Почесні професори та доктори університетуСкачати 111.03 Kb.
Дата конвертації05.03.2017
Розмір111.03 Kb.

Почесні професори та доктори університету

Мазаракі Анатолій Антонович


Ректор та почесний професор КНТЕУ, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України

Анатолій Антонович Мазаракі працює в Київському національному торговельно-економічному університеті з 1988 р., на посаді ректора з 1991 р.

Під керівництвом А.А. Мазаракі університет досяг суттєвих результатів у розвитку і вдосконаленні, здобув лідируючі позиції у національному освітньому просторі, постійно посідає чільні місця у рейтингах громадських організацій та роботодавців. З приходом на посаду Анатолій Антонович ініціював і забезпечив перетворення інституту у державний університет, якому в 2000 р. надано статус національного. Автор і організатор системи управління якістю в контексті Болонської декларації, європейських стандартів ISO 9001. Університет першим в Україні сертифіковано за національною системою сертифікації.

Завдяки цілеспрямованій роботі та особистим зусиллям А.А. Мазаракі одержані позитивні зрушення щодо інтеграції до світової освітньої спільноти, організовано і здійснюється співробітництво з 50 навчальними закладами 20 країн.

Під керівництвом Анатолія Антоновича підготовлено 13 докторів і 5 кандидатів наук, ним опубліковано одноосібно і у співавторстві понад 246 наукових праць, у т.ч. 27 монографій., з них ряд фундаментальних праць, зокрема: «Філософія грошей», «Торгівля. Гроші. Менталітет», підручники і навчальні посібники «Філософія економіки», «Міжнародний маркетинг», «Економіка торговельного підприємства». Вчений активно представляє інтереси університету і плідно працює в ряді громадських і професійних утворень України.

Науково-педагогічна та громадська діяльність Мазаракі А.А. високо оцінена державою та міжнародною спільнотою. Нагороджений орденом «За заслуги» І, ІІ, ІІІ ступенів, Почесною грамотою Верховної Ради України, пам’ятною медаллю «10 років Незалежності України», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, орденом Почесного легіону – Академічною пальмовою гілкою (Франція), знаками МОН України «Відмінник освіти України», «Петро Могила».Скирда Тамара Іванівна 


Почесний професор КНТЕУ (1996)

Ректор Київського торговельно-економічного інституту (1966–1985)

З іменем Т.І. Скирди пов’язане становлення вищого навчального закладу та майже 20-річний період його розвитку і функціонування. Головні зусилля Тамари Іванівни були спрямовані на будівництво і технічне оснащення навчальної бази, побутових, спортивних споруджень, набір професорсько-викладацького складу, розвиток наукових досліджень, налагодження активної культурно-виховної роботи зі студентами, створення сприятливих умов для проживання в гуртожитках. За її ініціативи у 1967–1968 роках розпочинається проектування будівництва корпусів інституту на новій земельній ділянці на лівому березі Дніпра, на околиці Києва серед пісків у лісосмузі.

Велику увагу приділено питанням гуманітаризації і гуманізації підготовки фахівців. Налагоджено культурно-масову роботу серед студентів.

На потребу галузі торгівлі при інституті у 1968 р. розпочав роботу факультет підвищення кваліфікації керівних працівників і фахівців галузі.

Відкрито в містах Вінниці, Одесі та Чернівцях філіали інституту. Згодом, у м. Одесі філіал був закритий, а у Вінниці і Чернівцях – перетворені у факультети.

Під керівництвом Т.І. Скирди розгорнуто міжнародні зв’язки, укладено довгострокові угоди співробітництва зі спорідненими навчальними закладами Лейпцига (Німеччина), Братислави (Чехословакія).

Вагомий внесок у розвиток науки внесено Т.І. Скирдою особисто як науковцем-педагогом. Вона здійснила дослідження, присвячені питанням етики, естетики і психології в торгівлі як складових підвищення культури торговельного обслуговування населення, як фактору підвищення суспільного престижу галузі торгівлі.

За заслуги у розвитку освіти і науки, активну громадську діяльність Т.І. Скирду нагороджено багатьма державними відзнаками, у т.ч. орденом «Трудового червоного прапора» (1971), двома орденами «Знак пошани» (1960–1966), 6 медалями. У 1979 році їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник вищої школи Української РСР».Дайсаку Ікеда


Почесний доктор КНТЕУ (2002)

Японський мислитель, філософ, письменник, поет і педагог

Засновник ряду закладів, що покликані поширювати ідеї гуманізму і милосердя. Серед них – освітня система, у складі якої дитячі садки, початкові, середні і вищі школи, університети, Фонд освіти імені Макігучі; у галузі культури – концертна асоціація «Min On», музеї образотворчих мистецтв «Фудзі» в м. Токіо і в префектурі Судзуока; в галузі науки – Науково-дослідний інститут орієнтальної філософії, Міжнародний дослідний центр з питань миру імені Джосея Тода, Бостонський центр з дослідження проблем ХХІ століття (Boston Research Center for XXIst Century) та інші.

Автор багатьох філософських і літературних творів, що відображають широкий спектр його різнобічних інтересів, – поезія, наукові твори, праці з проблем політики і цивілізації. Дайсаку Ікеда має понад 230 ступенів і звань почесного доктора і почесного професора, що були присуджені йому університетами всіх континентів світу. Віддаючи шану заслугам перед людством, вчена рада КНТЕУ присвоїла Дайсаку Ікеді у 2002 р. звання «Почесний доктор КНТЕУ».

Делегація Київського національного торговельно-економічного університету на чолі з ректором А.А. Мазаракі у 2003 р. відвідала Сока Гаккай і в урочистій обстановці вручила Дайсаку Ікеді диплом «Почесного доктора КНТЕУ», університетську плакетку «Гідному шани», а також від імені Міністерства освіти і науки України знак «Відмінник освіти України».Шеневуа Моріс Жан


Почесний доктор КНТЕУ (2002 р.)

Директор Професіоналізованого інституту менеджменту і управління Університету Овернь-Клермон-1 (Франція)

Визнаний учений в галузі права і політичних наук. Ініціатор налагодження і розвитку співробітництва КНТЕУ з Університетом Овернь-Клермон-1, зокрема укладення в 1998 р. довгострокового договору про співпрацю між університетами.

За ініціативи М.Ж. Шеневуа в 2000 р. створено Французько-Український інститут управління, в якому студенти за принципом паралельного навчання здобувають менеджерську освіту і отримують диплом державного зразка Франції. Цей інститут одержав суспільне визнання, став привабливим для молоді. Його відділення відкриті у Вінниці, Харкові і Чернівцях. За роки функціонування інститут підготував 252 фахівців-менеджерів, яким вручено дипломи за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями та які успішно працюють у Франції, а також в інших країнах і в представництвах, що мають французьку компоненту діяльності.

Відзначаючи значний особистий внесок у реформування та вдосконалення вищої освіти, сприянні розвиткові КНТЕУ та його інтеграції до європейської освітянської спільноти, вчена рада КНТЕУ в січні 2002 р. присвоїла звання «Почесний доктор КНТЕУ» Морісу Шеневуа.

З ініціативи М.Ж. Шеневуа з 2008 р. розпочато реалізацію спільного проекту з підготовки менеджерів малих і середніх підприємств (магістерська програма) з отриманням подвійного диплому, а також підготовки фахівців з адміністративного управління в регіоні, муніципального менеджменту. Підготовлено проект щодо організації спільного наукового керівництва дисертаційними дослідженнями молодих науковців, що навчатимуться на 3-му циклі – P&D (в аспірантурі).
Ришард Боровецький

Почесний доктор КНТЕУ (2007 р.)

Ректор Краківського економічного університету (Польща), професор

Видатний учений у сфері сучасної економічної науки. Вагомим внеском Р. Боровецького у розвиток співробітництва з КНТЕУ є ініціювання і безпосередня участь у започаткуванні співпраці у трикутнику КНТЕУ–КЕУ–Університет Мессіни (Італія) у 2002 р.

Саме під час його керівництва Краківським економічним університетом інтенсифікувався обмін між КНТЕУ і КЕУ, науковцями та студентами. Здійснено перше спільне видання фундаментальної наукової праці «Трансформаційні процеси в Польщі та Україні».

Багаторічна наукова, дидактично-виховна, організаційна та суспільна праця професора, доктора економічних наук Р. Боровецького знайшла широке визнання і ознаменована багатьма нагородами та відзнаками. Серед них: Хрест Офіцерський і Хрест Кавалерський ордена Відродження Польщі, Золотий та Бронзовий Хрести Заслуги, Медаль Комісії Народової освіти, Золота та Срібна медаль «За заслуги для оборонності краю», Золотий знак Зв'язку польських вчителів, відзнака «За заслуги для статистики РП», медаль ім. Кароля Адамецького, золоті почесні відзнаки наукових товариств: Наукового товариства організації та управління, Польського економічного товариства та Товариства бухгалтерів Польщі, а також відзнаки міст Кракова, Тарнова, Радомля, Кросна, Санока.

Високою оцінкою внеску Р. Боровецького у розвиток освіти і науки стало його нагородження у 2006 р. медаллю ім. Петра Могили та обрання в 2007 році академіком Академії економічних наук України за спеціальністю «Менеджмент». Вчена рада КНТЕУ 29 листопада 2007 року присвоїла Р. Боровецькому звання «Почесний доктор КНТЕУ», визначаючи значний особистий внесок у реформування та вдосконалення вищої освіти, сприяння розвитку КНТЕУ та його інтеграції до Європейської освітньої спільноти.

Алесандро Анастазі


Проректор з міжнародних зв’язків, завідувач кафедри трудового права, директор секції трудового права Євросоюзу і промислових стосунків, державний професор Університету Мессіни, професор при Вищій школі державних органів управління Італії

У межак розвитку та підвищення міжнародного авторитету КНТЕУ Алессандро Анастазі зробив вагомий внесок. Зокрема, спільно з А. Мазаракі та Р. Боровецьким ініціював започаткування та реалізацію міжнародного проекту «Щорічний тристоронній (Київський національний торговельно-економічний університет – Краківський Економічний Університет – Університет Мессіни) науково-практичний симпозіум». Всі шість засідань були присвячені соціальним, екологічним, економічним та правовим аспектам функціонування малих та середніх підприємств, підприємницької діяльності в умовах глобалізації.

Важливу роль А. Анастазі зіграв не тільки в організації 2-х симпозіумів в Італії, але й у підготовці змістовних публікацій за результатами всіх шести симпозіумів.     

Жолес Анрі (HENRI JOLLES) 


Почесний доктор КНТЕУ (2012 р.)

Директор із розвитку Європейської школи менеджменту ESCP-Europe

А. Жолес має великий досвід викладацької діяльності, зокрема: 1978 р. – лектор Університету Мобіль (Алабама, США); 1981-1982 рр. професор економіки (Паризький Університет Сорбонна-4); 1983 р. – запрошений професор Французького Інституту Гамбурга (Німеччина), Французького Інституту Мюнхену (Німеччина); 1984 р. – запрошений професор факультету торгівлі Університету Модени (Італія); 1996-1997 рр. – запрошений професор Познанської Економічної Академії (Польща); 1997-1999 рр. – запрошений професор Вищої школи бізнесу м. Бейрут (Ліван).

Співзасновник і член ARVODE (Асоціації дослідження оригінальних шляхів розвитку економіки) – Паризький університет 2 (1970-1976), член наукової секції з економіки C.N.R.S. (Національний центр наукового розвитку) (1975-1979), 1979-1982 – радник Асоціації «Ініціативна Франція» (створення і підтримка підприємств), експерт інституту «Малих і середніх підприємств» (1982-1986), президент міжнародної комісії з питань шкіл управління, член конференції вищих шкіл (1987-1991), віце-президент міжнародної комісії конференції вищих шкіл (1989-1991). Із 1994 р. – член управлінського комітету Європейського журналу з менеджменту, що видається Європейською бізнес-школою і Бізнес-школою Глазго - видавництво «Пергамон» (із 1994 р.), член ради радників комунікаційних наук (Вища школа зв'язку) Нант-Франція (з 1996 р.), член наглядової ради бізнес-школи з менеджменту Університету Глазго (з 2004 р.).

     Професор, доктор економіки за рішенням Берлінського сенату (1995), кавалер ордену «Академічна пальмова гілка» (1998), кавалер ордену національних заслуг (2004).

     

Бабурін Сергій Миколайович


Почесний доктор КНТЕУ (2012 р.)

Ректор Російського державного торговельно-економічного університету, доктор юридичних наук, професор

У 1986-1990 рр. – доцент, заступник декана, декан юридичного факультету Омського державного університету. В 1990-1993 рр. – народний депутат РСФСР, член Конституційної комісії. У 1993-2000 рр. – депутат Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації І і ІІ скликання. З 1999 р. – директор Інституту національної стратегії реформ (м. Москва), у 2000-2002 рр. – заступник директора з науки Інституту соціально-політичних досліджень РАН. З 2002 р. Сергій Миколайович – ректор, завідувач кафедри Російського державного торговельно-економічного університету. У 2003-2007 рр. – депутат Державної Думи, заступник голови Державної Думи.

    Дійсний член одинадцяти суспільних академій, член Президіуму Євразійської соціологічної асоціації. На добровільних засадах працює в опікунських радах Ново-Спаського монастиря, Карно-виконавчої системи, Фонду допомоги спортсменам ім. Л.І. Яшина та ін.

Нагороджений орденом «Дружби», медаллю Конгресу Філіппін «За досягнення», почесними грамотами ДД ФС РФ, РФ ФС РФ, патріаршою грамотою «У благословіння за сумлінну працю задля слави Російської Православної Церкви». Має інші державні нагороди колишнього СРСР, Російської Федерації та іноземних держав.

Автор понад 250 публікацій із теорії та історії держави й права, конституційного права, політології, міжнародного публічного права, торгового права та торгової справи.
Шимов Володимир Миколайович

Почесний доктор КНТЕУ (2013)

Ректор Білоруського державного економічного університету, доктор економічних наук, професор

Працював у Раді по вивченню продуктивних сил при Держплані СРСР, м. Москва, молодшим науковим співробітником, там же навчався в аспірантурі (1972-1975). З 1975 до 1981 рр. – старший науковий співробітник, завідуючий сектором Науково-дослідного інституту економіки та економіко-математичних методів планування при Держплані БРСР, м. Мінськ.

Згодом 8 років працював у м. Гомель: у Білоруському науково-дослідному інституті проблем управління народним господарством Держплану БРСР, Гомельському кооперативному інституті Центросоюзу. З 1989 р. – заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного  економічного інституту Держплану БССР, м. Мінськ. У 1995-1996 рр.перший заступник Міністра економіки Республіки Білорусь, у 1996-2002 рр. – Міністр економіки Республіки Білорусь. З 2002 р. ректор установи освіти «Білоруський держаний економічний університет», м. Мінськ.

Автор більш ніж 190 підручників та наукових робіт з проблем макроекономіки і управління; соціально-економічного розвитку Білорусі і переходу її економіки до ринкових відносин; методології та практики розробки довго-, середньо- і короткотермінових прогнозів соціально-економічного розвитку країни в умовах транзитивної економіки; прогнозування розвитку складних соціально-економічних систем. Нагороджений Подякою Президента Республіки Білорусь, Почесною грамотою Ради Міністрів Республіки Білорусь, нагрудним знаком «Відмінник освіти», орденом Пошани.

Григорій Бєлостечнік 


Почесний доктор КНТЕУ (2014)

Ректор Молдавської Економічної Академії (Кишинів, Молдова), доктор хабілітат в галузі економіки, професор

Відомий представник економічної науки і системи економічної освіти Молдови. З моменту утворення в 1991 р. Молдаської економічної академії працює в закладі на кафедрі маркетингу. Академік Григорій Бєлостечнік розвиває велику діяльність як керівник та науковий координатор дослідних національних програм, що мають велике значення в економічній та науковій діяльності Республіки Молдова, є лідером та членом різних організацій та спеціалізованих установ: координатор Державної наукової програми «Розвиток конкурентоспроможності та підвищення економічної стійкості в контексті економіки, що базується на знаннях, глобалізації, регіональної та європейської інтеграції (період 2010-2014 рр.); керівник дослідницького інституційного проекту «Напрями та можливості забезпечення та розвитку конкурентоспроможності в умовах Республіки Молдова» (період 2007-2010); науковий керівник та учасник науково-дослідного проекту: «Розробка моделей регіонального розвитку шляхом формування кластерів» (2008-2010).

Молдавська економічна академія спільно з Київським національним торговельно-економічним університетом під науковим керівництвом академіків Г. Бєлостечніка і А. Мазаракі розробили міжнародний дослідницький проект «Пріоритети українсько-молдавських торгово-економічних відносин в контексті стратегії транскордонного співробітництва та євроінтеграції» (період 2010-2011).

Результати наукових досліджень академіка Григорія Бєлостечніка знайшли відображення в 140 наукових публікаціях, включаючи 7 монографій (деякі у співавторстві), численних статтях і опублікованих дослідженнях різними мовами, у спеціалізованих наукових журналах і збірниках, виданих у Республіці Молдова, Румунії, Україні, Італії, Болгарії, Польщі, Білорусії, Єгипті та ін.

Плідна науково-педагогічна діяльність вченого гідно оцінена як громадськими, науковими та економічними колами Республіки Молдова, так і далеко за її межами. За професійні та наукові досягнення нагороджений високою державною нагородою Республіки Молдова – орденом «Пошани» (2010).


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка