Перемоги переможенихСкачати 74.71 Kb.
Дата конвертації04.05.2017
Розмір74.71 Kb.


ПОДІЇ ВИСТАВКИ “ПЕРЕМОГИ ПЕРЕМОЖЕНИХ”

виставка триває: 18 серпня – 4 вересня 2016 року

художниця: Євгенія Бєлорусець

кураторка: Тетяна Кочубінська

архітектор: Іван Мельничук

адреса та час роботи музею:м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

вівторок – неділя з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

ПУБЛІЧНА ПРОГРАМА
серія лекцій, дискусій та майстер-класів за участі українських та міжнародних фахівців у галузі філософії, соціології, візуального та кіномистецтва, психології, історії. Заходи публічної програми присвячені темам людської гідності, праці, пам’яті, інформації, прав людини, протесту тощо. На завершення публічної програми відбудеться круглий стіл, котрий поза соціальною проблематикою виставки, поставить питання про значення і роль документа в мистецтві і медіа в цілому.
Всі заходи публічної програми відбуваються у конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка
27.08.2016

14:00–15:30 
Лекція філософині Ольги Шпараги (Мінськ)

Ханна Арендт про війну та поняття гідності”


Одна з провідних східноєвропейських дослідниць німецько-американської філософині Ханни Арендт розповість про актуальність ключових робіт Арендт у контексті глобальних і локальних криз. Чи можуть поняття про людську гідність і цінність людського життя, над розробкою яких Ханна Арендт працювала впродовж багатьох років, дати відповіді на сьогоднішні виклики війни, терору та систематичних порушень прав людини? На які соціальні цінності, практики та інститути ми можемо спиратися сьогодні, розмірковуючи про людську гідність? Яку роль у захисті людської гідності може відігравати сучасне мистецтво?
Ольга Шпарага – філософиня, керівничка концентрації “Сучасне суспільство, етика і політика” ECLAB (http://eclab.by) (Мінськ). Сфера інтересів: феноменологія та політична філософія, європейський простір та місце Білорусі у ньому, сучасне мистецтво.
Ханна Арендт (1906–1975) – філософиня, політологиня, суспільна діячка, історикиня. Народилася в єврейській родині в Німеччині. Навчалася у М. Хайдеггера та К. Ясперса. Перед приходом нацистів до влади спочатку емігрувала до Франції, а потім – до США, де викладала у багатьох університетах. Основні її праці: “Витоки тоталітаризму”, “Становище людини”, “Банальність зла. Суд над Айхманом в Єрусалимі”.


16:00–18:00 

Майстер-клас психологині Наталії Опришко (Щастя, Луганська обл.)

Малюнки із Щастя”
Психологиня Наталія Опришко працювала в одній із шкіл міста Щастя на сході України протягом гарячої фази військових дій. Через розташування практично на лінії фронту Щастя перебувало під обстрілами довше багатьох інших населених пунктів сходу. Зараз місто частково відбудовано. Утім події найважчих днів війни поступово витісняються зі спогадів. Але малюнки, створені дітьми, які перебували у місті під час військових дій, зберігають колективну пам'ять про події 2014 і 2015 рр.
Майстер-клас Наталії Опришко спрямований на роботу з індивідуальною та колективною пам’яттю, травмою та почуттям провини. Він також має допомогти нам усвідомити події, що трапилися не з нами, але в нашому суспільстві, подолати розз’єднувальну силу трагічного досвіду гуманітарної катастрофи.
Наталія Опришко – практикуюча психологиня, шкільна психологиня, працює та живе у місті Щастя Луганської області. Займається проектами ЮНІСЕФ, спрямованими на психосоціальну підтримку дітей, підлітків та їхніх сімей, що постраждали від військових дій на сході України.
Попередній запис на майстер-клас за електронною адресою: malunkyzischastja@gmail.com
30.08.16

18:00–19:00

Доповідь правозахисниці та журналістки Олесі Брязгунової (Київ)

Жінки вуглепрому: скромне мовчання про важку працю”
Праця у вугледобувній галузі вважається «чоловічою» й асоціюється переважно з шахтарями, які трудяться у важких умовах. Юридично в Україні жінкам заборонено працювати на низці важких та шкідливих робіт, у тому числі й у шахтах. Та реалії зовсім інші: де-факто жінки працюють під землею. В яких умовах вони працюють та які зарплати отримують? Чому іноді воліють не піднімати питання своєї роботи під землею?

Під час лекції мова піде також про боротьбу трудівниць за свої права та їхню діяльність у незалежному профспілковому русі.


Олеся Брязгунова журналістка. Впродовж багатьох років пише матеріали на тему трудових відносин. Працює менеджером зі зв’язків з громадськістю у Конфедерації вільних профспілок України та є головою її молодіжної секції. У своїй роботі займається проблемами захисту трудових прав.
19:00–19:15 – перерва
19.15–20:15

Доповідь соціолога, історика Кирила Ткаченка (Київ–Мюнхен)

Ентузіазм та розчарування: шахтарський рух на Донбасі між 1988 та 1993 роками”
У своїй доповіді Кирило Ткаченко окреслить траєкторію протестного руху на Донбасі 1988–1993 років. Шахтарський рух на сході України підтримав незалежність України та ринкові перетворення. Втім, лише протягом кількох наступних років настрої змінилися докорінно. В 1993 році Донбас був охоплений масовим страйком, потужнішим за всі протести попередніх років, що призвело до відставки Леоніда Кравчука та перевиборів парламенту, вперше були озвучені вимоги автономії.
Кирило Ткаченко – соціолог, історик, займається дослідженням робітничого руху України, соціологією політичних рухів, навчається в аспірантурі Мюнхенського університету, є стипендіатом Zeit-Stiftung. Автор та упорядник збірки“20 років капіталізму в Україні” (2015), автор книжки “Від конкретного до загального: історія американського в'язня” (2011).
20.15–21:00 – дискусія за участі Олесі Брязгунової та Кирила Ткаченка


03.09.2016

«Правда» про переможених

Низка заходів, присвячених значенню документа в сучасному мистецтві, кіно, правозахисті та протесті.

12:00 – 13:30

Презентація проекту Віктора Марущенка “Донбас – країна мрій”

Бесіду модерує Михайло Мінаков (Київ–Мілан)
“Донбас – країна мрій” – мистецький проект київського фотографа Віктора Марущенка, котрий він знімав у 2004 році в Донбаському регіоні. Це історія про шахтарське містечко і життя людей, єдиним джерелом заробітку яких є робота на нелегальних шахтах, де в небезпечних умовах працюють як чоловіки, так і жінки, підлітки та пенсіонери.
Віктор Марущенкоукраїнський фотограф, засновник Школи фотографії Віктора Марущенка, автор фотографічного проекту “Донбас – країна мрій”, який 2004 року був показаний на бієнале сучасного мистецтва у Сан-Паулу, Бразилія.


Михайло Мінаков – доктор філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Києво-Могилянської академії, головний редактор журналу “Ідеологія та політика” (Ideology and Politics).
13:30 – 14:00 – кава-брейк
14:00 – 15:30

Лекція Олени Вогман (Берлін, Німеччина)

Монтаж та політика уявного”
У своїй лекції Олена Вогман розгляне техніки монтажу Джона Хартфілда, Бертольта Брехта, Сергія Третьякова і раннього кіно, співставляючи ці техніки з політикою уявного у сьогоднішньому мистецтві. Усвідомлюючи, що візуальна культура вже давно змістила межі фіктивного та документального, лекція не ставить на меті переозначити їхні нові межі, а пропонує переосмислити політичну реальність уявного як можливість представити речі інакше.
Олена Вогман – теоретикиня, літературознавиця, кінознавиця, докторка філософії, викладачка Берлінського вільного університету.
15:30 – 16:30 – перерва
16:30 – 19:00

Круглий стіл «Правда» про переможених»
Круглий стіл є завершальною подією публічної програми до виставки «Перемоги переможених», в якій братимуть участь художники, журналісти, правозахисники та теоретики. На заході будуть підняті важливі мистецтвознавчі питання, зокрема, про значення документа у сучасному мистецтві, кіно, правозахисті та протестному русі. Дискутантки та дискутанти намагатимуться знайти відповідь на питання, що сьогодні можна вважати документом, на що він здатний та які повноваження має? Документ тільки пред’являє реальність чи маніпулює нашим сприйняттям її? Чи дозволяє документ бачити зв’язки між достовірністю та відповідальністю?

16.09.2016

СПЕЦІАЛЬНА ПОДІЯ В РАМКАХ ПУБЛІЧНОЇ ПРОГРАМИ

Лекція філософа, письменника, критика, перекладача Бориса Будена (Берлін–Загреб)

Громадянське суспільство в ситуації постфашизму”

ЛЕКЦІЯ ВІДБУДЕТЬСЯ 16 ВЕРЕСНЯ о 19:00

в конференц-залі Національного музею Тараса ШевченкаБорис Буден письменник, критик, перекладач. Доктор філософії Університету Гумбольдта в Берліні. Учасник Інституту прогресивної культурної політики (Відень). Українською мовою вийшла його книжка “Зона переходу: Про кінець посткомунізму” (2013).


«ПЕРЕМОГИ ПЕРЕМОЖЕНИХ» – проект Євгенії Бєлорусець, над яким художниця працює з 2014 року дотепер. Це велика серія фотографій, зроблених нею на шахтах у Дебальцевому, Лисичанську, Углегорську, Димитрові, Красноармійську та інших містах неподалік від та в період бойових дій. Попри близькість війни, фотографії художниці насамперед присвячені праці та роботі на шахті (в умовах війни), а також незламності людини. Спираючись на критику Вальтера Беньяміна, що історію пишуть переможені, Бєлорусець у своєму проекті ставить питання, що означає перемога сьогодні.
Проект здійснено за підтримки Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні, Міністерства закордонних справ Німеччини.​


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка