, обрання членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України та припинення їхніх повноважень (пункт 3 розділу ІІ) заяваСкачати 170.46 Kb.
Дата конвертації02.01.2017
Розмір170.46 Kb.


Додаток 1

до Положення про порядок

проведення конференцій

всеукраїнських громадських

об’єднань, обрання членів

Наглядової ради Національної

суспільної телерадіокомпанії України

та припинення їхніх повноважень

(пункт 3 розділу ІІ)
ЗАЯВА

на участь у Конференції всеукраїнських громадських об’єднань

для обрання члена Наглядової ради НСТУ
Найменування об’єднання Національна спілка кінематографістів України (НСКУ)

Статус об’єднання Національна всеукраїнська творча спілка


Сфера діяльності Творча
Дата реєстрації 11 березня 1993 року
Місце знаходження та контактні дані 01033, м.Київ, вул.Саксаганського, 6.

Тел.287-75-57. E-mail: ukrkino@ln.ua, E-mail: NUCU@ukr.net

Прізвище, ім’я, по батькові членів наглядових, виконавчих та контрольних органів об’єднанняСекретаріат Правління НСКУ:

Тримбач Сергій Васильович, голова НСКУ

Борденюк Сергій Григорович

Вержбицький Богдан Володимирович

Войтенко Володимир Миколайович

Жолдак Богдан Олексійович

Лупій Ярослав Васильович

Парфенюк Олена Борисівна

Слобода Валентина Володимирівна

Тихий Володимир Вікторович

Ткаченко Тарас Анатолійович

Томашпольський Дмитро Львович

Ширман Роман Натанович

Шкурін Віктор Георгійович

Шпилюк Олександр Семенович

Чащина Лідія ОлександрівнаКонтрольно-ревізійна комісія

Гармаш Юрій Тимофійович, голова комісії

Блогерман Ірина Абрамівна.

Воронянська Валерія Миколаївна

Ігнатовський Віктор Францевичс.

Коробіна Світалана Віталіївна.

Логазько Вадим Олександрович

Майданюк Валерій Вололимирович

Мещерякова Алла Василівна.

Тяжлов Дмитро Олександрович

Сардудінов Валерій Равілійович.

Чайка Юрій Едуардович.

Шейкіна Людмила Іванівна

Шеременко Олена Васильович

Опис діяльності об’єднання упродовж трьох років, що передують дню подання заяви на участь у Конференції Активне сприяння розвитку українських екранних мистецтв як органічної складової частини національної та світової культури, їх інтеграції в єдиний світовий культурний процес; участь у створенні концепцій розвитку кіногалузі і розвитку телевідеопростору та їхньому впровадженні в життя; захист творчо-професійних, авторських і соціальних прав членів Спілки
Перелік реалізованих проектів _

Спілка виступає співзасновником щорічних кінофестивалів “Відкрита ніч”, “Пролог”, міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA», «Дніпро-сінема». Окремо слід сказати про Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів “Крок” , який входить до трійки кращих аналогічних міжнародних кінофорумів. Фестиваль збирає представників понад 40 країн та користується величезним авторитетом у світі.

Херсонський осередок НСКУ є співзасновником фестивалю аматорських фільмів «Кінокемерія», який гуртує аматорів усієї України. Крім того фестиваль увійшов до Міжнародного союзу кіно при ЮНЕСКО – UNICA.

З лютого 2010 р. у рамках Програми "Нове українське кіно" Лабораторією проектів, створеною Національною спілкою кінематографістів України, оголошено і діє щорічний конкурс на кращий оригінальний кіносценарій повнометражного ігрового фільму. Так само було оголошено конкурс сценаріїв короткометражних стрічок. Головна умова - сучасна тема, сучасні герої, сучасний стиль, життя України як особлива, неповторна субстанція. Підсумки конкурсу і пропозиції були спрямовані до Держкіно для врахування під час формування програми кіновиробництва.

2014 року проведена низка творчих заходів з відзначення ювілеїв видатних українських кінематографістів: 120-річчя від дня народження Олександра Довженка та 90-річчя від дня народження Сергія Параджанова.

Від 2011 року і по цей час на телеканалі «Культура» за участі НСКУ здійснюється проект «Територія кіно».

Проведені заходи

З метою висвітлення діяльності Спілки, інформування її членів про події кінематографічного життя в Україні та світі в НСКУ створений і діє Інформаційний центр, основним завданням якого є забезпечення постійної присутності Спілки в національному та міжнародному інформаційному просторі, висвітлення діяльності Спілки в ЗМІ, моніторинг інформаційного простору, організація та проведення прес-конференцій та брифінгів НСКУ, поширення пресових матеріалів, пов’язаних з діяльністю Спілки, забезпечення зв`язків НСКУ з журналістською громадою, організація та ведення постійного прес-клубу при Спілці. З метою забезпечення потреб споживачів в інформації щодо екранної культури та діяльності НСКУ впроваджено спілчанський інтернет-сайт, який практично щоденно висвітлює життя Спілки та найважливіші події кінематографічного життя в Україні.

Професійно-творча діяльність Спілки розгортається у багатьох напрямках, популяризація кращих творів українського і світового кіномистецтва і телебачення здійснюється шляхом організації кінопрем’єр нових українських фільмів за участі їх авторів, ювілейних творчих вечорів, вечорів пам’яті визначних діячів українського кіно, фестивалів, презентаціій, виставок, семінарів, "круглих столів", творчих зустрічей тощо.

Впродовж останніх трьох років відбулись прем`єри фільмів українських кіностудій, ретроспективні покази фільмів, творчі вечори, вечори з нагоди ювілеїв фільмів, майстер-класи провідних українських кінематографістів та показ студентських фільмів для студентів київських вузів, вечори пам’яті видатних кінематографістів України і Росії, вечори під рубрикою «Найкасовіші фільми українського кінопрокату», «круглі столи», конференції, презентації, зустрічі з письменниками в «Літературній вітальні», літературно-музичні вечори, концерти у Блакитній вітальні, презентації книг членів Спілки, кінопокази «Дні кіно країн СНД та Балтії», кінопокази в рамках спільного україно-російського проекту «Російське кіно: прем`єра в Києві», в рубриках «Кращі фільми світової кінокласики», «Мистецькі фільми в Будинку кіно» та «Кращі фільми світового кінопрокату», «Наш ілюзіон», спільно з посольствами зарубіжних країн, акредитованих в Україні, пройшли Дні кіно Литви, Казахстану, Білорусії, Аргентини, Португалії, Мексики, Іспанії, а спільно з Французьким культурним центром щомісячно працював клуб «А ля Франсез» та ін. Загалом в Будинку кіно 2012-2015 рр. відбулося понад 500 заходів.

В НСКУ, в Асоціації кінокритики (член міжнародної Федерації кінопреси ФІПРЕССІ), працює Бюро української критики (БУК). Упродовж 2012-20015 рр. ним проведено опитування журналістів стосовно підсумків 20 років українського кіно та щорічних підсумків кіносезонів.

Новостворена комісія сприяння кіноаматорству провела в Будинку кіно кілька семінарів і презентацій робіт непрофесійних кінематографістів з усієї України, залучивши до проведення майстер-класів провідних київських діячів кіно.

У співдружності з Державною службою кінематографії, Чернівецьким осередком НСКУ було підготовлено та проведено в Києві і Чернівцях заходи з нагоди 70-річчя від дня народження видатного кінорежисера, кіноактора, сценариста Івана Миколайчука: ретроспективні покази фільмів за участі І.Миколайчука в Будинку кіно та деяких територіальних осередках Спілки, урочисті вечори в Чернівецькому музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської, Київському академічному драматичному театрі імені Івана Франка, прем’єрний показ спектаклю «Небилиці про Івана» за сценарієм І.Миколайчука у постановці Львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької, виставка живописних робіт, присвячена життю і творчості І.Миколайчука, кінофестиваль «Кіноетніка» в Чернівцях, видання книг та збірки картин І.Миколайчука на DVD.

Відзначено 50-річчя студій «Укранімафільм», «Укртелефільм» ювілей Інституту екранних мистецтв КНУТКТ імені І.К.Карпенка-Карого (колишній кінофакультут КДІТМ ім.І.К.Карпенка-Карого) - заходи упродовж 3-х днів в стінах Будинку кіно.

Одним з основних завдань діяльності Спілки є сприяння втіленню, прийняттю та виконанню законодавчих актів щодо розвитку культури і мистецтва, поліпшення творчого, економічного, соціального, правового статусу кінематографістів-професіоналів – членів Спілки та їхніх організацій, а також Спілки. Була проведена велика робота по розробці змін та доповнень до Закону України «Про кінематографію», а також змін та пропозицій в Законопроект «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Одним із основних завдань Спілки є захист авторських прав її членів. З цією метою впродовж 2012 року діяв Центр правничої допомоги кінематографістам, за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Відродження» та громадської організації – авторської агенції «Сінема», створеної за ініціативи НСКУ. Центр надавав консультативну допомогу в питаннях соціального та професійного облаштування членів Спілки, порушення законодавства щодо авторських прав, несплати роялті - авторського гонорару за кожне повторне оприлюднення, показ, трансляцію твору.

У співдружності з Комунальним підприємством «Київкінофільм» навесні 2015 року на базі київського кінотеатру імені Чапаєва створено кінотеатр українського кіно «Ліра», який успішно працює. Цей позитивний досвід з залученням молодіжного об’єднання «СУК» (Сучасне українське кіно) Спілка поширює в інших регіонах України.

За участі та на базі Спілки 2013 року було створено Громадське об’єднання кінематографістів України «Вавілон 13», яке продукує велику кількість аудіовізуальних творів на матеріалі протестних рухів та воєнних конфліктів в Україні 2013-2015 рр.

Секретаріат правління НСКУ підтримав ініціативу створення на волонтерських засадах альманаху сатиричних фільмів «Йод». Перший його випуск з успіхом демонструвався на урочистому закритті сезону Будинку кіно 2014-2015 рр.

Від 2014 року Спілкою започаткована щорічна премія НСКУ за кращі фільми минулого року. Вже відбулися дві урочисті церемонії з відзначення лауреатів.

Національна спілка кінематографістів України - повноправний член Конфедерації спілок кінематографістів країн СНД і Балтії (КСК). КСК щорічно (за винятком 2014 р.) проводить Форуми національних кінематографій, в яких беруть участь діячі кіно України.

З метою інтеграції українських екранних мистецтв в єдиний світовий культурний процес та пропаганду надбань українського кіно за кордоном Спілка виступила ініціатором розробки плану ретроспективних показів українських фільмів в зарубіжних країнах. З цією пропозицією секретаріат звернувся до Держкіно. Спілка ініціювала покази українських фільмів в Сингапурі (2012-14 рр.). Успіх мав Перший фестиваль кращих українських фільмів у Голівуді, за участі Спілки (Лос-Анджелес, травень 2015 р.)


Друковані та електронні видання«Кіно: інформація, коментарі» (щомісячне друковане видання), сайт www.ukrkino.com.ua
Інформація про керівника об’єднання

ТРИМБАЧ Сергій Васильович, 1950 р., філологічний факультет КДУ ім.Т.Шевченка, лауреат Державної премії України імені О.Довженка, премії імені Фелікса Соболєва, заслужений діяч мистецтв України ; Консультант Спілки кінематографістів, науковий співробітник відділу теорії мистецтв ІМФЕ ім. М.Рильського, заступник директора Національного центру Олександра Довженка, зав. Музеєм Київської кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка, науковий співробітник відділу кінознавства ІМФЕ ім. М.Рильського, голова Національної спілки кінематографістів України

РЕЄСТР ВИБРАНИХ РОБІТ ТРИМБАЧА С.В.

Книги:

«Довженко без гриму» – Київ: Комора. – 471стор., 32,7 друк.арк. Упорядник, автор коментарю (спільно з В.Агеєвою), автор приміток, 2014..

Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939-1945”. Харків: Фоліо, 2013. Вступна стаття „Хроніки трагедії” (у співавторстві з Є.Марголітом), 1,0 друк. арк., стаття „Документи О.П.Довженка в РГАЛИ” (у співавт., 0,2 др. арк.), літературне та наукове редагування тексту Щоденників (57 друк. арк.).
Олександр Довженко. Щоденникові записи. 1939-1945.- Харків: "Фоліо", 2013

Історія екранної культури. – У кн.: Історія української культури, т.5, ч. 2.- Київ: Наукова думка, 2010.

Іван Драч. Криниця для спраглих”. Збірник сценаріїв, віршів, статей та інтерв”ю.- Упорядкування, стаття „Іван Драч як кінематограф”, коментарі, примітки.- Видавництво „Мистецтво” ( 2010 р.).

Юрій Іллєнко. Творча спадщина (фільми на DVD-носіях).- Статті-коментарі щодо кожного фільму, стаття про творчість митця.- Київ, 2010 (готується до випуску).

Іван Миколайчук. Творча спадщина (фільми на DVD-носіях).- Статті-коментарі щодо кожного фільму, стаття про творчість митця.- Київ, 2010 (готується до випуску).

Serhij Trymbac/ Vent” anni solitudine: il cinema Ucraino nell” era post sovietica / Роки самотності: українське кіно пострадянського періоду.- У кн.: Europa Orientalis. “La Caccia Alle Farfalle”/ Crise Rinascita delle cinematografie dei Paesi Slavi (1989-2009)/ - Salerno, 2010 / Салермо, Італія, 2010.

Україна – Німеччина: кінематографічні зв”язки”. – Вінниця: Глобус-прес. – 272 стор., 16,5 друк. арк. Упорядник, автор (спільно з Гансом Шлегелем, Берлін).

Олександр Довженко. Загибель богів: Ідетифікація автора в національному часо-просторі”.- Вінниця.- Глобус-прес, 2007. - 800 с.Український словник екранних медіа (автор О.Рутковський).- Київ: ІМФЕ НАН України. – 2007 (відповідальний редактор).

Олександр Довженко. Творча спадщина (фільми на DVD-носіях).- Коментарі та статті (усього – 19) про фільми Довженка.- Київ: Національний центр Олександра Довженка, 2006.

Нариси з історії кіномистецтва України.- Київ: Інтертехнологія, 2006 (у співавторстві).

Довженко і кіно ХХ століття. Збірник статей / Упорядники Лариса Брюховецька і Сергій Тримбач.- Київ: Поліграфцентр "ТАТ", 2004. - 264 с., іл.

Іван Миколайчук. Життєпис. Фільмографія. Спогади. Роздуми про кіно. Сценарії. Бібліографія”.- Упорядник та автор.- Київ, 2002.

Subversionen des Surrealen im mittel-und osteuropaischen Film.- Frankfurt am Main, 2002. – “Субверсії сюрреалізму в кіно Східної та Центральної Європи”.- Франкфурт-на-Майні, 2002, у співавт.,

Українське ігрове кіно 90-х (альбом компакт-дисків).- Київ, 2001.- Керівник проекту, співавтор.

Фільми України. 1997-2000. Анотований каталог”.- Київ, 2000.- Керівник проекту, співавтор.

Кіно- і відеофільми України. 1996-1998. Анотований каталог”.- Київ, 1999. Керівник проекту, співавтор.

Герої та знаменитості в українській культурі”.- Київ: УЦКД, 1999, у співавт.

Нариси української популярної культури”.- Київ: УЦКД, 1998, у співавт.

Олександр Довженко. Фільми. Малюнки. Задуми”.- Київ, 1994. Упорядник, співавтор.

Іван Миколайчук. Білий птах з чорною ознакою”.- Київ: Мистецтво, 1991.- Післямова, примітки, переклад з російської,

Художественное в эстетике и искусстве”.- Київ: Наукова думка,1990, у співавт.

Взаимодействие науки и искусства и творчество художника”.- Київ: Наукова думка, 1988, у співавт.


Статті (вибрані):

Сергей Тримбач. Творчество А.П.Довженко и народная культура .- “Искусство кино” – 1979, № 10.

С.В.Тримбач. А.П.Довженко и зритель.- У кн. “Вопросы современного киноискусства. Сборник научных трудов. – Москва, Всесоюзный научно-исследовательский институт киноискусства.- 1980.

С.В.Тримбач. Фільм, глядач і соціальна реальність.- У кн.: Методологічні проблеми мистецтвознавства. Збірник наукових праць.- Київ: Наукова думка, 1989.

С.Тримбач. “Звенигора”, “Арсенал”, “Земля”: образ Мессии.- “Киноведческие записки”.- Москва, 1994, № 23.

Сергій Тримбач. Довженко і Хвильовий.- “Дніпро”.- Київ, 1994, № 9-10.

С.Тримбач. Кіно українське, хохлацьке і бандерівське.- “Критика”, 1998, № 1.

С.В.Тримбач. Тоталитаристы и либералы: поединок дискурсов.- У кн.: «Культурологические записки», вып. 4. Роль интеллигенции в формировании картины мира.- Москва, 1998.

С.Тримбач. Статті про кінематограф.- У кн. Енциклопедія сучасної України. – Київ, НАН України, 2001-2010.

С.Тримбач. Статті про кінематограф (28 статей).- В енциклопедичному довіднику “Київ” (на CD).- Київ, 2002;

С.Тримбач. Молитва за гетьмана Мазепу”: модель чи антимодель українського розвитку?”.- “Кіноколо”, 2002, № 13.

С.Тримбач. Финита ля трагедия.- “Кинофорум” – Москва, 2002, № 3.

С.Тримбач. По седьмому маршруту.- “Кинофорум”.- Москва, 2002, № 1.

С.Тримбач. Из коллекции идиота.- “Кинофорум”.- Москва, 2002, № 1.

С.Тримбач. Михайло Бєліков.- У кн.: “Мистецькі обрії. Альманах. Науково-теоретичні праці та публіцистика”.- Київ, 2002, вип. 3.

С.Тримбач. Як написати книжку про кіно?.- “Кіноколо”, 2002, № 15

С.Тримбач. Чінгіз з нами.- “Кіноколо”, 2002, № 15.

С.Тримбач. „Олег Борисов", "Леонід Осика" - У кн. "Народжені Україною”. Меморіальний альманах у двох томах. - Київ, 2002

Сергій Тримбач. Сюрреальне в українському кіно. – “Кіно-Коло”, 2003, № 19;

С.Тримбач. Статті “Епос та іронія”, ”Реальність сюрреального”, “Автора!” .- У кн. “Українське кіно: Ідентифікація в часі. Хроніки громадських обговорень.- Київ: Альтерпрес, 2003;

С.Тримбач. Статті “Плоть сучасності”, “Поетика маргінальності”, “Не бігти на виклики часу, а відповідати на них”, “Принцип економії зусиль”, “Відродження ярмаркової культури”, “Нація потребує лікування”- У кн.: Українське кіно: євроформат. Хроніки громадських обговорень, кіносоціологія.- Київ: Альтерпрес, 2003;

С.Тримбач. Мистецька еліта України: шляхи трансформації. - У зб. "Роль еліт у трансформаційному суспільстві".- Київ, 2003

С.Тримбач. Українське кіно: криза та можливості її подолання.- У книзі "Пророки, пірати, політика і публіка. Культурні індустрії й державна політика в сучасній Україні”. - Київ, 2003, с. 91-99.

“Я не люблю, когда горизонт шатается…” (письма А.Довженко Ивану Соколянскому” (переклад з української, вступне слово, коментарі) – “Киноведческие записки”, 2003, № 61.

Наталья Гебдовская, Суламифь Цибульник, Екатерина Василько-Гаккебуш. «Работать с ним было невероятно легко». Барнет в Киеве. (коментарі, у співавт.).- «Киноведческие записки», - 2003.- № 61;

Сергій Тримбач. Довженко і західна цивілізація, або “Прощавай, Америко”.- “Кіно-Коло”, 2003, № 17;

С.В.Тримбач. Кінематограф і влада.- у кн.: Роль еліт у трансформаційному суспільстві.- Київ: Національний інститут стратегічних досліджень, 2003;

Сергій Тримбач. Смерть як симулякр.- “Кіно-Коло”, 2004.- № 21;

Сергей Тримбач. Сюрреальное в украинском кино.- “Киноведческие записки”- Москва, 2004, № 64.

С.Тримбач. Утопія України у раннього Довженка // Довженко і кіно ХХ століття.- Київ: Поліграфцентр "ТАТ", 2004.- С. 133-144.

С.Тримбач. "Прозора людина із мозком, що світиться…". Погляд Іншого у ранній творчості О.Довженка // Довженко і кіно ХХ століття.- Київ: Поліграфцентр "ТАТ", 2004.- С. 173-182.

Без ілюзій (Берлінале-2006).- Кіnо-Коло.- 2006.- № 29 - Berlinale06-KK.- 0,25 друк. арк.

Історія історії. Нова книга Неї Зоркой (Рецензія на книгу "История советского кино").- Кіно-Коло.- 2006.- № 29

Пір"їна піднебесна. Національний конкурс фестивалю "Контакт".- "КіноКоло", 2006, № 30.

Сміття реальности, диво життя. Ризький симпозіум європейського документального кіна.- "КіноКоло", 2006, № 30.

Фест як будень. 28-й Московський МКФ.- "Кіnо-Коло", 2006, № 31.- С. 146-150.- 21 000 зн., 0,5 друк. арк.

Во дают! Блокбастеризация по-украински.- "Кинофорум", Москва.- 2006, № 3.- С. 6-8.- 16 000 зн., 0,35 друк. арк.

Я, червь… (про фільм латиського режисера Андіса Мізішса "Черв"як".- "Кинофорум", Москва. - 2006, № 3.- С. 43-44.- 5000 зн.

Секрет жизни (портрет кінорежисера М.Мащенка).- "Кинофорум", Москва.- 2006, № 3.- С. 81-84, 14 000 зн.

Итоги десятилетия. Заключительная дискуссия Х Форума национальных кинематографий (один із учасників).- "Кинофорум", Москва.- 2006, № 3.- С. 56-57, 61-65, 73-74.

Украинские дрова - для соседа.- ж. "Фокус", 2006, № 2.- Focus06.- 3 500 зн.

Кино под немцем (кино в оккупации).- "Фокус", 2006.- № 3.

Звук в екранній культурі України. – У кн.: „Автори музики художньо-ігрових фільмів, створених на кіностудіях України”.- Київ, 2009.

„Притлумлений діалог митців (Лесь Курбас і Олександр Довженко) - Збірник „Курбасівські читання”, 2009, № 4, НЦТМ ім. Леся Курбаса.- с. 129-141.Artistic power vs. state  power: Dovzhenko, Savchenko, Parajanov  Studies in Russian & Soviet Cinema. - Cambridge.- 2012.- Volume 6, Number 3. P. 357-364 / Влада митця і влада держави: Довженко, Савченко, Параджанов.- Кембрідж, 2012..
Сергей Параджанов. Тексты и контексты  // Экранный мир Сергея Параджанова. Сборник статей.- Киев: Дух і літера.- 2013.- С. 269-291
 „Принципи аналізу кінотворів на прикладі знакових українських кінотекстів”.- У книзі „Практична медіаосвіта: авторські уроки”.- Київ: Академія української преси.- 2013.
Щоденник Олександра Довженка: Кризи ідентифікації. – Архіви України, 2013,№1.


Автор сценаріїв фільмів:

“Образ в кіно” (1990), “Важко перші сто років” (1996), “Творець з Божою іскрою” (1997, у співавт.), “Небилиці про Борислава” (1998), “Богдан Ступка. Львівські хроніки” (1999), “Любов небесна” (2001), “Вічний хрест” (2002), “Небезпечно вільна людина” (2004), „Щербицький” (2006), „Микола Вінграновський. „У синьому небі я висіяв ліс...” (2007, у співавторстві), „Живі” (2008, у співавторстві), "Довженко починається" (2009), „Райдуга в Каракумах” (2014).


Доповіді, виступи:

Доповідь „О.Довженко, І.Савченко, С.Параджанов. Мистецька вертикаль проти державницької влади”.- Міжнародна наукова конференція „Прихована історія радянського кіно. Спадщина Ігоря Савченка”. Кембридж, Кембридзький університет.- листопад 2011 р.

Участь у Науково-практичному семінарі „Проблеми підготовки медіа-педагогів на основі сучасних медіа-комунікаційних технологій (Київ, 2011, травень).

Прочитано курс лекцій про життя і творчість Олександра Довженка для студентів та викладачів Школи мистецтва, дизайну та медіа Наньянського технологічного університету (Сингапур, 2011, серпень).Лекція „творчість Олександра Довженка в загальноєвропейському контексті” для викладачів ряду західноєвропейських університетів. У рамках акції NUrope's Oasis in Kiev and Lviv! – жовтень 2011 р.

Виступ на міжнародному круглому столі «Правове забезпечення кіноменджменту» . Організатори: Комітет з культури ВР України та МКФ «Молодість».- 27.10.2011

Доповідь „Культура автора в сучасному цивілізаційному полі. Деякі тенденції культурних еволюцій початку ХХІ століття”.- Міжнародна наукова конференція „Українська професійна та етнічна культура: нові ракурси дослідження, інтеграція у світовий цивілізаційний процес” (Київ, 2011, ІМФЕ, жовтень).

Доповідь „Сучасне українське документальне. Стильові потоки, жанрові стереотипи”.- 5-й регіональний семінар документального кіно „Поновлені діалоги”, 2011, Ташкент, Узбекистан.Доповідь „Т.Шевченко і О.Довженко: комплекс Месії”.- Міжнародна наукова конференція „Народні засади та образно-стильові  системи спадщини Тараса Шевченка в контексті сучасних нацонально-культурних пріоритетів”. – Київ, 24 травня 2013 року.

Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2008, за книгу „Олександр Довженко. Загибель богів”).Лауреат премій Спілки кінематографістів СРСР (1980), за публікації в журналі “Искусство кино”, Спілки кінематографістів Таджикістану” (1982), Спілки кінематографістів України (1987), Премії імені Фелікса Соболєва (2006), Премії імені Віктора Дьоміна (Росія, 2007). Фільм “Любов небесна” (режисер Юрій Терещенко) удостоєний призу за кращий короткометражний неігровий фільм Відкритого російського фестивалю неігрових фільмів у Єкатеринбурзі (2002) та ряду інших фестивальних нагород. Картини "Небезпечно вільна людина" (реж. Роман Ширман), „Живі” (реж. Сергій Буковський), „Довженко починається” (реж. Василь Домбровський) так само є призерами кількох міжнародних кінофестивалів.

Інформація про інших членів об’єднання

БАЛАЯН Роман Гургенович - кінорежисер, народний артист України, лауреат Державної премії СРСР, академік Національної академії мистецтв України (НАМУ)

МУРАТОВА Кіра Георгіївна- кінорежисер (м.Одеса), народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Державної премії України імені Олександра Довженка, міжнародної премії «Тріумф» академік НАМУ

ЧЕРКАСЬКИЙ Давид Янович – кінорежисер, народний артист України, член-кореспондент НАМУ

НЕДАШКІВСЬКА Раїса Степанівна - кіноактриса, народна артистка України

КАДОЧНІКОВА Лариса Валентинівна – актриса театру і кіно, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука.

БУКОВСЬКИЙ Сергій Анатолійович – кінорежисер, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

РОГОВЦЕВА Ада Миколаївна - актриса театру і кіно, Герой України, народна артистка України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

СТРИГУН Федір Миколайович – актор театру і кіно (Львів), народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Миколи Садовського,член-кореспондент НАМУ.

ОЛЕНДЕР Віктор Петрович – кінорежисер, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії імені Фелікса Соболєва, член-кореспондент НАМУ.

ШКУРІН Віктор Георгійович – кінорежисер, Народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, премії імені Фелікса Соболєва.

ГУБА Віктор Петрович – композитор, народний артист України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, премії імені Миколи Лисенка.

ДРАЧ Іван Федорович – кінодраматург, поет, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

ФІАЛКО Олег Борисович – кінорежисер, народний артист України, член-кореспондент НАМУ.

КОВАЛЬ Олександр Іванович – кінорежисер, кінооператор, народний артист України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, Національної премії України імені Тараса Шевченка, член-кореспондент НАМУ

та ін.- всього 1142 члена НСКУ.


Посилання на матеріали засобів масової інформації, у мережі Інтернет, в яких висвітлювалася діяльність об’єднання упродовж попередніх трьох років

Газети «День», «Дзеркало тижня», «Україна молода». «Урядовий кур’єр», радіоканали «Ера-ФМ», «Культура», «Промінь», телеканали Перший національний, «1+1», «IСTV», «Культура», «ЦК», «Київ» та ін.

Керівник всеукраїнського

громадського об’єднання

Національна спілка

кінематографістів України С.В.ТРИМБАЧ

Дата 30 липня 2015 року

База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка