Перші батьківські збори. Знайомство з батьками учнів – першокласниківСкачати 48.97 Kb.
Дата конвертації06.05.2017
Розмір48.97 Kb.
Дубіцька Алла Миколаївна,

старший вихователь початкових класів

Звенигородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка

Звенигородської районної ради Черкаської областіПерші батьківські збори. Знайомство з батьками учнів – першокласників.

Зустріч-збори проводяться з батьками першокласників перед початком навчального року.

Мета проведення: познайомитися з батьками, налаштувати родину на необхідність спілкування зі школою, педагогами, створити оптимістичний настрой на навчальну діяльність, зняти страх родини перед школою.

Завдання:

1. Познайомити батьків із педагогами, школою, адміністрацією, службами школи й один з одним.

2. Допомогти родині підготуватись до навчання дитини в першому класі.

Запитання для обговорення:

1. Де батькам можна одержати консультацію з питань виховання дитини?

2. За якими законами повинно йти виховання в родині?

3. Що цікавого є в окремо взятій родині - традиції та звичаї (обмін досвідом)?План проведення зборів (орієнтовний)

I. Знайомство з директором школи та шкільною адміністрацією.

II. Представлення педагога, який буде працювати з класом.

III. Екскурсія шкільною будівлею.

IV. Міні-лекція «Закони виховання в родині. Якими їм бути?».

V. Анкетування батьків.

VI. Самопредставлення - візитна картка родини.

VII. Батьківський тренінг «Дитина у дзеркалі батьків».Хід проведення.

Збори проводяться в класі, де навчатимуться діти. Клас святково оформлений (стенд, парта, рекомендації, побажання для батьків, творчі роботи учнів, які закінчили початкову школу, фотографії учнів-випускників).І. Вступне слово директора школи (як варіант). 

- Шановні татусі й мами, дідусі та бабусі, усі дорослі, хто прийшов на першу зустріч зі школою, поріг якої переступлять у вересні ваші малята! Сьогодні ми оголошуємо вас і себе членами однієї великої команди корабля за назвою «Школа». Наше плавання починається сьогодні, а закінчується через 11 років. Стільки ми будемо разом, а поки наш корабель буде плисти океаном знань, ми будемо переживати шторми та бурі, смутки та радості. Хочеться, щоб це плавання було цікавим, радісним і значущим у житті кожної дитини та кожної родини. Як навчитись переборювати труднощі, як навчити падати, набиваючи якнайменше шишок, де одержати консультацію, що вичерпує відповідь на нерозв'язне запитання - про все це можна довідатись у кабінеті заступника директора з початкової школи.II. Виступ заступника директора з початкової школи

Інформація про традиції та звичаї початкової школи, про вимоги до учнів, знайомство батьків зі статутом школи, вручення кожній родині візитну картку школи, дні консультацій, представлення вчителів, які будуть працювати з конкретним класом.III. Самопрезентація вчителя.

Розповідь про себе, про вибір професії педагога, про своїх учнів-випускників, про плани на майбутнє в роботі з новим класом.IV. Самопрезентація родин

Дуже цікаво проходить на батьківських зборах-зустрічі самопрезентації родин. Це свого роду візитна картка родини. Бажано записати на магнітофон виступи батьків, які розповідають про себе на зборах. Така робота дозволить відразу визначити особливості родин, ступінь їхньої відкритості, систему сімейних цінностей і взаємин. Класному керівнику буде важливо проаналізувати міні-розповіді про родину.План самопрезентації родини

1. Прізвище, ім'я, по батькові батьків.

2. Вік батьків, день народження родини.

3. Інтереси, захоплення родини.

4. Традиції та звичаї родини.

5. Девіз родини (записати на листі ватману та використовувати в роботі з учнями).V. Екскурсія шкільною будівлею

Після самопрезентації батьків, педагогів і встановлення теплої атмосфери проводиться екскурсія по школі (важливо показати батькам кабінет психологічної служби, познайомити з розкладом його роботи, запропонувати записати телефон довіри психологічної служби).VI. Поради батькам.

  1. Про виховання дитини.

Виховувайте ввічливість: увійшов в клас – привітайся, поступайся дорогою старшим. В класі кожна дитина буде мати свої обов’язки, перший з яких – чергування, також різні доручення. Поважайте та допомагайте дітям .

  1. Про підготовку до навчання.

Слідкуйте за здоров’ям дитини. Може і голова боліти, тоді необхідно прослідкувати, щоб дитина спала вдень. Якщо дитина захворіла – негайно попереджайте мене. Привчайте дітей до праці. Це буде їх дисциплінувати, виховувати акуратність.

Зовнішній вигляд – чистий одяг. Привчайте до самостійності. Вчіть прати та прасувати свої речі, чистити одяг. Перший день – парадна форма. Натільна білизна має бути чистою, слідкуйте за чистотою голови та вух. Одягайте по погоді.

3. Вивчення предметів.

Читання.  Буквар обгорнути і підписати, покласти закладинку. Виготовити «Звукові моделі» для аналізу слів ( по 5 шт.). Будемо працювати у зошиті з друкованою основою. Простий олівець.

Математика. 2 зошити в клітинку (Поля! Клітинка чітка!) Зошити обгорнути. Підручники обгорнути, підписати, не забудьте про закладинку. Потрібні палички для усного рахунку, зробити «віяло» з цифрами для показування відповідей скріпити шурупом і гайкою.

Письмо.  Будемо працювати в прописах з друкованою основою. Їх є два: №1 і №2. Крім цього почнемо писати в звичайних зошитах. Не вимагайте від дитини списувати цілі сторінки вдома. Достатньо, якщо ви сядете поруч і проаналізуєте написану букву, вкажете на помилку і тоді дитині легше буде виправитися. На уроці мати 2 ручки.

 Малювання. Уроки малювання буде проводити вчитель …. Потрібно альбом, скляночка для води, фарби та пензлики, кольорові олівці та простий, фломастери.Трудове навчання.  Необхідно: кольоровий папір, картон, ножиці, клей ПВА, конструктор, пластилін, природний матеріал (засушене листя різного кольору та форми, каштани, квіти, шкаралупи від горіхів, шишки, жолуді).

 Музика. Уроки музики викладає ...Фізкультура. Спортивний  костюм та спортивне взуття.

В 1 класі домашні завдання не задаються.

Пропоную виконувати вправи на розвиток м’язів руки, розфарбувати, заштрихувати малюнки. Багато читайте дітям казок, повальних оповідань, вчіть віршики.

4. Зачитати та роздати поради щодо виховання дитини в родині. Батькам дається можливість поставити запитання вчителеві.VII. Анкетування батьків

Можна зробити загальну фотографію на пам'ять про перший «шкільний» день батьків.Література

1. Локтєва А.М. Батьківські збори. Випуск 3. – Х.: Вид. група «Основа», 2012.

2. Савченко О. Я. Виховний потенціал початкової освіти/ О. Я. Савченко. - К. : СПД "Цудзинович Т. І.", 2007. - С. 76-86.

3. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів. 1-4 класи. - К.: Освіта, 2013.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка