Мобільний етикетСкачати 180.32 Kb.
Дата конвертації16.04.2017
Розмір180.32 Kb.
Виховна година на тему : Мобільний етикет

МЕТА: Формування поняття «Мобільний етикет».

Ознайомлення дітей з правилами користування мобільним в публічних місцях та правилами спілкування мобільним телефоном


УЧИТЕЛЬ:

Мобільний телефон - незамінна річ. Він назавжди увійшов у наше життя. Стареньким мобільний допомагає швидко навіда­ти дітей чи внуків, а для молоді - годі й казати!.. Це будиль­ник, годинник, календар, калькулятор, органайзер, записна книжка - всього не перерахуєш. Але чи всі вміють ним корис­туватися, щоб не заважати іншим та мати репутацію цивілізо­ваної людини?

МУЗИКА ЗВУЧИТЬ

Почнемо з цього, адже є чимало безглуздих рингтонів. Наприклад, звук сирени, гавкіт пса, шансон, реп чи навіть нецензурні грубі вислови - ось неповний список дзвінків, які дратують більшість людей і мимо­волі налаштовують проти власників таких рингтонів. Уникайте подібних, адже дзвінок, який обираєте, мимо­волі стає вашою візиткою. Звичайно, ніхто не зазіхає на вашу свободу вибору. Але чи варто ставити на номер чоловіка (дружини) рингтон, що якось відображає ваші інтимні стосунки? Адже "половинка" може набрати ваш номер і пд час важливої ділової зустрі­чі чи розмоии з шефом. Червоніти до Вибирай І е рингтони для свого мобільного, які не привертатимуть зайвої уваги тих, хто вас оточує. Пам'ятайте правило: телефонна мелодія обирається відповідно до соціального статусу. Ну, й, звичайно, тестувати рівень гучності звучання краще вдома.У ПУБЛІЧНИХ МІСЦЯХ
Установіть мінімальну гучність сиг­налу або навіть переведіть телефон у беззвучний режим, коли перебуваєте на лекції, ділових переговорах, огля­даєте виставку чи відпочиваєте, при­міром, у кафе. Це ж стосується і від­відин церкви, театрів, батьківських чи інших зборів. Розпочинати розмову в невідповідній обстановці непристой­но. Тож при необхідності вийдіть, аби відповісти на дзвінок, говоріть него­лосно й по суті.

Якщо виникає потреба в людно­му місці надіслати текстові повідом­лення, вимкніть сигнали клавіатури. У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагайтеся говорити по мобільному максималь­но тихо й коротко. Повірте, нікому з пасажирів ранішньої маршрутки не цікаві подробиці вашого вчорашньо­го побачення чи колір тільки-но при­дбаної білизни або медичний діагноз. Не варто говорити й на підвищених тонах - чутливість мікрофона мобілки дозволяє не напружувати голосові зв'язки.ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ

Якщо ви навіть ненадовго залиша­єте робоче місце, завжди беріть теле­фон із собою. Пропустивши дзвінок, за правилами мобільного етикету, ви повинні передзвонити впродовж 1 -2 годин. Якщо абонент не відповідає, не слід повторювати виклик. Набе­ріться терпіння й чекайте, коли він зможе відгукнутися.

Не бажано телефонувати людині щодо суто робочих питань на мобіль­ний у вихідні та свята. На особисті дзвінки також є обмеження: допусти­мі вони лише з 9-ї до 22 години. Якщо ж виникла нагальна потреба поруши­ти це правило, вибачтеся й спитайте, чи можуть говорити з вами.
Некоректно для своїх потреб ви­користовувати чужі телефони та по­відомляти третім особам мобільні номери без дозволу їхніх власників. Якщо телефонують на стільниковий, який належить іншому члену роди­ни, відповідати на цей дзвінок вам не варто. Поважайте право кожного на особисте життя - не читайте тек­стових повідомлень і не переглядайте список дзвінків у чужому телефоні без дозволу його власника. Уникайте ко­ристуватися багатьма картками: зв'язок легше налагодити, якщо ви на одному номері.

У живому спілкуванні ніколи не пе­реривайте співрозмовника, аби відпо­вісти на дзвінок. Це дуже образливо, коли тебе переривають телефонним дзвінком і фразою: "Вибач, я лише відповім..." Поважайте того, з ким говорите, і дайте йому закінчити свою І думку. І лише опісля, вибачившись, передзвоніть на номер, який висвітився на екрані мобільного.


НАЙПЕРШЕ-БЕЗПЕКА

Завжди вимикайте стільниковий там, де є застереження: "Будь ласка, вимкніть ваш мобільний телефон!".

Сідаєте за кермо автомобіля - переведіть телефон у беззвучний режим, не відволікайтеся на дзвінки й розмови. Це вбереже життя від емертельного ризику, а гаманець - від штрафів.

Завжди вимикайте телефон, коли перебуваєте на борту літака. Бо ввімкнений, він впливає на різні прилади, зокрема, антени навігаційних систем і бортового зв'язку, системи керування повітряним рухом і попередження зіткнення в повітрі, системи автоматичної посадки, а ще на наведення в бортових кабелях, електрообладнання, радіомаяки в аеропорту. Увімкнений мобільний телефон може викликати й збій у роботі бортових комп'ютерів та призвести до проблем в обладнанні літака, розлад якого може, врешті-решт, спричинити авіакатастрофу.


Година спілкування на тему:

Що страшніше: мобільник є чи немає? На що впливає мобільний?

Мета:

Формувати уявлення дітей про шкоду надмірного захоплення мобільниками Розвивати у дітей уміння правильно користуватися даним приладом . Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я..Учитель:

Вам, звичайно ж, не раз доводилося чути інформацію про те, що мобільні телефони при тривалому використанні неабияк шкодять здоров'ю. Правда це, чи всього лише міф?

МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ.

Вірогідність нашкодити влас­ному здоров'ю тим вища, чим довше і частіше ви розмов­ляєте по мобільному. Якщо це буває нечасто і тривалість розмов не більша 10 хвилин, ніяких змін на гірше не буде, хіба що відчуєте легку втому і слабкий головний біль.ВПЛИВ НА ЕНДОКРИН­НУ СИСТЕМУ...

Як показали дослідження, під час розмов по мобільному телефону було зареєстровано невеликі коли­вання рівня гормонів. Через деякий час після завершення розмови гормональний фон ставав нормальним.НА ЗДАТНІСТЬ КОН­ЦЕНТРУВАТИ УВАГУ...

Ав­томобільні аварії частіше трапляються із водіями, що розмовляють по мобільному під час руху. Це через те, що водій більше зосереджується на розмові, ніж на керуванні автомобілем.НА СОН...

Тривалий вплив електромагнітних полів теле­фону на мозок призводить до такого ж ефекту, що і вжи­вання кави або міцного чаю. Кажучи по-простому, якщо ви п'єте каву і розмовляєте по мобільному телефону, спа­ти ви будете гірше, ніж тоді, коли б ви цього не робили.НА ПСИХІЧНИЙ СТАН...

Психологічна залежність про­являється наступним чином:По-перше, вас турбує від­сутність телефону. Це відчут­тя може бути навіть сильні­шим, ніж стурбованість курця відсутністю сигарет. Якщо у вас немає з собою лю­бої вашому серцю слухавки, може виникнути відчуття са­мотності, депресивний стан, стурбованість, що переросте в паніку. При цьому у людини стрибає артеріальний тиск.

По-друге, це SМS-манія. Людина пише і відсилає де­сятки SМS на день і не може зупинитися, навіть якщо їй простіше зателефонувати.

По-третє, це інформацій­на манія. Власник телефону постійно чекає на дзвінок або SМS-повідомлення. В результаті людина не може визначити, яка саме інфор­мація для неї важлива, і звертається до свого мобіль­но знову й знову.

По-четверте, це стурбо­ваність дизайном телефону. Людині хочеться мати найновішу модель, найкращі ак­сесуари, аби її телефон ви­різнявся із загальної «сірої маси». Придбавши престиж­ну модель, власник відчуває підвищення свого соціального статусу і готовий на ще більші витрати, навіть якщо це на­шкодить сімейному бюджету.

По-п'яте, це «манія дзвін­ка». Людям інколи здається, що вони чують дзвінок, хоча в дійсності апарат не дзвонив чи й узагалі був вимкнений. У деяких людей неіснуючі дзвін­ки стають хронічною фобією.

НЕ КОРИСТУЙТЕСЯ МОБІЛЬНИКОМ У ГРОЗУ.

Самі по собі стільникові телефони під час грози небезпеки не являють Але тільки в тому випадку, коли трубка в кишені. Адже блискавка, долаючи відстань в кілька кіло­метрів, прагне до найбільш електростатично зарядженого місця. Чим вище воно і чим краще проводить електричний струм, тим більше шансів, що блискавиця потрапить саме туди. В ролі цієї мішені і виступають мобільні апара­ти в руці на рівні голови! До того ж, власники допотопних телефонів, що містять у собі ме­талеві деталі, у грозу ризикують значно біль­ше, ніж ті, хто має новеньку модель.

Та у будь-якому випадку випробовувати долю не варто. Досить не діставати під час грози апарат з кишень і сумок. Якщо вже не терпить­ся поговорити, можна скористатися гарнітурою hands-free. Але тільки не навушниками! Дроти, які тягнуться до вух, теж проводять електрич­ний струм, так що вірогідність попадання в них блискавки така ж, як і при використанні теле­фону. А ось вимикати стільниковий чи ні - не принципово. Хоча краще вимкнути - гроза ж ненадовго, а безпеки - більше.

Корисні поради

ЧАРІВНІ ТРИ ХВИЛИНИ


 • Тривалість однієї розмо­ви краще обмежити трьома і хвилинами і робити не менше, ніж 15-хвилинну паузу між розмовами.

 • Дітям купувати мобіль­ний телефон не варто.

 • В автомобілі краще ви­користовувати гарнітуру. По-перше, руки у вас будуть вільні, а по-друге, ви знизите негативний вплив.

• Носити телефон краще в сумці, дипломаті або рюк­заку, але ніяк не в кишенях(особливо, якщо ви хочете прожити довге і насичене статеве життя). Це стосуєть­ся здебільшого чоловіків. Під час розмови не при­тискайте телефон до вуха. Краще тримати його на неве­личкій відстані.

• Не розмовляйте по те­лефону надто довго. Особ­ливо це стосується молодих дівчат і не в міру турботливих кавалерів.

На завершення хочеть­ся сказати: «Усе добре в міру». Якщо маєте відмінне здоров'я - то не варто над­то перейматися шкідливістю мобільного телефону. Цим ви можете також нашкодити (у першу чергу своєму психоло­гічному здоров'ю). Та дотри­мання елементарних правил піде лише на користь. А от тим, хто ідеальним здоров'ям похвалитися не може, а також дітям, людям похилого віку і вагітним жінкам варто прислу­хатися до порад. Тому корис­туйтеся благами цивілізації на здоров'я але пам'ятайте про можливі наслідки.


Виховна година на тему:

Комп'ютер і "мобілка" -пряма дорога до отупіння

Мета:

Формувати уявлення дітей про шкоду надмірного захоплення мобільниками та комп’ютером. Розвивати у дітей уміння правильно користуватися даними приладами . Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я..Учитель:
Японські вчені довели, що звикання до різних видів цифрової техніки приводить до погіршення пам'яті й звичайного отупіння.

Комп'ютери та мобільні телефони спрощують життя людини - це ілюзія. Постійно вдаючись до до­помоги КПК і мобільного телефону для виконання найпростіших завдань, люди знижують активність мозку й погіршують пам'ять."Вчені Японського університету Ісікава стверджують, що цифрова техніка призводить до отупіння.

Яскравим тому прикладом є Британія та США. Чверть жителів Великої Британії не в змозі запам'ятати домашній телефон і дні народження близьких. Та й навіщо? У них же є мобільні телефони й КПК, де все на­писано. Показники запам'ятовування тих або інших ре­чей у людей у віці 50-60 років набагато кращі, ніж у їхніх дітей.

Американці пішли ще далі. Кожний п'ятий житель Штатів не може уявити собі відпочинок без портативно­го комп'ютера. А 80% населення США бере із собою на відпочинок мобільний телефон.

Гадаємо, у багатьох з вас ці дослідження викликали іронічну посмішку. Особливо, що стосується амери­канців, які (якщо вірити Михайлу Задорнову) не відрізняються високим рівнем інтелекту. Мобільний те­лефон беруть на відпочинок не тільки вони. Адже це найзвичайніший засіб зв'язку, часом так необхідний на відпочинку (викликати швидку, рятувальників, подзво­нити додому й довідатися, як почуває себе нездорова мама). Друге запитання. Чому японці не досліджували своїх співвітчизників? Навряд чи зацикленість на комп'ютерах і нових технологіях дозволяє їм пам'ятати про дні народження своїх дітей.

Проте нове дослідження, проведене інститутом Вайзманна (Ізраїль), припускає, що на мозок впливає „нетеплове випроміню­вання". В ході експерименту ізраїльські учені піддали клітини людини і щура дії слабкого вип­ромінювання в 875 мегагерц -така частота використовується в багатьох мобільних телефонах.

Незважаючи на те, що радіація була набагато слабша за випромінювання від мобільників, вона почала впливати на хімічні процеси в клітинах вже через 10 хвилин після початку дії, зазнача­ють дослідники.
Хімічні процеси, які виявили дослідники, впливають на поділ клітин головного мозку. Учені стверджують, що реакція не була викликана термічними процеса­ми, і заявляють, що знайшли но-вий спосіб, за допомогою якого мобільні телефони можуть шко­дити здоров'ю.

Хоча ізраїльські учені припу­скають, що зміни в хімічних про­цесах, які відбуваються в мозку, можуть бути орв/язані з раковими .. захворюваннями, вони не ствер­джують, що виявили які-небудь безперечні докази цього.

Зазначимо: раніше дослідни­ки заявляли про те, що постійне використання мобільних теле­фонів дітьми може негативно вплинути на їхнє здоров'я, спри­чиняючи неврози, головні болі, втрату пам'яті і порушення сну. Реальна загроза виходить від випромінювання низької інтен­сивності, що впливає на мозкові ритми, завдає удару по стабіль­ності клітин тіла, стверджували експерти.

Досить десяти хви­лин розмови по мобільно­му телефону, щоб у мозку людини відбулися зміни, пов'язані з раковими захворю­ваннями, стверд­жують учені.

Вони з'ясували, що навіть ни­зький рівень радіації від теле­фонних трубок впливає на поділ клітин головного мозку, що про­вокує виникнення ракових пух­лин.

Хоча учені не знайшли точних доказів того, що сигнали мобільного телефону шкідливі для здоров'я людини, отримані дані свідчать про таку мож­ливість. Кілька масштабних досліджень не виявили ніякого зв'язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку.МОБІЛЬНЕ ОПРОМІНЕННЯ

Експерти повідомляють, що будь-який мобільний телефон випромінює енергію, порівняну з радіацією, яку випромінює мікрохвильова піч або супутникова антена. Всі ці прилади негативно впливають на зір. Довести це вдалося в ході наукових експери­ментів на телятах (будова їхніх очей схожа з людською).

Протягом восьми днів підряд лише з десятихвилинними перервами через кожну го­дину одне теляче око піддавалося дії радіації мобільника. Результати експерименту ви­явилися однозначними. Опромінене око втратило фокусування. Незаймане ж зберег­ло стовідсотковий зір. Звідси вчені зробили висновок: мобільний телефон шкідливий для зору, але відмова від використання приладу дає очам шанс на реабілітацію.

Мобільні телефони приваблюють мікробів

Професор Арізонсько-го університету Чарльз Герба зробив сенсаційну заяву. Відповідно до його інформації, поверхня мобільних телефонів про­сто концентрує на собі весь бруд і мікроби з на­вколишнього середовища.

Відповідно до його досліджень, мобільні телефони багатьох людей просто кишать різноманітними мікробами й бактеріями, що може привести до появи шкірних захво­рювань. Професор зупиняв на ву­лиці випадкових перехожих, просив їх дати свій телефон і за допомогою спеціального пристрою підрахову-; вав, скільки «гидот» перебуває на і поверхні телефону. Згідно з його ' підрахунками п'ять із одинадцяти і випадково обраних телефонів не ' пройшли тест, тому що на них були 5 виявлені тисячі різноманітних бактерій.
Створен­ня нового мобільного теле­фону для дітей

Найбільший японський оператор мобільного зв'яз­ку корпорація N11 ОоСоМо, заявила днями про створен­ня нового мобільного теле­фону для дітей, який володіє надпотужним захи­стом.

Мобільний телефон РОМА Р800І має сирену гучністю в 100 децибел - це можна порівняти лише з шумом, який створює літак, І що злітає - і може вип-

ромінювати дуже яскраве світло, яке дозволяє бачити телефон на дальніх відста­нях.

Корпус телефону ство­рений із міцного й водоне­проникного матеріалу, який дозволяє йому впродовж 30 хвилин знаходитися під во­дою без шкоди для елект­ронної начинки.

Також новинка японських фахівців оснащена пультом дистанційного керування, який допомагає дитині знайти втрачений апарат, а автома­тичне блокування телефону спрацює через 5 хвилин, якщо маленький власник за­лишив його дуже далеко.

Як повідомили представ­ники японської компанії, нова модель у разі активації систе-ми тривоги автоматично сповіщає про це трьох осіб, зареєстрованих у пам'яті апа­рату. Одночасно з цим, за до­помогою супутникової навігаційної системи 6Р5, апарат також посилає трьом абонентам інформацію про місцезнаходження дитини, яка потрапила в біду.
Комп'ютер діє на очі як... пустеля

Вражаюче дослідження провели в Україні - 70 відсотків вітчизняних користувачів комп'ютерів мають порушення зору, характерне для меш­канців пустель - з їх пекучим сонцем, сухим повітрям та ураганами. А в половини навколо диска очного нерва - пігментні плями, як в електроз­варників. Такі результати досліджень харківських науковців.
«Синдром сухого ока» - такий діагноз практично в усіх вітчизняних комп'ютерний, які не відриваються від монітора весь робочий день. Слізна плівка, яка оточує око й забезпе­чує контакт із зовнішнім середовищем, під впливом електромагнітних коливань висихає. У найважчих випадках це призводить до сліпоти.

Павло Бездітко, завідувач кафедри очних хвороб Харківського державного медичного університету: «У синдромі сухого ока виділяється 4 стадії, якщо 1 і 2 можна компен­сувати препаратами без наслідків, то 3,4 стадії можуть закінчитися виразкою, перфорацією, сліпотою».

Тривогу лікарів поділяють далеко не всі комп'ютерний. Вони вважають, що монітори погіршують зір значно менше, ніж телевізори, особливо останнє покоління ек­ранів.

Юрій Васильєв, системний адміністратор: «Ті, хто з комп'ютером на ти, вони знають, що частота екрану може бути налаштована, для когось комфортна частота 100 Гц, для когось 85. На мій погляд, тут кожен для себе виби­рає».

Запобігти появі сухості в очах можна й ме­дикаментами й вітамінами. Допомагають так звані штучні сльози й чорниця. Правда, їсти її комп'ютерникам треба цілий рік.
Бесіда з батьками на тему:

ЧИ ПОТРІБНА МОБІЛКА В ШКОЛІ?


ІГРАШКА ДОРОСЛИХ
УЧИТЕЛЬ: Зараз важко собі уявити навіть пер­шокласника без мобільного телефону. Світ дітей дзеркально відображає все те, що так чи інакше відбувається у світі дорослих. Ось чому тема "дитина і мо­більний телефон" хвилює батьків

У якому віці купувати ди­тині мобільний телефон? Від­повідь на це запитання на­самперед залежить від того, наскільки велика ваша потре­ба у будь-який час зв'язатися з сином чи донькою.

Другий визначальний мо­мент - уміння дитини ко­ристуватися цим здобутком цивілізації. Тут не варто під­даватися рекламі й прикладу сусідських дітей, які вихва­ляються "крутими" моде­лями. Важливо з дитинства привчати малюка до того, що телефон - не іграшка. "Чарів­на трубка" з її можливостями, (іграми^мелодіяш.. фотока­мерою); не повинна закрива­ти від дитини решту світу, бо розвиток підростаючої лю­дини буде однобічним. Зви­чайно, вирішальна роль тут належить прикладу батьків, тому будьте уважні, слідкуйте за собою!

Сучасні діти досить швидко освоюють технічні інновації, однак навряд чи доречно ку­пувати телефон дитині до 6-7 років. З іншого боку, купівля телефону може стимулювати малюка до засвоєння абет­ки, щоб вміти орієнтуватися в меню телефону й надсилати 5М5.

Якщо ви вже придбали своєму синові чи доньці мо­більний телефон, то варто серйозно поговорити про культуру його використання.

По-перше, апарат повинен бути в такому місці, щоб дзві­нок було чути, а не лежати серед іграшок. Одночасно не варто вішати його на шию, де він може сковувати рухи ди­тини і вдарятися.

По-друге, скажіть малюку про те, що важливо користу­ватися телефоном у міру необхідності, а не тоді, коли нема чим зайнятися.

По-третє, необхідно слід­кувати за тим, щоб апарат був заряджений і не підвів у відповідальний момент.

Обговоріть з дитиною суму, яку ви можете виділити на оплату телефону на місяць. Привчіть дитину вкладатися в цю суму, бо в іншому разі гроші будуть “ випаровувутися”.

ПОРТФЕЛЬ ДЗВЕНИТЬ


- -і


Чи давати молодшому школяру телефон до школи? Брати цінну річ завжди ризи­ковано хоча б тому, що дити­на може покласти апарат на підвіконня чи лавочку і забути про нього. Другий момент -чи вміє малюк виключати те­лефон (чи хоча б звук) під час уроків і чи він пам'ятатиме про це. До речі, і вам варто запам'ятати розклад уроків і перерв, щоб не заважати навчальному процесу.

Крім того, подумайте ось про що: чи не буде телефон відволікати дитину від навчан­ня? Відповіді на ці запитання ви знайдете лише методом проб і помилок. Але майте на увазі, у США, наприклад, школярі зберігають мобільні телефони в особистих шаф­ках і ніколи не користуються ними на уроках.


Кожному хочеться, щоб його дитина була най-най'най... і при цьому залиша­тися для неї най-най-най... матір'ю чи батьком. Молоді батьки дивуються: як-то їхні тато з мамою все знали і вміли, щоб виховати нас такими? Виявляється, є істини, перевірені життям. їх зовсім не­багато, вони нескладні, але допомагають ростити малят, учити їх доброму, вічно­му. Хочете переконатися? Будь ласка...
Перестаньте при дітях скаржитися на життя, не вар­то й часто розповідати й про сумне та погане.

Припиніть без кінця пов­торювати, шо у вас немає грошей. Такі розмови комп­рометують вас, ставлять під сумнів і вашу працю, і вашу професію.

Відмініть демократію в сім'ї. Не робіть доньку подру­гою і не записуйте сина в то­вариші. Друзів у ваших дітей є чимало і ще багато буде, а ось тато з мамою - єдині.

Будьте послідовними в своїх обмеженнях і заборо­нах, їх відсутність зовсім не означає свободу в стосун­ках між членами родини. Це, скоріше, показник вашої слабкості. І малюк, і підліток повинні чітко знати різницюміж "можна" і "не можна*.


Зазакрийте на замок овос особисте життя зід дітей, ім зовсім не обов'язково знати, що мама ревнує тата (чи нав­паки), чому вони сваряться. Прозорість сімейного жит­тя - не показник щирості й довіри, а, скоріше, ваше не­хлюйство.

Тримайте дистанцію і не запобігайте перед своїми дорослими дітьми. Якщо у цей момент вони віддали­лися від вас і ніби зовсім не цікавляться ні вашою дум­кою, ні вашим життям, - це не назавжди. Думаєте, вони забули, що понад усі скарби в світі потрібні і сьогодні, і завжди тільки вам? Звичайно ж, ні! Цінуйте це!
Виховна година на тему:

Якщо мобілка приросла до вуха... (Школяр та мобільний телефон)Мета:

Формувати поняття шкідливості мобільних. Розвивати у дітей уміння робити правильні висновки щодо користування телефоном та уміння захистити себе і телефон. Виховувати у учнів почуття відповідальності за своє здоров’я.


Учитель:

За підрахунками фахівців, усього в світі майже мільярд людей користуються мобільними телефонами. Чверть з них – твої однолітки.(( Уже чверть населення Землі користуються мобільним зв’язком.))(на 1 квітня 2006 року-33,1 млн абонентів в Україні.). Тому питання чи справді мобілки шкідливі стає дедалі актуальнішим.Щодо шкідливості мобілок існують різні версіі, між науковцями досі немає згоди. Але якщо вже телефон приріс до вуха, то про що ми повинні пам’ятати...


 • Якщо людина розмовляє по мобільному то її мозок локально « перегрівається». Дехто порівнює вплив мобілок на людину з впливом мікрохвильовок. Тільки при цьому підігрівається не піца. А мозок користувача.

 • В багатьох країнах світу були випадки , коли блискавка вдаряла в мобільний телефон ( при сходженні на Говерлу блискавка вдарила в телефон одного з охоронців В.Ющенка). Це пояснюється тим, що електромагнітні хвилі, які випромінює мобільний, можуть притягнути розряд атмосферної електрики. При цьому не обов’язково навіть розмовляти по телефону: достатньо щоб мобільник був просто включений.

 • Часте користування мобільними відображається на розумових здібностях. У 68% дітей, які мають мобільні телефони, не дуже гарні оцінки в школі порівняно з «безмобільними» хлопцями та дівчатами.

 • Мобільник обмежує розвиток дитячих здібностей до спілкування. Адже з мобільником відпадає потреба виходити на вулицю, як наслідок-брак спілкування і друзів.

 • Мобільні телефони шкідливі для зору. Довести це вдалося в ході наукових експерементів на телятах ( будова їхніх очей схожа з людською) . Протягом 10 днів підряд лише з десятихвилинними перервами через кожну годину одне теляче око піддавалося дії радіації мобільника..Результати експерименту виявились однозначними. Опромінене око втратило фокусування. Незаймане ж зберегло 100% -зір. Звідси вчені зробили висновки: мобільний телефон шкідливий для зору, але відмова від використання приладу дає очам шанс на реабілітацію.

 • Людина підпадає під вплив електромагнітних хвиль від антени мобільного телефону. Спеціалісти Українського науково-гігієнічного центру вважають, що допустимий час користування мобільним телефоном протягом доби не повинен перевищувати 18 хвилин. За їхніми даними, випромінювання від трубки радіотелефону, яка може приймати і передавати сигнали на відстані 10 – 100 метрів, практично не впливає на людину. Випромінювання ж радіотелефону, який працює в радіусі до 5 км, може завдати шкоди здоров’ю.

Як захистити себе і телефон?

  • Не носи апарат на грудях і на поясі. Це найвразливіші місця на тілі для радіовипромінювання. Крім того зі шнурка апарат легко зірвати.

  • Тривалість розмови-не більше трьох хвилин, а пауза між розмовами-15 хв. Головне забрати телефон подалі від голови.

  • Краще класти мобільник у невелику кишеню на застібці верхнього одягу, у спеціальні чохли із застібками- «липучками», що кріпляться на плечі.

  • Приготуйтеся до ушкоджень апарату. Вибирай ударо- і вологостійкі апарати. Зекономиш гроші і нерви.

  • Не давай свій телефон незнайомцям навіть якщо їм треба «терміново подзвонити , а батарея сіла»

  • Не вихваляйся апаратом у людних місцях

  • Дітям до 8 років користуватися мобільним протипоказано

  • Не розмовляй по телефону на вулиці ввечері.

  • У школі , перевдягаючись , наприклад, на фізкультуру, залишай телефон у вчителя та вихователя.

  • Вимикай телефон на уроках, кіно чи театрі.

  • З мобільним , як і з одягом: найперше він повинен бути зручним, не дуже дорогим і практичним. Адже рано чи пізно телефон зламається , або вийде з моди.

  • Ходити школяру вулицею з дорогим телефоном небезпечно- це зайва спокуса для грабіжників і хуліганів


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка