Підсумки роботи відділу інформації та використання документів за ІІІ квартали 2014 року 1Скачати 81.67 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір81.67 Kb.


Підсумки роботи відділу інформації та використання документів

за ІІІ квартали 2014 року
1. Були підготовлені інформаційні матеріали: до 75 – річчя утворення Сумської області, до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, до 100-х роковин початку Першої світової війни. Споживачами інформації були Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка.

Підготовлені та демонструвалися документальні тематичні виставки: до 75 – річчя утворення Сумської області, до знаменної дати спільно з обласним краєзнавчим музеєм «Сторінки історії Сумської області», до дня Соборності та Свободи України, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, до 25-ї річниці виведення радянських військ з ДРА в т.ч. фотовиставка он - лайн, до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка (он-лайн), до 69- ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, пам’яті жертв політичних репресій, до 18 –ї річниці Конституції України, до 355- річчя перемоги у Конотопській битві, до 100- х роковин початку Першої світової війни, до 23-ї річниці незалежності України, до 75-ї річниці підписання пакту Ріббентропа- Молотова та початку Другої світової війни (он-лайн), до 25-ї річниці створення громадсько – політичної організації «НРУ за перебудову» (он-лайн), до Дня партизанської слави, 2 книжкові виставки: до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, до 75 – річчя утворення Сумської області.

Підготовлені та показані Сумською обласною телерадіокомпанією телепередачі: до 75 – річчя утворення Сумської області, до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, про краєзнавця, журналіста Г.Т.Петрова, підготовленою разом з кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету, телесюжет до Дня Прапора та 23-ї річниці незалежності України.

Підготовлені та прозвучали на СТРК радіопередачі: до 100 - х роковин початку Першої світової війни, до 150-річчя П.А. Грабовського, до Дня партизанської слави.

Сумській газеті «Вперед» надані копії документів про створення Сумської області для розміщення на сторінках газети. На сайті архіву розміщені статті: до 69- ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Цей день назавжди в пам’яті народній», до 100- х роковин початку Першої світової війни «Перша світова війна 1914-1918 років на сторінках документів Державного архіву Сумської області». Підготовлена та опублікована в газеті «Путивльські відомості» стаття «С.Ковпак – партизанський генерал в документах Державного архіву Сумської області».

2. Було прочитано 3 лекції, проведено 3 практичних заняття та 3 екскурсії для студентів Сумського кооперативного технікуму, та Сумського аграрного технікуму, студентів філологічного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка. Під час екскурсій, лекції студенти ознайомилися з історією ДАСО, складом, змістом архівних документів, фондів НДБ. Під час практичних занять набули навиків у використанні документів. До Дня Прапора та 23-ї річниці незалежності України для колективу Держархіву та представників засобів масової інформації головним спеціалістом відділу інформації та використання документів О.О. Клюєвою прочитана лекція на тему «Україна: споконвічна, незалежна, вічна».

Головним спеціалістом відділу інформації та використання документів Сорокіною Л.Ф. проведена презентація електронної версії документальної виставки «Сумщині -75».

Співробітниками відділу інформації та використання документів підготовлені тематичні заходи до 25-ї річниці виведення радянських військ з ДРА та 200-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. У Сумському обласному краєзнавчому музеї начальник відділу Гончарова І.Є. та головний спеціаліст Клюєва О.О. взяли участь у відкритті виставки до 200-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка на якій демонструвалися документи із фондів ДАСО.

Співробітники архіву взяли участь у заходах присвячених 153-й річниці перепоховання Т.Г.Шевченка, дню скорботи і вшанування жертв війни. 29 квітня 2014 року головний спеціаліст відділу інформації та використання документів ДАСО Кузьменко І.П. взяла участь у засіданні "круглого столу" на тему «Людина, місто, війна», присвяченого 100-м роковинам початку Першої світової війни (1914), яке відбулося в малому конференц-залі Наукової бібліотеки УАБС НБУ м. Суми. 16 травня 2014 року головою редакційно – видавничої групи по підготовці і виданню книг Сумської ОДА Федоренко І.Г. у читальному залі архіву була проведена презентація другої книги «Реабілітовані історією. Сумська область». 19 вересня 2014 року головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Клюєва О.О. взяла участь у засіданні круглого столу «Партизанський рух в Україні: історія, сьогодення, майбутнє», яке відбулося в міській бібліотеці ім. Т.Г.Шевченка за участі представників Сумської облдержадміністрації, істориків, краєзнавців.

Позапланово для Укрдержархіву проведено виявлення рішень органів державної влади колишнього СРСР та УРСР щодо передачі майна громадським організаціям станом на 24 серпня 1991 року та документів з історії с. Любитове Кролевецького району Сумської області. Для міжнародного інституту афонської спадщини в Україні проведено виявлення документів до 1000- річного ювілею заснування давньоруського чернецтва на горі Афон. Для меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» підготовлені короткі довідки про дати окупації та визволення населених пунктів Сумщини та цифрові копії документів про злочини фашистських загарбників в період окупації 1941-1945рр. для використання у підготовці видання «Україна. Хроніка визволення:дослідження, документи, свідчення».3. В читальному залі Державного архіву Сумської області за 9 місяців 2014 року працювало 3 іноземних користувача (Німеччина-1, Росія-2).

Найцікавіша тематика досліджень, які проводилися в читальному залі архіву протягом 9 місяців 2014 року: історія с. Лікарське Сумського району Сумської області18-20 ст.; історія церковних громад на Сумщині в 20 ст.; церковна історія Путивльської землі 18-20 ст.; історія с. Михайлівка Лебединського району Сумської області 18-20 ст., історія розвитку сільськогосподарської дослідної справи на Сумщині друга половина 20ст. поч. 21ст., генеалогічне дослідження роду Гусєвих по с. Боровому Лебединського повіту Харківської губернії 19-20 ст. До читального залу держархіву було видано 4 943 справ.4. У Державному архіві Сумської області робота із зверненнями громадян проводиться згідно Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Закону України «Про звернення громадян».

Особистий прийом громадян проводиться директором та заступником директора архіву вівторок - четвер з 9 до 16 години згідно графіка затвердженого заступником голови Сумської ОДА 27 січня 2014 року. Прийом громадян ведеться і поза графіком, якщо громадянин звертається з питаннями, що потребують невідкладного вирішення. Керівництвом архіву за 9 місяців 2014 року було здійснено- 57 прийомів громадян із них 1 виїздний, розглянуто -57 питань. Питання стосувалися організації роботи користувачів у читальному залі, виконання запитів соціально - правового характеру, надання копій документів та документів у тимчасове користування. Всі питання вирішені позитивно.

Працівники відділу інформації та використання документів (стіл довідок) проводять особистий прийом громадян згідно із затвердженим графіком та порядком організації та проведення особистого прийому громадян у Держархіві Сумської області; згідно з відповідними резолюціями керівництва Держархіву забезпечують розгляд звернень громадян, які надійшли під час особистого прийому, готують відповіді, надають консультації з питань, з якими звертаються громадяни до Держархіву; здійснюють систематичний аналіз та узагальнення звернень громадян, прийнятих на особистому прийомі в столі довідок. Прийомні дні в столі довідок: вівторок та четвер кожного тижня з 9.00 до 16.30 години. Кількість звернень громадян на особистому прийомі в столі довідок за 9 місяців 2014 року – 723.

В архіві ведеться позачерговий прийом та виконання запитів інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни, багатодітних сімей, Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної праці, учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. У вестибюлі архіву встановлено інформаційну дошку з графіком особистого прийому керівництвом архіву, контактними телефонами, зразками заяв. Відвідувачі столу довідок, читального залу архіву заповнивши анкету, можуть оцінити роботу установи та надати пропозиції щодо її удосконалення.

Протягом 9 місяців 2014 року виконувались запити: про громадянський стан, трудовий стаж, заробітну плату, підтвердження майнових прав, депутатського стажу, про участь у партизанському русі, про примусову працю у Німеччині (1941-1945 рр.), репресії, розкуркулення, позбавлення волі та виборчих прав та подальшу реабілітацію, про перебування на окупованій території Сумської області в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.

За 9 місяців 2014 року до Державного архіву Сумської області надійшло – 1837 запитів соціально-правового характеру, із них виконано –1720 з позитивним результатом – 942. Надійшло та виконано 5 запитів від учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Держархів співпрацює з Сумським обласним контактним центром. За звітний період були надані відповіді на 6 звернень громадян. На виконання надійшло: тематичних запитів – 44, виконано -37, з позитивним результатом – 10, частково - позитивним -1; генеалогічних запитів – 75, виконано – 65, з позитивним результатом – 40. Консульських запитів надійшло - 2, виконано – 2, з позитивним результатом – 2. Про репресії, розкуркулення, позбавлення волі та виборчих прав та наступну реабілітацію надійшло -12 запитів, виконано - 11, з позитивним результатом - 5.

Тематична спрямованість запитів соціально – правового характеру, що надійшли до ДАСО: від відділів РАЦС – 54%, майнові – 12% , стаж та заробітна плата – 7%, інші – 27%.

Відповіді на запити громадян надаються згідно документів, які зберігаються в фондах архіву. Повторні запити та багаторазові звернення за звітний період до архіву не надходили. Причина негативних відповідей – відсутність в архіві документів. Непрофільні звернення надсилаються за наявністю інформації, а дописувач отримує роз’яснення: куди надіслано його запит та рекомендації.

Максимальний термін виконання запитів соціально - правового характеру з дня надходження і реєстрації - 30 днів. Скарг про роботу із зверненнями громадян на адресу Держархіву не надходило.

Працівників Держархіву, які виконують запити відповідно до посадових обов’язків -2, долучаються до роботи із запитами 3 працівника відділу. У середньому за день працівник архіву виконує 3 запити.

Протягом звітного періоду проводився щомісячний моніторинг звернень громадян. Питання розгляду звернень громадян заслуховувались на засіданнях колегії: 15.01 2014 року розглядались основні завдання структурних підрозділів ДАСО у т.ч. із зверненнями громадян, 12.02.2014 року на засіданні колегії підведені підсумки роботи архівних установ по виконанню тематичних, персональних, майнових запитів запитів; 16.04.2014 року підсумки роботи архівних установ та структурних підрозділах архіву у І кварталі 2014 року; 16.07. 2014 року на засіданні колегії підведені підсумки роботи із зверненнями громадян у Держархіві та архівних установах області за І півріччя. Щоквартально інформація про роботу із зверненнями громадян подається у звітах роботи відділу інформації та використання документів.

Держархівом надаються відповіді консультативно - роз’яснювального характеру на звернення громадян надіслані електронною поштою та по телефону з питань соціального захисту громадян, генеалогічних досліджень.

Роз’яснення щодо роботи Держархіву із зверненнями громадян, порядок організації та проведення особистого прийому громадян, графік особистого прийому громадян у ДАСО, інформація для громадян, що перебувають АР Крим, м. Севастополь, Луганській та Донецькій областях. розміщені на сайті ДАСО у рубриці «Звернення громадян». Узагальнені матеріали щодо організації роботи із зверненнями громадян у Держархіві розміщені у рубриці «Інформуємо громадськість».

Для виконання запитів соціально - правового характеру використовуються електронні бази даних: каталог метричних книг, анотований реєстр фондів, книги реєстрації актів громадянського стану про смерть 1932-1933 рр. по Сумській області, довідник документів з особового складу які зберігаються в ДАСО та архівних відділах РДА та міських рад, оцифрованих книг реєстрації актів громадянського стану про народження за 1929-1936рр. по м.Суми, а також картотеки, каталоги, описи, довідники адміністративно-територіального поділу, розроблені Держархівом та схвалені науково – методичною радою (протокол засідання № 4 від 22.10. 2013.) методичні рекомендації «Організація роботи із зверненнями громадян в архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад». Методичні рекомендації надані архівним відділам для використання в роботі.Головний спеціаліст Л.Ф. СорокінаБаза даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка