Лекція «Соборна єдина моя Україна!»Скачати 19.03 Kb.
Дата конвертації30.12.2016
Розмір19.03 Kb.
Розпочато новий навчальний рік: перша лекція «Соборна єдина – моя Україна!»
01.09.2014
Перша лекція в Полтавському інституті економіки і права для студентів розпочалася виконанням Державного Гімну Україна. Тема лекції «Соборна єдина – моя Україна». Так, Україна – єдина країна. Вона пройшла тривалий і важливий час до незалежності, до розбудови єдиної соборної держави. Ідея єдності не абстрактна. Вона втілена в соціально-економічному, національно-культурному, духовно-релігійному процесах і подіях, що відбувались у нашій державі. Єдність або соборність охоплює територіальну цілісність, неподільність, незалежність і демократичність як європейська держава.

Просторами України лунає рідна мова, звучать українські пісні… Але на Сході України йде неоголошена війна, анексований Крим. Гинуть кращі сини-герої за рідну землю. Ми не можемо бути щасливими у неволі. Нам, українцям, не притаманне рабство. Українська Земля – це наша Земля по праву. Вона прекрасна, родюча, багата, співуча. І щоб вона залишилися такою в-і-ч-н-о, студенти одноголосно заявили, що будуть робити все можливе для збереження єдиної української нації, бо без неї не зможемо відстояти свою соборність.

На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто віддав своє життя за Україну, увійшовши в безсмертя, студенти схилили голови і пам’янули їх хвилиною мовчання.

Звучала поезія сучасних митців про Небесну Сотню, Захисників рідної Вітчизни, їх мужність та героїзм. Урочисто піднесено виконала вірш «Любіть Україну» Володимира Сосюри першокурсниця Тамара Передерій.

В кінці заняття студенти взяли участь у брейнстромінгу на тему «Що значить бути українцем?». У відповідях студентів гордо звучали думки: «Бути українцями – це бути вільними птахами, які не сидять у клітках, літають на свободі»; «Українець – це патріот, який леліє свою землю, поважає батьків і старших, пам’ятає своїх героїв і прагне до свободи»; «Бути українцем – це бути частиною України. Любити Україну й бути готовим заради неї жертвувати життям»; «Самостійна, незалежна Україна повинна бути понад усе, за будь-яку ціну»; «Буду втілювати всі плани України в життя».

Тепло своїх рук і душ передали студенти захисникам Вітчизни в цікавій інсталяції «Моя рідна Україна», де на фоні українського прапора колихаються колоски золотої пшениці, пахнуть ароматами осені дозрілі фрукти, ніби посміхаються різноманітні квіти, оригінально оформлені в кришталевій вазі, кетяги червоної калини, а поряд із ними свічечка – вічний вогонь пам’яті. Тут же розмістилися дві мистецькі роботи – інсталяції студентів 4 курсу Марченка Олександра і Марченко Марії «Свята до України любов».


Джерело: сайт Полтавського інституту економіки і права


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка