Лекції читає професор карл цайнінгерСкачати 44.15 Kb.
Дата конвертації22.04.2017
Розмір44.15 Kb.
ЛЕКЦІЇ ЧИТАЄ ПРОФЕСОР КАРЛ ЦАЙНІНГЕР
Карл Цайнінґер є Президентом та Головою правління компанії Global Technology Management Consultants, що спеціалізується на оптимізації бізнес-процесів та глобальному технологічному менеджменті. Його компанія запровадила методику розробки нових продуктів “Час продавати” [Time-to-Market]. Крім цього пан Цайнінґер є директором літніх програм та професором Принстонського університету. Він отримав ступені маґістра і доктора наук з інженерної фізики в Університеті Принстона, закінчив програму управлінського розвитку в Гарвардській Бізнес-Школі. Професор Цайнінґер був віце-президентом та директором з розвитку консалтингової компанії Thomas Group, пізніше – заступником Голови правління ради директорів, президентом, генеральним директором, виконавчим віце-президентом та директором з досліджень компанії Siemens Corporate Research and Support, Inc. Доктор Цайнінґер працював над багатьма проектами уряду США, включаючи програми U.S. Army Electronics Technology and Devices Laboratory та Solar Energy Research Institute.
Вже стали доброю традицією візити професора Принстонського університету Карла Цайнінгера в Університет «Україна». Він читає лекції з курсу «Інноваційний менеджмент».

Про себе професор каже, що має достатню кваліфікацію, щоб говорити про цей новий напрямок менеджменту тому, що отримав освіту в Німеччині і США, майже 50 відсотків свого професійного досвіду здобув у США, а також працював у Західній Європі та Азії. Він одночасно: науковець та інженер за освітою і менеджер та консультант за професійним досвідом; практик із інноваційного та технологічного менеджменту.

Свій досвід він здебільшого набув, вирішуючи завдання оптимізації бізнес-процесів для прискорення інновацій та підвищення конкурентоспроможності на глобальному рівні.

Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства як наука і навчальна дисципліна почав вивчатися в Україні порівняно недавно: в роки перебудови економіки та її переходу до ринкових відносин. У даний час в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, триває процес становлення менеджменту зовнішньоекономічної діяльності як управління в умовах глобалізації ринку. Саме з цією метою наш декан А.В. Коротєєва разом із завідувачем кафедри менеджменту ЗЕД С.В. Карпенком запросили професора Карла Н. Цайнінгера зі Сполучених Штатів Америки. Він прочитав курс лекцій на нашому факультеті для студентів спеціальностей «Фінанси» і «Менеджмент ЗЕД» на тему «Інноваційний менеджмент». У своїх лекціях професор розповів нам про витоки, шлях становлення та розвиток такого важливого напрямку в менеджменті зовнішньоекономічної діяльності.

Лекції відбувалися з використанням мультимедійних систем, що дало змогу наочно вивчити схеми та таблиці з даної теми.

Не зважаючи на те, що лекції викладалися англійською, студенти дуже жваво реагували на інформацію, яку подавав професор, а наприкінці занять задавали чимало запитань і, що важливо, також англійською, на які отримали вичерпні відповіді.

В ході лекції відомого науковця ми, студенти, вивчали досвід західних країн в галузі організації управління міжнародною діяльністю фірм. Для нас як для майбутніх фахівців у цій галузі цей досвід має неоціненне значення. Знання його дає можливість виявити загальні тенденції і закономірності в розвитку інноваційного менеджменту, особливості його впровадження в окремих країнах, порівняти вітчизняну практику з організації управління зовнішньоекономічною діяльністю з іноземною, глибше розібратися в ній.

У даний час нам, студентам, необхідно глибше і ширше вивчати зарубіжний досвід в організації управління зовнішньоекономічною діяльністю виробничих структур та практику інноваційного менеджменту відповідно до етапу становлення ринкових відносин в Україні. Тому, на мою думку, потрібно частіше запрошувати для читання лекцій науковців з інших країн світу.


Ольга ШАПОВАЛОВА,

студентка II курсу

(спеціальність «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»).

Фотоматеріали надані Л.О. Зотовою,

Газета «Університет «Україна», № 9-10, 2004

Американський професор Карл Цайнінгер прочитав кілька лекцій для студентів економічного факультету та викладачів.

Тематика виступів була дуже цікавою і корисною для нас, адже йшлося про досягнення економічного успіху за допомогою управління економічними інноваціями. Зокрема, ми дізналися про особливості економічної професії, про те, що інноваційний процес - це перетворення ідей на продукцію/послуги, що приносять прибутки.

Лекція велася англійською мовою та були присутні перекладачі, які здійснювали детальний переклад виступу. У ході заняття велася жвава розмова професора зі студентами в лекційному залі, ставилися питання, на які кожен бажаючий міг дати відповідь. Розповідь доповнювалася переглядом слайдів, які ми могли бачити на великому екрані в новій лекційній аудитори, обладнаній інтерактивною дошкою.

Завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності С.В. Карпенко попередив нас про те, щоб ми законспектували дану лекцію і знайшли відмінності у новітніх технологіях, у вирішенні проблем діяльності організації, враховуючи зміни, що відбулися у бізнесі.

Ми дуже вдячні професору Карлу Цайнінгеру, що мали можливість слухати його чудову лекцію. Мені особисто запам'яталася та сподобалася парадигма Джоеля Беркера: «Ми завжди бачимо світ крізь нашу систему поглядів та понять, крізь правила, інструкції. Наша система поглядів та понять постійно фільтрує реальність».


Дар’я САВЧУК, студентка ІІ курсу кафедри

менеджменту зовнішньоекономічної діяльності,

Газета «Університет «Україна», № 12-13, 2006

У нашому університеті, який американський науковець відвідує вчетверте, він прочитав кілька лекцій, провів семінари, тренінги. На них ішлося про те. що треба змінити, щоб зробити наш навчальний заклад ефективнішим та більш конкурентоздатним. На думку американського фахівця є всі можливості розкрити справжній потенціал університету. Цьому значною мірою сприятимуть оптимальні управлінські рішення, інноваційні технології.Кажуть: якщо дивитися з боку, то видніше. Сподіваємося, що поради, рекомендації американського науковця стануть у нагоді справі утвердження нашого навчального закладу
Газета « Університет «Україна», № 12-13, 2006

На фото: семінар для членів ректорату й

управлінського персоналу Університету «Україна»


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка