Лекція «Наркотики шлях у безодню»Скачати 24.81 Kb.
Дата конвертації07.12.2016
Розмір24.81 Kb.
ЛЕКЦІЯ «Наркотики – шлях у безодню».
Шановні батьки!
Сьогодні ми поговоримо про наркотики та їх негативний вплив на здоров’я наших дітей. Тема про наркоманію дуже актуальна, так як з кожним роком зростає число наркоманів. Їхня чисельність сягнула жахливої цифри – мільярд. Щорічно вмирають тисячі споживачів наркотиків. Викликає тривогу той факт, що останнім часом вік наркозалежної молоді має тенденцію до омолодження.

Які види наркотиків найбільш поширені? Структура наркотизації в Україні представлена наркотичними речовинами різних видів і груп. Наркотики, які виготовляють з певних видів конопель, мають особливо велике поширення.

Довгий час була поширена думка, що гашиш – це слабкий, а отже безпечний наркотик. Однак було доведено, що його тривале вживання призводить до таких психічних захворювань, як шизофренія, органічне ураження або параліч мозку. Людина поступово перетворюється на «овоч».

Ще більш небезпечна марихуана, найпоширеніший серед підлітків наркотик. Вона впливає на настрій і процес мислення. Куріння марихуани підвищує ризик таких захворювань, як бронхіт, рак легень та інші. Стало відомо, що цей наркотик містить речовину, що гальмує діяльність мозку і залишається в мозку протягом місяця після куріння лише однієї сигарети з марихуаною. Одна сигарета з марихуаною прирівнюється до 25 звичайних сигарет, які теж не додають здоров’я людині.

Наркоманія – це захворювання, під час якого психічний і фізичний стан людини, її самопочуття та настрій залежить від наявності наркотику в організмі. Його відсутність викликає тяжкий стан, який супроводжується судомами, сильними болями у м’язах та внутрішніх органах.

Що спонукає наших дітей до вживання наркотиків? Основними причинами є:


  • цікавість до наркотиків, до нових відчуттів, легковажна самовпевненість, що один раз попробую і нічого не буде;

  • вплив оточення, компанії, друзів (спробую, щоб не виглядати «білою вороною»);

  • невдоволення життям (конфлікти, нерозділене кохання, негаразди в сім’ї, скрутне становище та ін.);

  • втрата життєвих орієнтирів, відсутність уваги з боку старших, почуття самотності.

Наркотик діє поступово, замінюючи собою всі звичайні для людини позитивні емоції. Розвиваючись, наркотична залежність проходить кілька стадій – соціальну, психологічну, фізіологічну. Найнебезпечніша соціальна залежність. Людина ще не почала вживати сам наркотик, але вона вже потрапила в середовище тих, хто їх вживає. Тому дуже важливо знати з ким спілкується дитина, хто для неї має авторитет. Ця стадія незамітна і ніщо ще не вказує на наркотик.

На стадії психологічної залежності змінюється поведінка людини. Вона починає вживати наркотичні речовини з метою відчути певні емоції. Тому можна спостерігати перепади настрою дитини. Ця дивна поведінка повинна насторожити нас, щоб уберегти дітей від ще гіршого.Фізіологічна залежність настає після того, як організм включає наркотики у процес обміну речовин. Це непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або частого періодичного вживання наркотичних речовин.

Чому я веду таку розмову сьогодні? Людиною-наркоманом легше керувати, легше маніпулювати його почуттями, поведінкою. На початку навчального року сталася прикра подія. Органами внутрішніх справ було затримано учня нашого училища з великою кількістю коноплі. Винен його старший брат, який втягнув його у свій наркобізнес. Йде слідство. Йому загрожує великий термін по ст. 307 Кримінального кодексу України, так як він досяг віку з якого настає кримінальна відповідальність (16 років) згідно ст. 22 КК України.

Виходячи з вище сказаного, давайте ми дорослі спільними зусиллями недопустимо наших дітей до цієї пагубної звички, що веде у безодню.


База даних захищена авторським правом ©lecture.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка