Наказ №519 Про організацію роботи щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навальних закладівСкачати 93.77 Kb.
Дата конвертації05.05.2017
Розмір93.77 Kb.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


Н А К А З

13.06. 2012 р.

Львів

№ 519


Про організацію роботи щодо

профілактики правопорушень та

запобігання дитячій бездоглядності

серед учнів загальноосвітніх навальних

закладів

На виконання Указу Президента України від 05.03.2009 року № 1065-VІ Закону України „Про Загальнодержавну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року”, Указу Президента України від 16.12.2011 р. № 1163/2011 „Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 р. № 1911 - р Про схвалення Концепції Державної програми профілактики правопорушень на період до 2015 року від 12.10.2011 року„ Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні” листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.01.2012 р. № 1/9-43 „Щодо посилення профілактичної роботи у навчальних закладах та організації змістовного дозвілля дітей та учнівської молоді” у 2011 - 2012 навчальному році, подання прокуратури Львівської області від 19.03.2012 р. № 07 - 33 - 37 вих. - 12 „Про усунення порушень законодавства, спрямованого на попередження правопорушень та шкідливих звичок серед дітей, охоплення їх змістовим дозвіллям ” реалізовано заходи щодо профілактики правопорушень і запобігання дитячої бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зокрема, для вирішення актуальних проблем профілактики правопорушень, бездоглядності, узалежнень серед учнівської молоді головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації спільно зі Службою у справах дітей облдержадміністрації проведено 19 - 20 травня 2011 року науково - практичну конференцію «Соціально-психологічні та медичні аспекти протидії поширенню суспільно-небезпечних узалежнень серед дітей та молоді».До участі у конференції були залучені, крім педагогів, соціальні працівники, представники правоохоронних органів, громадських організацій, лікарі.

З метою запобігання злочинності, бездоглядності, шкідливих узалежнень для учнів та педагогічних працівників Старосамбірського району 18.04.2012 р. проведено відкритий день правових знань (Профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління в середовищі учнів загальноосвітніх навчальних закладів) за участі головного управління освіти і науки облдержадміністрації, служби у справах дітей облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб сім’ї та молоді, лікаря - нарколога Старосамбірської районної лікарні, центру практичної психології та соціальної роботи Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

07.12.2011 р. на базі ЗОШ№3 м. Львова проведено семінар для методистів районних (міських) методичних кабінетів відділів освіти райдержадміністрацій (міськвиконкомів) на тему „Правоосвітня та правовиховна робота загальноосвітнього навчального закладу”. В рамках семінару організовано презентацію правового консультпункту ЗОШ№3, проведено тренінг „Запобігання правопорушень на залізничному транспорті ” за участю працівників ВКМСД УМВСУ на Львівській залізниці, обговорено питання проведення у 2011-2012 навчальному році огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області.

З нагоди відзначення 20-ї річниці Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року на базі Львівської правничої гімназії 01.12.2011 р. проведено круглий стіл „Превентивне виховання як основа формування правової свідомості” за участю головного управління освіти і науки облдержадміністрації, головного управління юстиції у Львівській області, служби у справах дітей облдержадміністрації, управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, педагогічних працівників області.

Організовано проведення в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах книжково - журнальні виставки про права людини, а також тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру.

Проблемними залишаються питання застосування ефективних форм профілактики правопорушень серед учнівської молоді. Зокрема, відповідно до подання прокуратури Львівської області від 19.03.2012 р. № 07 - 33 - 37 вих. - 12 „Про усунення порушень законодавства, спрямованого на попередження правопорушень та шкідливих звичок серед дітей, охоплення їх змістовим дозвіллям ” найбільша кількість учнів, які скоїли злочини у 2011 році, у Залізничному районі м. Львова (20 учнів), м. Червонограді (16 учнів), Радехівському районі (13 учнів), Жовківському і Сколівському районах (по 8 учнів). Головним управлінням освіти і науки Львівської облдержадміністрації скеровано лист (від 06.04.2012р № 1199), яким зобов’язано керівників органів управлінь освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів вжити заходів щодо посилення роботи з профілактики правопорушень і запобіганні дитячої безоглядності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

На виконання вищеназваного листа на нарадах директорів шкіл та колегіях відділів, управлінь освіти райдержадміністрації, міськвиконкомів обговорено питання пошуку ефективних форм запобігання злочинності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У загальноосвітніх навчальних закладах Залізничного району м. Львова у 2012 році проведені лекції для учнів старших класів "Права та обов'язки дитини в сім'ї", "Захист прав дитини", «Проблема підліткової зайнятості», «Сімейне виховання підлітків та його вплив на формування особистості дитини”.

З метою профілактики, запобіганню правопорушень, виявлення бездоглядності та місць проведення відпочинку молоді у травні 2012р. відділом освіти Жовківської райдержадміністрації спільно зі службою у справах дітей працівниками ВКМСД, проведено рейд - перевірка ,,Вулиця’’, Нічне місто, село.’’,,Підліток.’’ Під час проведення рейду організовано профілактичну роботу з підлітками, яких було виявлено у пізній вечірній час. До адміністративної відповідальності було притягнуто 8 батьків, а також притягнуто до відповідальності власника та продавця бару-магазину. Наслідки рейду обговорено на нараді керівників навчальних закладів. Для впровадження ефективних шляхів профілактики правопорушень 15 лютого 2012 року у Сколівському районі проведено районний семінар голів шкільних рад профілактики правопорушень на тему «Організація, дієвість та результативність роботи Шкільної ради профілактики правопорушень» за участі служби у справах дітей, управління юстиції на базі Сколівської академічної гімназії. Розроблені методичні рекомендації, окреслені чіткі завдання та напрямки діяльності ШРПП.Протягом 21.05.2012 - 24.05.2012 відділом освіти виконкому Червоноградської міської ради організовано зустрічі учнів загальноосвітніх навчальних закладів з працівниками Червоноградського МВ УМВСУ у Львівській області, які закріплені за навчальними закладами наказом начальника Червоноградського МВГУМВСУ від 10.10.2011 № 420. Під час зустрічей проведені роз’яснювальні бесіди про дотримання норм законодавства, недопущення правопорушень і злочинів дітьми, запобігання втягнення дітей у злочинні дії чи скоєння злочинів щодо дітей у позаурочний та позашкільний час, у тому числі в канікулярний період. Такі зустрічі також проводяться з вихованцями у пришкільних таборах під час літнього оздоровлення.

З метою профілактики правопорушень для лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Радехівського району у квітні 2012 року проведено конференцію „Злочин і кара”.

Враховуючи вищенаведене
Н А К А З У Ю:

1. Затвердити заходи Головного управління освіти і науки облдержадміністрації щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навальних закладів на 2012 - 2013 роки.

2. Керівникам органів управління освітою:

2..1. Забезпечити виконання Заходів щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 2012 - 2013 роки;

2.2. Розробити відповідні районні (міські) заходи на 2012 - 2013 роки;

2.3. До 15.01.2013р. та 15.01.2014р. забезпечити інформування головного управління освіти і науки облдержадміністрації про виконання Заходів щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навальних закладів на 2012 - 2013 роки.


3.Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Начальник Головного управління М. Брегін

Затверджено

наказом Головного управління освіти і науки

Львівської облдержадміністрації

від 13.06.2012 р. № 519

Заходи

Головного управління освіти і науки облдержадміністрації щодо профілактики правопорушень та запобігання дитячій бездоглядності серед учнів загальноосвітніх навальних закладів на 2012 - 2013 роки

1. Посилити контроль за обмеженням доступу учнів з комп'ютерів навчальних закладів до Інтернет-ресурсів забороненого змісту.Органи управління освітою

Загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади

Протягом 2012 - 2013 років

2. Розглянути питання забезпечення інформаційної безпеки дітей та підлітків до розгляду на засіданнях колегій органів управлінь освіти, педагогічних рад загальноосвітніх навчальних закладів.Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 років
3. Вжити заходів щодо підвищення рівня психолого-педагогічного супроводу учнів загальноосвітніх навчальних закладів з „групи ризику".

Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 років
4. Організувати вивчення та поширення передового досвіду з питань попередження дитячої та підліткової злочинності, популяризувати ефективні форми й методи профілактичної роботи серед педагогів.

Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 років
5. Залучати до проведення профілактичних заходів представників учнівського самоврядування шляхом участі у роботі комісії з дисципліни та порядку, загонах юних інспекторів дорожнього руху, юнацьких добровільних пожежних дружин та різних формах природоохоронної роботи.

Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

Протягом 2012 - 2013 років

6. Забезпечити збільшення кількості дітей, схильних до правопорушень, до роботи в гуртках за напрямами позашкільної освітиОргани управління освітою

Протягом 2012 року

7. Підвищити ефективність індивідуальної корекційної роботи з педагогічно занедбаними дітьми та підлітками, які вже скоювали протиправні дії, посилити корекційну роботу з учнями, які мають ознаки агресивної поведінки, забезпечити належний психолого-педагогічний супровід неповнолітніх, які можуть легко піддаватися впливу несприятливих зовнішніх обставин.Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

Протягом 2012 - 2013 років
8.Проводити серед неповнолітніх інформаційно-просвітницьку роботу, спрямовану на формування соціально позитивного способу життя
Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 років

9.Забезпечувати підготовку та розповсюдження інформаційних


матеріалів щодо ведення неповнолітніми здорового способу життя.


Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 років
10.Сприяти участі педагогічних працівників у проведенні Всеукраїнського рейду «Урок» з профілактики правопорушень і злочинів серед учнів загальноосвітніх шкіл, а також виявлення дітей, які не розпочали навчання в навчальних закладах, та усунення причин і умов, які сприяли цьому.

Органи управління освітою

Загальноосвітні навчальні заклади

Протягом 2012 - 2013 рр.

11.Проводити огляд-конкурс на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах області з метою поширення правових знань та профілактики правопорушень в середовищі учнівської молоді.Головне управління освіти і науки

Львівської облдержадміністрації

Органи управління освітою

Протягом 2012 - 2013 рр.

12. Організовувати проведення . „Тижнів правових знань” у загальноосвітніх навчальних закладах з метою профілактики правопорушень та популяризації правових знань у середовищі учнівської молоді.


Відділи, управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів

Керівники навчальних закладів

Квітень - грудень 2012-2013 рр.
13.Розмістити у загальноосвітніх навчальних закладах кутки правових знань.

Відділи, управління освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів

2012 р.

saved: 20.09.13 10:51 printed: 09.09.13 11:43
База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка