Міністерство транспорту та зв’язку україни дніпропетровський технікум залізничного транспортуСторінка1/12
Дата конвертації05.03.2017
Розмір0.99 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ТЕХНІКУМ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
49006, м. Дніпропетровськ, пр. Пушкіна, 77-а

Телефони по місту: 42-55-88, 33-26-99, 33-27-09, по залізниці: секретар 3-26-99, директор 3-27-09Схвалено Затверджено

на засіданні циклової комісії заступником директора

“Обчислювальної техніки” з навчальної роботи

__________Н.В.Колесник ___________ О.В.Томіліною

“___”______________ 2007 р. “______”___________ 2007 р.

Методичний посібник для практичних робіт

з дисципліни: “Системне програмування”
Розроблено викладачем ОТ

Єрьоменко Я. Ф.

м. Дніпропетровськ


Зміст
Введення ____________________________________________6


 1. Літературний огляд ______________________________________8

  1. Стандарти мови С _____________________________8

  2. Характеристика компіляторів ___________________13

 2. Теоретична частина _____________________________________ 20

  1. Практична робота № 1. Опис середовища Visual C++ 6.0.

Програмування лінійних алгоритмів.________________ 20

2.2. Практична робота № 2. Управління обчислювальним

Процесом. Оператори. _____________________________

2.3. Практична робота № 3. Використання масивів. Введення

Виведення символів. _

2.4. Практична робота №4. Визначення та виклик функції. ____  1. Практична робота № 5. Побітові операції. _______________

 1. Практична частина _______________________________________

  1. Виконання завдання до практичної роботи № 1 ___________

  2. Виконання завдання до практичної роботи № 2 ___________

  3. Виконання завдання до практичної роботи № 3 ___________

  4. Виконання завдання до практичної роботи № 4 ___________

  5. Виконання завдання до практичної роботи № 5 ___________

Висновки ___________________________________________

Список використаної літератури __________________________

Додаток _______________________________________________

Введення
Зручність застосування персональних комп'ютерів привело до того, що зараз практично не залишилося ні однієї області діяльності людини, у якій би не використовувалися комп'ютерні технології. Завдяки їм досягається скорочення витрат часу на одержання й обробку інформації. Багато в чому такий виграш визначається появою нових програмних засобів.

Одним з напрямків застосування комп'ютерів є створення програм на мовах програмування.

В теперішній час все більш вимагаються кваліфіковані фахівці, що володіють комп'ютерними засобами, а також вміють програмувати на мовах програмування.

Мова програмування С характеризується досить високою ефективністю. У ній використовуються можливості сучасних комп'ютерів. Програми на мові С виходять компактними і швидко виконуються. Програми мовою С можна за бажанням пристосувати або на максимальну швидкість виконання, або на ощадливе використання доступної пам'яті.

Мова С є могутньою та гнучкою. Велика частина могутньої і гнучкої операційної системи UNIX написана мовою С. багато компіляторів і інтерпретатори для інших мов програмування, такі як FORTRAN, APL, PASCAL, LISP, LOGO, BASIC, написані мовою С.

Мова програмування С є одним з найбільш важливих мов програмування і такою залишається надалі. Вона застосовується для розробки програм на мэйнфреймах, мінікомп’ютерах і персональних комп'ютерах. Мова С використовується компаніями по розробці програмного забезпечення, студентами, що вивчають обчислювальну техніку і програмування, а також всілякими ентузіастами. Програми мовою С використовуються для рішення фізичних і інженерних задач, а також для створення спеціальних мультиплікаційних ефектів у кінофільмах.

Від мови С пішла мова С++. Основне розходження між С и С++ полягає в тім, що С++ має велику кількість додаткових можливостей. Проте, у деяких випадках правила С++ відрізняються від своїх аналогів у С. Саме ці розходження можуть привести до того, що програми, створені на С, будуть працювати чи інакше не будуть працювати взагалі, якщо скомпілювати як програму С++.

Метою цією розробки є створення методичних вказівок для проведення лабораторних робіт з курсу «Системне програмування». Важливість і актуальність таких методичних вказівок викликана необхідністю проведення лабораторних занять – як ефективного засобу для вивчення і практичного освоєння студентами навичок роботи в середовищі мови С.

Суть розробки методичного забезпечення – це доступний виклад найбільш важливих відомостей для виконання практичних робіт, що містять теоретичний матеріал, список завдань і питання для самоконтролю.

Вибір теми для кожної лабораторної роботи здійснюється, таким чином, щоб розкрити найбільш важливі аспекти роботи в середовищі мови С. Виходячи з цього коло розглянутих питань включає наступні: найпростіші програми мовою С, запуск та компіляція програм, управління обчислювальним процесом та оператори; використання масивів, введення/виведення символів; функції і рекурсивні функції; використання побітових операцій.

Методична розробка містить перелік завдань, необхідних для виконання практичних робіт, контрольні питання, а також приклади виконання завдань і відповіді на контрольні питання.

 1. Літературний огляд

Мова С орієнтована на потребі програмістів. Вона надає доступ до апаратних засобів і дозволяє оперувати з окремими бітами оперативної пам'яті. Він має широкий набір операторів, що дозволяють програмісту виражати свої ідеї в компактному вигляді. Гнучкість мови є достоїнством, але з іншої сторони таїть у собі небезпеку. Достоїнство полягає в тім, що багато задач, наприклад, перетворення форм даних, у мові С виконуються набагато простіше. Небезпека ж полягає в тому, що мова С дозволяє робити помилки, що неможливі в інших мовах. Мова С накладає на програміста більше відповідальності.

До того ж більшість реалізацій мови С мають бібліотеки функцій. Ці функції допомагають вирішувати багато задач.

Компактність мови С в сполученні з великою кількістю операторів дає можливість створювати програмний код.
  1. Стандарти мови С

В даний час мається багато різних реалізацій мови С. Програма мовою С повинна працювати однаково в будь-якій реалізації мови С за умови, що в ній не використовуються особливості мови, що залежать від апаратних засобів. Для того, щоб це виконувалося на практиці, різні реалізації повинні дотримуватись одного визнаного стандарту.

Спочатку офіційного стандарту для мови С не існувало. Замість нього загальноприйнятим стандартом стало перше видання книги Брайана Кернігана і Денниса Рітчі «The C Programming Language». Цей стандарт звичайно називається стандартом K&R або classic С.

Мова С більше, ніж більшість інших мов, залежить від своєї бібліотеки, тому також необхідний і стандарт для бібліотеки мови. В умовах відсутності офіційного стандарту бібліотека, що поставляється з реалізацією UNIX, стала стандартом де факто.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка