«Ознайомлення з паперовим мистецтвом. Вироби в стилі «Tunnel book» Підготувала і провела Гайдай Н. ОСкачати 39.06 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір39.06 Kb.
Мастер - клас по художній праці на тему:

«Ознайомлення з паперовим мистецтвом. Вироби в стилі

«Tunnel book»

Підготувала і провела Гайдай Н. О.

Паперове мистецтво!
Видів паперового мистецтва є багато, і сьогодні я розповім про кілька з них. Взагалі, що тільки з паперу не роблять, що тільки ним не прикрашають і що тільки з нього не виготовляють в нашому житті. Вся поліграфія, усі видавництва, рекламна продукція, упаковка, тара, і навіть, банальні туалетні зручності - усі завдячують паперу. Бо й справді, без паперу ні книжки не почитаєш, ні, перепрошую, носа не повтираєш. Та й образотворче мистецтво його дуже полюбляє. І це вам не завдання, типу "вирізати і склеїти грибочок", в дитячому садочку. З папером працюють професіонали своєї справи, я б навіть сказала МОНСТРИ паперового мистецтва. Художники, з паперу, виготовляють не тільки картини, листівки, і плакати, а й біжутерію, одяг та взуття, меблі, аксесуари інтер'єру, наприклад люстри чи годинники, і навіть скульптури, будинки, та паперові інсталяції. Крім того зразки флори і фауни, і навіть, людей. Папір на стільки популярний у світі, що у Швейцарії, а саме в місті Базель, зробили музей паперу.

ї що б там не говорили, але китайців є за що хвалити! Бо ж саме вони винахідники цього водночас побутового і мистецького матеріалу.

Ви, мабуть, дещо чули про об'ємну паперову пластику, орігамі, вирізання з паперу чи витинанку, аплікацію, квілінг, паперовий живопис та інші види паперового Мистецтва?

Якщо ні, то сьогодні ви матимете можливість дещо почути про ці цікаві види паперового мистецтва.


Витинанка
Вирізані мереживом з кольорового чи білого паперу квіти, дерева, птахи, тварини, козаки й дівчата - та й взагалі різні сюжетні й змістовні зображення здавна прикрашали хати - печі, вікна, одвірки, божники, мисники, стіни. Слугували вони за декоративну й оберегову річ.

Перші паперові витинанки (які походять від слова витинати, тобто вирізати) з'явилися в Україні у 19 столітті й найбільш поширеними були на Поділлі, Подніпров'ї та Прикарпатті.
Орігамі

Що ж до Origami (орігамі) - це японське мистецтво складання фігур з паперу. Цим мистецтвом захоплюються у багатьох країнах світу, однієї деталі, за допомогою якої створюється нескінченна різноманітність форм. Виявляється, такийконструктор існує. Це - орігамі, де з однієї деталі (листа) складаються тисячі і тисячі різноманітних фігурок! Нескладні прийоми складання та безмежна фантазія людей здатні створити за допомогою орігамі не тільки простеньку коробочку, а й цілий світ. Мистецтво орігамі відкрито всьому світу.

Аплікація - це виготовлення орнаментів чи будь-яких художніх зображень з паперу і наклеювання їх на папір чи іншу основу., нарешті, квілінг. На англійській мові мистецтво крученого паперу називається

"quilling" — від слова quill - пташине перо.Квілінг — це можливість побачити незвичайні можливості звичайного паперу.

Якщо батьківщиною орігамі є Японія, то мистецтво крученого паперу виникло в

Європі в кінці 14 — початок 15 ст.

В середньовічній Європі монахині створювали витончені медальйони, закручуючи

на кінці пташиного пера смужки паперу з позолоченими краями. З близька ці

мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені

з тоненьких золотих смужок.

На жаль, папір недовговічний матеріал і мало що збереглося від середньовічних

шедеврів. Однак ця древня техніка збереглася і до наших днів, і навіть є

популярною в багатьох країнах.

Ще багато можна говорити про цікаві і неймовірні техніки, види і прийоми в паперовому мистецтві, бо справді є про що поговорити. А ще сьогодні я хочу ще щось вам показати і розказати.

Перегляд відео-презентації «Паперові вироби «Tunnel book»Міні-лекція

Tunnel book - це один з різновидів паперових виробів. Своїм виглядом вироби в техніці tunnel book нагадують невелику книжечку з отвором всередині. Саме завдяки цій особливості техніка отримала свою оригінальну назву, що перекладається з англійської мови як «книжковий тунель». Саморобки в стилі tunnel book поєднують в собі різні паперові техніки: орігамі, вирізування, аплікація, скрапбукінг.

Перші вироби, що нагадують сучасні tunnel book, почали створюватися ще в 18 столітті, вони зображували сцени з театральних постановок. З розвитком цієї

творчості tunnel book стали виготовляти на честь якої-небудь важливої події або

заходу.

У 1840 р. був створений перший у світі підводний тунель, який перебував підрічкою Темзою в Лондоні. Ця дата була відзначена створенням традиційної книги

з зображенням всередині, з того часу мистецтво створення подібних книг і стали

називати tunnel book.
Нове життя в даний вид творчості вдихнула Керол Бартон, автор книги

«Скульптурні форми».

Виріб у стилі tunnel book в залежності від складності композиції може служити

листівкою, фоторамкою або невеликою сувенірної книгою.Огляд робіт стилі tunnel book
Щасливе дитинство


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка