Навчання в Університеті Пассау, Німеччина Я, Сергій Чепіга, студент факультету Бізнесу та фінансів нту «хпі» за спеціальністю «Менеджмент зед»Скачати 34.63 Kb.
Дата конвертації06.04.2017
Розмір34.63 Kb.
Навчання в Університеті Пассау, Німеччина

Я, Сергій Чепіга, студент факультету Бізнесу та фінансів НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Менеджмент ЗЕД» з вересня 2006 по серпень 2007 провчився в Університеті Пассау (Німеччина) в рамках стипендіальної програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) – European Recovery Program (ERP). Стипендії в рамках даної програми призначаються для українських студентів третіх курсів економічних спеціальностей для вивчення економіки протягом 2 семестрів в Університеті Пассау, про що я дізнався на інтернет-сайті DAAD і зацікавився в даній програмі. Більш детальну інформацію я отримав від лектора DAAD у Харкові пана Маттіаса Цилліха, після чого твердо вирішив подати свої документи.

Пакет документів, що мав бути відправлений до київського офісу DAAD включав у себе серед іншого автобіографію, ессе-обгрунтування намірів і цілей на майбутнє навчання в Німеччині, сертифікат, що підтверджує знання німецької мови, копію атестату та копію залікової книжки. В разі необхідності документи мали бути перекладені на німецьку мову та завірені відповідними органами університету. Сертифікати, що приймаються як такі, що підтверджують знання з німецької мови, - Test DAF, DSH, Sprachdiplom і подібні. Якщо студент не має сертифікату про знання німецької мови, то йому надається можливіть написати тест, який він може отримати від лектора DAAD.

Через декілька місяців після того, як я відправив свої документи, я отримав листа від DAAD з повідомленням про те, що я пройшов перший етап і є запрошеним на співбесіду до Києва. Співбесіда відбувалася німецькою мовою і її проводили представники DAAD, Університету Пассау, Німецького Посольства в Україні тощо. Питаття, що ставилися, носили фаховий характер, а також стосувалися написаного ессе.

Через декілька тижнів мені прийшов лист, з якого я дізнався, що мені надана стипендія на навчання в Пассау. Стипендія складалася з щомісячних грошових виплат у розмірі 615 євро, одноразової виплати розміром 460 євро, медичного страхування та страхування від пошкодження чужого майна на час перебування в Німеччині, а також опачувалася дорога в обидва боки.

До Пассау я прибув 20 вересня. Питанням зустрічі та розміщення українських студентів (всього за програмою ERP було 14 українських стипендіатів) займалися тутори DAAD, що опікувалися нами протягом усього часу нашого перебування в Пассау в статусі стипендіатів. Частина українських студентів була поселена в одномісні номери в гуртожитках, а для частини знімалися альтернативні помешкання. Умови проживання незалежно від того, чи був це гуртожиток, чи квартира, були хорошими, а оплата за житло коливалася від 170 до 230 євро на місяць в залежності від наявності низки додаткових факторів.

Протягом перших двох тижнів перебування в Пассау ми як іноземні студенти повинні були відвідувати інтенсивні курси німецької мови, а такоє лекції з країнознавства. Паралельно з цим тривали так звані «орієнтувальні» тижні, зорганізовані Університетом Пассау, під час яких студентів знайомили з містом, університетом, а також проводили різноманітні екскурсії та організували поїздки за значно знижчненими цінами до Баварських Альпів і Берліну.

Навчальний семестр розпочався 16 жовтня. Ми – стипендіати програми ERP – були «де-юре» зараховані на перший курс, але фактично навчалися на Hauptstudium економічного факультету. Програма передбачала, що ми можемо вивчати будь-які предмети, які пропонуються в рамках Hauptstudium на економічному факультеті, і є зобов’язаними скласти щонайменше 2 іспити (набравши при цьому не менше 10 кредитних пунктів (credit points)) в кожному семестрі. Навчання в Німеччині і, зокрема, в Університеті Пассау побудоване на засадах самоорганізації і самомотивації. Зокрема, студент має самостійно складати свій навчальний план і записуватися на екзамени, які він здаватиме.

Лекції відбуваються в формі презентації, при чому студенти мають можливість заздалегідь отримати матеріали лекції і не «писати диктанти», а лише нотувати думки професора, що роз’яснюватимуть наявну інформацію. До переважної більшості лекцій додаються практичні заняття, іноді туторіуми і обов’язково самопідготовка. Кількість годин на самопідготовку має приблизно дорівнювати кількості годин лекцій і практичних занять. Окрім того, що Університет Пассау вважається одним із найкращих університетів Німеччини за напрямком «Економіка», в університеті мається унікальна пропозиція різноманітних мовних курсів, які в переважній більшості випадків викладають професори-носії мови.

Університет Пассау має чудову бібліотеку, де представлені різноманітні книжки, підручники, періодична література німецькою, англійською, французькою та іншими мовами.Всі студенти університету мають можливість безкоштовно користуватися інтернетом в університетських PC-Pools, а також з власних ноутбуків. В багатьох гуртожитках є можливість підключення до безкоштовного інтернету, що надається університетом.

Стипендія ERP надається на рік і не може бути подовжена, але в разі знаходження альтернативних джерел фінансування навчання в Університеті Пассау може бути продовжене.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка